Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхилення

Після пологів деякий час жінка може спостерігати кровотеча з піхви. Це цілком може бути нормальним явищем, коли жіночий організм очищається від плаценти. Однак бувають випадки, що кровит з-за якої-небудь хвороби або післяпологових ускладнень. Як довго повинна йти кров після пологів і як не переплутати це з патологічним процесом?

Причини

Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхиленняЗазвичай кровотеча після пологів йде на спад відразу після початку грудного вигодовування

У нормі кровотеча після пологів швидко зупиняється через вироблення гормону окситоцину, який з’являється у великій кількості відразу, як відбувається стимуляція сосків при грудному годуванні немовляти. Лікарі самі можуть призначити ін’єкції з такою речовиною для того, щоб у породіллі не було великої крововтрати.

Якщо репродуктивний орган не може самостійно відновитися після народження малюка, нормально скорочуватися, то мова йде вже про патології. Це відбувається з-за того, що розродження пройшло з ускладненнями:

 • травма;
 • багатоплідна вагітність;
 • багатоводдя;
 • велика вага плоду;
 • проблеми з плацентою;
 • освіти в матці;
 • кров не згортається;
 • велика втрата ваги породіллі на останньому місяці вагітності.

Якщо кров’янисті виділення в матці почалися не відразу після пологів, а через якийсь період часу (наприклад, через тиждень), то можна говорити про інфекційне захворювання, про це вказують і інші ознаки, наприклад, висока температура тіла.

Особливості

Післяпологове кровотеча можна охарактеризувати за об’ємом або кількістю виділень і за їх кольором. При цьому дівчина скаржиться на погане самопочуття, загальну слабкість, перепади тиску. Нормальна фізіологічна крововтрата складає не більше половини відсотка від загальної маси.

Важливо! Якщо показник вище, то говорити про варіант норми не можна. Погіршення загального стану настає при втраті крові до 1%, якщо вище, то такий показник вважається критичним, а медична допомога жінці потрібна негайно. Наслідки останньої крововтрати можуть бути незворотні, тому до свого здоров’я потрібно ставитися дуже уважно. Потрібно викликати швидку допомогу, медики введуть необхідні препарати, які перервуть рясну крововтрату. Якщо втрата була значною, то потрібно переливання.

Кровотеча після пологів може з’явитися, якщо матка з якихось причин не скорочується так, як повинна. При цьому жінка відчуває слабкість, у неї паморочиться голова, падає рівень гемоглобіну в крові, а значить, шкіра блідне. Найкраще вчасно звертатися до фахівців і не допускати такого стану.

Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхиленняБувають випадки, що матка після пологів не скорочується, тоді кровотеча буває тривалим, а самопочуття жінки погіршується

Терміни

Скільки днів йде кров після пологів? Кровотеча після пологів терміном до шести тижнів є варіантом норми. При цьому кров’янисті виділення можуть поперемінно то припинятися, то відновлюватися. Це характерно для тих жінок, які намагаються зайнятися спортом після пологів або не сидять на місці. Щоб втрата крові припинилася, досить просто більше відпочивати і знизити навантаження на організм.

Кровотеча раптово виникає протягом місяця після розродження. Скільки йде кров у цьому випадку після пологів? Якщо не більше двох днів, тоді приводу для звернення до лікаря немає, якщо більше – то візит до гінеколога необхідний.

Якщо зі здоров’ям у породіллі все добре, то кровотеча з часом зменшується в об’ємі, тобто з кожним тижнем крові все менше, вона не така червона. Якщо зменшення кількості виділень не відбулося, то необхідно записатися на прийом до фахівця і пройти процедуру чищення матки. Якщо цього не зробити, то можна тільки посилити проблему, спровокувати запалення.

Найнебезпечніша проблема, коли кровить після пологів перестало, але раптово пішла кров у великій кількості, яскравого кольору. Така втрата крові загрожує життю матусі, тому не можна зволікати – відразу викликати швидку допомогу і госпіталізуватися.

Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхилення

Коли йти до лікаря?

Патологічна маткова кровотеча відразу після родового процесу контролюють лікарі, при необхідності вони навіть вирізають дітородний орган, якщо склалася ситуація загрожує життю пацієнтки.

Якщо у дітородному органі щось залишилося, наприклад, послід, то всі залишки видаляються вручну, при цьому дівчина знаходиться під наркозом.

Якщо жінка весь період лохій відчуває себе погано, болить живіт, з’явилася температура, кров поперемінно то з’являється, то зникає, то такий стан хворої потребує медичної допомоги. Важливо пам’ятати, що велике фізичне навантаження після пологів заборонена, саме з-за цього часто з’являються проблеми зі здоров’ям.

Скільки в нормі кровит після пологів? Лохії можуть продовжуватися до 4-6 тижнів. Але якщо вже у перший тиждень не відбувається поступового зменшення кількості кров’яних виділень, то є сенс звернутися до лікаря.

Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхиленняЯкщо через тиждень після пологів кровотеча не зменшується, а самопочуття погіршується, то це привід звернутися до лікаря

Діагностичні дослідження при післяпологовому кровотечі

Перш ніж призначити лікування, коли почалася кровотеча у матері, необхідно з допомогою аналізів і інших медичних обстежень встановити причину крововтрати. Ще при вагітності медики спостерігають за станом дівчини, контролюють зміна гемоглобіну, кількість в крові тромбоцитів і еритроцитів. Обов’язково встановлюється, наскільки добре згортається кров у породіллі.

