Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідки

Абсолютно точного терміну, коли у жінки повинні відбуватися пологи, немає. Вагітність вважається доношеною, якщо дитина з’явилася на світ в проміжку, з 37 по 41 тиждень. Буває, коли трапляються пологи на 34 тижні розвитку плода. За медичними розрахунками така вагітність вважається недоношеною. Розберемося, які ризики дітонародження на такому терміні, та до чого слід бути готовою майбутньої матусі.

Особливості 34 тижні вагітності

За звичайним календарним підрахунками, тридцять четвертий тиждень вагітності – це третій триместр і вже дев’ятий місяць вагітності. Але по акушерському строку, на який орієнтуються лікарі, йде лише 8 місяць.

Кожна вагітна жінка повинна знати, що восьмий місяць вважається досить критичним для пологів. Але якщо все ж таки з якихось причин процес дітонародження почався, не варто боятися – у дитини є всі шанси на виживання, а самі пологи цілком можуть бути благополучними.

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідки

Дитина на 34 тижні — ворушіння і розміри плоду

Після 32 тижня плід в утробі вже повністю сформований. Його вага становить приблизно 2-2,4 кіло, довжина тільця може бути від 40 до 46 див. Личко знаходить індивідуальні риси, шкіра повністю розгладжується і рожевіє, зникає лануго (первинний натільний пушок).

Якщо поспостерігати за малюком через УЗД-апарат, то можна помітити, як він посмоктує пальчик. Природа не дарма стимулює такий інстинкт у ще не народженого плоду – так дитинка тренує лицьові м’язи, щоб у майбутньому ссати материнську груди. Під час посмоктування пальчика, малюк заковтує деяку кількість навколоплідних вод. Це допомагає розвиватися його травної системи і нирок. Кожен день маленький чоловічок в утробі виробляє 0,3-0,5 л сечі, повертаючи її в навколоплідну рідину. Черепні кістки весь час залишаються рухливими, утворюючи «родничек». Він необхідний для безпечного голови проходження по родових шляхах.

На замітку! «Родничек» повністю заростає лише до півтора років немовляти.

Після 30 тижня жінка помічає, що дитина стала менше пересуватися всередині порожнини живота, але зате активніше і сильніше штовхається ніжками і ручками. Не варто переживати – просто плід значно підріс, і місця для його пересувань стало зовсім мало. В ідеалі плід повинен знаходитися в перевернутому положенні – головою вниз, відносно вертикального положення тіла матері. Але навіть якщо малюк бере іншу позу, бити на сполох ще рано – безпосередньо перед пологами він здатний прийняти правильне положення.

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиВ термін вагітності 32-38 тижнів плід повинен ворушитися не менше 10 разів. Майбутній матусі слід прислухатися до рухів крихти і фіксувати їх. Адже згасання активності може стати тривожним симптомом.

Як змінюється стан вагітної

У міру зростання плоду, стан вагітної може погіршуватися: в ногах з’являється набряклість і тяжкість, періодично турбують болі в попереку, внизу живота можуть відчуватися спазми, схожі з менструальними. Такий стан хоч і вкрай неприємно, але не несе небезпеки. Дитинка росте, під його вагою пережимає судини нижніх кінцівок, йде велике навантаження на суглоби, хребет, м’язи відчувають напругу. Після пологів все поступово приходить в норму.

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиНа 34-му тижні вагітності можуть спостерігатися помилкові перейми

Також жінка після 33 тижні вагітності може відчувати помилкові перейми. Вони короткочасні і непостійні. Нічого страшного в них немає – просто організм вже відчуває наближення важливого процесу і готує себе.

Але якщо жінку турбують надто сильні і не припинилися болі в животі, варто звернутися до лікаря.

На замітку! При помилкових сутичках немає виділень, і не відбувається відходження вод.

Більшість діток, які народилися на 34 тижні, абсолютно повноцінні розвитку. Їх маса тіла менше, але при грудному харчуванні, вже через кілька місяців вони наздоганяють в масі своїх однолітків, що народилися в покладений термін.

Які можуть бути ускладнення на 34 тижні

Ускладнення на такому терміні можуть виникнути з абсолютно різних причин: жінка підхопила інфекцію, отримала травму або пережила сильний стрес, активувалося хронічне захворювання – варіантів багато.

