Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідки

Пологи, що почалися на 35 тижні вагітності, вважаються передчасними. Заспокійливим фактором є те, що внутрішні органи плоду вже сформовані і здатні функціонувати. Особливе значення приділяється вагою новонародженого, зазвичай на цьому терміні він становить від 1 до 2 кг – чим більше маса малюка, тим вище шанси, що дитина народиться здоровою. У випадках, коли подальший розвиток в утробі матері становить загрозу для плода, розродження проводиться штучним шляхом.

35 тижнів вагітності – особливості

Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиНа 35 тижні організм починає посилено готуватися до очікуваних пологів

На 35 тижні вагітності організм майбутньої мами стрімко готується до родового процесу, починає опускатися матка, що викликає больові відчуття через тиск на діафрагму і сприяє утрудненню дихання. Коли живіт опуститься, дихати стане набагато легше. Крім цього ситуацію ускладнюють проблеми зі сном, болі в спині і ногах, часте ходіння в туалет.

Щоб уникнути печії і частих отрыжек вагітній жінці рекомендується дробове харчування по 6-7 маленьких порцій на добу, також не варто пити багато рідини перед сном. Бажано спати на боці, для зручності можна використовувати спеціальну подушку для вагітних. Майбутня мама, що носить під серцем свого дитинчати, повинна пам’ятати, що всі ці явища тимчасові і вже скоро її довгоочікуваний малюк з’явиться на світ.

Важливо! Вважається, що у малюків, народжених на восьмому місяці, шанси вижити менше, ніж на сьомому. Насправді це судження безпідставно, а на практиці – все відбувається з точністю навпаки, оскільки в останні два місяці завершується розвиток життєво важливих систем.

Їхати на далекі відстані від будинку не варто – на 35 тижні вагітності жінка повинна бути готова до того, що в будь-який момент може початися родова діяльність. Тому бажано, щоб поруч завжди були близькі люди.

Як виглядає дитина на 35 тижні вагітності

В термін вагітності 35 тижнів зростання малюка варіюється від 42 до 47 сантиметрів, вага становить від 1 до 2,5 кг. З кожним тижнем маса плоду збільшується на 220 гр., тому можливість якомога довше залишатися в утробі матері дуже важлива. Незабаром малюкові стає тісно в животику і ворушіння відбуваються трохи рідше.

Внутрішні органи плоду вже практично сформовані, звільняються гормони, які сприяють нормалізації мінерального і водно-сольового рівня. М’язова і жирова тканини наростають швидко, тіло дитини округляється, визначаються особові риси. Шкірні покриви стають гладкими і рожевими. Нігтики досягають нігтьової пластини, і їх зростання зупиняється.

Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиРозвиток дитини на 35 тижні

Болі на 35 тижні вагітності

Стан жінки в період 35 тижнів нестабільно. Біль внизу живота є сигналом про підготовку організму до родової діяльності. Висота дна матки досягає піку, в результаті чого відбувається сильний тиск на внутрішні органи. Оскільки легені теж стискуються, вагітну жінку може мучити задишка. В даному випадку слід встати на коліна, розслабитися і повільно вдихати і випускати повітря. Незабаром має стати легше. Трапляються помилкові сутички. Деякі лікарі рекомендують лягти і трохи почекати, якщо через 10-15 хвилин маткові скорочення не вщухли, слід викликати бригаду швидкої допомоги.

Досить часто вагітні скаржаться на болі в області попереку, спини і нижніх кінцівок. Це пояснюється ослабленням гормону релаксину, який підтримує зв’язки хребта. Щоб полегшити больові відчуття слід часто відпочивати, не піднімати важкі предмети, рекомендується використовувати бандаж. При виникненні болю в молочних залозах через їх різкого збільшення і сильного тиску можна придбати спеціальний бюстгальтер для годування, який буде підтримувати груди.

Якщо у жінки ночами часто болить живіт, рекомендується здійснювати кругові рухи тазом перед сном, щоб розслабити м’язи матки та знизити тонус. У багатьох дівчат починається безсоння, але треба пам’ятати, що приймати аптечні препарати зі снодійним ефектом у період вагітності у більшості випадків протипоказано.

Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиНа 35 тижні жінку можуть турбувати болі в спині і попереку

Виділення на 35 тижні вагітності

На даному терміні варто звернути увагу на колір і структуру виділень. Зазвичай вони залишаються світлими, майже білими, і мають однорідну консистенцію. Жінка повинна насторожитися, якщо помітить у себе на білизну:

 • Слиз – це може інформувати вагітну про повне або часткове відходженні пробки.
 • Відокремлюване зеленуватого або коричневого відтінку, що вказує на проникнення інфекції в організм.
 • Виділення водянистої структурою – це свідчить про підтікання навколоплідних вод, щоб уникнути неприємних наслідків може бути показана стимуляція пологів.
 • Відокремлюване творожистой структури, що говорить про виникнення молочниці. Крім цього з’являється свербіж, печіння і набряки репродуктивних органів.
 • Кров’янисті виділення – в такому випадку необхідно терміново звертатися в швидку допомогу, щоб не допустити відшарування плаценти.

На 35 тижні у майбутньої матері може виділятися молозиво, тому слід дотримуватися правил особистої гігієни, витирати виділення і щодня промивати груди.

Наявність помилкових сутичок

Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиСутички на такому терміні не рідкість – вони можуть бути невірними або бути початком пологової діяльності. Тренувальні скорочення матки нерегулярні і не доставляють особливого болю. Справжні сутички супроводжуються сильними больовими відчуттями і наростанням активності матки. Може каменеть живіт.

Якщо помилкові перейми тривають тривалий час і викликають сильний біль, жінка повинна повідомити про це лікаря. У деяких вагітних у цей період опускається живіт, що є ознакою швидкої зустрічі з малюком. Однак так трапляється далеко не завжди, тому потрібно приймати до уваги і інші фактори.

Передчасні пологи — причини

Коли підходить 35 тиждень вагітності, пологи можуть початися несподівано. До групи ризику відносяться жінки до 18 та після 35 років. Основними причинами передчасної пологової діяльності є:

 • Вірусні захворювання статевих шляхів.
 • Захворювання хронічного характеру у породіллі. Це можуть бути патології серця або сечовивідної системи, цукровий діабет.
 • Шкідливі звички, наприклад, паління і зловживання алкоголем.
 • Оперативні втручання на матці до початку вагітності.
 • Вроджені аномалії плоду.
 • Багатоводдя або маловоддя.
 • Нестача фолієвої кислоти в організмі вагітної жінки.
 • Резус-конфлікт плоду з матір’ю.
 • Вірусні захворювання, це може бути гостра респіраторна інфекція або грип.
 • Старіння, відшарування або передлежання плаценти.
 • Проникнення інфекції в плодовий міхур.
 • Якщо у жінки спостерігається втрата ваги, відходить слизова пробка або вона часто відчуває біль у животі, слід повідомити про це лікаря і прийняти необхідні заходи.

  Важливо! Вага малюка на 35 тижні коливається від 1000 до 2000 гр., внутрішні органи і системи практично сформовані, тому в більшості випадків прогнози є сприятливими. Якщо ж маса плода менше 1 кг, ризики втрати дитини істотно підвищуються.

  Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиВ 35 тижнів слід бути готовою до можливих передчасних пологів

  Сигнали передчасних пологів

  Ознаки передчасних пологів можуть відрізнятися в залежності від терміну вагітності, на 35 тижні вагітності до них відносяться:

  • Гіпертонус матки.
  • Больовий синдром в області попереку і куприка.
  • Перейми, якщо вони регулярні і мають зростаючий характер. Під час передчасної пологової діяльності шийка матки розтягується швидше, тривалість маткових скорочень збільшується.
  • Витікання навколоплідних вод.
  • Больові відчуття в нижній частині живота.
  • Виділення коричневого відтінку, іноді в них присутній трохи крові, що може свідчити про відходженні пробки.
  • Часте сечовипускання, рідкий стілець.

  Передчасні пологи на 35 тижні вагітності

  Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиПологи на 35-му тижні вважаються передчасними

  Пологи в 35 тижнів вважаються передчасними. Якщо народжений малюк має масу близько 500 гр. ймовірність смерті дуже висока, тому необхідно зробити все можливе, щоб не допустити незворотного процесу. Дізнатися про можливі загрози можна за допомогою УЗД шийки матки, якщо її довжина становитиме менше 3 см – ризики передчасної пологової діяльності є високими. У цьому випадку лікар повинен визначити приблизну дату появи малюка на світ і порадити жінці, що потрібно зробити, щоб уникнути різних патологій. Зазвичай призначаються вагітним засоби на основі гормонів для розвитку легеневої тканини плоду.

  При багатоплідній вагітності ситуація йде трохи інакше. Якщо у жінки двійня, то оптимально розродження в 36-37 тижнів, трійня – 33-34 тижнів, а при четверику це може бути всього 31 тиждень. Тому судити про те, чи є передчасними пологи на 35 тижні, необхідно, враховуючи характер вагітності.

