Відійшли води – через скільки народжувати на думку фахівців?

Відійшли води – через скільки народжувати? Це питання хвилює, напевно, кожну жінку, яка незабаром очікує появи на світ довгоочікуваного малюка. Проте однозначної відповіді на це запитання не зможе дати ні один гінеколог, оскільки процес пологової діяльності – це процес суто індивідуальний для кожної породіллі. Щоб все пройшло благополучно, необхідно знати, що робити при відходженні навколоплідних вод, і коли після цього слід очікувати перших провісників прийдешніх пологів.

Як себе вести після відходження ІВ?

Що робити після відходження навколоплідних вод? Насамперед, не треба панікувати – це фізіологічний процес, який є одним з основних попередників пологів. Тепер давайте поговоримо про те, що саме потрібно робити, якщо ІВ відійдуть.

Відійшли води  через скільки народжувати на думку фахівців?Якщо відійшли води, то саме час відправлятися в лікарню

 • Запам’ятайте, а краще запишіть у блокноті точний час відходження ІВ. Потім обов’язково повідомте про це свого гінеколога чи медсестри.
 • Зверніть пильну увагу на колір рідини. Щоб вона не змінила відтінок, за тиждень до пологів відмовтеся від темного нижньої та постільної білизни – такі дії допоможуть вам точно визначити забарвлення ІВ.
 • Якими повинні бути відійшли води? В нормі вони не повинні мати ніякого відтінку, тобто, бути абсолютно прозорими. Якщо ви помітили в амніотичній рідині домішка білих пластівців – не турбуйтеся, це нормально.
 • Зеленуватий колір ІВ свідчить про те, що буквально через 6 годин пацієнтка народить довгоочікуваного малюка.
 • Кількість амніотичної рідини – ще один важливий фактор. По ньому можна визначити, через який період часу почнуться пологи. Води можуть бути «передніми», обсяг яких не перевищує 300 мл, і справжніми навколоплідними (1,5 – 2 літри).

Корисна порада. Якщо ви не знаєте, як визначити, які саме води відійшли, то до дати пологів можете трохи потренуватися. Зробити це можна наступним чином: вилийте на внутрішню сторону стегна склянку води. Запам’ятайте свої відчуття, після чого вилийте на цю ж частину тіла півтора-два літри рідини. Поступаючи таким чином хоча б протягом тижня, ви досить скоро навчитеся розрізняти «передні» води від навколоплідних.

Після виливу амніотичної рідини необхідно терміново викликати швидку допомогу, особливо якщо вод було багато. При невеликій їх кількості пара годин в запасі у вас є, однак їхати в лікарню треба якомога швидше.

Відходження слизової пробки – сигнал про швидкий початок пологів?

Слизова пробка – це згусток слизу з прожилками крові. Вона виконує важливу функцію – захищає порожнину матки від проникнення інфекції. Таким чином, протягом усього періоду внутрішньоутробного розвитку плід знаходиться в повній безпеці.

Відходження слизової пробки далеко не завжди є передвісником майбутніх пологів. Багато жінок помилково вважають, що вона у них зовсім не відходить перед початком пологової діяльності. Справа в тому, що вона може відходити поступово, прожилками, а не відразу всім грудочкою. Процес може початися задовго до відкриття шийки матки і відходження ІВ. У кожної вагітної жінки це залежить від особливостей організму і протікання вагітності.

Відійшли води  через скільки народжувати на думку фахівців?Слизова пробка при вагітності

Важливо! Якщо ви помітили у себе часта поява кров’янистих або слизових виділень на нижньому білизна, негайно зверніться до лікаря. Це може бути свідченням не відходження захисної пробки, а приєднання інфекції. Такий стан вимагає негайного медичного втручання!

Які відчуття виникають при відходженні пробки?

Відходження слизового згустку може супроводжуватися досить неприємними і болючими відчуттями. Проте все залежить від того, наскільки гостро організм майбутньої мами реагує на больовий синдром.

У однієї жінки процес відходження пробки може бути дуже болючим і супроводжуватися дискомфортом в області попереку. В інший матусі це може відбутися непомітно, наприклад, під час прийняття ванни, душу, плавання в басейні або відвідування вбиральні.

Після відходження слизової пробки шийка матки починає поступово розм’якшуватися. Те ж саме відбувається і з родовими шляхами. За рахунок цього плід може вільно, і з мінімальним ризиком для здоров’я матері, за ним просуватися.

Одним з найбільш поширених з цього приводу є питання, чи правда те, що після відходження захисної пробки відразу з’являється малюк? І чи можна прискорити цей процес?

У цьому випадку лікарі дають порада: не намагайтеся наблизити пологи самостійно – все має відбуватися поступово, і тільки природним шляхом. Будь-яке втручання в процес пологів може призвести до наслідків, небезпечних для здоров’я життя, як самої матусі, так і її майбутнього малюка.

Щоб зрозуміти, коли після відходження пробки починаються пологи, необхідно звернути увагу на деякі нюанси:

 • колір і консистенцію слизу;
 • опущення живота (якщо таке має місце);
 • наявність сутичок, причому не помилкові, а справжніх;
 • почастішання позивів до дефекації.

Всі ці фактори сигналізують про те, що досить скоро ви зустрінетеся зі своїм маленьким дивом, і до цього моменту ви повинні бути готовою.

Відходження ОВ – як це відбувається і що робити в цьому випадку?

