Партнерські пологи, переваги і недоліки

«Я буду народжувати тільки з чоловіком!» — сьогодні часто можна таке почути від представниць жіночої статі, які збираються стати матір’ю. Та й багато батьків не проти поспостерігати, як з’являється на світ їх чадо. Популярність партнерських пологів прийшла до нас із західноєвропейських країн. І з плином часу подружні пари відчувають все більшу необхідність у підтримці один одного під час такої знаменної події. Як правильно підготуватися до спільних пологів, і що потрібно знати в першу чергу? Та й взагалі, як відбувається даний процес?

Що таке партнерські пологи?

Партнерські пологи, переваги і недолікиПартнерськими називаються пологи, на яких присутні обоє батьків

Партнерські пологи – це процес, коли в ньому беруть участь не тільки медичний персонал і сама породілля, а ще й партнер жінки. В якості партнера для пологів майбутня мати може обрати кого завгодно, але частіше їм виявляється чоловік.

Пологи разом з партнером передбачають повне його участь у процесі появи дитини. Це і фізична, моральна і емоційна підтримка. Партнер знаходиться поруч з породіллею від самого початку переймів і до останнього етапу пологової діяльності. Він може тримати жінку за руку, надаючи тим самим емоційну підтримку, допомагати переносити біль при переймах, масажуючи больові точки.

Дуже невірно деякі папи представляють свою участь у даному процесі, думаючи, що досить лише присутності і простого спостереження. Як висловлюються фахівці в області психології, партнер грає важливу роль в емоційному стані жінки, раз вже він наважився бути присутнім при настільки відповідальному подію.

Принципи успішних спільних пологів

Вибір на користь спільного перебування під час появи дитини виявиться вдалим, якщо дотримуватися ряду принципів:

 • До партнерських пологів важливо ретельно готуватися, зібрати всі необхідні речі для породіллі і партнера.
 • Рішення народжувати разом, повинно бути обдуманим і зваженим з боку обох учасників.
 • Не можна змушувати партнера брати участь в появі малюка, якщо є якісь страхи, упередження, так як це тільки ускладнить ситуацію, і залишить неприємні враження у партнера і самої породіллі.
 • Партнер повинен бути обізнаним, як вести себе в родзалі, і коли у жінки почнуться перейми.

Партнер повинен буде допомагати, а не завдавати зайвих проблем, відстоюючи свою думку або наводячи паніку.

Партнерські пологи, переваги і недолікиМайбутній батько повинен самостійно прийняти рішення про присутність на пологах, в зворотному випадку це може обернутися для нього психологічною травмою

Вартість

Скільки будуть коштувати партнерські пологи, буде залежати від регіону і умов розродження.

У більшості регіонів у пологових будинках або центрах, що базуються на державній основі, партнерські пологи здійснюються абсолютно безкоштовно. Якщо подружжя вибирають клініку на приватній основі, то все буде залежати від кількох факторів: ускладнень вагітності, кількості плодів, вибору конкретного медичного персоналу та багатьох інших. Такі послуги можуть досягати близько 100-300 тисяч в приватних клініках розвинених регіонів.

Аргументи за і проти спільних пологів з чоловіком

Рішення народжувати у присутності батька дитини – це індивідуальне право кожної подружньої пари. І у кожної з них свої аргументи на цей рахунок.

Є й ті пари, які категорично проти цієї ідеї. Навіть медичні працівники відзначають негативні сторони присутності кого-небудь на таку відповідальну подію.

