Пологи на 33 тижні вагітності: причини, симптоми, родовий процес, можливі наслідки, відгуки

Майбутні мами протягом всієї вагітності відчувають численні страхи і хвилювання за здоров’я малюка. На жаль, рання поява дитини на світ – не рідкість, незважаючи на те, що медицина в наш час зробила крок далеко вперед. Чим небезпечні для мами і малюка пологи, які почалися на 33 тижні вагітності? У чому причини передчасних пологів, і чи можна запобігти процес раннього народження дитини? Постараємося відповісти на найважливіші питання, відповіді на які повинні знати не тільки жінки в положенні, але і майбутні мами, тільки планують вагітність.

Причини передчасних пологів

За статистикою, на частку ранніх пологів, які починаються на 33 тижні, припадає близько 20% всіх передчасних пологів.

На замітку! Передчасними вважаються пологи, які відбуваються у 28-33 тижнів вагітності.

Із-за чого може з’явитися загроза передчасних пологів:

 • Вірусні або інфекційні захворювання жінки під час вагітності;
 • Наявність хронічних хвороб у майбутньої мами;
 • Збій в роботі ендокринної системи;
 • Нестача вітамінів і мікроелементів;
 • Захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • Резус-конфлікт майбутньої мами і дитини;
 • Шкідливі звички, від яких жінка не відмовилася під час виношування дитини;
 • Хвороби матки;
 • Стресові ситуації, розлад нервової системи;
 • Не виконання рекомендацій і приписів акушера-гінеколога;
 • Травма живота;
 • Багатоплідна вагітність.
 • На замітку! Також у зону ризику потрапляють дівчата, які не досягли 18 років, та жінки після 35 років.

  Пологи можуть викликати штучним шляхом, якщо у плода зникли ознаки життєдіяльності, або в разі різкого погіршення стану майбутньої мами.

  В 33 тижні вагітності ризики патологій у плоду значно зменшуються. У дитини практично повністю сформувалися всі життєво важливі органи, тому за класифікацією пологи на 32-33 тижні мають середню тяжкість недоношеності.

  Пологи на 33 тижні вагітності: причини, симптоми, родовий процес, можливі наслідки, відгукиПо ряду причин може виникнути загроза передчасних пологів

  Симптоматика

  У тому випадку, якщо майбутня мама вчасно помітить ознаки передчасних пологів і звернеться за медичною допомогою негайно, істотно зростає ймовірність того, що вагітність вдасться продовжити. Як правило, на 33 тижні першою ознакою наближення пологів є тупий, ниючий біль внизу живота, що віддає в поперековий відділ.

  Які ще ознаки вказують на те, що можуть початися передчасні пологи:

  • Неприємні відчуття в паховій зоні;
  • Болі в області тазу і стегон;
  • Сильний розлад кишечника;
  • Спазми в шлунку;
  • Живіт може ставати твердим;
  • Ворушіння малюка можуть стати занадто активними або, навпаки, затихати;
  • Виділення, часто з домішкою крові.

  Якщо при огляді виявиться, що шийка матки закрита, матка не пухка, а щільна, вагітній жінці призначають курс лікування і постільний режим. У тому разі, коли біль у животі наростає, відходять навколоплідні води, процес пологів вже не можна зупинити.

  Пологи на 33 тижні вагітності: причини, симптоми, родовий процес, можливі наслідки, відгукиПри перших симптомах передчасних пологів слід звернутися за медичною допомогою

  Наслідки ранніх пологів

  У 90% випадків розродження на 33-му тижні закінчуються благополучно для мами і малюка. Сучасна медицина володіє усіма необхідними засобами, щоб виходити дитини, який народився раніше терміну. Наслідки пологів на 33 тижні зазвичай не такі важкі, порівняно з пологами на 28-30 тижня.

  З якими проблемами стикаються малюки, які з’явилися на світ у 33 тиждень вагітності:

 • Система терморегуляції ще недостатньо розвинена, тому дитину відразу після пологів поміщають в спеціальний кувез, де він може перебувати 14-30 днів.
 • Недостатня маса тіла. Як правило, перший час недоношений малюк знаходиться на штучному вигодовуванні.
 • Штучна вентиляція легенів. Лікарі стежать за тим, щоб кров немовляти насичувалася необхідною кількістю кисню, тому недоношених малюків після народження можуть підключити до апарату ШВЛ.
 • Наскільки передчасні пологи небезпечні для жінки? В першу чергу, молода мама відчуває стрес, оскільки дитина знаходиться не поруч з нею. Багато матусі впадають в депресію, починають звинувачувати себе в тому, що трапилося, перестають спілкуватися з родичами.