Якщо у майбутньої мами відходять навколоплідні води, це означає, що час прийшов, і малюк вже готовий з’явитися на світ. Але іноді буває, що вилив амніотичної рідини відбувається передчасно, коли термін пологової діяльності настане ще не скоро. Подібна аномалія трапляється при наявності певних відхилень, тому лікарське втручання обов’язково.

Відійшли води  через скільки народжувати на думку фахівців?Про будь дивних виділеннях під час вагітності варто негайно повідомляти лікаря

Справа в тому, що відходження плодових вод завжди повинно закінчуватися родової діяльністю, оскільки дитина не може довго перебувати в сухий, ніяк не захищеній середовищі. Також далеко не рідкістю є випадки, коли плідні води випливають потроху. Відбувається це поступово, і може тривати протягом декількох тижнів, а іноді навіть і місяців.

Якщо підтікання амніотичної рідини почалося задовго до запланованої дати розродження, то про подібної аномалії слід обов’язково повідомити гінеколога. Він прийме необхідні заходи, оскільки зменшення об’єму навколоплідних вод може призвести до досить серйозних і небезпечних наслідків, аж до гіпоксії або навіть загибель плода.

Пам’ятаєте! Про будь-яких, навіть незначних, виділеннях з піхви, що викликали у вас підозри і занепокоєння, необхідно обов’язково повідомити лікаря. Особливо, якщо вони мають зеленуватий, коричневий або бурий колір.

Що робити при відходженні ІВ?

Так що ж робити, якщо амніотична рідина вилилася повністю? Насамперед, вам необхідно терміново їхати в пологовий будинок, і ось чому:

 • лікар повинен встановити, наскільки широко відкрилася шийка матки, і постійно фіксувати цей процес;
 • іноді вилив плодової рідини не супроводжується сутичками, тому майбутня мама може і не зрозуміти, що довгоочікуваний момент «ікс» вже близько;
 • у деяких ситуаціях разом з АЖ можуть випадати і петлі пуповини, а це вже серйозна погроза для життя дитини.

Як видно, чим раніше після відходження вод ви вирушите в пологовий будинок, тим у більшій безпеці буде ваш малюк і ви самі.

Коли народжувати, якщо відійшли води?

Відійшли води  через скільки народжувати на думку фахівців?

Так, коли ж народжувати, якщо відійшли води? Насамперед, необхідно звернути увагу на особливості переймів. Досить часто вони починаються тоді, коли міхур з амніотичною рідиною вже лопнув, і вона повністю злилася.

В безводний період дискомфорт для плоду всередині дітородного органу починає наростати, тому процес пологів повинен настати не більш ніж за половину доби після відходження амніотичної рідини. Якщо стає очевидним, що пологи так скоро не почнуться, лікар змушений буде вдатися до крайнього заходу – штучної стимуляції пологів.

Важливо! Якщо ви, перебуваючи вдома в момент самовільного розтину міхура з водами, помітили в рідині домішки крові, негайно викликайте швидку допомогу! Тільки для початку переконайтеся в тому, що це була дійсно кров, а не слизова пробка.

Небезпека ситуації на ранніх термінах вагітності

Трапляється, що ІВ виливаються на терміні 22 тижнів. Такий стан є вкрай небезпечним і вимагає негайного лікарського втручання. В іншому випадку у жінки може статися викидень.

Якщо ж води вилилися після 22 тижня, то у майбутньої мами є всі шанси зберегти вагітність, або народити, але цілком здорового малюка. Звичайно, такі діти народжуються недоношеними, і зовсім слабенькі, але сучасні лікарі можуть виходити такого малюка, подарувавши йому шанс на здорове життя.

Відходження вод без сутичок – чи це нормально?

Відійшли води  через скільки народжувати на думку фахівців?Огляд лікаря дозволить визначити час настання пологів після того, як відійшли води

Якщо у вас відійшли плодові води, а перейми ще не почалися – це не привід для паніки. Організм кожної майбутньої мами індивідуальний, тому точно сказати, як у кожному конкретному випадку будуть проходити пологи, неможливо.

Поступове вилив амніотичної рідини теж може мати місце. У такому випадку воно буде протікати протягом декількох днів, і максимально безпечним відрізком часу безводного періоду є всього 6 годин. Допускається відхилення в більшу сторону, але він повинен тривати не більше доби. Якщо ж за цей час малюк не народився, це може призвести до серйозних ускладнень і несприятливих наслідків для здоров’я малюка.

У такій ситуації пацієнтці також показана медикаментозна стимуляція родової діяльності. Найчастіше з цією метою застосовуються спеціальні таблетки, розм’якшуючі шийку матки.

Після їх використання пологи повинні розпочатися протягом доби, максимум – на протязі 24 годин.

При відсутності ефекту від медикаментозних препаратів, що викликають сутички, майбутній мамі робиться екстрене кесарів розтин. Тільки таким способом можна буде уникнути несприятливих наслідків для дитини, якими загрожує тривалий безводний період.

Цікавий факт. У жінок, які збираються народжувати вперше, інтервал між періодами відходження вод і початком пологів становить від 12 до 20 годин. При повторному процесі родової діяльності цей проміжок скорочується в кілька разів.

Щоб не упустити важливий момент, ви повинні стежити за своїм станом ще до того, коли міхур з ІВ лопне. Опущення живота повинно привести вас в повну боєготовність» і змусити збирати сумку в пологовий будинок, адже зовсім трохи- і ви зустрінетеся зі своїм довгоочікуваним і таким улюбленим малюком!

Моя довідка - Корисні поради