Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?

Кожна майбутня мама, поки носить дитину під серцем, мріє. Мріє про те, як вона красива, весела буде прогулюватися по парку, везучи перед собою коляску з маленьким крихітним створінням. Але часто мрії розбиваються об сірі рутинні будні. На тлі гормональної перебудови, недосипання, щоденній турботі про малюка, про якісний вигодовуванні виникають післяпологові депресії, психологічні зриви. Як бути в такій ситуації? Як допомогти собі стати спокійною, врівноваженою і навіть щасливою. Деякі радять вдатися до медикаментозних препаратів. Але важливо знати: які види заспокійливих можна пити при грудному вигодовуванні.

Чому мама нервує?

Причин для розладу багато, і часом навалюються відразу декілька. Не підготовлена до побутових труднощів мама часто не здатна впоратися з переживаннями.

Післяпологова депресія

Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?Однією з основних причин поганого психологічного стану є післяродова депресія. Вона настає у кожної жінки, просто одна переносить легше, інша важче. Виникнення депресивного післяпологового стану існує наукове пояснення. Причина – гормональна перебудова. У момент пологової діяльності відбувається сильний викид ендорфінів, які відповідають за відчуття щастя, умиротворення і достаток. Вони сприяють зняттю стресу, больових відчуттів. Але після пологів утворення цих хімічних сполук різко зменшується. Відчуття радості змінюються поганим настроєм і депресією.

Паралельно відбувається нашарування побутових проблем:

 • Труднощів відносин з чоловіком, якого виходить приділяти менше уваги, менше часу на спілкування і розрядку емоцій.
 • Недолік спілкування з іншими людьми: жінка «замкнута» в чотирьох стінах і в турботі про малюка.
 • Жінка переживає психологічний стрес, адже уклад життя змінився. На цьому тлі виникає плаксивість, почуття жалості до себе, невдоволення зовнішнім виглядом, зіпсованої фігурою і т. д.
 • Труднощі в догляді за новонародженим: безсонні ночі, втома, постійний плач, що виникають нездужання у малюка.
 • Переживання, якщо у дитини діагностували які-небудь відхилення в розвитку або тимчасові захворювання.
 • Перераховані фактори свідчать про те, що жінці потрібен час, щоб звикнути до нового життя і нової ролі. Але як бути, якщо депресія не відступає, продовжувати терпіти або скористатися допомогою психологів і медикаментозних засобів?

  Що або хто допоможе?

  При погіршенні психологічного стану не варто починати самостійно приймати ліки.

  Важливо! Для вдалої терапії, насамперед, слід встановити причину цього стану.

  Якщо причиною стала гормональна перебудова організму, способи відновлення жінки одні. Але якщо причиною такого стану є якісь фізіологічні проблеми, способи відновлення будуть інші.

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?Не варто приймати препарати для лікування післяпологової депресії без попередньої консультації з лікарем

  Чи варто звертатися до лікаря?

  Щоб визначити справжню причину такого стану жінки, необхідна професійна консультація.

  Часто на післяродовий гормональний фон нашаровуються проблеми з щитовидною залозою, яка відповідає за вироблення гормонів. Починаючи приймати таблетки заспокійливого дії, жінка тільки погіршить ситуацію, оскільки потрібна консультація лікаря і якісне лікування. Тільки після обстеження та здачі необхідних аналізів, буде видно повна картина фізіологічного стану.

  Якщо жінка фізично здорова, а депресія приносить психологічний дискомфорт, важливо скористатися допомогою лікарів фахівців: психологів, психотерапевтів чи психіатрів.

 • Психолог вислухає і дасть поради, як пережити цей період життя, як справлятися з труднощами. Але виписувати препарати він не може, оскільки не має освіти медичного спрямування.
 • Психіатр, маючи медичну спеціалізацію, встановлює причину цього стану і призначає медикаментозне лікування. Він вирішує, яке заспокійливе можна мамі при грудному вигодовуванні.
 • Психотерапевт – фахівець, що поєднав у собі дві зазначені вище професії, він лікує, використовуючи медикаментозні і немедикаментозні способи.
 • Які заспокійливі засоби дозволені при годуванні грудьми?

