Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказання

Як би не намагалася жінка уберегти себе від різного роду захворювань під час годування свого малюка грудьми, часто їй доводиться боротися з симптомами того чи іншої недуги. Організм після пологів має поганий імунітет і сильно схильний до негативного впливу зовнішнього середовища. Простудні захворювання, болі голови, зубів, тазу, лихоманка – ці неприємності часто супроводжують мам в період лактації. Страх захворіти виникає в більшій мірі не за себе, а за малюка, який здатний підхопити болячку. Убезпечити дитину і швидше подолати хворобу можна, якщо озброїтися ефективними медикаментами. Лікарі рекомендують при грудному вигодовуванні використовувати Нурофен як протизапальний засіб. Він досить ефективний для лікування мами і є безпечним ліками для грудничка.

Склад і дію препарату

Нурофен є нестероїдних антисептичним препаратом. Він чинить протизапальну дію через головного його становить – ібупрофену. Завдяки тому, що ібупрофен знижує активність ферментів простогландинов, знімається запалення, знижується температура і проходить больовий синдром.

Нурофен можна використовувати у вигляді таблеток, капсул, сиропів, мазей як протизапальний, жарознижуючий засіб. Завдяки цьому його використання дозволяє боротися з низкою симптомів, що супроводжують різні хвороби від банальної застуди до ревматизму.

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказання

Свідчення

Нурофен при лактації діє безпечно, допомагає усунути ряд симптомів і підвищити імунітет ослаблений після пологів організму. Тому питання про те, можна чи ні приймати при грудному вигодовуванні не повинен хвилювати жінку.

Показання до застосування Нурофена:

 • Больовий синдром різного ступеня (головний, зубний біль, біль у животі, біль у суглобах, м’язах);
 • Простудні захворювання та вірусні інфекції, наслідком яких є підвищення температури тіла, озноб;
 • Ревматизм, остеоартроз;
 • Пригнічення скорочень матки при загрозі викидня.

Побічні ефекти

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказанняЧерез недотримання правил прийому ліків, перевищення дозування або його індивідуальної непереносимості можуть з’явитися негативні наслідки від застосування. До них відносять:

 • Поява алергічної реакції у вигляді почервоніння, висипу, свербежу;
 • Проблеми зі стільцем, нудота;
 • Запаморочення, слабкість, погіршення зору;
 • Загострення ниркових захворювань;
 • Кашель.

При цих відчуттях необхідно припинити використання препарату та звернутися до лікаря за консультацією. У малюка теж може змінитися самопочуття: змінитися стілець, боліти животик, порушиться сон, тіло може покритися висипом або пухирями. Щоб уникнути подібних наслідків при прийомі Нурофена під час лактації жінці необхідно чітко дотримуватися рекомендацій лікаря та інструкції.

Протипоказання

Протипоказання до застосування Нурофена:

 • Алергія або індивідуальна непереносимість препарату;
 • Захворювання серця, нирок, печінки;
 • Виразка шлунка;
 • Порушення згортання крові;
 • 6-9 місяць вагітності.

Використання Нурофена у вигляді мазі неприпустимо при пошкодженні верхніх ділянок шкіри.

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказанняІснує ряд протипоказань до прийому Нурофена

Застосування при лактації

Використовувати Нурофен мамою при грудному вигодовуванні потрібно з особливою обережністю. Хоч і доза ліків, яка потрапляє в молоко досить маленька, вона впливає на незміцнілий дитячий організм. Приймати ліки слід не більше двох днів без переривання грудного вигодовування. Якщо покращання стану не настало через 2 дні, то рекомендується тимчасово перевести дитину на штучне вигодовування і продовжити прийом ліків до повного одужання. Не варто забувати про регулярне зціджуванні молока для підтримки лактації.

Форми випуску ліки

В залежності від віку, ступеня та локалізації хвороби виробник випускає Нурофен в різних формах. Так, для дорослих в рекомендованій дозі випускаються таблетки або капсули. Таблетки можуть бути розчинні (шипучі), для розсмоктування або звичайні тверді. Добова норма для дорослої людини становить максимум 1200 мг ліки.

Важливо! Для жінки при грудному вигодовуванні доза препарату не повинна перевищувати 400 мг на добу.

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказанняНурофен для дітей випускається у вигляді сиропу

Дітям випускають ліки у вигляді сиропів з різними смаковими добавками (апельсин, ягоди) або свічок, які використовуються ректально. Дитячий Нурофен має у складі зменшену дозу ібупрофену та його призначають вже з 3 місяців. Він досить ефективний під час прорізування зубів, так як знижує температуру і больовий синдром у дитини.

Сиропи для дітей або таблетки для дорослих мають практично однаковий склад з головною діючою речовиною. Різниця в тому, що головна складова розраховані в тій дозі, якої достатньо для боротьби з симптомами хвороби дитячого або дорослого організму. При болях у суглобах, м’язах випускають Нурофен у вигляді гелю для зовнішнього застосування. Його наносять на місце ураження тонким шаром.