  Народила жінці потрібно розуміти, що від її душевного і фізичного стану залежить дуже багато, а крім того, постаратися зберегти лактацію, яка допоможе дитині швидше відновитися. Також необхідно здати всі аналізи, щоб переконатися в тому, що післяродовий період проходить без ускладнень.

  На замітку! Надалі жінка повинна пройти повне обстеження, щоб виключити наявність вірусних та інфекційних захворювань, які могли стати причиною передчасних пологів. Особливо це важливо зробити тим, хто планує другу дитину.

  Стан і життєздатність плода

  На 33-му тижні вагітності малюк не готовий з’явитися на світ, але його організм здатний адаптуватися до незвичній середовищі. Нормою ваги дитини на цьому терміні вважається 1.9-2 кг, зріст – 42-43 див. З такими параметрами малюк має всі шанси на швидке відновлення, але проблема полягає в тому, що ранні пологи найчастіше викликають причини, за якими вага плоду значно відстає від середніх показників. Зазвичай, на 33-му тижні малюки з’являються з низькою вагою трохи більше кілограма.

  На цьому терміні життєво важливі кілька показників розвитку плода:

 • Наявність підшкірного жиру, за рахунок якого відбувається набір ваги. Підшкірна клітковина допомагає утримувати тепло, оскільки системне переохолодження тільця малюка може привести до плачевного результату.
 • Накопичення в легеневій тканині сурфактанту. Це активна речовина, яка виробляється альвеолами, і воно необхідне для того, щоб дитина могла самостійно дихати.
 • Основні небезпеки для малюків, які народилися раніше терміну:

  • Сильне переохолодження;
  • Гостра респіраторна недостатність.

  В першу чергу, лікарі повинні створити дитині комфортну для життєдіяльності навколишню температуру і вологість, а також підключити до апарату ШВЛ, якщо малюк не може самостійно дихати.

  На замітку! Малюки, які поспішили народитися на 33 тижні, виглядають трохи незвично. Шкірний покрив у них зазвичай яскраво червоного кольору, вушні раковини м’які, оскільки хрящі ще не сформувалися остаточно.

  За статистикою, 89-90% діток, які народилися на 33 тижні, мають високу ступінь виживання. При своєчасному і правильному наданні допомоги проблеми у малюків виникають лише в перші місяці, а потім вони розвиваються також, як доношені дітки.

  7% малюків, народжених на 33 тижні, мають проблеми з розвитком протягом тривалого періоду часу. 2 % дітей вважаються інвалідами з-за порушень неонатального розвитку. 1% дітей виживає лише кілька діб, і 1% залишають мертвонародженим дітям.

  Пологи на 33 тижні вагітності: причини, симптоми, родовий процес, можливі наслідки, відгуки

  Як проходить родовий процес?

  Початок передчасних пологів не відрізняється від звичайного, своєчасного процесу.

 • Збільшується тонус матки, з’являються переймоподібні болі в животі і попереку.
 • З часом тривалість болю посилюється, а інтервал між ними скорочується.
 • Відчувається тиск в матці.
 • Частішає сечовипускання.
 • Відходять навколоплідні води.
 • 33 тиждень вагітності може спровокувати стрімкі пологи, при цьому родова діяльність, як правило, слабка, а перейми не регулярні, хаотичні. Ставлення до породіллі на цьому терміні особливе: їй колють знеболюючі препарати, поруч постійно знаходяться акушерки і лікарі. В родзалі обов’язково присутні неонатологи, реаніматологи, дитячі лікарі.

  Вагітність 33 тижня двійнею часто закінчується кесаревим розтином, щоб зменшити ризик можливих ускладнень.

  Як запобігти передчасні пологи?

  Майбутня мама повинна зробити все можливе, щоб не допустити настання передчасних пологів.

