Післяпологовий бандаж – який вибрати і як носити

Будь-яка жінка після пологів хоче швидко повернути колишню фігуру, прибрати зайві кілограми, тому використовує різні засоби для відновлення форми. Одним з таких засобів є спеціальний пояс, що сприяє підтримці поперекового відділу та надання форми лінії живота. Як вибрати післяпологовий бандаж? Як правильно його носити і коли буде результат?

Призначення бандажа

Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиЯк виглядає післяпологовий бандаж

Післяпологові бандажі виконують лікувальні та косметичні функції. Наприклад, вони покращують скоротливу активність матки, а також знімають напругу з поперекового відділу хребта. Бандаж створює косметичний ефект, надаючи бажану форму живота і стегон, підтягуючи обвислу шкіру.

Кому показано носити післяродовий бандаж? Причинами носіння спеціального утримуючого пояси можуть служити:

 • Ослаблений м’язовий тонус. Бандаж сприяє підтримці м’язового тонусу черевної порожнини. Це допомагає запобігти патологічне опущення органів очеревини.
 • Проблеми з хребтом. Якщо у жінки до вагітності були виявлені проблеми з відділами хребта, то під час вагітності навантаження на спину стає в 2 рази більше, тому часто жінка носить допологовий бандаж. Щоб після пологів відновити м’язи спини і відділи хребта, жінка повинна носити спеціальне утримує засіб.
 • Обвисла шкіра або є розтяжки. Носіння післяродового бандажа сприяє підтяжки шкірних покривів.
 • Після проведення пологів шляхом кесаревого. Наявність загоєних і невоспаленных швів може служити причиною носіння пояса, так як він добре утримує шви від пошкоджень.

На замітку! Однак при наявності певного роду швів після кесарева розтину, носити бандаж після пологів може бути не дозволено.

Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиНосіння бандажа дозволить підтягти шкіру і допоможе вирішити проблеми з хребтом після вагітності

Також основними протипоказаннями для носіння післяпологового пояси можуть служити наступні фактори:

 • Хронічні або гострі захворювання сечостатевої або травної системи. У таких випадках носити стягуюча засіб не рекомендується, так як це може спровокувати здавлювання внутрішніх органів і загострення нападу.
 • Наявність швів на ділянці промежини. При носіння бандажа зменшується приплив крові до органів. Щоб шви благополучно гоїлися, необхідно хороший кровообіг, тому носіння стягуючої пояса може призвести до запалення швів.
 • Будь-які шкірні захворювання.
 • Наявність алергічних реакцій на склад тканини бандажа.
 • Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиПісля кесаревого розтину бандаж дозволить захистити шви від пошкоджень

  У будь-якому випадку, перед тим, як Ви виберіть стягуюча засіб, слід проконсультуватися з лікарем для виявлення протипоказань, щоб уникнути можливих ускладнень.

  Різновиди бандажів

  Післяпологові кошти утяжки поділяються на такі види:

  Стрічковий бандаж

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиПредставлений у вигляді широкої стрічки зі спеціальною вставкою в області живота. Зазвичай ширина такого поясу становить не більше 30 см. Даний вид пояса дозволяє тягнути зону талії, живота і стегон. Силу утяжки можна регулювати завдяки спеціальним застібок на липучці. Перевагами даного виду виробу є те, що він знаходиться в доступній ціновій категорії (від 500 до 1200 рублів). Також він відмінно підходить для жінок, які народили шляхом кесаревого, так як добре захищає шов від пошкоджень і ускладнень. Однак деякі відзначають, що бандаж сильно чіпляється за одяг, що створює певні незручності, а також він складається з синтетичних матеріалів, і може викликати алергію, особливо в літній період.

  Універсальний пояс

  Чому універсальний? Тому що він підходить для використання, як у допологовий період, так і в післяродовий. Він має різну ширину. При вагітності його необхідно розташовувати самою широкою частиною на спину, щоб полегшувати навантаження для хребта, і знімати напругу, а в післяродовий період широка частина повинна розташовуватися на животі, що сприяє його утягиванию. Вузька сторона при вагітності підтримує живіт, а після пологів – спину. Вважається найбільш економним варіантом, так як немає необхідності купувати окремо бандаж до пологів і після них. Ціна на даний виріб варіюється в межах 300-1000 рублів. Проте часто після розродження стягуюча засіб представляє малу ефективність, як зазначають деякі жінки, тому що є занадто великим і недостатньо втягує живіт, що не призводить до бажаного ефекту.

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носити

  Бандаж у вигляді трусів

  Має спеціальну вставку в області живота, зроблену з щільного матеріалу, що забезпечує хороший стягуючий ефект. Діаметр обхвату можна регулювати з допомогою застібок, які зазвичай представлені у вигляді 3-4 рівнів.