Ті, хто виступають проти, пояснюють це так:

 • Присутність чоловіка на народження малюка негативно відбивається на його психіці, так як в плані емоцій, чоловіків можна назвати слабкою. Часто буває, що батьки навіть втрачають свідомість при вигляді всієї ситуації.
 • Жінки бояться перестати бути привабливими для своїх чоловіків, коли ті побачать їх при пологах.
 • Дуже часто жінки кажуть під час пологів якісь образливі фрази на чоловіків, які ті можуть зрозуміти неправильно.
 • Ну а є й затяті прихильники партнерських пологів. На користь них вони наводять такі аргументи:

 • Присутність чоловіка дуже зближує батька з дитиною з перших хвилин його появи.
 • Партнер під час пологів – це неоціненна емоційна підтримка для жінки.
 • Допомогти при пологах – це хороша можливість ще більше зміцнити сімейні узи.
 • Партнерські пологи, переваги і недолікиНе всі жінки готові до того, щоб їх чоловік був присутній на пологах

  Коли не варто народжувати з чоловіком?

  Щоб брати повну участь у процесі, чоловік повинен бути готовим до будь прохання дружини або медперсоналу.

  Не слід планувати присутність чоловіка, якщо:

 • Він сам не виявляє бажання туди потрапити.
 • По натурі він дуже вразливий, боїться вигляду крові.
 • Йому неприємно буде на все це дивитися.
 • В сім’ї і так панує несприятлива обстановка.
 • Іноді присутність чоловіка може бути не допомогою, а навпаки погіршити стан жінки.

  Підготовка до партнерських пологів

  Партнерські пологи, переваги і недолікиПартнерські пологи вимагають підготовки обох батьків

  Що ж може включатися в підготовку до партнерських пологів? Перш за все, непогано було б, якщо чоловік разом з дружиною буде відвідувати спеціальні курси, де докладно розповідають і готують до пологів спільно з партнером.

  Ближче до передбачуваного терміну, слід зібрати всі необхідні речі для спільного перебування.

  Партнеру, який планує перебувати на появу дитини, необхідно знати всю інформацію, що може знадобитися від нього, які дії неприпустимі, а які необхідні.

  Майбутня мати повинна заздалегідь визначитися, хто підійде їй на роль партнера. Партнер повинен бути надійною опорою під час родового процесу, і повністю зосередженим на підтримці для жінки. Якщо мати не впевнена в майбутньому партнера, немає сенсу брати його з собою.

  Головне якість партнера – це гнучкість і стійкість до стресових ситуацій. Важливо навчитися підлаштовуватися під породіллю, щоб вона була повністю зосереджена на пологах. Партнер повинен бути готовий до непередбачуваних обставин, коли йому необхідно буде приймати відповідальне рішення.

  Обов’язкові умови для спільних пологів

  Щоб потрапити на спільні пологи, партнеру слід бути повністю підготовленим.

  Для цього:

  • у нього повинен мати стерильний комплект одягу та змінному взутті, в яку йому при вступі породіллі до пологового будинку потрібно буде переодягнутися;
  • повинні бути здані необхідні аналізи і пройдені відповідні обстеження, що підтверджують здорове стан супроводжуючого;
  • фізична і емоційна підготовка – головні супутники при спільному перебуванні.

  Як проходять партнерські пологи?

  Партнерські пологи, переваги і недолікиКраще підготуватися до спільних пологів допоможе спільне відвідування курсів для вагітних

  Непогано було б, якщо ще під час вагітності жінка і її партнер разом готувалися до майбутньої події. Можна вивчати відповідний матеріал, де детально розписується, що слід робити партнеру, і як допомагати породіллі. Також можна дивитися різні фільми або навчальні відео, де показується наочно, як відбувається процес пологів. Партнеру важливо знати всі деталі: як правильно породілля повинна дихати, яку позу краще зайняти, як правильно робити масаж больових точок у жінки, яким буде виглядати новонароджений, як правильно брати його на руки багато іншого. При повній підготовці партнер не розгубиться, а буде справжньою опорою для жінки!

  Родова діяльність починається з перших сутичок. Зазвичай такі сутички можуть застати жінку де завгодно: вдома, в магазині, в машині і т. д. Саме з цього моменту партнер починає показувати свою підготовленість Він може приступати до масажу попереку, щоб полегшити біль жінки. Частіше всього на першому етапі пологів жінка як можна довше воліє перебувати у колі близьких.

