За скільки до пологів опускається живіт

Будь-які зміни в самопочутті і фізіологічних процесах організму вагітної жінки не повинні залишатися без уваги. Особливо такий факт, як опущення живота. Адже від уважності і трепетного ставлення до свого здоров’я залежить і здоров’я вашого малюка. Тому важливо знати, за скільки до пологів опускається живіт, і що означає це явище.

Чому опускається живіт?

Фізіологія жінки влаштована так, що при появі і поступове зростання плоду в утробі, матка теж розширюється. Довколишні органи починають зміщуватися, надаючи зростаючу матці більше простору. Це нормальне явище, визначене самою природою. За скільки до пологів опускається живітНаприклад, шлунок перед пологами часто виявляється під ребрами. Від цього часто спостерігається печія. А утруднене дихання у вагітних пов’язано з тиском виріс живота на легені.

Так чому ж за кілька тижнів до пологів опускається живіт? Справа в тому, що на початку дев’ятого місяця вагітності плід починає приймати правильне положення в утробі. Це свого роду підготовка для проходження по родових шляхах.

Правильне положення називається «головне передлежання», при якому головка малюка опущена в область тазу. Якщо врахувати, що ранній розвиток плода відбувається в черевній порожнині, то стає зрозуміло, чому при переміщенні до тазу живіт поступово починає опускатися. Саме тому зв’язок між цим явищем і швидкими пологами була помічена ще нашими прабабусями.

Важливо! Якщо дитина не прийняв правильного положення і перебуває ногами до тазу, а не головою — живіт не опуститься.

Позитивні зміни у відчуттях

Щоб не прийняти бажане за дійсне, вагітна жінка повинна стежити за змінами в організмі. Відображення в дзеркалі також допоможе побачити різницю «до» і «після». Отже, що має відбуватися, щоб бути впевненим, що живіт опустився?

 • Помітна зміна форми і відчуття, ніби він став менше.
 • За скільки до пологів опускається живітПри опущенні живота відразу стає помітним зміна його форми

  Найвища верхня точка біля ребер теж опускається. Щоб було легше це визначити, на восьмому місяці вагітності заміряйте відстань, приміром, від яремної ямки до початку виступу живота, під ребрами. І проробіть те ж саме на дев’ятому місяці. Відстань до виступу збільшилася — живіт опустився. Якщо ви не робили заміри, то опущений живіт характеризує стан, коли між грудьми і початком опуклості живота легко поміщається в долоню.

 • Опущення передлежачої частини плоду сприяє полегшенню дихання. Розгадка цього явища криється в тому, що легені, шлунок і діафрагма більше не піддані тиску.
 • Біль у ребрах більше не турбує. Проходить задишка.
 • Жінка перестає відчувати дискомфорт від рухів малюка.
 • Всі ці ознаки вказують на те, що ваша дитина поступово переміщується в область тазу і, відповідно, пологи не за горами.

  За скільки до пологів опускається живітЯкщо живіт опустився, то пологи вже не за горами

  Негативні зміни у відчуттях

  Незважаючи на те, що вагітній жінці тепер легше дихати, їсти, дитина не штовхає внутрішні органи, є і нові негативні моменти. До їх числа можна віднести:

  • часті позиви до сечовипускання, тягнучий біль у сечовому міхурі;
  • періодичні болі в районі лобкової кістки;
  • збільшується ймовірність запорів;
  • дискомфорт в районі промежини і тазу, вагітна жінка відчуває, що кістки як би «розходяться»;
  • не виключена ймовірність хворобливих відчуттів при ходьбі.

  Як правило, на період опущення припадає початок помилкових тренувальних перейм. Вони характеризуються періодичними, короткими скороченнями матки, при цьому жінка відчуває, що її живіт на якийсь проміжок часу «кам’яніє».

  За скільки до пологів опускається живітПісля того як опустився живіт, не виключена поява больових відчуттів в області попереку

  Коли опускається живіт?

  Однозначної відповіді на це питання поки немає. У кожної жінки це відбувається по-різному. Статистика показує, що опущення часто відбувається в середині третього триместру. Але це не правило, а скоріше ймовірність. Бувають випадки, коли в 30 тижнів у майбутньої мами живіт вже починає опускатися. У інших жінок цей процес відбувається безпосередньо перед пологами або зовсім не відбувається.

  У разі, коли це сталося рано (на 34 тижні або ще раніше), потрібно негайно повідомити лікаря. Неуважність вагітної в цьому випадку загрожує можливістю передчасних пологів або проблем з плодовими оболонками. На терміни впливають кілька факторів:

  • положення дитини в утробі;
  • статура матері;
  • ступінь розвитку м’язів живота (якщо вони розвинені слабо, малюк не може опуститися до тазу до пологів);
  • вузький таз, кістки якого не можуть служити надійною опорою для матки.