Бувають випадки, коли фактором передчасних пологів стає надмірний зайву вагу матері. Якщо жінка не стежить за своїм харчуванням і набирає велику кількість зайвих кілограмів, у таких випадках дитина опиняється в зоні ризику. Ожиріння впливає на багато процесів в організмі, особливо на судини і кровообіг. Малюк отримує недостатньо кисню, що негативно впливає на його нервову систему. Природний інстинкт провокує ранні пологи, рятуючи життя маленького чоловічка.

Щоб уникнути на 34 тижні вагітності небезпечні пологи, майбутньої матері слід дбати про своє фізичне та психічне здоров’я та вчасно відвідувати свого наглядача доктора.

Що таке передчасні пологи

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиПологи на 34-му тижні вважаються передчасними

Передчасними пологами вважаються ті, що почалися в період з 28 по 37 тиждень. Відомі випадки, коли медикам вдавалося виходити малюків, народжених на 22 тижні. Сьогодні лікарі впевнені, що у ранорожденного плода є шанси вижити, якщо його вага становить понад 500 р.

Пологи в 34 тижні не настільки критичні. Дитина на такому терміні зазвичай важить трохи більше 2-х кіло і повністю сформований. Єдиною серйозною небезпекою вважаються незміцнілі легені малюка – вони ще не готові самостійно працювати. Багато діти, народжені на 34-35 тижні, починають дихати самостійно, іншим потрібна тимчасова інтубація.

Причини передчасних пологів

Причин, чому родовий процес почався рано, занадто багато, перерахуємо найбільш ймовірні:

 • Пізній токсикоз.
 • Гіпертонія або гіпотонія.
 • Важка форма гестозу.
 • Передлежання плаценти або раптова, передчасна її відшарування.
 • Багатоводдя або, навпаки, маловоддя.
 • Травми.
 • Надмірні фізичні навантаження.
 • Інфекційні захворювання.
 • Послаблення м’язів матки.
 • Хронічні захворювання.
 • Хвороби серця і судин.
 • Різкі зміни гормонального фону.
 • Психологічні травми (страхи, переляки, потрясіння).
 • Аномалії розвитку плода.
 • Несприятливий для вагітності вік жінки (оптимальним віком для дітонародження вважається період з 20 до 38 років).
 • Численні пологи з короткими проміжками.
 • Неблагополучні умови життя.

На замітку! Також причина може бути і в занадто бурхливого статевого життя. Мати секс вагітній жінці не забороняється, але на 3 триместрі варто дотримуватися обережності.

Симптоми передчасних пологів

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиСимптоми передчасних пологів нічим не відрізняються від звичайних

Ознаки передчасних пологів точно такі ж, як при повному терміні:

 • Жінка може деякий час відчувати тягнуть, спазмирующие болі внизу живота.
 • Іноді починають підтікати навколоплідні води: на білизну з’являються мокрі жовті або зеленуваті плями.
 • З піхви можуть з’явитися кров’янисті виділення.
 • Малюк практично не ворушиться.
 • В попереку з’являються сильні болі.

При такій симптоматиці ще можливо зупинити родовий процес. Жінці надають необхідну допомогу і кладуть на збереження. Але коли води відійшли повністю, почалися перейми і пішло розкриття шийки матки, зберегти вагітність вже неможливо і, крім того – небезпечно. Породіллі необхідно негайно їхати в клініку і бути готовою, що зовсім скоро дитина з’явиться на світ.

Профілактика передчасних пологів

Насамперед, майбутньої матері слід максимально захистити себе від стресів, а на 3 триместрі дотримуватися фізичний спокій.

Як тільки жінка дізнається про свою вагітність, їй настійно рекомендується стати на облік до гінеколога, пройти обстеження і регулярно відвідувати лікаря протягом усього терміну.

По можливості варто уникати людних місць, щоб мінімізувати ризик зараження інфекційними захворюваннями. Гігієна є важливою частиною турботи про себе і своє майбутнє малюка.

Якщо з’являються помилкові перейми, її можна зняти таблеткою Але-шпи або Спазмалгону. При сильних набряках лікар повинен призначити сечогінні препарати.

Ні в якому разі не можна піднімати тяжкості і займатися активною фізичною працею. Щоб уникнути травм, не варто виходити на вулицю ожеледь, їздити в переповненому транспорті або ходити на масові зборища. Однак, це не означає, що майбутня мати повинна весь час перебувати вдома і діяти. Прогулянки в парку, піша ходьба дуже корисні для жінок в положенні.

