Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинації

Малюк, тільки що з’явився на світло, потребує постійного догляду і турботи. Кожна мати намагається зробити все найкраще для своєї дитини. У пологовому будинку матерям доведеться прийняти перше найважливіше рішення з приводу свого здоров’я новонародженого. Їй належить вирішити, чи варто робити щеплення у пологовому будинку дитині чи утриматися від них. Також варто ознайомитися з графіком проведення вакцинації.

Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїЩоб захистити новонародженого від вірусів і бактерій, відразу після народження йому роблять ряд обов’язкових щеплень

В період новонародженості дитина сильно підданий шкідливому впливу вірусів і бактерій. Імунітет новонародженого настільки ослаблений, що він легко може підхопити будь-яку небезпечну для життя інфекцію. Щоб уникнути подібного роду проблем, в пологовому будинку проводиться вакцинація від небезпечних захворювань. Проведення щеплень помиє виробити імунітет у малюка для боротьби з хвороботворними бактеріями і вірусами.

Щеплення має на увазі під собою введення в організм немовляти низької концентрації вірусу, який малюк в змозі подолати. Лікарями затверджено спеціальний графік вакцинації дітей за віком.

Думки з приводу проведення щеплень сильно розділилися. Є матусі, навідріз відмовляються від вакцинації своєї дитини, так як відомі випадки смертельного результату після введення вірусу. З іншого боку, фахівці вважають щеплення єдиним методом для боротьби з небезпечними захворюваннями, які забрали життя набагато більшої кількості дітей.

Важливо! Жоден лікар не дасть гарантії того, що після щеплення малюк ніколи не захворіє введеним в його організм вірусом. Така небезпека є, але щеплені діти перенесуть захворювання в легкій формі.

Які щеплення проводять у пологовому будинку?

Звичайно ж, матусь цікавить, які щеплення роблять у пологовому будинку. За перший тиждень життя новонародженим ставляться 2 вакцини: БЦЖ від туберкульозу і щеплення від гепатиту B. Це найпоширеніші віруси, які можуть здолати немовляти, тому щеплення від гепатиту B проводиться в родильному будинку в перші 12 годин життя, а потім повторюється у віці 1 місяць, а також БЦЖ вводиться дитині на 3-7 добу від народження.

Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїУ перший тиждень життя дитині ставлять 2 обов’язкові вакцини

Попередження гепатиту

Гепатит B – це дуже небезпечне захворювання, що завдає серйозної шкоди організму людини, а особливо вражає печінку. Дане захворювання має інфекційний характер. Заразитися гепатитом можна від будь-якої людини, що носить цей вірус і навіть не підозрює, що він хворий. Новонароджений особливо піддається небезпеці зараження вірусом, тому щеплення від гепатиту B єдина можливість захистити малюка.

Вакцинацію від гепатиту проводиться протягом перших 12 годин життя дитини в область стегна. Потім проводиться ревакцинація в місячному віці, і в півроку. Немовлята отримують російську або зарубіжну вакцину.

Важливо! Якщо серед близьких родичів новонародженого є заражені, то малюк потребує додаткових заходів захисту протягом першого року життя.

Зазвичай після проведення даної щеплення дітям, малюк не відчуває дискомфорт.

У рідкісних випадках спостерігаються деякі побічні стану:

 • М’язові болі.
 • Незначні алергічні реакції.
 • Освіта підшкірного вузлика.
 • Некритичне підвищення температури тіла.
 • Такі стани не тривають більше 2 днів.

  Вакцина від туберкульозу

  Туберкульоз також є небезпечним захворюванням, що має інфекційний характер. Щороку по всьому світу туберкульоз забирає життя понад 2 мільйонів чоловік. Хворобою дуже просто заразитися, тому новонароджені особливо потребують захисту, адже при народженні ослаблений імунітет дитини не зможе встояти перед таким серйозним вірусом.

  Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїВакцина проти туберкульозу вводиться дитині в ліве передпліччя

  Вакцина вводиться дитині на 3-7 добу життя в область лівого передпліччя. На місці уколу повинен утворитися невеликий рубець, за яким буде ретельно спостерігати педіатр протягом першого року життя дитини.

  БЦЖ робиться тільки один раз в пологовому будинку, потім кожен рік до виповнення дитині 15 років проводиться проба Манту на виявлення антитіл до кровоносної системи дитини.

  У більшості випадків діти добре переносять вакцину БЦЖ. Рідко відбуваються ускладнення у вигляді запалення лімфовузлів або підвищення температури.

  Коли не слід ставити вакцину?

