Виділення перед пологами – які бувають, причини і наслідки

Виділення в передпологовій період — не завжди поганий знак. Найчастіше – це природне і зрозуміле явище, тому відразу ж бігти в лікарню і переживати не варто. Кожній стадії вагітності відповідає свій тип: від слизових до навколоплідних вод. Найчастіше нормальні виділення підказують майбутньої матері, що зовсім скоро довгоочікуваний малюк з’явиться на світ. Але мало хто знає, які вони в нормі, а які сигналізують про проблеми зі здоров’ям.

Види виділень

За статистикою перед пологами з’являються такі виділення:

 • звичні слизові;
 • навколоплідні води;
 • виділення після відходження пробки;
 • білі творожистие виділення перед пологами;
 • жовті, гнійні з неприємним запахом;
 • кров’яні (наприклад, рожеві або коричневі виділення перед пологами).

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиУ період вагітності можуть з’являтися виділення різного кольору і характеру

Якісь із них є ознаками патологічних процесів в організмі, інші – цілком природне явище, яке вказує на підготовку жінки до родового процесу.

Нормальні виділення

Всі нормальні виділення у породіль повинні бути прозорими або білими, але без запаху, в невеликій кількості, густоватой текстури. В медицині вони називаються називаються слизом.

Слизова пробка супроводжує вагітність аж до початку пологів, так як її функція – захистити плід від інфекцій ззовні. Поступово вона стає непотрібним і зайвим, тому виходить. З повною упевненістю можна сказати, що рясні слизові виділення перед пологами свідчать про те, що до народження дитини залишилося не більше тижня.

Важливо! Після того, як слиз відійшла, майбутньої матері потрібно бути дуже акуратною: не приймати ванну, не вести інтимне життя, ретельно стежити за гігієною, щоб не занести шкідливі мікроби в матку.

Під час перейм або безпосередньо перед ними виливаються води. Це також нормальний фізіологічний процес, який безпосередньо сигналізує про початок пологів. Вода може відходити так:

 • відразу вся, тобто жінка гостро відчуває, як з неї потекла прозора струмінь;
 • поступові «патьоки» протягом доби.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиСлизова пробка

Рідина не повинна мати запаху, кольору, однак може містити деяку кількість білої слизу. Якщо води зелені – це поганий знак, потрібно негайне звернення до фахівця.

Паталогические виділення

Інші виділення, про які не сказано вище, вважаються в медицині паталогическими, тобто вони свідчать про ненормальних фізіологічних процесах в організмі, які можуть загрожувати здоров’ю вагітної жінки або її дитини.

На що потрібно звернути особливу увагу?

 • кров’янисті виділення, в тому числі коричневі виділення перед пологами;
 • водянисті коричневі з неприємним запахом;
 • сірі з запахом тухлої риби;
 • водянисті зелені;
 • світлі сирною консистенцією (при цьому вагітна відчуває постійний свербіж у промежині);
 • жовта слиз;
 • зелена слиз.

Важливо! Рожеві виділення перед пологами не завжди ставляться до кров’яним, якщо у виділеннях присутні кілька крапель крові, це є варіантом норми, коли в репродуктивному органі лускаються капіляри при відходженні слизової пробки. Якщо ж крові у виділеннях багато, це дуже поганий знак, який вимагає госпіталізації. Але про все по порядку.

Коричневі виділення з’являються у двох випадках:

 • мікротравма матки;
 • відшарування плаценти.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиНайнебезпечнішими вважаються кров’янисті виділення або мають неприємний запах

Перший варіант практично не небезпечний, може бути пов’язаний з походом до гінеколога, де жінку оглядали на гінекологічному кріслі. Крім того, коричневий колір набуває слиз, якщо жінка на останніх місяцях вагітності веде статеве життя.

Кровотеча з’являється з однієї причини – відшарування плаценти. Цей випадок загрожує життю і породіллі і її ще не народженому дитяті. Якщо жінка помітила кров з піхви, вона повинна відразу ж викликати швидку або самостійно дістатися до лікарні найближчим часом.

Непрозорий колір подтекающих вод, а також їх неприємний запах сигналізує про те, що у плода починається гіпоксія, тобто брак кисню. Якщо запаху немає, то є ймовірність, що дитина в утробі спорожнилася.

Основною ознакою молочниці вважається свербіж і світлі виділення, схожі на сирок. Це захворювання потрібно терміново лікувати, щоб не було ризику інфікування плода, адже кандидоз проходить по родових шляхах.

Ще одне інфекційне захворювання – бактеріальний вагіноз, колір слизу при цьому – сірий, а запах дуже неприємний.

