Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

Грудне вигодовування часто затьмарюється ситуаціями, коли жінці доводиться вдаватися до прийому лікарських препаратів. Але не всі ліки вирішуються при лактації. Деякі з існуючих препаратів, проникаючи в природну їжу немовляти і після в його організм, роблять негативний вплив на нього, на розвиток внутрішніх органів, викликають алергію. Не завжди біль в голові можна перетерпіти, і доводиться приймати ліки. Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю, чи є альтернатива лікарських засобів?

Чому болить голова у мами?

Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?Больові відчуття в голові мають різний характер. Біль буває: пульсуюча, ниючий, тупий, гострий, локалізується в різних місцях голови. Виділяють багато факторів, що визначають, чому болить голова в матері при грудному вигодовуванні.

 • Надмірна втома, брак сну — основна і найпоширеніша причина. Турбота про дитинку, нічні годування, домашня суєта віднімають масу часу і сил.
 • Хвилювання за малюка, до нього може приєднатися тривога, якщо діагностували захворювання. На грунті нервових переживань з’являються головні болі при грудному вигодовуванні.
 • Може страждати від мігрені – сильні пульсуючі больові відчуття. З’являється через недосипання, сильної втоми, нервових переживань. Така біль супутник захворювань на нервовому ґрунті, що виникає при порушенні циркуляції крові в судинах.
 • Існують і інші причини головних болів: гіпертонія, перебої в артеріальному тиску, остеохондроз шийного хребця.
 • Які-небудь кишкові хвороби. Якщо больовий синдром супроводжується нападами нудоти, болем в області живота – це ознаки отруєння.
 • Вона є супутником простудних, лор хвороб.
 • Зловживання кави, куріння, алкогольні напої. Деякі матері зберігають ці звички і в період вигодовування.
 • Інтоксикація від хімії, яка застосовується в побуті.
 • Побічні прояви від вживання деяких препаратів (контрацептивів).
 • Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Чим лікувати головний біль при грудному вигодовуванні?

  Підсилюється пульсуючий біль терпіти не рекомендовано. Якщо болить голова при ГВ, перш важливо визначити причину, а після вибирати, чим лікувати. Перелік засобів від головного болю при грудному вигодовуванні розроблений консультантами ГВ.

  Методи лікування головного болю

  Що можна мамі від головного болю при грудному вигодовуванні? Прийнято використовувати декілька методів, серед них:

 • Лікарські препарати.
 • Важливо! Що випити від болів у голові при ГВ, краще дізнатися у фахівця: саме він підбере дозволене засіб та його дозування.

 • Масажні процедури. Можна робити самостійно, з застосуванням ароматичних масел. Масажуються область шиї, скронева частина, лоб. При регулярних головних болях вдатися до допомоги фахівця з масажу.
 • Голковколювання – вплив на спеціальні точки тонкими голками, під впливом чого організм починає виділяти ендорфін.
 • Ароматерапія. Особливо заспокоюють масла розмарину, лаванди, базиліка, м’яти, майорану, рожевого дерева, імбиру, цітронелли.
 • Трав’яні відвари сприяють поліпшенню стану, але вживання трав необхідно погоджувати з фахівцями ГВ. Часто вживання знижує лактацію.
 • Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?Масаж при головному болі

  Знеболюючі при ГВ

  Прийняти таблетку від головного болю при грудному вигодовуванні швидке рішення, хоча не завжди правильне. Якщо не допомогли альтернативні методи, вдаються до прийому медикаментів.

  Важливо! Потрібно правильно встановити причину болю і які види препаратів допустимі. Деякі медикаменти мають складові, не сумісні з лактацією. Попадання їх в організм немовляти призведе до серйозних наслідків.

  Читайте також: чи Можна годуючій мамі приймати знеболюючі і які?