Про те, що матка слабка, не може самостійно скорочуватися, можна дізнатися заздалегідь, так як в цьому здебільшого винні самі пологи. Під час проведення діагностичних досліджень орган повністю проглядається, що вивчається, вийшла плацента, послід, травмовано чи родові шляхи.

Важливо!Причина, чому кровит через довгий час після пологів, встановлюється за допомогою ультразвукового дослідження.

В нормі

З питанням, скільки часу кровит після пологів, вже визначилися, зазвичай не більше шести тижнів. Весь процес умовно поділений на етапи, коли виділення характеризуються за кількістю, кольором і запахом.

 • Перші три дні – самі рясні кров’яні виділення, кров при цьому може бути насичена червона. Не варто панікувати, матка заростає і відновлюється, жіночий організм чиститься.
 • Далі два тижні немає чистої крові яскравого кольору, виділення більше рожеві або коричневі, інтенсивність значно знижується з кожним днем. Якщо такий етап не пропускається, то відновлення матки відбувається в нормальному режимі.
 • Важливо! Якщо пологи були природними, то гоїтися дітородний орган буде ще довше за великий рани. Безболісні виділення, які з’являються аж до шостого тижня, є нормальними, немає сенсу переживати.

  Патологія

  Патологічних процесів може бути набагато більше, всі вони пов’язані з ускладненнями, які сталися під час пологів або під час вагітності. Які ознаки вказують на те, що кровотеча після пологів – це не варіант норми?

  • тривалість більш ніж 1,5 місяця;
  • мізерні рожеві або коричневі виділення раптово змінюються на інтенсивні червоні виділення;
  • погіршення самопочуття;
  • біль у животі та спині;
  • запаморочення;
  • підвищена температура тіла;
  • нудота і блювання;
  • виділення відрізняються гнилісним або тухлим запахом, а також неприродним жовтим або зеленуватим відтінком.

  З відвідуванням лікаря краще не зволікати, якщо кровотеча загрожує життю – не замислюватися, а викликати карету швидкої допомоги.

  Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхиленняЯкщо протягом місяця після пологів кровотеча не зупиняється, то це може свідчити про різного роду ускладнення

  Як лікувати?

  Лікування призначається змішане, тобто одними ліками неможливо вирішити проблему, медикаментозна терапія поєднується з інвазивної. Ще в пологовому будинку лікарі спочатку спорожнюють сечовий міхур, щоб матка могла самостійно скорочуватися, для цього ставлять катетер, на низ животика укладається лід, робиться зовнішній масаж. Далеко не завжди ці заходи допомагають досягти необхідного ефекту.

  Іноді жінка потребує переливання крові, їй можуть ввести донорську плазму або еритроцити. Якщо ж цілісність плаценти була порушена, то потрібна процедура ручного чищення та зашивання утворилися при пологах ран.

  У тому випадку, коли матка сильно розірвалася, її можуть видалити, щоб життя жінки не була на волосині. При цьому під час операції відбувається переливання крові або донорського матеріалу, контролюється артеріальний тиск.

  Скільки йде кров після пологів, які можуть бути відхиленняБувають випадки, що для стабілізації самопочуття може знадобитися переливання крові

  Заходи профілактики

  Як знизити ризик виникнення кровотечі після пологів?

 • Регулярно спустошувати сечовий міхур і кишечник. Якщо ці органи наповнені, то вони сильно тиснуть на матку і провокують проблеми.
 • Стежити за інтимною гігієною.
 • Заборонено купатися у відкритих природних водоймах, басейні і навіть ванні, якщо пологи були недавно або відійшли води, а перейми ще не почалися.
 • Під забороною інтимні стосунки з чоловіком.
 • Фізичні навантаження погано впливають на відновлення матки.
 • Репродуктивний орган швидше скорочується, якщо часто лежати на животі.
 • Грудне вигодовування збільшує вироблення гормону, який більшою мірою відповідальний за скорочення, очищення і відновлення матки.
 • Перегрів заборонений. Краще відмовитися від походів в сауни і лазні, а в жарку погоду перебувати в прохолодному приміщенні.
 • Підводимо підсумки

  Кровотеча не варто плутати з відновленням місячних, які повертаються через два місяці, якщо немовля не годувати грудним молоком. В середньому у народила жінки місячні повертаються через півроку, йдуть вони нерегулярно, виділення рясні, а прихід менструації супроводжується болем (але бувають і навпаки практично безболісними, повернення місячних після пологів – процес індивідуальний).

  Після пологів лохії (кров’янисті виділення, які свідчать про процес очищення матки) в нормі йдуть місяць, але не більше 6 тижнів. Це природний процес, в тому випадку, якщо їх тривалість, кількість, колір і запах відповідають нормі. Але деякі ознаки можуть вказувати на ускладнення в організмі жінки (занадто рясні виділення, не того кольору, з неприємним запахом і т. д.). При необхідності в разі відхилень краще відразу звернутися до жіночого лікаря. А при різко виник сильній кровотечі необхідно відразу викликати швидку допомогу.

  Моя довідка - Корисні поради