  Вакцинацію проводять усім новонародженим, але є випадки, коли введення препарату вірусу протипоказано. Вакцина не ставиться в таких випадках:

  • Дитина народилася недоношеною, його маса тіла менше 1500 р.
  • Малюк отримав родову травму або в процесі народження виникли інші ускладнення.
  • Новонароджений захворів у гострій формі.
  • Будь-які неврологічні захворювання.
  • Будь-які шкірні захворювання або серйозні пошкодження.

  Такі стани є тимчасовими. Як тільки дитина підросте і повністю відновиться після народження, педіатр огляне малюка, і дасть рекомендації по проведенню вакцинації.

  Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїЯкщо дитина народжується недоношеною, то вакцинація відкладається до тих пір, поки малюк не зміцніє

  Чи можна відмовитися від проведення щеплень?

  Деякі матусі відмовляються від проведення вакцинації. Обумовлено це тим, що дуже багато негативних відгуків про вакцини. Є випадки летального результату, сильних алергічних реакцій.

  Робити щеплення в пологовому будинку чи ні, вирішують батьки. Раніше всі вакцинації новонароджених були обов’язкові для всіх немовлят, зараз мати сама має право вирішувати, прищеплювати свою дитину чи ні. Мати має право відмовитися від уколу або погодитися на деякі щеплення. Така згода або відмова вона може оформити ще в пологовому будинку.

  Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїЯкщо батьки з якихось причин не хочуть проводити вакцинацію малюка, то їм необхідно заповнити спеціальний відмову.

  Мати відповідальна за здоров’я своєї дитини, тому вона має право вирішувати, проводити вакцинацію йому чи ні. Також вона може вибрати, якою вакциною скористатися для щеплення.

  Відмовляючись робити щеплення дитині, деякі батьки не до кінця усвідомлюють, якому ризику піддають життя та здоров’я своєї дитини. Адже смертність від небезпечних захворювань, таких як гепатит, туберкульоз, дифтерія набагато вище, ніж після щеплення.

  Часто батьки не хочуть, щоб їх дитина з народження вводили якісь хімічні препарати, тому пишуть офіційну відмову від проведення вакцинації.

  Правила проведення вакцинації

  Якщо мати згодна на проведення вакцинації, то є певні правила:

  • Щеплення необхідно ставити строго за віком, щоб їх дія була ефективним.
  • Перед проведенням вакцинації дитина повинна бути абсолютно здоровим. Наявність протипоказань до проведення щеплення визначає дільничний педіатр. Якщо дитина до моменту проведення щеплення не здоровий, педіатр робить медичний відвід.
  • Перед постановкою щеплення, а також після лікарі рекомендують приймати препарати, що попереджають розвиток алергічних реакцій.

  Якщо з якихось причин щеплення новонародженим у пологовому будинку не проводилися, то вони в кожному разі будуть зроблені, згідно складеного графіку в поліклініці, до якої прикріплений дитина.

  Щеплення новонародженим у пологовому будинку, правила вакцинаціїВакцинація проводиться лише в тому випадку, якщо дитина повністю здорова

  Вакцину БЦЖ в більшості випадків проводять у пологовому будинку, так як вона має обмежений термін придатності, всього 1 годину у відкритому вигляді. Якщо з певних причин щеплення від БЦЖ не була поставлена в пологовому будинку, то в поліклініці встановлюється 1 день, коли ставлять вакцину від туберкульозу, і відводиться всього 1 годину для вакцинації дітей.

  Немовлят віком до 2 місяців перед постановкою щеплення повинен перевірити лише педіатр на наявність протипоказань. Якщо малюк старше 2 місяців, потрібне більш повне обстеження перед введенням вакцини. Необхідно здати аналізи і провести пробу Манту, якщо все в нормі, тоді ставиться БЦЖ.

  Якщо все-таки мати вирішила відмовитися від вакцинації, їй необхідно написати офіційну відмову, який буде прикріплений у медичну карту дитини.

  На замітку! Діти, чиї батьки відмовились від проведення щеплень, можуть зіткнутися з проблемами, коли настане час іти в дитячий сад або школу. Також таких дітей, швидше за все не пропустять через кордон в деякі держави. Дитину, якій не ставилися щеплення, можуть не прийняти на різні гуртки, секції (басейн, спортивні заняття).

  Отже, ставити щеплення новонародженим у пологовому будинку чи ні, вирішує тільки мати. Але вона повинна пам’ятати, що ослаблений імунітет немовляти дуже вразливий, і може зіткнутися з небезпечними для життя захворюваннями. Сучасні вакцини проходять ретельну перевірку, і тому можуть забезпечити надійний захист малюка від серйозних вірусів. Випадки серйозних побічних реакцій поодинокі, в той час як смертність від серйозних інфекцій дуже висока.

  Моя довідка - Корисні поради