Пологи на 38 тижні вагітності – норма або ще рано

На 38 тижні акушерського терміну настає важливий період – плід абсолютно готовий до появи на світ, і пологи у жінки можуть початися в будь-який момент. Статистика показує, що на 38-ми тижневому терміні найчастіше народжуються дівчатка, а хлопчики воліють побути в утробі матері до 39 або 40 тижня. Тут ви прочитаєте про все, що необхідно знати майбутній матусі про те, як проходять пологи малюка на 38 тижні вагітності. Адже саме на цьому тижні може статися довгоочікувана подія, і жінка повинна бути повністю готова до нього.

Різниця між першими і повторними пологами

Жінки, що виношують свою першу вагітність, зазвичай ходять трохи довше, ніж ті, у кого пологи повторні. Якщо це вже 3-й або 4-й дитина за рахунком, то більше ймовірності, що він з’явиться на світ у період з 37 по 38 тиждень, незалежно від своєї статі.

Це пов’язано з підготовленістю жіночого організму. Одного разу пройшовши родовий процес, тіло запам’ятовує програму, і при повторній вагітності все відбувається трохи швидше. Шийка матки у повторнородящих дозріває на 20-30% швидше, ніж у жінок, вперше готуються до пологів. Більш ніж у 60% пацієнток повторні пологи проходять швидше і менш болісно.

Передвісники пологів:

 • у первісток
 • і у повторнородящих.
 • Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще раноДругі пологи часто проходять раніше терміну

  Що відбувається на 38 тижні вагітності в організмі жінки?

  На 9 місяці вагітності організм майбутньої матусі поступово починає підготовку до майбутньої події. Ще за 1-2 тижні до родового процесу жінка помічає зміни у своєму тілі, самопочуття, поведінку плоду. Розглянемо, що ж відбувається на 38 тижні акушерського терміну.

  Важливо! При появі будь-яких дискомфортних і відходять від норми відчуттях, вагітній необхідно вирушати на консультацію до свого лікаря, що спостерігає.

  Самопочуття жінки на 38 тижні

  Рідко яка вагітна дама може сказати, що відчуває себе на 9 місяці відмінно або добре. Плід тисне на малий таз, під його вагою пережимає судини нижніх кінцівок, ноги набрякають, болить спина, мучать запори і часті сечовипускання. І відбувається ще багато інших не дуже приємних речей. Але все це – природний наслідок вагітності, не загрожує здоров’ю жінки і дитини. Після пологів тіло швидко відновлюється і все приходить в норму. Породіллі стає легше відразу, як тільки вона прийде в себе.

  Природою закладено так, що жінки досить терпимо переносять всі тяготи вагітності.

  Але на 37-38 тижні погіршується не стільки фізична, скільки психологічний стан майбутньої породіллі. У неї підвищується почуття хвилювання й тривоги, може погіршитися сон, пропасти апетит, посилитися втома і слабкість. Також спостерігається часта зміна настроїв.

  Майбутня мама повинна пам’ятати, що переживання перед такою важливою подією – нормальна реакція. Але все ж не варто занурюватися в тривожний стан, воно негативно відбивається на нервовій системі і загальному самопочутті. Необхідно постаратися розслабитися, оточити себе позитивними емоціями і налаштуватися на найбільш сприятливий результат.

  Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще раноНа 38-му тижні можуть спостерігатися болі в спині
  Живіт

  На 38 тижні живіт у вагітної великий, натягнутий і важкий. Деякі матусі лякаються, що їх пупок вивертається назовні (таке буває не завжди). Боятися цього не потрібно, після пологів він прийме колишню форму. На тілі можуть з’явитися розтяжки.

  Жінці важко ходити з таким животом, складно знайти зручне положення сидячи, і навіть лежачи не завжди вдається швидко прийняти комфортну позу. Залишається заспокоювати себе лише тим, що скоро всі незручності завершаться.

  Виділення

  Виділення з піхви у будь-якої здорової жінки «в положенні» присутні протягом всієї вагітності. Зазвичай вони мають однорідну консистенцію, білястий відтінок і звичний кислуватий запах.

  У багатьох жінок протягом строку виникає молочниця. Вона не несе небезпеки здоров’ю матері і дитини, хоча і здатна доставляти дискомфорт. Симптоми знімають медикаментозними препаратами, призначеними лікарем.

  На 37-38 тижні шийка матки стоншується, розпушується, чого можливі густоватые слизові виділення. Вони теж вважаються нормою. Може змінюватися відтінок виділень від прозорого до білого.

  Які виділення не є нормою і потребують консультації лікаря:

  • З жовтим або зеленуватим відтінком.
  • З неприємним різким запахом.
  • З домішками крові.
  • Занадто рясні виділення.

  У разі появи рідких виділень, необхідно також терміново пройти огляд, вони можуть свідчити про патологічним підтікання навколоплідних вод.

  Стан плода на 38 тижні

  На цьому терміні дитинка вже повністю сформований і абсолютно готовий до життя поза утроби матері. Вага плоду вже перевищує 3 кг, а його зріст становить 48-52 див. Якщо пологи не відбудуться в 38 тижнів вагітності, то ніяких змін, крім зростання тільця і набору маси, в організмі дитини більше не відбувається.

  Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще рано

  У малюка вже завершені процеси формування кісток, його шкіра стала гладкою, на голові з’явилися волоссячко. У маленькому кишечнику вже накопичився першорідний кал – меконій. Деякі дітки звільняються від нього незадовго до появи в цьому світі, і тоді навколоплідні води знаходять бурий або зелений відтінок. У хлопчиків на 38 тижні яєчка опускаються в мошонку.