  Ліки при мігрені для годуючих мам

  Помічено, що вагітність і годування, період, у який під впливом гормональних змін частота нападів мігрені скорочується. У разі виникнення напад може тривати від 2-х годин до декількох діб. Сильні пульсуючі напади болю супроводжуються нудотою, позивами на блювоту, неприйняттям сильного шуму. Для попередження сильного нападу ліки приймається на початковому етапі. Коли напад носить не інтенсивний характер, підійде Парацетамол, Напроксен, Ібупрофен. У разі нападу з сильно вираженим характером, приймаються препарати, що мають у складі суматриптан (Суматриптан, Сумамигрен). Період виведення з організму довгий, близько півдоби. У цей період дитина переводиться на годування сумішшю, вигодовування на час припиняється.

  Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Ліки при тиску

  Це вкрай небезпечне стан, оскільки підвищується ймовірність інсульту. Що робити при появі болю голови під час грудного вигодовування за перепадів тиску. Прийом засобів, що знижують тиск, здійснюється безпосередньо під наглядом терапевта, оскільки їх компоненти проникають в молоко і не контрольоване вживання завдасть шкоди немовляті. До допустимим препаратів відноситься Метилдопа. Коли рекомендовані препарати не справляють належного ефекту, прийом припиняється, призначаються інші. У випадку сумісності з вигодовуванням, воно на час припиняється.

  Дозволені ліки

  До вживання ліків від головного болю при грудному вигодовуванні важливо підходити вкрай обережно. Існує перелік дозволених медикаментів. Вони відповідають наступним параметрам:

  • проникає в молоко в малому обсязі;
  • низький рівень токсичності;
  • не завдає шкоди немовляті, навіть якщо проникає в організм у великій кількості, не здатне виробляти негативну реакцію на малюка;
  • скоро починає діяти;
  • швидко виходить з організму;
  • наявність побічних дій зведено до мінімуму і протипоказань немає;
  • наслідки від перевищення дозування.

  Фахівці виділяють кілька рекомендація при вживанні:

 • Не зменшувати дозу. Деякі думають: якщо випити половину таблетки, на малюка не подіє. Ризик того, що препарат не принесе бажаний ефект збільшується, доведеться пити повторно.
 • Не збільшувати дозу. Деякі препарати діють швидше, деякі довше. Прийнявши рекомендовану дозу необхідно дочекатися результату. Якщо ефекту знеболювання немає, необхідно отримати кваліфіковану консультацію.
 • Вживати безпосередньо після вигодовування, якщо медикамент швидко виходить з організму, то через 3-4 години його кількість в природній їжі немовляти буде мінімальним.
 • Но-шпа

  Часто від головних болів в період лактації використовують Но-шпу. Хоча цей препарат більше застосовується для зняття спазмолітичних відчуттів в області шлунка, кишечника. При порівнянні з іншими спазмолітиками, вона є менш небезпечною.

  Варто врахувати! Це ліки не застосовується у разі застуди, мігрені або зміни тиску. З’явилася головний біль воно не усуне. Під час тривалого вживання, лактація припиняється, але застосовуються способи її збереження.

  Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Ібупрофен

  Дані таблетки від головного болю при грудному вигодовуванні рекомендовані до вживання.

  Важливо! Це засіб приймається після професійної консультації, вона необхідна для визначення правильної дозування.

  Його складові проникають в молоко в невеликих обсягах і не здатне чинити негативний вплив на немовля. Але при частому вживанні вигодовування слід припинити. Молоко зціджує, щоб повернутися до лактації.

  Медикамент крім знеболювання володіє дією протизапального характеру. Швидко проникає, вже протягом півгодини його питома вага досягає максимуму. Через 3 години активної речовини в крові залишається 1%. Відповідно можна годувати немовля. Безпека доводиться і тим, що його рекомендують малюкам. Різновидом є: Нурофен, МИТЬ, Адвіл, Бруфен, Ибупром. Перевищення дози (300 мг) спричинить появу негативної реакції.

  Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Парацетамол

  При грудному вигодовуванні від болю голови підійдуть зазначені таблетки. Цей медикамент безпечний для малюка. Хоча він призначений для усунення симптомів захворювання (температури, болю у м’язах). Він є результативним засобом при лихоманці, супроводжується головними болями. Компоненти швидко всмоктуються, виводяться протягом 5-ти годин, вже через зазначений проміжок часу допускається годувати малюка. Існує ряд медикаментів на основі парацетамолу: Панадол, Калпол, Ефералган. Одноразовий прийом становить 350 мг, така доза не здатна нашкодити немовляті. При збільшенні дозування, можуть виникнути побічні прояви: напади нудоти, спазми в животі, алергічні прояви.