Всі жовті виділення – симптом інфекцій, що передаються статевим шляхом. Жінці варто терміново звернутися до лікаря, щоб той призначив обстеження, поставив діагноз і почав своєчасне лікування. В іншому випадку також можливе інфікування дитини через родові шляхи.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиВиділення при молочниці схожі на сирок

Причини появи

Коричневі виділення перед пологами на 38 тижні вагітності після повного огляду гінекологом породіллі не небезпечні і пов’язані з тим, що шийка матки вже повністю дозріла, розм’якшилася і стала готова до пологів. З’являються крапельки крові у виділеннях через пару годин після прийому.

Відходження слизової пробки, про яку вже було сказано вище, жінка може відчути, а може і зовсім не помітити. Слиз також може бути трохи рожевою, це ніяк не пов’язано із загрозою переривання вагітності.

Якщо колір виділень помаранчевий – це сигнал організму про те, що майбутня мати зловживає вітамінно-мінеральними комплексами і в організмі таких речей в надлишку. Прийом вітамінів потрібно скоротити або виключити зовсім.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиЗа кольором виділень можна судити про здоров’я жінки

Будь-яке нормальне фізіологічне виділення практично не має кольору (прозорі або світлі – кремові, білі), запаху. У всіх інших випадках можлива інфекція, яка легко передасться дитині під час пологів від матері. Тому так важливо вчасно відвідати лікаря і вилікувати недугу до пологів.

Які виділення вказують на початок пологів?

Саме виділення – перші провісники пологів, які з’являються ще до сутичок. Які виділення перед пологами сигналізують про початок родової активності?

 • Згусток слизу або часткове рясне відходження слизової пробки. Пологи в цьому випадку можуть початися і через пару годин, і через кілька днів, але не пізніше, ніж через тиждень. Відходження пробки трапляється тоді, коли шийка матки повністю готова до появи малюка на світ.
 • Водянисті виділення, прозорі і без запаху, трохи з домішкою нецветной слизу. Це трапляється безпосередньо перед початком переймів або навіть під час них. Іноді міхур самостійно не лопається, тоді його проколює лікар в пологовому відділенні, коли стає зрозуміло, що перейми регулярні і нетреніровочние. Якщо води підтікають, а схваток вже довго як не було, так і немає, потрібно терміново їхати в пологовий будинок, інакше у дитини почнеться брак кисню. Якщо це станеться, то рідина виділяється зеленого або жовтого відтінку.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиОпущений живіт є ознакою швидких пологів

З упевненістю можна сказати, що починаються пологи:

 • опущення животика;
 • відчуття, як наростає тиск внизу живота, немов щось тисне на кишечник з великою силою;
 • припинення набору ваги;
 • зміни у настрої;
 • поява частих і хворобливих спазмів;
 • спорожнення кишечника.

Не вказує на початок пологів:

 • нерегулярні спазми;
 • якщо змінити позу або почати ходити, то спазми припиняються;
 • рух плоду під час спазм (про це повідомляється лікаря).

Важливо! Вже до 38 тижня у жінки повинні бути приготовані сумки для пологового будинку. Якщо жінка сумнівається, почалися пологи чи ні, краще все-таки доїхати до лікарні, це краще, ніж потім народжувати вдома або по дорозі в пологовий будинок.

Коли потрібна госпіталізація?

Якщо у жінки паталогічна випадок, то бригаду швидкої допомоги треба викликати без зволікань. До критичних ситуацій відносять:

 • кров’яні плями на прокладці на останньому місяці вагітності (це не дві-три краплі, які з’являються після огляду гінеколога);
 • підтікання рідиною, яка має зелений відтінок;
 • сильні болі внизу живота і в попереку.

Виділення перед пологами  які бувають, причини і наслідкиПри сильний біль в області спини та попереку слід негайно звернутися до лікаря

Якщо породілля зауважує на 8-9 місяці жовті або творожистие виділення на трусиках перед пологами, карету швидкої допомоги викликати не варто, так само як і лікуватися самостійно (особливо засобами народної медицини, які викликають алергічну реакцію плода), досить найближчим часом відвідати лікаря. Якщо цього не зробити можлива інфекція ускладнить пологи і передасться дитині або після відходження слизової пробки, або під час розродження.

Виділення перед пологами завжди підказують жінці, які процеси відбуваються в організмі в конкретний період часу. Розвивається патологія чи потрібно збирати сумки в пологовий будинок? Потрібно викликати бригаду швидкої допомоги, щоб врятувати життя собі та дитині або можна просто найближчим часом записатися на прийом до лікаря, який призначить при необхідності лікування, більш докладно розповість, що відбувається в організмі.

Найбільш небезпечними є саме кров’яні та зелені водянисті, так як вони безпосередньо вказують на проблему, яка в цей момент відбувається. Нормальними вважаються тільки прозорі або світлі без запаху, вони є провісниками пологів.

Моя довідка - Корисні поради