Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шанси

Вагітність – дивовижне по своїй природі, але складне явище фізіологічно. Повний термін виношування малюка дорівнює 40 акушерським тижнях або 9 місяців. Але іноді дитина народжується раніше. Іноді пологи трапляються на 27 тижні вагітності і називаються передчасними. Малюк недоношених і ще дуже слабкий. Який прогноз пологів на 7-му місяці, чому так відбувається і що робити майбутній мамі, – дізнайтеся відповіді на хвилюючі питання в статті.

Стан плода на 27 тижні вагітності

По акушерським розрахунками, 27 тиждень є початком третього триместру. До цього терміну плід уже повністю сформований. Всі життєво важливі органи розвинені й функціонують. Його вага становить близько 1-1,2 кг, а зріст 30-35 див. Звичайно, він ще зовсім малюк, і не готовий з’являтися на світ. Але пологи в 27 тижнів цілком можуть закінчитися благополучно.

Саме в цей період організм малюка починає виробляти сурфактант – речовина, що стимулює розкриття легенів. Саме тому діти, народжені в 7-ми місячний термін, мають всі шанси вижити. Вони вже здатні дихати самостійно. На жаль, не завжди у немовлят на такому терміні легкі розкриваються самостійно.

Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шанси

Іноді їм потрібна штучна вентиляція, до моменту, поки вони не зможуть почати дихати без сторонньої допомоги.

Ще один важливий фактор – до 27 тижні у плода вже сформована імунна система. Вона тільки-тільки починає виконувати свої функції. Але якщо дитині судилося з’явитися на світ так рано, його організм вже зможе протистояти деяких патогенних мікроорганізмів.

На такому терміні тіло діток ще не здатне підтримувати стабільну температуру. Їм потрібно середовище з підвищеною температурою повітря.

На замітку! Статистика показує, що приблизно 6% дітей з’являються на світ недоношеними на 22-27 тижні. З них виживають близько 25%.

Варто враховувати, що коли малюк розлучається з материнською утробою раніше покладеного часу, навколишнє середовище для нього ще дуже агресивна. Семимісячні діти потребують підвищеної уваги, як з боку медиків, так і з боку батьків.

Причини передчасних пологів на 27 тижні

Факторів, що провокують передчасні пологи у жінки на 27 тижні вагітності, досить багато.

Розглянемо найбільш ймовірні причини, які часто зустрічаються в акушерській практиці:

 • Занадто ранній вік матері (до 18 років). Організм юної жінки сам ще не сформований і не завжди може впоратися з настільки серйозним навантаженням.
 • Травми. Вагітна може потрапити в аварію, впасти, стукнутися животом і т. п. Такі ситуації дуже ризиковані і не рідко призводять до передчасних пологів.
 • Фізичні навантаження. Деяким вагітним жінкам доводиться працювати або робити багато справ в побуті. Надлишкові навантаження здатні спровокувати ранні пологи.
 • Стреси, психологічні травми. Якщо майбутньої матері доводиться переживати негативні і травмують психіку події, то вона ризикує не доносити малюка.
 • Зараження інфекційними захворюваннями. Якщо в період виношування плоду жінка раптом заразилася вірусної, бактеріальної або грибкової інфекцією, вона може народити раніше строку.
 • Велика кількість абортів, зроблених до поточної вагітності.
 • Загострення хронічних захворювань.
 • Порушення ендокринної системи. Подібні патології призводять до гормонального дисбалансу, що дуже сильно впливає на органи репродуктивної системи та поточне «цікаве» положення.
 • Генетичні захворювання та патології в розвитку плоду.
 • Резус-конфлікт (резус-фактора крові плода і матері).
 • Будь-які захворювання і патології матки (ерозія, міома, істміко-цервікальна недостатність та ін).
 • Шкідливі звички. Не кожна майбутня мати готова відмовитися від алкоголю та тютюнопаління на період вагітності.
 • Неякісне харчування. Причиною пологів на 27 тижні може стати як обжерливість, так і недоїдання. Також проблему провокує зловживання шкідливими продуктами.
 • Багатоплідність. Якщо у жінки близнюки (двійня), то ризик передчасних пологів збільшується на 20%. Стільки ж відсотків додається, коли в утробі 3 і більше дітей.

Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шансиКуріння та інші шкідливі звички можуть спровокувати ранні пологи

Причинами пологів на 27 тижні також можуть стати часті перельоти, зміна клімату, раптовий переляк та інші фактори, з якими доводиться стикатися багатьом людям.

Ознаки передчасних пологів

Симптоми передчасних пологів на 27 тижні можуть бути явними або прихованими. В останньому випадку жінка не відчуває ніяких підозрілих змін у своєму самопочутті.

Виділення на 27 тижні вагітності

Виділення можуть першими сигналізувати про небезпеку. Майбутній матусі необхідно стежити за цим фактором. На такому терміні нормальними вважаються білуваті виділення з піхви з трохи кислуватим запахом. Ніякого дискомфорту у вигляді свербежу, печіння, подразнення вони не доставляють. Характерний білий колір говорить про гормональної перебудови і нічого небезпечного в цьому немає.

Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шанси

До патологічних виділень на 27 тижні відносяться:

 • гнійні;
 • пінисті;
 • водянисті;
 • зеленуваті;
 • з домішками крові.

Якщо помічені такі ознаки, слід негайно звернутися до лікаря. Вони можуть свідчити про наближення передчасних пологах.

