Післяпологові прокладки

Кожна жінка, ставши мамою, відчуває фізіологічні зміни в своєму організмі. Важливо ретельно підготуватися до цих змін і знати, як правильно на них реагувати. Збираючись у пологовий будинок, кожна жінка уважно складає список необхідних речей для себе і новонародженого. У цей список обов’язково повинні бути включені післяпологові прокладки для мами.

Для чого необхідні прокладки після пологів?

Післяпологові прокладкиУ сумці в пологовий будинок обов’язково повинні бути прокладки

Після виходу дитини з утроби матері і відділення плаценти, матка почне звільнятися від залишилася після вагітності слизу, крові та інших непотрібних речовин, тим самим це буде призводити дітородний орган у звичну форму. Очищення матки в післяродовий період завжди супроводжується рясними кров’янистими виділеннями, званими в медицині — лохії.

Такі виділення сильно відрізняються від звичних для жінки місячних. Тривати вони можуть близько 6 тижнів. З кожним наступним днем після пологів характер виділень буде змінюватися. Перші 2 дні після народження малюка будуть йти дуже рясні яскраво-червоні кров’яні виділення, так як відбувається інтенсивне очищення матки. Через 1-2 тижні характер виділень значно змінюється, вони стають менш рясними і яскравими, а ще через тиждень, вони набувають блідий відтінок, а з часом припиняються зовсім.

Прокладки після пологів відмінно допоможуть впоратися з рясними виділеннями. Також вони допомагають жінці підтримувати гігієну статевих органів, яка настільки необхідна, щоб уникнути інфекційних процесів. Перші дні жінці доведеться міняти гігієнічні підкладки через кожні 2 години, так як обсяг маткових виділень буде досить великий, що містить згустки крові.

Післяпологові прокладкиТакож спеціальні підкладки допоможуть вчасно розпізнати неполадки в післяпологовому періоді. Це може бути занадто сильна кровотеча або навпаки відсутність виділень, неприємний запах лохій – все це привід для негайного звернення до медичного персоналу для запобігання серйозних ускладнень.

Які потрібні прокладки?

Звичайно, жінці варто серйозно підійти до вибору післяпологових засобів гігієни, так як від них багато залежить, наприклад, гігієна. Багато майбутні мами, збираючись у пологовий будинок, в цілях економії беруть звичайні прокладки, призначені для нічного періоду. Однак звичайні гігієнічні підкладки суттєво відрізняються від післяпологових. Ось кілька відмінностей:

 • Розмір. Це головне істотна відмінність від звичайних прокладок. Післяпологові прокладки значно більше навіть нічних і здатні увібрати близько 600 мл. рідини. Це допомагає жінці уникнути протікання крові на нижню білизну.
 • Стерильність. Це дуже важливий аспект у післяпологовому періоді, так як рясні виділення – це добре середовище для розмноження хвороботворних бактерій і мікробів. Часто прокладки, призначені спеціально для породіль, мають антисептичний шар, який допомагає попередити розвиток інфекцій у статевих органах. Якщо у жінки є післяпологові шви, то стерильні підкладки захистять їх від інфікування.
 • Повітропроникність. Спеціальні підкладки для породіль зроблені з матеріалів, які пропускають повітря, що допомагає попередити розвиток бактерій. Особливо це актуально для породіль, які мають післяпологові шви.
 • Відсутність синтетичних матеріалів. Засоби для гігієни статевої сфери для тільки що народили жінок виготовляються тільки з натуральних матеріалів, що дозволяє уникнути алергічних реакцій і натирання промежини, якщо є шви.
 • Післяпологові прокладкиПри виборі прокладок важливо звертати увагу на їх розмір

  Це головні чинники, які відрізняють звичайні підкладки від післяпологових. При їх виборі, можна помітити, що вони також поділяються на кілька видів по краплях, як і звичайні. Залежно від особливостей виділень, жінка може вибрати, які прокладки краще використовувати.