  Оскільки при вигодовуванні до вживання жінкою медикаментозних препаратів підходять обережно, розроблений фахівцями список дозволених медикаментів. Яке заспокійливе можна при грудному вигодовуванні? Такі заспокійливі, з седативною дією мають ряд характеристик, завдяки яким їх допускають використання при лактації:

  • компоненти кошти повинні бути нешкідливими для матері та немовляти;
  • вбираються в природну їжу малюка в мінімальних обсягах;
  • якщо обсяг речовини, яка потрапляє малюкові великий, воно не повинно завдавати шкоди.

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?При грудному вигодовуванні прийняті препарати повинні бути безпечні як для матері, так і для дитини

  Приймати чи ні?

  Коли стоїть питання про необхідність прийому, важливо визначити всі «за» і «проти». Коли не допомагає безмедикаментозне лікування, жінці краще скористатися легкими заспокійливими, дозволеними на грудному вигодовуванні, ніж запустити проблему і дочекатися, коли треба буде приймати сильнодіючі препарати, оскільки депресивність може змінитися психозом. Потрібно знати, які заспокійливі можна при лактації. Навіть дозволені медикаменти приймаються з обережністю, спостерігаючи за реакцією малюка.

  Негативні впливу препаратів та протипоказання

  Існую заспокійливі, заборонені в період лактації. Великий перелік антидепресантів і препаратів на спирту не допускаються до прийому, їх діючі речовини проникають в молоко, надають навантаження на слабо розвинену систему травлення, на печінку немовляти. Вони не здатні з нею впоратися.

  Навіть дозволені до вживання препарати можуть викликати побічні реакції у вигляді:

  • алергії;
  • поява зворотного дії: тривожність, безсоння, надмірна збудливість;
  • зниження обсягів лактації;

  Як заспокійливі впливають на новонародженого?

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?Прийом заспокійливих препаратів може стати причиною нервозності і поганого сну у дитини

  Потрапляючи в природну їжу малюка дозволені при грудному вигодовуванні заспокійливі засоби не чинять негативного впливу на немовля, якщо дотримується норма і тривалість прийому. Але кожен випадок індивідуальний, якщо помічена негативна реакція, приймання необхідно припинити. На грудничка заспокійливе може подіяти наступним чином:

  • збої в роботі травної системи немовляти;
  • поява алергічних реакцій;
  • порушення сну, занепокоєння малюка.

  Якщо процес не запустити, під час діагностувати і вжити заходів, можна уникнути серйозних наслідків. У важких випадках доводиться вирішувати проблеми з відлученням від грудей тимчасово або назавжди.

  Яке заспокійливе вибрати мамі, що годує?

  Заспокійливі засоби при грудному вигодовуванні починати вживати самостійно заборонено.

  Важливо! Тільки лікар вибирає препарат і встановлює необхідну дозу, тривалість курсу у відповідності з показниками стану годуючої матері.

  Пустирник

  При ГВ мама може скористатися природним заспокійливим засобом – Пустирником. Він не володіє побічними ефектами, крім індивідуальної нестерпності. Дія проявляється повільно, ефект від прийому настає на 3-му тижні.

  Оскільки дія на вигодовування і структуру природної їжі не до кінця досліджено, його не рекомендується приймати довго і потрібно використовувати тільки призначені дози. Не бажано вживати спиртове засіб, перевагу віддавати препарату у вигляді драже.

  Валеріана

  Корінь валеріани має багатий склад. У цього кошти не зафіксовані негативні прояви, якщо не збільшувати рекомендовану кількість прийому та тривалість курсу. При недотриманні обсягу споживання у немовляти можуть виникнути: діарея або запор, перебування в збудженому або спокійному стані, буде погано спати, накопичені алкалоїди, здатні викликати збої в роботі серця, алергічні реакції. Результат настає не відразу, але має стабільний, тривалий ефект, важливо його дочекатися, а не збільшувати дозу.

  Також валеріану рекомендують застосовувати зовнішньо: в ароматерапії, додавати в базове масло при масажі, натирати нею віскі.

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?

  Персен

  Комбіноване засіб, що містить в собі два вищевказаних складових: пустирник, валеріану і м’яту. Але інструкція містить застереження про застосування під час вигодовування, оскільки засіб містить м’яту, яка сприяє зниженню вироблення молока. Хоча ці дані не підтверджені. Але м’ята потрапила в перелік рослин, які обережно приймаються годуючою матір’ю, так ефіри ментолу проникають в їжу малюка, впливають на роботу серця немовляти і змінюють кров’яний тиск.

