Як відходить пробка перед пологами і що робити?

Завдяки пізнавальним відеороликів в інтернеті, мільйонів книг і курсів молодих матусь в жіночих консультаціях кожна вагітна дівчина в загальних рисах знає, як починається процес пологів, що чекає попереду. Щось рідке повинно вийти, потім починаються невеликі сутички, вони поступово посилюються. Однак на практиці передпологових виділень багато більше. Одним з видів є згусток слизу, що виконує захисну функцію. Як зрозуміти, що відходить саме він, на що схожа слизова пробка, і потрібно бігти в пологовий будинок або до гінеколога – розберемося в статті.

Що це?

У шийці матки у майбутньої матері утворюється згусток слизу. Він називається слизової пробкою. Утворюється із-за гормональних змін у тілі жінки, починаючи з другого місяця вагітності, коли репродуктивний орган набухає і розм’якшується, в ньому накопичується достатня кількість цервікальної рідини.

Як відходить пробка перед пологами і що робити?Як виглядає вийшла пробка

Як виглядає пробка перед пологами? Вона дуже схожа на сирий яєчний білок, тобто слиз дуже густа в’язка і жовтого або рожевого відтінку, так як в ній присутні криваві прожилки. Утворюється вона не просто так, а з певною метою – захистити дитину від інфекцій, які можуть проникнути в організм матері.

Слизова пробка перед пологами починає поступово розм’якшуватися з-за впливу естрогену до такої міри, що просто виходить з організму. Представниці прекрасної статі, у яких вже є діти, знають, що це перший передвісник швидкого розродження.

Зверніть увагу! Згусток слизу не завжди є передвісником пологової діяльності. Іноді при огляді жінки гінекологом матка входить в тонус і виштовхує пробку з себе як одноразово, тобто слизовим грудочкою невеликого розміру, так і поступово, коли відходження триває кілька днів, схоже на безбарвні мажучі виділення при менструаціях.

За скільки починається в нормі? Як відходить пробка перед пологами і що робити?

Родова пробка відходить приблизно за п’ять днів до появи немовляти на світ. Колір згустку – бежевий, може бути коричневим з кров’яними прожилками. У них немає нічого страшного, адже це просто лопнули капіляри. По текстурі пробка рідка і в’язка. Вона виходить не відразу, а невеликими порціями протягом декількох днів. Розмір порції можна порівняти з 1,5 столової ложки.

Робити в цьому випадку нічого не потрібно. Важливо лише прислухатися до власних відчуттів і спостерігати за процесом. Допомога кваліфікованого медпрацівника на такому етапі не потрібна. Якщо жінка спочатку хотіла лягти в пологовий будинок раніше терміну, так як із-за обставин не може відправитися народжувати в установу в той же момент, то відходження пробки перед пологами є тим самим підготовчим моментом.

Важливо! Якщо ж у виділеннях багато крові, то це є явною ознакою відшарування плаценти – це дуже серйозне порушення перебігу вагітності, при якому необхідно негайно їхати в лікарню.

За скільки до пологів виходять навколоплідні води, які прямо сигналізують про початок процесу народження малюка? Це відбувається буквально за кілька годин до родової діяльності. За кольором вони повністю прозорі або з рожевим або зеленуватим відтінком, але не каламутні. Консистенція – водяниста, без слизу. Підтікають постійно, посилюються при чханні або кашлі. У такому випадку потрібно терміново зібратися в пологовий будинок.

Важливо! У кожної жінки терміни такого процесу індивідуальні! Про всіх відрізках часу можна говорити лише умовно. У кого-то відходить безпосередньо при пологах, а в інших – за тиждень.

Якщо відійшли води, почалися перейми, а пробки як не було, так і немає, потрібно терміново їхати до пологового відділення. У ситуації, коли пробка навпаки, відійшла занадто рано, тобто за 2-3 тижні до передбачуваної дати пологів, необхідно відвідати з візитом лікаря-гінеколога, який дасть всі необхідні рекомендації, поспостерігає за самопочуттям майбутньої мами.

Як починається процес?

Щоб жінка менше хвилювалася і точно знала про наближення пологів, їй важливо знати заздалегідь, як відходить пробка перед пологами. За внутрішнім відчуттям низ живота може трохи нити, як це відбувається перед настанням менструації. Крім того, болі спостерігаються і в області поперекового відділу. В цьому немає нічого страшного, все описане – норма.