  Ще на етапі планування жінці потрібно зробити наступне:

  • Пройти повне медичне обстеження;
  • Здати необхідні аналізи;
  • Виявити наявність вірусних та інфекційних захворювань;
  • Перевірити стан хронічних захворювань.

  Багато болени протікають безсимптомно, але є причиною безпліддя, а також не виношування і ранніх пологів. Пролікувавшись до настання вагітності, ви істотно зменшите ризик передчасної появи малюка.

  Після настання вагітності жінці потрібно стати на облік у поліклініці і регулярно відвідувати свого лікаря. При цьому, майбутня мама повинна вчасно здавати всі необхідні аналізи, а також розповідати про будь-які підозрілі зміни в організмі.

  Вагітній жінці важливо думати про свій фізичний і психологічний комфорт. Майбутня мама не повинна перевтомлюватися, нервувати, впадати в депресії. Виключається будь-яка важка фізична робота: купівлю продуктів і генеральне прибирання доручіть чоловікові або близьким родичам.

  На замітку! Якщо під час вагітності вас не покидають страхи, негативні думки, постійно відчувається тривожність, зверніться до лікаря, щоб він призначив дозволені під час вагітності седативні препарати.

  Відмовтеся від шкідливих звичок: куріння, алкоголю, в ідеалі, ще на етапі планування вагітності. Правильно харчуйтеся, гуляйте на свіжому повітрі, отримуйте більше позитивних емоцій. Ранні пологи можуть виникнути навіть з-за того, що майбутня мама посварилася з чоловіком або не здала іспит, тому розхвилювалася.

  Пологи на 33 тижні вагітності: причини, симптоми, родовий процес, можливі наслідки, відгукиЗдоровий спосіб життя і позитивні емоції допоможуть уникнути передчасних пологів

  Відгуки

  Дарина, 31 рік, Мінськ:

  «Безмежно вдячна всьому персоналу пологового будинку. Напередодні відчула, що щось не те з малюком: менше ворушиться, потім, навпаки, почав проявляти активність. Ввечері знову тиша. Хотіла вже їхати до лікаря, але тут відійшли води. Для мене це було шоком, адже ще рано для початку пологів. Нічого не розумію, налякана, викликала швидку. Лікарі оглянули, записали КТГ, зробили УЗД. З малюком все гаразд – це були найприємніші слова, я зітхнула спокійно. Думали, що зі мною робити: кесарів або залишати народжувати самій. У підсумку, прийняли рішення дати можливість народити природно. Завжди були поруч, підтримували під час переймів, гладили по руці. У підсумку, через 5 годин на світ з’явився мій Данило. Тиждень він провів в «інкубаторі». Зараз синові 2.5 року, розумний, розвинений малюк».

  Ольга, 24 роки, Київ:

  «На 33 тижні поклали в пологовий будинок на збереження з-за високого тиску. Там-то я і відчула перші сутички. Думала, тренувальні, але у мене вже є досвід, 6 років назад народжувала сина. Швидко зрозуміла, що на тренувальні перейми це не схоже. І тут почали відходити води. Побігла на посаду, незважаючи на свій величезний живіт: я чекала двох дівчаток. Загалом, відправили мене в передпологову. Перейми були жахливими, але я думала тільки про своїх дочках. Як їм там? Як вони себе почувають? Дівчатка народилися з вагою 1700 і 1450 кг. З пологового будинку дівчаток перевезли в лікарню, де їм поставили купу діагнозів: анемія новонароджених, жовтянка, невідповідність у однієї доньки ваги і зросту, внутрішньоутробні інфекції, незачинене овальне вікно в сердечках і т. д. Зараз маляткам за 5 місяців, розвиваються швидко, багато вміють. Вірю, що до року всі діагнози знімуть, і далі будемо рости, як народжені в строк діточки».

  При сприятливому результаті, дітки, які поспішили народитися, вже до 6-7 місяців наздоганяють розвитку своїх однолітків. Не варто впадати в паніку, якщо на 33 тижні малюк вирішив з’явитися на світло. Трохи терпіння, і ви зустрінетеся з самим головним людиною у своєму житті! А поки він трохи зміцніє під наглядом лікарів, щоб незабаром радувати батьків своїми досягненнями.

  Моя довідка - Корисні поради