Загальне самопочуття жінки

На 7 місяці вагітності у жінки можуть спостерігатися помилкові перейми. Вони малоболезненние і проходять швидко. Шийка матки скорочується, що і викликає дискомфорт. Але небезпеки в помилкових сутичках немає. Вони вважаються «тренувальними» для організму. Так матка готується до майбутніх пологів.

При нормальному перебігу вагітності, на 27 тижні самопочуття жінки цілком задовільний. Ворушіння плода відбувається дуже активно. У майбутньої матері живіт вже значних розмірів. Вона може відчувати незручність і тяжкість, що також є природними супутніми фізіологічними процесами.

Здорова вагітність не викликає болю в області живота. Хоча, вагітну можуть турбувати болі в спині і кишечнику. Це пов’язано з підвищеним навантаженням. Як правило, болі помірні, що не заважають повсякденному житті.

Ранні ознаки передчасних пологів – болі внизу живота. Вони можуть говорити про проблеми саме репродуктивних органів. Загальне нездужання, слабкість, дуже поганий апетит також здатні спровокувати передчасне народження малюка.

У подібних ситуаціях необхідний негайний візит до лікаря і проведення обстеження.

Яка діагностика необхідна?

При вагітності передчасні пологи, точніше ймовірність їх виникнення, можуть визначити деякі діагностичні дослідження.

В першу чергу, для з’ясування стану здоров’я і виявлення загрози жінці призначають:

 • УЗД. Ультразвукове дослідження дозволяє виявити порушення у розвитку плоду і захворювання внутрішніх органів вагітної.
 • Аналіз крові. Лікар вибирає необхідні показники, які можуть визначити наявність тих чи інших порушень в організмі.
 • Аналіз сечі. З цього аналізу можна виявити запальні процеси.

Крім цього акушер-гінеколог проводить огляд вагітної, робить прослуховування плода.

Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шанси

При виявленні загрози, майбутньої матері призначається стаціонарне або амбулаторне лікування. У деяких випадках, коли виявлені серйозні ускладнення, і життя і здоров’я матері і дитини знаходяться в небезпеці, призначаються планові передчасні пологи. Вони можуть бути природними, викликаними спеціальними стимулюючими препаратами, якщо ніщо цьому не перешкоджає. У складних випадках лікарі роблять кесарів.

Показаннями до операції служать деякі захворювання, неправильне положення плода (тазове передлежання), важкі травми, отримані вагітної, ризик гіпоксії плоду.

Що робити, якщо пологи почалися на 27 тижні?

Не виключені ситуації, коли ранні пологи на 27 тижні починаються раптово. У жінки відходять води, починаються перейми.

У такій ситуації необхідно негайно викликати швидку або їхати в будь-який пологовий будинок поблизу. Останнім доречно, коли стан вагітної задовільний.

Поки не надана медична допомога, майбутньої матері потрібно зайняти горизонтальне положення, глибоко дихати, не робити ніяких різких рухів. Незважаючи на сутички, рекомендується максимально розслабити таз. Весь фізіологічний процес пологів відбувається самостійно, як задумано природою.

Якщо стан породіллі тяжкий, або перейми вже перейшли в потуги, лікарі швидкої допомоги можуть прийняти пологи вдома, після чого відвезти матір і дитину в лікарню.

У більшості випадків народилися діти на такому ранньому терміні потребують реанімаційного догляду. Їм потрібна барокамера з певною температурою і апарат штучного дихання. Також недоношених діток необхідно тримати деякий час в абсолютно стерильних умовах.

Якщо небезпека мине, і малюк почне зміцнюватись, його переводять у звичайні умови.

На замітку! Коли матуся народила немовля на 7 місяці, у неї може довго не приходити молоко. Адже організм ще не був готовий до пологів. Доводиться замінювати грудне вигодовування штучним.

Профілактика передчасних пологів

Щоб майбутньої породіллі народити в термін, потрібна профілактика. Особливо якщо у жінки спостерігається загроза.

Пологи на 27 тижні вагітності: причини, ризики, наслідки та шанси

Для благополучного перебігу та продовження вагітності до повних 9 місяців, лікар може призначити:

 • Препарати, що знижують тонус і скорочення матки.
 • Вітаміни, що сприяють зміцненню м’язів вагітної.
 • Процедури, що підвищують життєдіяльність плода і його дозрівання.

Жінка в цілях профілактики повинна також дотримуватися деякі запобіжні і чуйно ставитися до свого здоров’я:

 • Слід відмовитися від фізичних навантажень, не піддавати себе стресу та переживань, добре харчуватися. Особливе значення має нормований сон, прогулянки на свіжому повітрі.
 • Вкрай не рекомендується на 7 місяці літати на літаку, їздити в повному транспорті, здійснювати далекі поїздки, перебувати в натовпі і на спеці. Майбутня мати повинна всіляко оберігати себе і свого малюка від будь-яких небезпечних зовнішніх факторів.
 • Не можна на 27 тижні приймати гарячі ванни, відвідувати сауни, лазні.
 • Потрібно намагатися правильно вставати з ліжка і лягати, сидіти тільки в зручному положенні.
 • Не носити вузьку одяг і взуття на підборах.
 • Якщо раптом почалися передчасні пологи на 27 тижні, не слід панікувати. Іноді жінка приймає за них помилкові перейми. Варто запам’ятати, що справжні перейми болісні, регулярні і їх інтервал поступово скорочується. Це все, що необхідно знати майбутній матусі про ранніх пологів на 7 місяці. Всі випадки індивідуальні, і отримати додаткову інформацію можна тільки у свого наглядача лікаря.

  Моя довідка - Корисні поради