Після пологів лохії – скільки тривають виділення, їх колір і запах

Відразу після народження дитини жінка може помітити виділення з піхви (лохії). Є вони місячними? Або це ускладнення після пологів? Стаття допоможе розібратися в такій делікатній темі.

Що це?

Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запахЛохиями називаються характерні післяпологові виділення

Насамперед, варто визначитися, що таке лохії після пологів, чому таке явище відбувається. Відразу після пологів плацента починає відторгатися з жіночого організму, так як в ній більше немає необхідності. Цей процес досить болючий і викликає появу деякої кількості крові із-за того, що лускаються капіляри на стінці матки.

Скільки йдуть після пологів лохії? Кровотеча займає не кілька днів, а швидше тижнів, мінімум один місяць. Переплутати лохії з місячними досить важко, так як в нормі такий тип виділення йде безперервно, не супроводжується болем у животі.

У цей особливий період молода мати повинна стежити за чистотою тіла. Лохії часто супроводжуються неприємним запахом. Якщо довго не дотримуватися гігієни, тобто ймовірність зараження якоюсь інфекцією.

Тривалість

Більшість жінок цікавить конкретика: скільки тривають після пологів лохії? Адже такі виділення після пологів надають масу незручностей і дискомфорту. Однак точної відповіді немає, тривалість цього процесу залежить від індивідуальних особливостей жіночого організму.

У нормі всі триває від півтора до двох місяців. Значення може бути трохи нижче і вище (від п’яти до дев’яти тижнів). При цьому обов’язково потрібно стежити за характером виділень, щоб при необхідності відразу звернутися до медичних працівників за допомогою і консультацією.

Важливо! Якщо тривалість лохій аномально коротка або довга (не менше п’яти і більше дев’яти тижнів) обов’язково потрібен візит до лікаря, швидше за все, в організмі відбуваються якісь патології. Не варто думати, що якщо кровотеча закінчилося менше, ніж за місяць, то це просто особливість організму. Ні, просто матка могла очиститися не повністю, це викличе в подальшому запалення.

Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запах

Склад, запах і колір

Лохії після перших або наступних пологів навіть у однієї і тієї ж жінки можуть розрізнятися по консистенції, складу, запаху або кольору. Потрібно обов’язково спостерігати за тим, що виділяється, щоб вчасно розпізнати паталогические процеси.

У перші три дні йде кровотеча з лопнули капілярів, як вже було сказано вище. Але пізніше відкритого кровотечі немає, орган починає гоїтися і відновлюватися. З’являються кров’яні згустки – ендометрій і залишки плаценти. Однак і згустки пропадають через тиждень, під кінець виділення після пологів стають слизовими (з залишків життєдіяльності плода) і зовсім рідкими.

Варто відзначити, що серйозним відхиленням є гній, при цьому внизу живота відчувається гостра біль, лохії жовто-зелені, а запах нагадує тухлу рибу. Якщо слизові освіти і згустки виділяються довше тижня, то варто насторожитися. Майже прозорі виділення після пологів також не є нормою.

У перші дні після розродження кров не згортається, тому відтінок виділень повинен бути яскраво-червоний, багряний. Далі лохії будуть коричневого кольору, це абсолютно нормальне явище, адже відбувається загоєння органу. І тільки в останні дні лохії можуть бути блідо-рожевими, прозорими, жовтуватими.

Важливо! Жовті виділення вказують на патологію усередині жіночого організму. Наприклад, симптом ендометриту (запальний процес внутрішніх стінок матки) – жовто-зелені лохії, що з’являються протягом першого тижня після народження немовляти. Білі творожистие виділення, що супроводжуються свербежем – молочниця. А от чорний колір лохій зовсім не так небезпечний, як здається, якщо не супроводжується сильно вираженим поганим запахом.

Запах теж грає велику роль. У перші дні виділення пахнуть кров’ю і вогкістю, пізніше затхлістю. А ось різкий, кислуватий, гнильний, тухлий запах – зовсім не показник нормального загоєння жіночого органу. Якщо неприємний запах приносить породіллі дискомфорт, краще відвідати лікаря.

Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запах

Кількість виділень

Самий пік кровотечі припадає на перший тиждень, далі з плином часу в нормі виділень повинно бути все менше і менше, поки вони не закінчаться зовсім. Мізерні лохії з’являються приблизно на третьому тижні після пологової активності. Якщо спочатку крові мало, то це повинно насторожити молоду матусю – міг утворитися тромб, який не дає матці очиститися і відновитися. Якщо кількість крові не скорочується, то обов’язково потрібно відвідати фахівця, адже орган може з якихось причин не гоїтися зовсім.

Після кесаревого

У жінок, які пережили операцію кесаревого розтину, лохії протікають дещо інакше. В чому різниця?

 • Велика ймовірність розвитку інфекційного захворювання. З особливою ретельністю стежити за гігієною.
 • Вже в перший тиждень матері можуть йти кров’яні та слизові згустки, це в межах норми.
 • Процес відновлення матки займає більше часу, тому і тривалість таких виділень збільшується на одну або кілька тижнів.
 • Кров після кесаревого йде не пару днів, а до двох тижнів, це нормальне явище.
 • Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запахВ післяродовий період необхідно з особливою ретельністю стежити за своєю гігієною

  Коли до лікаря?

  Що повинно насторожити жінку під час лохій, щоб вона звернулася до гінеколога?

 • Висока температура.
 • Болючість внизу живота (в районі матки), відчуття печіння.
 • Запах гнилі.
 • Різке припинення виділень.
 • Різке збільшення кількості крові.
 • Важливо! Жінка повинна знати, скільки днів в нормі повинні йти лохії, щоб відслідковувати цей процес і при необхідності відвідати лікаря. Як вже було сказано вище, консультація потрібна, якщо виділення після пологів закінчилися дуже швидко (протягом місяця) або йдуть більш, ніж два місяці.

  Доктор може призначити не тільки антибіотики, але і порадити медикаменти, які сприятимуть правильному скорочення матки. Гінеколог проведе всі необхідні огляди, пройти аналізи призначить додаткові обстеження для уточнення діагнозу.

  Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запахПри сильних болях внизу живота слід обов’язково звернутися за консультацією до фахівця

  Поради фахівців

  Щоб виділення після пологів пройшли без ускладнень, потрібно дотримуватися таких правил:

 • Простежити, щоб акушерки доклали лід відразу після пологів на область матки.
 • Лежати перші вісім годин.
 • Віддати перевагу прокладкам, призначеним спеціально для лохій. Так вийде суттєва економія, адже вони вбирають більшу кількість виділень порівняно зі звичайними, але при цьому не можна забувати міняти прокладку через кожні чотири години.
 • Відмовитися від гелів для інтимної гігієни. Найкращий косметичний засіб зараз – дитяче мило. Їм потрібно підмиватися кожен раз після туалету.
 • Частіше лежати на животі, так лохії відходять простіше і краще.
 • Носити післяпологовий бандаж.
 • Спостерігати за активністю. Ще не можна займатися спортом, але і лежати цілими днями без руху не сприяє швидкому відновленню матки.
 • Годувати малюка груддю.
 • Не використовувати тампони, вони провокують запальний процес.
 • Заборонений секс протягом перших двох місяців, навіть якщо він захищений. В такий період легко травмувати матку.
 • Не можна купатися у відкритих водоймах, басейнах, відвідувати лазню і сауну. Ванну перший час після пологів також краще не приймати, віддайте перевагу душу.
 • Припливу крові сприяє тривале стояння на ногах і тривала ходьба. Від такого виду активності краще відмовитися.
 • Після пологів лохії  скільки тривають виділення, їх колір і запахЩоб лохії швидше вийшли з організму, варто більше часу проводити лежачи на животі

  Лохії – післяродові виділення, які тривають протягом півтора-двох місяців у кожної жінки після народження малюка, незалежно від того, чи народжувала вона природним шляхом чи методом кесаревого розтину. Лохії розрізняються по консистенції, складом та кольором. За характером виділень потрібно ретельно спостерігати, щоб вчасно звернутися до фахівця, якщо з’являться підозри на запальні процеси і інші хвороби.

  Моя довідка - Корисні поради