Пологи на 37 тижні вагітності, особливості

Всі вагітні жінки хочуть, щоб їхній малюк народився здоровим і міцним. Вони бояться передчасних пологів, так як вони несуть з собою певні небезпеки для здоров’я і життя дитини. З початку 37 тижні плід в материнській утробі вважається повністю доношеною, тому пологи на 37 тижні не вважаються передчасними. На даному терміні родова діяльність може початися в будь-який момент, і у жінки має бути вже все готово для надходження в пологовий будинок. Кожну жінку цікавить, як буде виглядати дитина, народившись трохи раніше строку, встановленого гінекологом.

37 тиждень вагітності – особливості та стан мами

Пологи на 37 тижні вагітності, особливостіНа 37-му тижні жінка відчуває кожне ворушіння дитини

Нормально протікає вагітність триває 9 місяців. Якщо вважати в тижнях, то лікарі вважають, що 40 тиждень самий сприятливий термін для народження малюка. Але багато хто здивується, якщо їм скажуть, що 37 тиждень – це початок 10 місяці вагітності. Рівно стільки протікає вагітність – 280 днів за підрахунками акушерів.

Зважаючи на те, що в утробі немовляті стає тісно, на 37 тижні мати відчуває кожен рух дитини. Іноді це може навіть викликати больові відчуття з-за занадто різких рухів плода.

Якщо у жінки не перші пологи, то живіт може вже опуститися на цьому терміні. Можуть початися перші провісники того, що родова діяльність не змусить себе чекати. В результаті опущення живота жінці стає легше дихати, і пропадає дискомфорт у травному тракті. Але можуть з’явитися часті позиви до сечовипускання і тягнучі болі внизу живота.

Якщо вагітність у жінки не перша, то ознаки пологів почнуться ще раніше. Зазвичай у повторнородящих частіше починаються пологи раніше встановленого терміну, а це може бути і 37 тиждень вагітності.

Розвиток плоду на 37 тижні вагітності

Пологи на 37 тижні вагітності, особливості37 тиждень є сприятливим строком для появи малюка. На даному етапі дитина повністю сформований і готовий до життя поза маткою. Всі внутрішні органи готові працювати і виконувати свої функції. Сформований шлунково-кишковий тракт. Всі рефлекси малюка розвинені, особливо найголовніший смоктальний рефлекс, щоб харчуватися материнським молоком.

Дитина вже має достатні жирові запаси, щоб зберігати тепло. Дихальна система дитини вже сформувалася досить, щоб дитина зумів зробити перший вдих. Добре функціонує ендокринна система, що виробляє спеціальні гормони, які допомагають малюку адаптуватися до життя поза утроби.

Нервова система дитини буде продовжувати формуватися протягом життя поза маткою.

Зовні кожна дитина індивідуальна. У нього добре виражені риси обличчя, сформовані нігті, волосся.

Зростання немовляти на даному етапі може досягати 50 див. Малюк встиг набрати масу тіла близько 3 кг.

Якщо дитина народиться на 37 тижні, йому не потрібно додаткового штучного виходжування, він здатний сам адаптуватися до зовнішніх факторів.

Пологи на 37 тижні вагітності, особливості

Причини передчасних пологів на 37 тижні вагітності

Хоча 37 тиждень — це нормальний термін для появи малюка, існує ряд причин, що провокують початок ранніх пологів:

 • Матка не здатна розтягуватися і в зв’язку з наростаючим тиском, починає виштовхувати плід. Часто це відбувається, коли жінка виношує не один плід, чи кількість амніотичної рідини перевищує межі норми.
 • Повторні пологи. Зазвичай жінки, вагітні наступним дитиною, народжують раніше встановленого терміну.
 • Патології шийки матки. Такі можуть виникати з-за множинних абортів або ускладнених попередніх пологів.
 • Анатомічні особливості будови малого тазу і жінки дітородного органу.
 • Захворювання інфекційного характеру, перенесені матір’ю під час виношування плоду.
 • Порушення в роботі ендокринної системи матері.
 • Ускладнення вагітності, викликають скорочення матки.
 • Вік жінки. У занадто юних дівчат або жінок старше 30, є ймовірність, що вагітність закінчиться раніше передбачуваного терміну, так як організм в конкретному віці зазнає деякі зміни.
 • У матері і плоду різний резус-фактор. При наявності цього показника виникає резус-конфлікт, що провокує певні ускладнення.
 • Вагітність, що настала внаслідок штучного запліднення, як правило, закінчується раніше.
 • Якщо попередня вагітність закінчилася раніше терміну, то можна припустити, що подальша завершиться також.
 • Якщо пологи почалися на 37 тижні, матері не варто сильно переживати. Як правило, на цьому терміні не виникає серйозних ускладнень зі здоров’ям новонародженого.

  Пологи на 37 тижні вагітності, особливостіЗ ряду причин на 37-му тижні можуть початися передчасні пологи

  Передвісники пологів на 37 тижні

  Кожна вагітна жінка повинна добре знати, як починаються пологи. Якщо жінка в перший раз готується стати мамою, пологи, що почалися в 37 тижнів вагітності, можуть налякати її.

