Нудота перед пологами – чому виникає і як боротися

Наступ 36-37 тижні вагітності – так званий передродовий період. Плід уже повністю сформований, практично готовий до народження. Якщо пологи починаються в цей період, лікарі не вважають їх передчасними. Розміри дитини вже достатньо великі, може початися нудота перед пологами. Це природний процес в організмі вагітної, пов’язаний з фізіологічними змінами – матка тисне на прилеглі органи, вона може скорочуватися за рахунок тренувальних перейм. Все це призводить до спазмів у шлунку, вагітну може нудити. Але є й інші причини, про які слід знати.

Причини нудоти перед пологами

Нудота перед пологами  чому виникає і як боротисяПричиною нудоти перед пологами можуть бути помилкові перейми

З 36 тижня вагітності починається передпологовий період, організм готується до народження дитини, відбуваються фізіологічні зміни, які помітні для майбутньої мами. Вагітність – особливий час, колись звичні продукти можуть викликати нудоту, будь запах провокує блювоту.

Причинами нудоти перед пологами на останніх термінах вагітності може послужити:

 • Тренувальна сутичка. Організм готується до дітородіння, можуть з’явитися пробні скорочення матки.
 • Переїдання. Матка з плодом зміщує шлунок і кишечник, тому вагітній не можна зловживати великими порціями їжі.
 • Тягнуть болі внизу живота іноді викликають нудоту. Передпологовий період супроводжується відчуттям закам’яніння матки, напруження черевної порожнини – все це вважається нормою. Матка готується до пологів, але з-за цього вагітну може нудити.
 • Важливо: Якщо майбутній мамі здається, що щось йде не так, болю або нудота занадто сильні – необхідно терміново звернутися до лікаря-гінеколога, який спостерігає вагітність жінки.

 • Ще одна причина нудоти перед пологами – зміщення кісток тазу. Це потрібно для того, щоб дитина безперешкодно з’явився на світ. Жінка може відчувати розбіжність тазу. Зазвичай це супроводжується ниючими болями внизу живота, в попереку.
 • Важливо:Варто пам’ятати про таке явище, як гестоз. Це прояв токсикозу на пізніх термінах вагітності. Виражається в частих позивах до блювоти, заважають жінці, набряках, головного болю, підвищення артеріального тиску. Не варто ігнорувати таке явище. Це може бути небезпечно для дитини. Вагітній необхідно негайно звернутися до лікаря. Високий ризик появи гестозу у жінок 35 років, при захворюваннях серцево-судинної системи, якщо в анамнезі були аборти.

  Нудота перед пологами  чому виникає і як боротисяЧаста нудота на пізніх термінах вагітності є приводом звернутися до лікаря

  Нудота перед пологами

  Якщо перейми стали регулярними, кожні 10-15 хвилин, швидше за все, розпочалися пологи. Це може трапитися в будь-який момент, починаючи з 36-37 тижні. У будь-якому випадку, необхідно викликати швидку допомогу. Якщо жінка перебуває в допологовому відділенні, їй необхідно підійти до чергової медичної сестри.

  Нудота перед пологами – природний процес, особливо в день пологів. Матка посилено скорочується, можуть з’явитися спазми шлунка. Не варто сильно переживати і хвилюватися. До того ж організм жінки налаштовується на процес дітонародження, все продумано природою. Буває, що напередодні жінка поїла, шлунок повний. За рахунок нудоти і блювоти шлунок вагітної жінки очищається від зайвого, щоб матка нормально скорочувалася, пологи пройшли нормально. Якщо шлунок порожній, то і реакція на легку нудоту буде мінімальною, жінку не буде рвати.