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиСпеціальна гімнастика і здоровий спосіб життя допоможуть уникнути передчасних пологів

Правильне харчування, спеціальна гімнастика для вагітних, вітаміни, свіже повітря – все це також є частиною профілактики несвоєчасних пологів.

Передвісники пологів на 34 тижні

З-за того, що організм жінки, що знаходиться на 34 тижні вагітності, ще не готова до пологів, ніяких ознак може й не бути. Лікарська статистика вказує, що приблизно в половині випадків дітородний процес на ранніх термінах настає раптово – з початком переймів і відходом вод.

При доношеній вагітності зазвичай живіт опускається за кілька днів до пологів. Але так як в більшості своїй ранні пологи викликані тими чи іншими патологіями, організм не завжди встигає підготуватися до пологів і простимулювати опущення плода.

Лікар може помітити загрозу за такими ознаками:

 • Тонус матки.
 • Зміни в активності і серцебиттям плоду.
 • Скарги жінки на погіршення стану (занадто часті позиви до сечовипускання, болі, мажучі виділення).

Перші ознаки бувають і помилковими, тому без консультації фахівця в таких випадках не обійтися.

Як проводяться пологи на 34 тижні вагітності

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиНа 34-му тижні цілком можна самостійно народити здорового малюка

Якщо при спостереженні породіллі призначалося планове кесареве, то пацієнтці з передчасними пологами вводять препарат, який зупиняє сутички, і роблять операцію (кесарів розтин).

Коли в майбутньої матері немає ніяких протипоказань до самостійних пологів, весь процес проходить як зазвичай. Так як великий ризик, що недоношеній дитині знадобиться дихальна стимуляція, в родову палату відразу доставляють дитячий реанімаційний набір і барокамеру.

Ніколи не можна точно передбачити, як пройдуть пологи на 34 тижні. Тут багато що залежить від стану та здоров’я самої пацієнтки. Рішення про необхідність кесаревого розтину при ранньому родовому процесі лікарі приймають у наступних випадках:

 • Неправильне положення плоду.
 • Патології плаценти.
 • Попередні пологи методом кесаревого розтину.
 • Вузький таз жінки.
 • Недостатнє розкриття шийки матки при тривалих потугах.
 • Ознаки гіпоксії плода.

У випадках, коли початок родового процесу протікає благополучно, все йде природним шляхом. Але навіть якщо все пройшло добре, маму з дитиною кладуть у відділення з особливим доглядом і ставлять під посилене спостереження.

Наслідки пологів на 34 тижні для матері і дитини

Подальший стан новоспеченої матусі та її дитини залежить від багатьох факторів. Якщо передчасні пологи відбулися на 34 тижні вагітності, і все пройшло добре – дитина самостійно почав дихати і заплакав, а показники аналізів в нормі, то можна розслабитися і радіти материнства. Вже зовсім скоро вага малюка набереться, і він нічим не буде відрізнятися від дітей, народжених в строк.

Пологи на 34 тижні, особливості та можливі наслідкиПри передчасних пологах жінка може зіткнутися з проблемою відсутності молока

Єдина неприємність, з якою стикаються жінки з передчасними пологами – довгий відсутність молока. Організм ще не був готовий до того, що сталося, і лактація може трохи запізнитися (молоко починає прибувати лише на 3-4 день). Але так буває не завжди і не у всіх.

В іншому, дитя, народжене на 8 місяці, повністю сформовано для життя поза утроби і активно росте і розвивається.

Не варто забувати, що негативні наслідки трапляються і при своєчасних пологах.

На замітку!Недоношених діток особливо рекомендується годувати грудним молоком. Щоб прискорити лактацію, слід пити більше рідини, є молочні продукти.

Висновок

Напевно будь-яка вагітна жінка хоче, щоб її пологи пройшли в строк і закінчилися благополучно. Але якщо з якихось причин організм виганяє плід раніше, панікувати не варто. Дитина на цьому терміні повністю життєздатний. Сучасна медицина має всі необхідні засоби, щоб надати необхідну допомогу мамі і малюкові при несвоєчасних пологах. Як показують дослідження, восьмимісячні діти нічим не поступаються у фізичному і розвитку розумово своїм одноліткам, народженим на 9 місяці. Тому пологи на 34 тижні не настільки жахливі і небезпечні, як описують їх деякі джерела. Найголовніше – вчасно звернутися в лікарню.

Моя довідка - Корисні поради