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиЄ зручні варіанти виробів, які мають застібки між ніг, що полегшує відвідування туалету. Така модель стягуючої кошти – хороший варіант для жінок, які перенесли операцію під час пологів, так як сприяє ефективному захисту швів. А от жінкам, які народили самостійно, не рекомендується підбирати цю модель, так як вона дуже щільно прилягає до статевих органів і промежини, що в свою чергу може неблаготворно позначитися на відновленні жінки. Перевагою даного бандажа є те, що він практично непомітний під одягом і не доставляє дискомфорту при носінні. Мабуть, єдиним недоліком буде те, що такий пояс буде швидко бруднитися, і прати його доведеться щодня.

  Бандаж у вигляді корсета або трусиків-бермудів

  Дана модель має завищену талію, а в разі бермудів – подовжену частина для лінії стегон. Такі моделі дозволяють привести в форму не тільки живіт, а також інші проблемні зони. Звичайно, і за ціною дані моделі сильно відрізняються і можуть сягати вартості в 3000 рублів.

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носити

  Післяпологовий пояс у вигляді спіднички

  Даний вид являє собою добре розтягуються стрічку з липуча застібками. Така модель близька до звичайного пояса-стрічці, і має ті ж переваги і недоліки. Добре обтягує зону живота і стегон, тим самим створюючи косметичний ефект.

  Кожна модель має свої переваги і недоліки, тому жінка буде вибирати виключно виходячи зі своїх переваг і особливостей.

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носити

  Як правильно вибрати стягуюча засіб?

  Перш ніж зробити таку потрібну покупку, варто дізнатися, як правильно вибрати кращий пояс для затягування. Підібраний бандаж повинен приносити комфорт і бажаний результат. Тому, щоб жінка не розчарувалася в своїй покупці, слід перед походом в магазин врахувати наступні пункти:

  • Правильно виміряти свій обхват стегон і талії, щоб точно визначитися з розміром. За даними результатами сміливо можна вибирати потрібний розмір, так як на виробі вказується розмір у співвідношенні стегон і талії.
  • Обов’язково слід приміряти виріб перед покупкою.
  • Якщо планується купівля бандажа у вигляді трусиків, то варто брати на розмір більше.
  • Купувати слід виріб, що складається з натуральних матеріалів, які будуть пропускати повітря, і не викликають алергії.
  • Краще купувати вироби, де є застібки різних рівнів, так як буде можливість регулювати силу утяжки.
  • Купувати товар необхідно безпосередньо в спеціалізованих торгових точках або в аптечних пунктах, що б не нарватися на підробку або неякісний виріб, яке швидко прийде в непридатність.
  • Не варто купувати виріб, яке вже було у використанні, так як воно вже втратило свої властивості, і втратило ефективність.

  Якщо виріб влаштовує Вас за всіма параметрами, то можна сміливо його купувати.

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиПри виборі бандажа варто орієнтуватися на заміри своїх талії і стегон

  Як правильно носити післяпологовий бандаж?

  Після придбання виробу у жінок може виникнути ряд питань:

  • Як правильно одягати бандаж?
  • Коли можна почати носити?
  • Скільки часу його носити?

  Для кожної жінки все строго індивідуально, так як залежить від того, як пройшли пологи, як оцінюється стан матері, чи були які-небудь ускладнення. Одні жінки вже після закінчення 2 годин після пологів можуть одягнути стягуючий пояс, а іншим таке раннє використання буде протипоказано. Але зазвичай після природних пологів носити бандаж дозволяють через пару днів, а після штучного родопомочі дозволяється одягнути його тільки через тиждень.

  Одягати пояс після пологів рекомендовано в лежачому положенні, так як саме так можна забезпечити ефективне стягування. Після закріплення бандажа на тілі, слід повільно встати і перевірити, ніде не тисне. Будь-який дискомфорт повинен бути усунутий.

  Важливо! Необхідно в обов’язковому порядку робити перерви між носінням бандажа кожні 3-4 години. Спати в ньому категорично не можна!

  Післяпологовий бандаж  який вибрати і як носитиНосити бандаж слід тільки в денний час, роблячи перерви

  Скільки часу потрібно буде носити стягуючий пояс, буде залежати від здатності організму жінки до відновлення. Хтось відновлюється за місяць, хтось за два. Але зазвичай його носять не більше 2 місяців після пологів, далі організм відновлюється природним шляхом.

  Отже, післяпологовий бандаж – це ефективний засіб для відновлення звичної для жінки форми. Який краще вибрати, вирішувати тільки сама жінка, виходячи з власних бажань і особливостей свого організму. Якщо вже вона сильно сумнівається у своєму виборі, досвідчені продавці допоможуть підібрати якісний товар, який піде на користь, і принесе бажаний ефект.

  Моя довідка - Корисні поради