  Нудота перед пологами  чому виникає і як боротисяНе варто ігнорувати часті позиви до блювоти на пізніх термінах вагітності, так як їх причиною може бути запалення апендициту

  Якщо почалися перші легкі перейми, або лікарі розуміють, що протягом дня жінка почне народжувати, то їй не дозволяють приймати їжу. Це пов’язано з тим, що при необхідності кесаревого розтину буде потрібно введення епідуральної анестезії або загального наркозу. Це, в свою чергу, може викликати нудоту у вагітної, якщо вона поїла.

  Якщо жінку рвало кожні півгодини, зазвичай поруч із нею знаходиться лікар, їй призначаються лікарські препарати. Таке часте явище нудоти вимагає постійного медичного спостереження. Рясна блювота перед пологами може стати приводом для занепокоєння. Якщо жінка перебуває в медичному закладі, їй нададуть необхідну допомогу.

  Ще один важливий момент – якщо кишечник породіллі повний, їй ставиться клізма. Таким чином, вона зможе нормально тужитися без відчуття повного кишечника, що досить часто заважає при потугах.

  Ще одна причина, коли перед пологами може нудити, – ГРВІ та інші інфекційні захворювання. Підвищення температури тіла, болю в голові можуть викликати нудоту або навіть блювоту. У цьому випадку необхідно терміново звернутися до лікаря.

  Апендицит – явище, що виникає навіть у вагітних жінок. Крім гострого болю виникає сильна нудота і блювання. Необхідно негайно викликати швидку допомогу, ця хвороба потребує термінової госпіталізації. Хірургічне втручання буде проводитися з урахуванням вагітності. Після цього пацієнтка перебуває в стаціонарі під наглядом лікарів.

  На замітку! Видалення апендикса не небезпечно для дитини, після проведення операції народжуються здорові діти.

  Нудота перед пологами  чому виникає і як боротисяПричиною нудоти і головного болю може бути ГРВІ або інші інфекційні захворювання

  Як прибрати нудоту під час вагітності

  Якщо жінку нудить, це завдає їй дискомфорт. Щоб позбутися цього неприємного відчуття необхідно виявити причину і провести превентивні заходи:

 • Перевіряти термін придатності продуктів. Якщо вагітна жінка з’їла щось зіпсоване, її може нудити і навіть вирвати. До того ж, це дуже небезпечно для дитини.
 • Всі овочі і фрукти, навіть привезені з дачі, необхідно ретельно мити.
 • М’ясо і особливо риба повинні піддаватися необхідній термічній обробці. Ні в якому разі не можна їсти напівсире м’ясо і рибу. Якщо вагітна жінка любить стейки середньої прожарки, то від них доведеться відмовитися.
 • Всі продукти, які зберігаються в холодильнику, повинні бути свіжими, незіпсованою. Важливо перевіряти термін придатності кожен раз перед тим, як готувати – будь-який продукт може зіпсуватися.
 • Важливо дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед їжею, після прогулянки на вулиці, особливо після відвідування громадських місць.
 • Не можна підносити брудні руки до обличчя, зокрема до рота – є ризик занесення кишкової інфекції. Небезпечні наслідки як для майбутньої матері, так і для дитини.
 • Якщо нудота виникає неприємних запахів в будинку, необхідно попросити родичів усунути причину. Це може бути все, що завгодно. Навіть аромат улюбленої рослини може викликати нудоту або блювоту у вагітної жінки.
 • Нудота перед пологами  чому виникає і як боротисяПравильне харчування — запорука гарного самопочуття

  Підведення підсумків

  Якщо жінка відчуває відчуття нудоти на пізніх термінах вагітності і в передпологовому періоді, не варто відразу панікувати. Організм налаштовується на процес дітонародження. Важливо лише спостерігати за своїми відчуттями і, в разі посилення неприємних позивів, звернутися до лікаря. Причини можуть бути різними, але ніколи не варто ігнорувати нездужання. Краще підстрахуватися – від прийнятих рішень залежить життя дитини. Тільки лікар зможе зрозуміти, що викликає нудоту, і призначить правильне відповідне лікування.

  Моя довідка - Корисні поради