  Ворушіння плода на 38 тижні може сповільнитися, стати менш активним. Таке відбувається з малюком, якщо пологи вже зовсім близько. Дитинка відчуває, що наближається його вихід назовні, і теж починає готуватися, зберігаючи сили. Цей інстинкт закладений самою природою.

  Важливо! Рухи дитини незадовго до пологів сповільнюються, але не припиняються повністю. Якщо активності плоду не спостерігається надто довго, необхідно терміново звернутися до лікаря, відсутність рухів може вказувати на гіпоксію.

  Передвісники пологів

  З початком 9 місяці вагітної слід почати готуватися до пологів: приготувати все необхідне для пологового будинку, налаштуватися психологічно, підстрахуватися додаткової допомогою (якщо раптом близьких не виявиться поруч, повинні бути ще люди, яким можна подзвонити). Зазвичай родові ознаки з’являються за 1-2 тижні до самої події. Симптоми на 38 тижні ще не вказують, що пологи почнуться ось-ось, але бути готовою до них необхідно.

  Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще раноОпущений живіт є одним з провісників швидких пологів

  Перейми Брекстон (помилкові перейми)

  Далеко не всі жінки відчувають перейми Брекстон Хікса (помилкові або тренувальні перейми) незадовго до початку дітородного процесу. Хоча трапляються вони у всіх, просто не завжди явно відчутні.

  Помилкові перейми відбуваються із-за того, що шийка матки розм’якшується, коротшає і готується до розкриття. М’язові перебудови створюють спазми, скорочення – саме їх вагітна відчуває, як перейми. Але від справжніх вони відрізняються безболісністю (присутній лише невеликий дискомфорт), нерегулярністю і нетривалістю. Якщо помилкові перейми відчуваються все частіше, швидше за все, пологи близько.

  Болі

  За кілька днів до пологів вагітних починають відчувати посилення болю в попереку, внизу живота, в ногах. Тягнуть болі в області живота – провісник пологів на 38 тижні. Також за 5-7 днів до важливої події, жінка може відчувати головні болі. Вони пов’язані зі зміною тиску: організм розуміє, що йому доведеться втратити згущує кров і її. При дуже високому тиску необхідно приймати препарати, призначені лікарем.

  Нерідко вагітна відчуває вночі судоми в ногах. Зазвичай вони вказують на опущення плоду навантаження на нижню частину тазу збільшується, погіршується кровотік в ногах, звідси і з’являються судоми.

  Незважаючи на погане самопочуття, вагітним рекомендується в ці дні більше гуляти на свіжому повітрі.

  Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще раноНа 38-му тижні вагітності можуть почастішати головні болі

  Інші ознаки пологів, що наближаються

  Про те, що доленосний день вже близький, вказують такі симптоми:

  • Живіт опустився вниз.
  • Помітно почастішало сечовипускання. Можливе скидання ваги до 2-3 кг – організм виводить перед пологами зайву рідину.
  • Відчуття в крижах сильною, схваткообразной болю.
  • З шийки матки відійшла слизова пробка (може супроводжуватися невеликою мазаниною з кров’ю).
  • Відійшли води.
  • Почалися сутички з скорочувалися інтервалами і довшою тривалістю.

  Поява переймів і будь-яких інших ознак на 38-ми тижневий термін означає, що вагітна негайно повинна бути доставлена в пологове відділення.

  Як проходять пологи на 38 тижні вагітності?

  Природні пологи, що почалися на 38 тижні вагітності, проходять в три етапи:

 • Перейми (розкриття шийки матки).
 • Процес народження дитини (вигін плоду).
 • Вихід посліду (плаценти).
 • Пологи на 38 тижні вагітності  норма або ще рано

  Як довго буде тривати кожна стадія, і наскільки благополучно пройдуть всі етапи, залежить від стану та здоров’я породіллі. Як правило, на 38 тижні ускладнення дуже рідкісні і пов’язані з індивідуальними патологіями жінки або плода.

  У критичних ситуаціях, коли породілля занадто довго перебуває в стадії переймів, а шийка матки не розкривається повністю, можлива поява дитини на світ шляхом екстреного кесаревого розтину.

  Чи можна на 38 тижні стимулювати пологи?

  Багато жінок важко дохаживают останній місяць і ради прискорити початок пологів. На 38 тижні організм цілком готовий до пологів, а дитинка – до знайомства з мамою. Жінка може самостійно простимулювати початок родового процесу безпечними способами:

  • Помірним фізичним навантаженням (гімнастика, тривалі піші прогулянки).
  • Сексом без презерватива. У чоловічій спермі містяться простагландини, що прискорюють дозрівання шийки матки. Секс повинен бути дуже акуратним.
  • Масажем сосків. В процесі активного впливу на груди і соски під час вагітності, в кров викидається гормон окситоцин, що стимулює скорочення матки.

  Майбутня мати може лягти в пологовий будинок заздалегідь і викликати початок переймів шляхом медикаментозної стимуляції. Методи і лікарські препарати для виклику пологів підбираються індивідуально, кваліфікованим акушером-гінекологом.

  При відсутності видимих патологій і будь-яких інших причин для штучного виклику пологів, лікарі все ж рекомендують довіритися природі і дочекатися, коли малюк самостійно з’явиться на світ. Якщо цього не сталося на 38 тижні, варто почекати ще трохи, і диво обов’язково станеться.

  Моя довідка - Корисні поради