  Хоча організм кожної вагітної індивідуальний, можна виділити загальні провісники початок родової діяльності, які спостерігаються у більшості породіль:

  • Кам’яніє живіт. За кілька тижнів до пологів відбувається таке, що протягом якогось часу кам’яніє живіт. Відбувається це в результаті підготовки матки до родових потуг. Матка час від часу скорочується, з-за чого стає твердою.
  • Больові відчуття в області матки. З-за постійних м’язових скорочень дітородного органу жінки, можуть з’являтися толерантні больові відчуття.
  • Відходження слизової пробки. Матковий зів протягом всієї вагітності закритий слизової пробкою, яка захищає плід від будь-якої інфекції. Перед початком пологової діяльності, дана пробка виходить у вигляді слизу. Такий симптом трапляється за кілька днів до пологів.
  • Опущення живота. У всіх вагітних перед настанням родового процесу опускається живіт, це як наслідок входу дитини в малий таз. Відбутися це може за 2 тижні до пологів, а може і за 2 дні.

  Важливо! Якщо майбутня мати відчула нестерпний біль внизу живота, або помітила виділення крові, необхідно звернутися в пологовий будинок негайно.

  Пологи на 37 тижні вагітності, особливостіОпущений живіт є передвісником швидких пологів

  Передвісники пологів у повторнородящих на 37 тижні

  У повторнородящих провісники можуть з’являтися значно пізніше, прямо перед настанням пологів, а можуть з’явитися, коли пологова діяльність розпочалася.

  Провісниками безпосереднього початку родового процесу у жінок, які народжують повторно, може служити регулярне скорочення матки. Це означає, що почалися перейми, і пора відправлятися в пологовий будинок, так як у повторнородящих весь процес протікає зазвичай швидше.

  Відходження слизової пробки може відбутися за кілька годин до пологів, тому, якщо відходження пробки супроводжується регулярними скороченнями, значить, пологи не за горами.

  Якщо у жінки злилися навколоплідні води, їй варто негайно звернутися до пологового будинку, так як родова діяльність вже почалася.

  Болі на 37 тижні вагітності

  Пологи на 37 тижні вагітності, особливостіНа 37 тижні можуть виникати болючі відчуття внизу живота

  Больові відчуття можуть з’являтися в результаті тренувальних м’язових скорочень. Матка може каменеть час від часу, з-за чого будуть виникати біль тягнучого характеру внизу живота.

  Внаслідок притиснення голівки плода до входу в малий таз, можуть виникати болі в області промежини.

  Також частим супутником вагітних на останніх термінах стає біль в лобкової кістки. Відбувається це внаслідок тиску плоду на малий таз. З’являються больові відчуття в спині, поперековому відділі хребта. Можуть виникати м’язові болі через велике навантаження.

  Як проходять пологи на 37 тижні?

  Пологи на 37 тижні проходять так само, як і на 38-40 тижні вагітності. Як і зазвичай, родова діяльність проходить в 3 етапи:

 • Відбувається розкриття маткового зіва до 10 див. В цей час плід просувається по родових шляхах, що призводить до м’язових маткових скорочень, в результаті яких жінка відчуває біль.
 • Починається потужний період, внаслідок якого малюк з’являється на світ. У цей момент породілля відчуває сильний тиск в області промежини, яке виявляється голівкою плоду. Завершенням 2 етапи пологової діяльності служить народження довгоочікуваного малюка.
 • Відбувається народження плаценти. Зазвичай це не завдає сильного болю породіллі.
 • Якщо у жінки є ускладнення під час вагітності, то пологи можуть бути призначені в плановому порядку шляхом кесаревого.

  На замітку! Якщо малюк з’явився на 37 тижні, він не буде вважатися недоношеним.

  Пологи на 37 тижні вагітності, особливостіЕтапи пологів на 37 тижні нічим не відрізняються від пологів на 40 тижні

  Можливі ускладнення

  Хоча вагітність на 37 тижні вважається повністю доношеною, плацента сформованої, а плід розвинений і готовий з’явитися на світ, бувають випадки, що відбуваються ускладнення, як і при будь-яких пологах.

  Всі діти по-різному набирають вагу в утробі. Бувають випадки, що на 37 тижні народився немовля з низькою масою тіла, нижче 2,5 кг, тоді його вважають недоношеним. Йому доведеться забезпечити додатковий догляд і інтенсивну терапію для успішного розкриття легень і формування внутрішніх органів.

  Якщо слизова пробка у жінки відійшла задовго до початку пологової діяльності, то це загрожує попаданням інфекції в утробу до малюка. Тоді доведеться регулярно здавати необхідні аналізи, і стежити за гігієною статевих органів, щоб більшою мірою захистити малюка.

  Пологи, що відбулися в 37 тижнів вагітності, можуть трохи збити з пантелику молоду матір, особливо, якщо вона стала їй вперше. Жінка може бути просто непідготовленою до майбутньої події, з-за чого у деяких випадках виникає післяпологова депресія.

  Висновок

  Народження дитини – справжнє щастя! Якщо воно станеться трохи раніше терміну, в цьому немає нічого страшного. Головне, щоб молода мама завчасно була підготовлена до свого статусу, щоб пологи, які відбулися в 37 тижнів вагітності, не стали для неї несподіванкою.

  Молодій мамі слід заздалегідь визначитися, де вона буде народжувати, можливо, навіть вибрати лікаря.

  Щоб запобігти передчасні пологи, не слід на останніх термінах перенапружувати себе фізичними або емоційними навантаженнями, уважно ставитися до харчування, і своєчасно проходити обстеження. Ну а якщо щось не влаштовує в самопочутті, про все розповідати лікуючого лікаря.

  Моя довідка - Корисні поради