  Ново-пасит

  Ще більш складний за складом засіб, що складається з семи трав. В інструкції сказано, що воно не призначене до вживання під час лактації. Але достовірної інформації про здатності проникнення в природну їжу немовля немає.

  Гліцин

  Гліцин сприяє нормалізації обмінних процесів, регулює метаболічні процеси в центральній нервовій системі. Застосовується для:

  • поліпшення сну;
  • усуває симптоми нервозності і надмірного стомлення;
  • підвищує роботу мозку;
  • покращує обмінні процеси.

  Вживання дозволяється при вигодовуванні. Речовини, що проникають в їжу грудничка в невеликому обсязі здатні завдати йому істотної шкоди.

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?

  Аналоги з народної медицини

  Під час грудного вигодовування рекомендується скористатися нетрадиційними заспокійливими, які складаються з натуральних компонентів, і при належному використанні не роблять шкідливого впливу на годує матір та малюка.

  Список засобів, якими можна замінити ліки

  При грудному вигодовуванні у вигляді заспокійливого засобу мама може скористатися:

  • настоями трав і споживанням чаїв, що володіють заспокійливим ефектом;
  • ароматерапією;
  • масажними процедурами та ваннами з використанням ароматичних масел.

  Заспокійливі чаї — рецепти

  У продажу є спеціально розроблені чаї зі зборів трав для матері і немовляти. До них відносять продукцію фірми «Хіпп» з м’ятою і фенхелем, кропову воду та ін. Рекомендується замість засобів в таблетках приймати відвари і настої. Збори продаються в аптеках або можна заготовити самостійно. До таких відносять:

  • валеріану (корінь);
  • пасифлора;
  • пустирник (суцвіття);
  • меліса;
  • м’ята.

  Важливо! М’ята гнітюче діє на лактацію, тому вживання бажано виключити або звести до мінімуму.

  Трави заварюють згідно інструкції, оскільки зміна дозування і часу заварювання негативно позначається на організмі. Заварювати рекомендується кожен день свіжі настої.

  Які заспокійливі можна пити при грудному вигодовуванні?

  Як впливають на організм матері і малюка?

  Всі трави, у разі зміни дозування, надають побічні дії на маму і малюка:

  • викликають алергію;
  • малюк може відмовитися брати груди;
  • дитина стає млявим, малоактивним, може довго спати;
  • деякі трави, надають протилежну дію: підвищує збудливість, порушують сон.

  Якщо помічена негативна реакція, потрібно припинити прийом і отримати консультацію фахівця.

  Профілактика нервозності – як підняти настрій мамі

  Проблему краще попередити, ніж потім займатися її усуненням. Зосередження тільки на дитинку і домашніх справах призводить до занепаду настрою у жінки. Рекомендується проводити своєрідну розрядку негативних емоцій:

  • налагодити режим дня;
  • хороший повноцінний сон визнаний відмінним заспокійливим, яким би напруженим не був розпорядок дня, мама повинна відпочити;
  • знаходити хвилини для улюблених занять, отримання від них задоволення і розслаблення;
  • плавання в басейні, заняття спортом;
  • включати музику, навіть під час роботи хай лунають приємні мелодії;
  • частіше гуляти з дитиною, проводити з ним приємне спілкування;
  • приймати розслаблюючі ванни з маслами лаванди, валеріани та ін.
  • приділяти час для догляду за собою – гарний зовнішній вигляд приносить максимум позитивних емоцій;
  • мати різноманітний раціон харчування, оскільки нервова система часто дає збій через нестачу деяких мікроелементів і вітамінів;
  • балувати себе приємними смакотою, дозволеними при грудному вигодовуванні, трохи солодкого покращує настрій;
  • скористатися допомогою близьких людей в роботі по домашньому господарству.

  При виникненні ознак депресії в першу чергу рекомендується скористатися немедикаментозними способами її усунення. Вчасно розпізнавши проблему, її буде легше усунути. Якщо необхідно вдатися до вживання медикаментозних засобів, їх прийом здійснюється тільки після консультації з фахівцем.

  Моя довідка - Корисні поради