Існують різні назви ліки залежно від форми вживання і кількості ібупрофену у складі (Нурофен Експрес, Нурофен Форте, Нурофен Період тощо).

Особливі вказівки

При грудному вигодовуванні, крім інструкції необхідно звернути увагу на наступне:

 • Добову норму ліки слід розділити на декілька прийомів через 4-6 годин;
 • Якщо призначено лікування більше 3 днів, то дитину слід тимчасово погодувати адаптованою молочною сумішшю;
 • Бажано вживати Нурофен жінкою відразу після прикладання до грудей. Тоді до наступного годування концентрація ліків в крові у мами спаде, і вплив на дитячий організм буде мінімальним.

Дитячий Нурофен при грудному вигодовуванні мамі — чи є необхідність?

Помилковою є думка про те, що дитячий Нурофен безпечний для малюка, а отже, якщо його буде вживати мама при грудному вигодовуванні, то на дитину він не вплине. Справа в тому, що в складі ліки одне і те ж речовина, тільки в різному дозуванні. Щоб жінка при грудному вигодовуванні отримала ефект від прийому дитячого сиропу їй необхідно збільшити норму вживання. А якщо таке зробити, то і вплив на дитину буде таким же, як і при прийомі Нурофена у вигляді таблеток для дорослих.

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказанняПри грудному вигодовуванні лікувальні препарати слід приймати тільки після консультації з лікарем

Дія препарату на дитину

Після першого прийому Нурофена мамі слід простежити за реакцією малюка протягом кількох годин. Якщо він подіяв на дитину негативно (став неспокійним, з’явилися проблеми зі стільцем, алергічна реакція), то необхідно проконсультуватися з педіатром про зміну ліки. Хоч в молоко потрапляє невелика доза препарату, дитячий організм може реагувати на нього по-різному.

Як убезпечити малюка?

Щоб вплив на немовля при прийомі Нурофена було мінімальним, потрібно чітко слідувати інструкції і не перевищувати допустиму норму вживання. Менший вплив на дитячий організм буде в разі, якщо приймати ліки відразу після годування. Концентрація в організмі мами до подальшого годування буде мінімальна, а значить і вплив на найменшу дитину. Не потрібно вдаватися до застосування ліків, якщо температура не піднялася вище 38,5 градуса. Краще дати можливість організму самим впоратися з недугою.

Нурофен досить безпечне ліки в боротьбі з протизапальними захворюваннями, тому якщо він разово потрапив у дитячий організм при грудному вигодовуванні, при дотриманні правил прийому шкоди дитині не принесе.

Чим замінити?

Якщо немає можливості застосувати Нурофен, а симптоми тільки погіршують стан, то потрібно використовувати аналогічні ліки з таким же ефектом і безпечним дією на дитину. Гарною заміною Нурофену може бути Парацетамол.

Аналоги Нурофена:

 • Бонифен;
 • Ібупрофен;
 • Ибутол;
 • Ибусан;
 • Ибупром;
 • Солпафлекс та ін.

Можна Нурофен при грудному вигодовуванні, можливі протипоказання

Народні засоби

Звичайно, краще обійти стороною лікарські препарати. Якщо під рукою немає Нурофена, то частково впоратися з болем і температурою допоможуть народні методи.

Якщо маму турбує застуда або інші вірусні захворювання (ГРЗ, ГРВІ), то в домашніх умовах боротися з ними можна за допомогою теплих чаїв, парових інгаляцій. Додаючи в чай трави, мед, малину, імбир, лимон потрібно стежити за реакцією дитини. Боротися з лихоманкою допоможуть обтирання слабким оцтовим розчином і холодні вологі компреси на чоло.

Причиною високої температури може бути застій молока в грудях. В такому разі не можна багато пити рідини, щоб не провокувати вироблення величезної кількості молока. Допоможе впоратися з лактостазом часте прикладання дитини до грудей, зціджування і масаж.

Відгуки годуючих матусь

Наташа, 32 роки: ГРЗ Захворіла коли синові було 2 місяці. Лікар виписав Нурофен, і через 3 дні симптоми пішли. Відразу боялася приймати, а потім зрозуміла, що краще кошти не знайти.

Любов, 24 роки: Завжди переживала з приводу прийому ліків під час вагітності та при годуванні груддю. Благо мене обійшло, а подруга чіпляла застуду на кожному кроці, Парацетамол і Нурофен дуже їй допомагали.

Сніжана, 25 років: Виписували мені його під час вагітності в першому триместрі. Досить хороші ліки, використовую його зараз при менструальних болях. Застуду сина лечу тільки їм.

Моя довідка - Корисні поради