  Коли перейми стають більш інтенсивними, можна вирушати в пологовий будинок. При поступленні у пологове відділення, слід заздалегідь сповістити персонал, що ви плануєте партнерські пологи. Коли жінку забирають на огляд і підготовку, партнеру слід підготуватися для супроводу породіллі. Необхідно переодягнутися в стерильний комплект одягу, і надати на прохання медперсоналу необхідні аналізи.

  Зазвичай медичний персонал не знаходитися біля породіллі весь період переймів. Наодинці з жінкою залишається партнер, якому необхідно бути готовим до швидкого прийняття рішень, якщо щось піде не так.

  Коли починаються безпосередньо самі пологи, партнера попросять зайняти місце біля голови породіллі. Він може взяти її за руку, може допомагати їй дихати, і навіть тужитися разом з нею. Якщо на пологах присутній чоловік, то за його бажанням, йому можуть запропонувати перерізати пуповину дитини. Потім проводиться необхідна обробка новонародженого, за чим може спостерігати щасливий батько. В цей час жінці допомагають народити плаценту і проводять необхідну обробку. Потім чистого і одягненого малюка дають на руки батькові, і вони разом з матір’ю знайомляться з малюком, і розділяють свою радість.

  Партнерські пологи, переваги і недолікиПід час партнерських пологів майбутні батьки перебувають разом від початку переймів до появи на світ малюка

  З яких причин не дозволяють спільні пологи?

  Щоб проводити спільні пологи, необхідно, щоб в пологовому будинку був вільний індивідуальний пологовий зал. Якщо такого немає, то лікар може відмовити у спільних пологах. Також присутність кого-небудь на пологах неможливо, якщо партнер має яке-небудь захворювання інфекційного характеру або є які-небудь ускладнення у породіллі.

  Хто ще може брати участь крім чоловіка?

  Партнерські пологи передбачають наявність не тільки чоловіка породіллі. На свій розсуд жінка має право вибрати супутника, який буде супроводжувати її протягом усього процесу. Це може бути будь-який інший близький чоловік, подруга. Головне, щоб партнер мав відповідну підготовку, і зміг надати допомогу породіллі, а не нашкодити.

  Відгуки

  В інтернеті можна знайти безліч відгуків тих, хто побував на спільні пологи, і може поділитися досвідом.

  Партнерські пологи, переваги і недолікиУ кожного своє ставлення до партнерських пологів

  Чоловіки, які побували на пологах своїх дружин, висловлюють різні думки. Деякі говорять, що це так чудово бачити, як народжується твій малюк, відчувати себе потрібним, коли улюбленої боляче. Інших просто лякає одна думка про вигляді крові та інших виділень. Відзначають, що їм навіть неприємно дивитися на все це.

  Багато батьки з гордістю відзначають силу і мужність дружини, що вона стійко зазнавала біль. А інші говорили, що дружина так емоційна, що викидала образливі фрази, і говорила незрозумілі речі.

  Жінки, що народжували з чоловіком або кимось ще, кажуть, що це було справжньою емоційною підтримкою для них. Вони могли разом розділити біль і радість стати батьками.

  Деякі чоловіки налаштовані категорично, і не хочуть проявляти ніяке участь в процесі пологів, так як хочуть бачити завжди свою улюблену прекрасною, сексуальною жінкою.

  Висновок – чи варто народжувати разом?

  Отже, на це питання не можна відповісти категорично, так як у кожної пари знайдуться свої аргументи на користь партнерських пологів або проти них. І ніхто не має права нікого засуджувати за обране ними рішення і переконувати їх. Народжувати разом чи ні – це обопільне рішення, обдумане і узгоджене. Партнер повинен сам цього захотіти, тоді від нього буде користь, якщо він хоч трохи сумнівається, тоді не варто пробувати, адже пологи – це не експеримент, це найважливіша подія в житті кожної жінки. Та й породілля повинна сама визначити, чи хоче вона когось бачити поруч із собою в такий відповідальний момент чи обійдеться своїми силами.

  Моя довідка - Корисні поради