  Види прокладок

  Підкладки, призначені для використання в післяродовий період можна легко знайти у продажу в аптеках, і навіть у звичайних магазинах, де продаються засоби гігієни. Такі післяпологові прокладки бувають різних видів:

  Післяпологові прокладкиВиди прокладок

  • Підкладні пелюшки. Цей вид прокладок використовується з давніх часів. У всіх пологових будинках породіллям видавали такі пелюшки, перш простерилізований їх. Жінки ходили з ними, просто затиснувши їх між ніг, так як не було спеціальних прокладок і не дозволяли користуватися власними речами. У сучасному світі такі пелюшки потихеньку відходять на задній план, так як вони дуже незручні у використанні.
  • Спеціальні прокладки для післяпологового періоду. На вигляд вони виглядають як звичайні, тільки зроблені з натуральних дихаючих матеріалів. Також як і звичайні розділяються за кількістю крапель.
  • Підкладки, що застосовуються в урології. Такі засоби гігієни після пологів часто пропонують жінкам в аптеках. Такі засоби застосовуються в урології для хворих людей, які не можуть утримувати сечу, тому даний вид прокладок має поверхню, яка добре вбирає великий об’єм рідини, що також актуально в післяродовий період.
  • Спеціальні труси зі вставками. Такий варіант зручний, так як не потрібно буде хвилюватися, що забрудниться власне нижня білизна. Єдиним мінусом цього варіанту є висока ціна.

  Вивчивши всі можливі варіанти і зіставивши ціну і якість, жінка сама вибирає, що для неї краще використовувати.

  Детальніше про підкладках, що застосовуються в урології

  У списку застосовуваних засобів гігієни після пологів вказані урологічні. Чим же вони такі гарні, що можуть замінити післяпологові? Якщо читати відгуки жінок, яким довелося скористатися даним видом підкладок, то можна відзначити, що різниця між післяпологовими та урологічними підкладками не так відчувається. Єдиною відмінністю є кількість вбираної рідини: підкладки, що застосовуються в урології, вбирають на порядок більше рідини, ніж післяпологові. Також вытекаемую рідина урологічні перетворюють в гель, завдяки спеціальним компонентам, і ця рідина рівномірно розподіляється по всій підкладці, а післяпологові не мають таких властивостей.

  Післяпологові прокладкиВ цілому, жінки, які скористалися урологічними засобами гігієни, не шкодують про це, а лише зазначають позитивні властивості.

  Скільки взяти прокладок в пологовий будинок?

  Після того, як майбутня мама вибрала найбільш відповідний для себе вид прокладок, виникає питання, в якій кількості їх краще взяти?

  Точно можна сказати, що менше 2 пачок брати не варто. Слід також захопити в пологовий будинок звичайних гігієнічних прокладок, на випадок, якщо жінку затримають в пологовому будинку при виникненні ускладнень. В крайньому випадку, якщо чогось буде бракувати, родичі зможуть принести безпосередньо в пологовий будинок.

  Як правильно користуватися післяпологовими прокладками?

  Коли жінка виявляється в пологовому будинку, особливо, якщо це її перші пологи, вона може задаватися питаннями, як часто треба користуватися прокладками? Як правильно їх використовувати, щоб було комфортно?

  В перші дві доби після пологів доведеться міняти прокладки кожні 2 години, так як заповнення буде відбуватися швидко, і швидше за все за 2 дні витратиться пачка підкладок.

  Увага! Бажано відразу в післяродовий період використовувати прокладки з крильцями, щоб захиститися від протікань виділень на нижню білизну.

  Післяпологові прокладкиМіняти прокладки після пологів варто якомога частіше і краще віддати перевагу варіанту з крильцями

  Якщо ж жінка все-таки вирішить заощадити, і взяти в пологовий будинок звичайні гігієнічні підкладки, то слід вибирати ті, які виготовлені з натуральних матеріалів, і не містять ароматичних речовин. Часто на звичайних прокладках робиться синтетична сітка, яка може приклеюватися до шкіри, і викликати біль, особливо, якщо є шви. Якщо майбутня мама вирішила купити звичайні підкладки, то слід купувати без сіточки.

  На замітку! Зміну підкладок слід проводити завжди після відвідування туалету, перед нічним відпочинком і вранці після сну.

  Також важливо акуратно проводити водні процедури, і промивати статеві органи, щоб забезпечити найбільшу чистоту.

  Отже, післяпологові прокладки надійно захищають статеву сферу жінки від всіляких інфекцій і мікробів. Також вони допомагають вчасно виявити неполадки в післяпологовому періоді. Гігієнічні підкладки приносять комфорт жінці, дозволяючи повністю віддати себе маляті.

  Моя довідка - Корисні поради