  Способи запобігання ранніх пологів

  Для попередження ранньої родової діяльності призначається введення спеціальних засобів – токолитиков, сприяють розслабленню матки, завдяки яким матковий тонус і скорочення зменшуються. Також препарати призначаються для покращення плацентарного кровотоку при пізньому токсикозі.

  Однак існують і протипоказання для введення токолитиков. До них відносяться:

  • Відшарування плаценти.
  • Загибель плоду в утробі матері або аномалії, при яких дитина може померти при народженні.
  • Хориоамнионит – запалення плодових оболонок.
  • Кровотеча.

  Лікування проводиться протягом двох діб. При розтині навколоплідного міхура розродження проводиться в обов’язковому порядку. Найчастіше родовий процес закінчується позитивним результатом, але іноді доводиться вдаватися до кесаревого розтину. Нерідко показником для оперативного втручання є неправильне положення голівки плоду, оскільки не всі малюки встигають перевернутися. У будь-якому випадку вагітній жінці необхідно зберігати спокій, адже дитина, яку вона носить під серцем, відчуває її переживання і хвилювання. Тому майбутня мама повинна налаштовувати себе тільки на краще.

  Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиІснують способи, здатні запобігти передчасні пологи

  Як проходять пологи на 35 тижні вагітності

  У більшості випадків народження дитини на даному терміні не несе особливої загрози, оскільки всі його органи і системи вже сформовані. Якщо при пологах на 27-28 тижні вагітності гине близько 40% новонароджених дітей, то на 35-36 тижні виживає 90% немовлят. В цей час малюк вже здатний дихати самостійно, якщо ж виникнуть загрози для життя, немовля переведуть в спеціальне відділення патології для недоношених дітей. Там йому буде надана необхідна медична допомога і проведена інтенсивна терапія. Всім недоношеним дітям призначають препарати для прискорення розвитку і росту.

  Буває, що пологи на 35 тижні вагітності починаються з причини інфікування плодового міхура, в такому випадку жінці буде протипоказано народжувати самій, оскільки це спричинить зараження дитини. Призначається кесарів розтин. Якщо ризиків для несприятливих наслідків немає, можливо природне розродження. Оскільки вага дитини на даному терміні зовсім невеликий, ймовірність розривів промежини буде мінімальною.

  Інтимне життя в цей період не завжди буває корисною. З одного боку сперма підвищує еластичність стінок матки, але з іншого – може спровокувати передчасні пологи. До протипоказань до сексу на 35 тижні відноситься загроза передчасної пологової діяльності, надто низьке розташування плаценти, больовий синдром і багатоплідна вагітність.

  Можливі відхилення і наслідки пологів в 35 тижнів

  Пологи на 35 тижні, причини і можливі наслідкиІноді передчасні пологи тягнуть за собою неприємні наслідки

  Пологи на 35 тижні не несуть сильної небезпеки новонародженому, найбільш поширеним ризиком є легенева недостатність. В якості профілактики передчасної пологової діяльності використовуються препарати на основі гормонів для прискореного розвитку легенів, щоб у разі народження дитина зміг дихати сам.

  Крім цього можуть виникнути такі ускладнення, як:

  • Проблеми з шлунково-кишковим трактом. Деякі діти при народженні харчуються з допомогою зонда, лише через тиждень їх переводять на природне вигодовування.
  • Порушення дихання.
  • Гіперактивність і підвищена стомлюваність.
  • Дефіцит ваги і маленький зріст. Вимірювання даних параметрів в такому випадку проводиться щодня.
  • Сепсис і крововилив в серце або в мозок внаслідок неповноцінного розвитку стінок судин.

  В цілому діти, що з’явилися на світло на даному терміні, не відстають у фізичному і психічному розвитку від малюків, що з’явилися в належний час. Якщо жінка вирішить народжувати повторно, вона буде перебувати під особливою увагою гінеколога, щоб не допустити передчасних пологів.

  Наслідки передчасних пологів для дитини

  Згідно зі статистикою 80% малюків, народжених на 35 тижні, не мають проблем зі здоров’ям. Внутрішні органи малюка вже сформовані і можуть функціонувати. І хоча пологи на 35 тижні все ще є передчасними, великої загрози для здоров’я малюка вони не представляють.

  При народженні дитини на ранніх термінах особлива відповідальність покладається на медичний персонал, тому вагітній жінці слід заздалегідь вибрати підходящий пологовий будинок і досвідченого, компетентного фахівця. Тоді майбутня матуся буде знати, що про неї і її малюка подбає професійний лікар, який в разі чого зможе звести всі ризики ускладнень до мінімуму.

  Моя довідка - Корисні поради