Коли настав час їхати в пологовий будинок – симптоми і ознаки

Питання про те, коли вирушати в пологовий будинок, стає особливо актуальним серед жінок, що перебувають на останньому місяці вагітності. Здається, зустріч з коханою малюком вже близька, але мама все одно відчуває трепетне хвилювання. Вона переживає, що не зможе розпізнати початок родової діяльності, не встигне викликати швидку допомогу і дістатися до пологового будинку вчасно. В її голові рояться різні думки, які змушують її сильно хвилюватися. Але хвилювання марно – зрозуміти, що пологи вже близько, і жінці потрібно негайно вирушати в пологовий будинок, можна. Необхідно лише звернути більш пильну увагу на певні ознаки, про які ми зараз поговоримо.

Які симптоми вказують на швидке початок пологів?

Майбутній мамі терміново потрібно їхати в пологовий будинок, якщо нею були помічені такі ознаки:

Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиІснує ряд ознак, що свідчать про те, що пора вирушати в пологовий будинок

 • Зникнення або зменшення набряків на кінцівках і обличчі. Безпосередньо перед пологами організм жінки починає активно позбавлятися від зайвої рідини, внаслідок чого можуть зійти не тільки набряки, але також знизитися маса тіла.
 • Розташування плода ближче до родових шляхах призводить до опущення живота, що може помітити не тільки лікар, але також сама майбутня мама.
 • Зникнення печії.
 • Часте сечовипускання. Оскільки дитина перемістився вниз, він починає надавати більш сильний тиск на стінки сечового міхура. Це викликає часті позиви до його випорожненню.
 • Зменшення або повне зникнення задишки. Плід перестає тиснути на діафрагму, завдяки чому матусі стає набагато легше дихати.
 • Відчуття тиску в попереку. І не дивно, адже дитина вже достатньо підріс, щоб доставляти мамі трохи дискомфорту.
 • Приступи судорог у ногах. Особливо часто подібні аномалії відбуваються під час сну, коли мати тривалий час перебуває в одному положенні (на спині або на лівому боці). Багато жінок характеризують такий стан, як «не відчуваю ніг», «ноги оніміли», «відчуваю біль і неприємне поколювання, ноги стають важкими, не слухаються». Це не небезпечне явище, але воно може сильно налякати майбутню маму.
 • Розлад кишечника.
 • Запори.
 • Значне зниження рухливості плода.
 • Раптове підвищення активності жінки (так званий інстинкт гніздування). При цьому вона намагається зробити все, що не встигла раніше – прибрати в будинку, перепрати всі речі, підготувати кімнату малюка і т. д. До того ж багато матусі роблять це несвідомо, інстинктивно. Таким способом вони виражають свою готовність до зустрічі з малюком, а також прагнуть проявити свою любов і турботу.
 • Напади «помилкових» переймів, які ще називають тренувальними. Вони готують матку до скорочення під час пологової діяльності.
 • Поява слизових виділень з піхви. Як правило, вони не мають запаху, а їх колір може бути або рожевим, або зовсім прозорим.
 • Примітка. Відторгнення слизової пробки і відходження плодових вод – явний знак того, що необхідно викликати швидку, і негайно вирушати в пологовий будинок. Як правило, родова діяльність починається через кілька годин після відходження амніотичної рідини.

  Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиЯкщо відійшла пробка і почалися перейми, то з поїздкою в пологовий будинок затягувати не варто

  Чим відрізняються дійсні перейми від неправильних, і як їх розпізнати?

  Незадовго до початку пологів у жінки можуть з’являтися переймоподібні болі в животі і попереку. Однак у деяких пацієнток таке трапляється не завжди, адже організм кожної майбутньої мами індивідуальний.

  Перейми можуть бути істинними, сповіщають про швидкий початок родового процесу, і тренувальними, які готують організм до вигнання плоду з порожнини матки. Їх необхідно вміти розрізняти, оскільки багато матусі починають швидко збиратися в лікарню задовго до передбачуваного дня настання пологів. Щоб не піднімати передчасну тривогу, потрібно знати різницю між помилковими і справжніми переймами.

  Їх відмінності ви можете побачити в нижчеподаній таблиці.

  № п/п Справжні перейми Тренувальні перейми
  1 Виникають через рівні часові інтервали. Проміжки між переймами поступово скорочуються, а біль – посилюється. Не мають чітких часових рамок, можуть виникати і стихати, коли завгодно, і несподівано для жінки.
  2 Не залежать від того, в якому положенні знаходиться майбутня мама. Проходять після прийняття розслабленого лежачого положення.
  3 Не проходять після прийняття теплої ванни. Зникають після теплого душу або ванни.

  Є один спосіб, за допомогою якого можна перевірити, які саме сутички виникли у жінки – тренувальні або справжні. Прийміть седативний препарат (наприклад, звичайну таблетку валеріани лікарської), потім приляжте. Якщо біль пройде, значить, народжувати ще не скоро. Якщо ж сутички посилюються, то це означає, що прийшла пора викликати швидку допомогу до пологового будинку.

  Примітка. При других пологах тренувальні і справжні перейми тривають довше, ніж при перших. Але навіть у цьому випадку, якщо ви помітили відходження вод і посилення болів внизу живота, негайно вирушайте в лікарню – зустріч з довгоочікуваною дитиною вже не за горами!

  Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиЯкщо біль від переймів не зменшується, а тільки наростає, то вони напевно не помилкові

  Коли потрібно терміново їхати в пологовий будинок?

  Так, коли пора їхати в пологовий будинок? Існують випадки, коли треба негайно їхати в пологовий будинок, така необхідність виникає у наступних випадках:

  • відходження навколоплідних вод;
  • поява перших справжніх перейм;
  • наявність кров’янистих виділень з піхви;
  • виникнення сильного болю внизу живота;
  • різко розвинулася гіпертонія, супроводжується судомами і відблисками перед очима;
  • припинення або, навпаки, занадто сильні й болючі ворушіння плода.

  Вважається, що якщо вагітність багатоплідна, то ознаки пологів у жінки з’являються набагато раніше, ніж у тих, хто чекає народження тільки 1 малюка. Родовий процес у такому випадку може початися на 38 тижні.

  Друга вагітність – коли їхати в пологовий будинок?

  Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиЖінки, рожающие вдруге, вже більш досвідчені і можуть без праці визначити, коли слід відправлятися в пологовий будинок

  А коли ж їхати в пологовий будинок, якщо майбутні пологи – другі? У кожної жінки на це питання є своя відповідь. Хтось каже, що це необхідно зробити заздалегідь, хтось- що лягати в пологовий будинок потрібно тільки тоді, коли відійдуть води. Так хто ж правий?

  Якщо ви відчуваєте себе добре, у вас немає ніяких нездужань і тривожних симптомів, то при 2 вагітності можна чекати до виникнення перейм і відходження вод. У жінки, яка збирається стати матір’ю вдруге, перейми тривають довше, ніж у первородки, тому часу для виклику швидкої допомоги до пологового будинку після початку перейм у неї буде достатньо.

  Однак при будь-яких захворюваннях або симптомів, описаних вище, не варто чекати дати, призначеної лікарем для госпіталізації, щоб не нашкодити собі і плоду. За таких умов кожна хвилина має велике значення.

  На замітку! Гінеколог, який веде вашу вагітність, повинен завчасно попередити вас про майбутню дату пологів. Нехай вона буде не зовсім точною (ніхто не може з упевненістю сказати, коли саме дитина буде готовий з’явитися на світ), але, принаймні, ви як майбутня мама зможете підготуватися до свого тимчасового «переїзду».

  Коли потрібна завчасна госпіталізація?

  На жаль, далеко не у всіх жінок вагітність протікає добре, тому ще задовго до початку пологів можуть виникнути певні проблеми, які не можна ігнорувати. Особливо гостро постає питання про передчасній госпіталізації за наявності у пацієнтки ризику ранніх пологів або загрози для плода. У такому випадку лікар зобов’язаний запропонувати майбутній мамі приїхати в пологовий будинок раніше запланованого терміну, щоб зберегти здоров’я їй і життя дитині.

  Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиПри ризику передчасних пологів лікар може прийняти рішення про госпіталізацію

  Коли потрібно їхати в пологовий будинок заздалегідь?

  Коли потрібно викликати швидку і їхати в пологовий будинок завчасно? Це вкрай необхідно при наступних обставинах:

 • Пацієнтці показано кесарів розтин. У цьому випадку вам можуть порекомендувати лягти в лікарню десь за 1-1,5 тижні до терміну пологів, оскільки жінку необхідно підготувати до майбутньої операції. Показанням до КС нерідко стає таке небезпечне явище, як передлежання плаценти, загрозливе життя плода.
 • Якщо відійшли води раніше, ніж це потрібно. Мається на увазі вилиття амніотичної рідини на 34, 35 або 36 (при одиничному плоді) тижні вагітності.
 • Неправильне положення плоду в утробі матері, тобто якщо дитина не повернувся голівкою до родових шляхах. У цьому випадку пацієнтці призначають спеціальні фізичні вправи, що виконуються під ретельним наглядом лікаря. Вони необхідні для того, щоб плід «перекинувся» і прийняв правильне положення.
 • Коли настав час їхати в пологовий будинок  симптоми і ознакиПри неправильному положенні плоду також може знадобитися попередня госпіталізація

  Загроза передчасних пологів. На пізніх термінах вагітності іноді може статися так, що у пацієнтки виникає ризик дострокової пологової діяльності, на що можуть вплинути певні фактори. Вказувати на це може гіпертонус матки, різкі поколювання внизу живота і багато інші симптоми. Щоб цього не допустити, лікар змушений госпіталізувати жінку, щоб зберегти життя її малюкові.

 • Маловодность або многоводность.
 • Гестоз (пізній токсикоз вагітних, або по-науковому – еклампсія). Такий стан небезпечно не тільки для майбутнього немовляти, але і для жінки. Якщо його не лікувати, можливий навіть летальний результат.
 • Ниркова або серцева недостатність.
 • За таких обставин дуже важливо своєчасно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Якщо у вас немає можливості самостійно дістатися до лікарні, викличте швидку допомогу. Але, як правило, це не потрібно, оскільки лікар під час планового огляду вагітної жінки помічає відхилення від норми, і сам пропонує їй лягти «на збереження». І як би грізно не звучали ці слова, інший раз це дійсно зберігає здоров’я (або навіть рятує життя), як мамі, так і дитині.

  Моя довідка - Корисні поради