  Напроксен

  Це ліки є протизапальним засобом, ефективним при будь-яких видах болю голови. Одноразовий прийом надовго звільняє від гострого болю. Приймається не більше 2 разів на добу по 250 мг.

  Заборонені препарати

  Прийом медикаментозних засобів здійснюється після консультації з лікарем, оскільки частина з них заборонені при вигодовуванні грудьми. Не рекомендовані до прийому комбіновані препарати, оскільки мають кілька діючих складових.

  Чи можна при грудному вигодовуванні цитрамон?

  Поширений засіб, оскільки дійсно є результативним засобом. Вживати його не рекомендовано годуючим мамам. Інструкція до препарату містить відомості про те, що він не використовується при вигодовуванні. У його складі є шкідливі компоненти:

 • Кофеїн, потрапляє в природну їжу немовляти, чинить на нього збудливу дію, погано виходить з організму, що може спричинити зригування, виробляє навантаження на нирки і печінку немовляти.
 • Аспірин визнаний небезпечним компонентом, здатний викликати збої у функціонуванні печінки і головного мозку. Фахівці кажуть: разовий прийом не зробить істотного шкоди, але постійний прийом цього препарату заборонено. Аналоги цитрамону: Цитропак, Аскофен.
 • Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Анальгін при ГВ

  Цей медикамент ефективно прибирає головний біль, не роблячи вплив на психіку. Але при вигодовуванні воно заборонено. У деяких країнах анальгін виключений з лікарської практики. Діючі компоненти викликають пригнічення функції кровотворення, перебої в роботі нирок, може викликати анафілактичний шок. Ліки, що закінчуються на « -гін» не вживаються при вигодовуванні грудьми. Вони мають у собі фенобарбітал, кодеїн фосфат, кофеїн – несумісні з лактацією.

  Альтернативні способи лікування

  Від головних болів при лактації не потрібно відразу ж приймати медикаменти. Якщо причиною послужило недосипання, відсутність повноцінного відпочинку, для початку рекомендується налагодити режим дня, прогулянки, масаж, застосувати способи самозаспокоєння (ароматерапія, розслаблюючі ванни).

  Народні засоби

  Лікування головного болю при грудному вигодовуванні допускається здійснювати народними методами:

 • Допомагає солодкий чай підвищеної міцності. Такий напій не вживається при лактації, але в сформованій ситуації необхідно вибирати метод, викликає меншу шкоду. Краще випити такий чай, ніж дочекатися погіршення стану і приймати медикаментозні препарати. Разове вживання не призводить до негативної реакції.
 • Застосування трав: материнка, м’ята, багно, шипшина, меліса, ромашка.
 • Лимон. При відсутності у малюка алергії, розсмоктувати лимон, віскі натерти шкіркою лимона.
 • Прикладання листа капусти до місця локалізації болю.
 • Листя від лопуха розім’яти і прикладати до місця болю.
 • Змішати білу глину і молоко кози і докласти компресом.
 • Стягнути голову тканиною і прилягти.
 • Що можна при грудному вигодовуванні від головного болю?

  Гомеопатія при грудному вигодовуванні

  Позбутися від головного болю при грудному вигодовуванні допомагають препарати гомеопатичного напрямку. Вони містять натуральні складові, які практично нездатні викликати побічні дії.

  Важливо! Яким би безпечним не було засіб, тривалість вживання і дозування узгоджуються з терапевтом.

  Прийом медикаментозних препаратів здійснюється, якщо не принесли результату альтернативні засоби. У разі тривалих болів бажано звернутися за професійною консультацією. Грудне вигодовування не час для експериментів. Неконтрольований прийом призводить до негативного впливу на жінку і немовляти, тому самолікування при лактації не рекомендується.

  Моя довідка - Корисні поради