Відійти слизова пробка перед пологами може в будь-який момент. Це відбувається при відвідуванні туалету, водних процедурах, під час сніданку або вечері, уві сні. На нижньому білизна завжди залишаться залишки білої або бежевою слизу (якщо звичайно пробка не вийшла при поході в туалет).

Як відходить пробка перед пологами і що робити?Якщо відійшла пробка, то пора збиратися в пологовий будинок.

В залежності від гормонального фону згусток виходить або невеликими частинами, або зразу весь.

Варто зауважити, що у первісток і тих, хто повторно стає мамами, пробка відходить по-різному.

У першій категорії жінок самі пологи, як правило, тривають більше, тому і підготовка до цього процесу охоплює більший період. Саме відходження є ідентичним, що і у повторнородящих, але ось це відбувається в різні терміни, зазвичай пізніше.

Жінки, які збираються стати мамою ще раз, повинні знати, що їх організм вже проходив весь шлях, знає, як реагувати. Тому пологи – коротше, та й підготовка займає менше часу в порівнянні з першим разом. Після відходження родової пробки довго чекати не варто в найближчі години слід очікувати довгоочікуваної зустрічі з малюком.

Зверніть увагу! У період відходження слизової пробки потрібно уважно ставитися до власної гігієни. Як тільки вона вийде, природна захист від інфекцій припиниться. Ставтеся не тільки до свого, але й до здоров’я ненародженої ще дитини дбайливо, не підпадайте під ризиків.

Що робити?

Яких правил потрібно дотримуватися, як тільки перед пологами вийшов згусток?

Як відходить пробка перед пологами і що робити?Якщо у виділеннях є хоч трохи крові, то це причина негайно звернутися до гінеколога.

  • Не можна купатися у ванній, а вже тим більше в громадських місцях – басейні, річці, морі. Стоїть на найближчі кілька днів обмежитися теплим душем. Так як імунітет в період вагітності дуже ослаблений, він не буде в змозі протистояти навіть самої нестрашною інфекції, яка невідомо чим може закінчитися в кінцевому підсумку. Багато жінок заперечать: малюка оточують ще навколоплідні води і саме плідне яйце. Вірно, але бар’єр занадто хисткий і може не винести якийсь загрози, все залежить від імунітету. Навіщо зайвий раз ризикувати?
  • Спостерігайте за своїми відчуттями. Все залежить від терміну породіллі. Нерідко трапляється так, що пробка і води відходять одночасно. Первородящая не завжди відчуває різницю, а тому може не турбуватися найближчі кілька годин. Якщо термін вже великий, а несильні ниючий і тягнучий біль не затихають, але і багаторазово посилюються, потрібно збиратися в пологовий будинок. З великою ймовірністю це перші перейми, якщо інтервал між нападами – приблизно 10 хвилин. У всіх інших випадках їхати народжувати ще немає сенсу. Перейми можуть бути і тренувальними, вони швидко закінчиться і все буде, як раніше.
  • Починайте збирати сумки в пологовий будинок, приготуйте документи, дайте останні установки чоловіка і домочадцям.
  • Якщо в інтимній сфері навіть на значному терміні всі статеві контакти з коханою людиною ще збереглися, після відходження слизового згустку їх потрібно обов’язково припинити. Родові шляхи, знову ж таки, з високою ймовірністю можуть бути інфіковані.
  • Якщо до призначеної дати пологів дуже багато часу, а пробка вже вийшла – це привід для візиту до гінеколога.
  • Народжували неодноразово жінки рідко плутають навколоплідні води і родову пробку. Якщо є хоч якісь сумніви, що слиз відійшла відразу з водами, при цьому процес супроводжується переймоподібними нападами, краще здатися фахівця.
  • Якщо виділення супроводжуються великою кількістю червоної або темної крові – терміново на прийом. При такому явищі зростає ризик відходження плаценти, що закінчується загибеллю плоду.
  • Те, що до пологів відходить пробка, є цілком природним процесом, який провокує гормон естроген. Він розм’якшує слиз, виводить її з шийки матки. З тієї пори майбутня мати зобов’язана спостерігати за власними відчуттями і бути напоготові: зібрати всі сумки і документи, дати вказівки рідним, ретельно стежити за гігієною.

    Моя довідка - Корисні поради