  За скільки до пологів опускається живітНайчастіше живіт опускається в середині третього триместру

  Майбутня мама може відчути, що живіт опустився або ж помітити це випадково. Якщо процес стався вночі, в той час, коли жінка спить, то вранці вона з радістю виявить, що їй легше встати з ліжка. А після цього вже відзначить у себе й інші позитивні фактори. Якщо ж малюк прийняв необхідну для народження позу днем, то це відчувається як болючий переворот в утробі. Після такого «акробатичного трюку» майбутній мамі помітно, що живіт розташовується нижче, став він візуально менше.

  Якщо живіт не опускається

  Є ситуації, коли живіт не опускається. Це не є поганою ознакою. Якщо у вас саме так, подивіться, якими ситуаціями це може бути викликано:

 • Багатоплідна вагітність. Сама ситуація в даному випадку не дозволяє малюкам опуститися на тазове дно. Вони займають багато місця в матці, тому живіт не опускається до моменту пологів.
 • Багатоводдя стає перешкодою для опущення живота з тієї ж причини, що і в попередньому випадку (матка заповнена і збільшена). Можливі варіанти незначного опущення, але візуально це не помітно. Визначити допоможуть тільки виміри.
 • Друга і наступні вагітності не характеризуються раннім опущенням. Частіше це відбувається перед пологами.
 • Занадто великий плід в матці теж не може опуститися нижче, залишаючись на колишньому місці до кінця періоду вагітності. Завершенням якої, швидше за все, стане оперативне втручання.
 • За скільки до пологів опускається живітБувають випадки що живіт не опускається навіть на пізніх термінах вагітності

  Назвати точний час, за скільки днів до пологів опускається живіт, грунтуючись тільки на терміни його опущення не можна. Адже є й інші фактори, що беруть участь у процесі родової діяльності.

  Перша та наступні вагітності — чи є різниця в термінах?

  За скільки до пологів опускається живітУ первородящих жінок процес проходження дитини до тазу більш тривалий. У повторнородящих такі процеси як розкриття шийки, підготовка родових шляхів відбуваються швидше, а ось опускається живіт повільніше. Це пов’язано з тим, що родові шляхи вже проходили цей процес і їм не потрібно багато часу для підготовки. Тому в усіх наступних пологах опущення може відбутися безпосередньо перед самим процесом або навіть під час нього. Ті, хто збирається народжувати в перший раз, найчастіше бачать животик опустився на терміні в 35-37 тижнів. Але це не означає, що вже треба бігти в пологовий будинок.

  У перший раз опущення відбувається повільно і родова діяльність, як правило, починається у визначений термін.

  Важливо! Коли розташування плода спочатку низьке, живіт при цьому розташований в районі стегон (а не під грудьми), то опущення жінка не помітить. Такі випадки характерні при проблемах з виношуванням. У цьому положенні майбутня мама перебуває під пильним контролем фахівців на протязі всієї вагітності.

  Коли ж чекати пологів?

  Якщо вагітна жінка помітила, що животик став опускатися, то до зустрічі з малюком залишилося зовсім небагато. Максимум — місяць, мінімального строку, на жаль, немає. Все відбувається індивідуально і точніше вам ніхто не скаже. Але є і супутні передпологові симптоми, в тандемі з якими опущення живота обіцяє швидку зустріч з малюком. Приміром, якщо живіт майбутньої мами опустився, і до цього додалася вийшла пробка, тоді більша ймовірність, що пологи почнуться через 1 – 3 дні.

  Опущення живота — процес індивідуальний і залежить від багатьох факторів. Не варто переживати, якщо він не опустився до самого початку пологів. Це ніяк не впливає на стан дитини і тим більше не призводить до ускладнень в пологах. Бити тривогу варто тільки в тих випадках, коли це сталося занадто рано (до 34-35 тижні). Час від початку опущення животика вагітної жінки до пологів складає в середньому три тижні у тих, хто збирається народжувати вперше. У наступних вагітностях нормою вважається і 2-3 дні до пологів. У будь-якому випадку, до цього часу майбутня мама повинна бути морально готова до пологів. Сумки зібрані, необхідні речі куплені, тепер залишається тільки чекати. Не поспішайте і будьте впевнені, що ваш малюк з’явиться на світ відразу ж, як тільки буде повністю готовий до цього.

  Моя довідка - Корисні поради