Коли можна качати прес після пологів, корисні поради

Після пологів кожна жінка мріє повернути фігуру, яка була в неї до вагітності. Багато матусі помічають у себе проблемні зони свого тіла, які вимагають особливого догляду після пологів. Частіше такими зонами стають живіт і боки. Жінка починає замислюватися про фізичні вправи, що допомагають відновити фігуру. Найпопулярнішими вправами для схуднення, підтягування живота, позбавлення від зайвих жирових відкладень є хитання преса. Але слід розібратися, коли можна починати качати прес після пологів.

Чи можна качати прес після пологів?

Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиКачати прес після пологів можна далеко не всім, тому перед початком занять спортом слід проконсультуватися з лікарем

Хитання преса – це основний комплекс вправ, який застосовується для підтримки м’язового тонусу організму, підтягування проблемних зон. Звичайно, одним лише пресом не досягти швидкого і бажаного результату – мати гарне тіло. Качати прес після пологів слід в поєднанні з іншими фізичними вправами: аеробіка, фітнес, танці та інші.

Під час виношування плоду організм жінки накопичує надлишки жирової тканини, м’язи втрачають свою силу, а м’які тканини розтягуються і стають пружними.

Відновлення після пологів не повинно починатися відразу з важких фізичних навантажень, так як внутрішні органи ще ослаблені, і хитання преса може навіть нашкодити. Організм здатний самостійно відновлюватися після пологів, а фізичні вправи – додаткова допомога.

Качати прес після появи малюка дозволено не всім і не відразу, і добре б проконсультуватися з лікарем, який дасть рекомендації щодо занять фізичними навантаженнями.

Коли можна починати качати прес після пологів?

Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиХоча багато жінок після пологів незадоволені своїм зовнішнім виглядом, приступати до хитання преса відразу після пологів не варто

Сказати точно, через скільки часу після пологів можна качати прес, неможливо. Все залежить від виняткових особливостей жіночого організму, перебігу пологової діяльності, ускладнень у післяпологовий період.

Звичайно, відразу після появи немовляти ніякої лікар не дасть дозволу на заняття по тренуванню м’язів. Єдина вправа, яке також добре відбивається на відновлення фігури, є догляд за новонародженим. Завдяки догляду за малюком мати весь час знаходиться в русі, навіть вночі. Рухова активність благотворно позначається на фігурі жінки.

Після пологів матері необхідно час для відновлення сил. Якщо жінка народжувала природним шляхом, то качати прес дозволяється не раніше 2 місяців після пологів. Якщо ж проводилося кесарів або надріз промежини, то займатися силовими навантаженнями дозволять не раніше 3 місяців.

Увага! Перед тим, як почати заняття силовими навантаженнями, слід відвідати жіночого лікаря, який огляне жінку і розповість, як йде відновлення організму.

Коли можна качати прес після пологів мамі, що годує?

Інтенсивні заняття фізичними вправами сприяють утворенню молочної кислоти, яка може змінити смакові властивості грудного молока. Тому не рекомендується годувати малюка відразу після занять, слід почекати мінімум годину. Протягом цього часу молочна кислота зазвичай виводиться з організму матері. Але те, як швидко вона буде залишати організм, впливають на обмінні процеси та система кровообігу.

Почати качати прес годуючої матері через 2 місяці після пологів. Саме цей термін достатній для самостійного відновлення організму та встановлення лактації.

Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиГодуючої матері коштує не менше двох місяців після пологів утриматися від фізичних навантажень

Кому не можна качати прес після пологів?

Жодній жінці не дозволять качати прес після пологів відразу ж. Це загрожує серйозними ускладненнями:

 • Рясні кровотечі з матки. Після пологів дітородний орган жінки самоочищається з допомогою кров’янистих виділень, які тривають протягом 6-8 тижнів. Ранній початок занять з хитання преса може посилити ситуацію, і маткова кровотеча посилиться, що призведе до великої крововтрати.
 • Порушення в роботі внутрішніх органів. Під час вагітності внутрішні органи жінки відчувають колосальне навантаження, що порушує їх нормальне функціонування. В процесі фізичних вправ на внутрішні органи також чиниться тиск, який має бути помірним і своєчасним.
 • Якщо у жінки під час пологів були ускладнення, відновлювальний період після пологів збільшиться. Також лікар не завжди може дозволити качати прес тим, хто народжував шляхом кесаревого. Також, якщо є розриви шийки матки та стінок піхви, качати прес можуть не дозволити, поки все остаточно не заживе.

  На замітку! Після народження малюка жінці рекомендовано носити стягуючий бандаж, який сприяє підтягування живота в перші тижні після пологів.

  Діастаз що це таке?

  Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиСерйозною проблемою, що перешкоджає хитання преса, служить діастаз після пологів. Ця патологія має на увазі під собою розбіжність прямих м’язів очеревинної простору. Жінки можуть помічати, що вправи на прес не приносять бажаного результату, і по центральній лінії живота все одно видніється опукла область, яка псує зовнішній вигляд.

  Виявити у себе патологію можна самостійно. Досить зайняти вихідну позицію, лежачи на спині, зігнувши ноги в колінах. Потім відриваємо від поверхні голову і плечі. Діастаз визначається на дотик. Можна промацати западину по центральній лінії живота – це говорить про наявність діастазу.

  Важливо! При присутності діастаза, качати прес випливає, одягнувши спеціальний утримує бандаж.

  Стаття про диастазе після пологів детальніше розповість вам про те, як позбавитися від цієї проблеми, якщо вона раптом у вас виникла. При диастазе дуже важливо правильно виконувати спеціальні вправи.

  Правила виконання вправ на прес після пологів

  Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиБудь-яка тренування має починатися з розминки

  Коли жінка отримала медичне дозвіл на виконання вправ на прес, слід отримати більш повну інформацію, як правильно їх виконувати, щоб домогтися бажаного результату.

  Існує ряд рекомендацій щодо виконання вправ на прес:

 • Обов’язково починати з розминки. Не можна відразу приступати до силових навантажень, слід розігріти м’язи за допомогою легкої розминки.
  Це можна зробити за допомогою стрибків або бігу, також підійдуть танцювальні вправи.
 • Качати прес без застосування важких предметів. Такі предмети, як гантелі, використовуються для накачування м’язів, надаючи їм об’єм. Жінки, що стала матір’ю, не потрібні об’ємні, що випирають м’язи, тому використання важких предметів в даному випадку не виправдано.
 • Не навантажувати себе великою кількістю вправ. Не рекомендується одразу виконувати весь комплекс вправ, який описується на просторах інтернету. Це не дасть швидкого ефекту, але сильно перенапряжет м’язи.
 • Вивчити техніку дихання. Щоб правильно і ефективно качати прес після пологів, необхідно засвоїти техніку дихання, так як це відіграє головну роль в досягненні бажаного результату. Напруга преса має відбуватися на видиху – це головна умова при виконанні вправи.
 • Виконання вправ має бути регулярним. Тільки регулярність принесе максимальний ефект. Досить буде хоча б 3 рази на тиждень, але найкращим варіантом будуть щоденні тренування.
 • Не приймати їжу пізніше, ніж за 1 годину до тренувань не раніше 2 годин після них.
 • Можна збільшувати навантаження у міру зміцнення м’язів.
 • Дані правила допоможуть добитися максимального ефекту, і повернути струнку фігуру надовго.

  Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиЩоб домогтися бажаних результатів, вправи необхідно робити регулярно

  Правильні і безпечні вправи для підтягування животика

  Для зміцнення м’язів черевного преса існує ряд фізичних вправ:

  • Вправа «Ліфт». Вихідна поза, сидячи на підлозі зі схрещеними ногами і випрямленою спиною, яка притиснута до подушці. Обидві руки знаходяться на області живота. Згадуємо принцип роботи ліфта. Видихаємо, уявляючи, що ліфт їде вниз, те ж робимо з м’язами. На вдиху робимо протилежне: ліфт їде вгору, м’язи піднімаємо і в такому положенні затримуємося на півхвилини.
  • Вправа «Місток». Вихідна позиція-лежачи на спині, ноги зігнуті, під стопи покласти надувний м’яч. Напружити м’язи преса, втягнувши живіт. У такому положенні відриваємо таз від підлоги, щоб він опинився на рівні з головою. У такій позиції одна нога, зігнута в коліні повинна бути притиснута до грудного відділу. Вправа повторюється кілька разів, по черзі міняючи ноги.
  • Вправа «Велосипед». З позиції лежачи на спині, випрямити ноги. Згадати принцип прокручування педалей на велосипеді. Ногами повторити цей принцип, по черзі піднімаючи ноги, зігнуті в колінах.
  • Вправи з скручиваниям. Цей комплекс можна виконувати з позиції лежачи на спині. Принцип виконання полягає у відриванні від підлоги або верхньої частини тулуба, або в піднятті ніг, або в одночасному підніманні тулуба.

  Заняття по зміцненню м’язів живота повинні бути регулярними і помірними, не доставляти ніякого дискомфорту жінці. Перш ніж почати качати прес, робиться розминка для розігріву м’язів.

  Коли можна качати прес після пологів, корисні поради

  Як максимально швидко накачати прес після пологів?

  Швидко накачати прес після пологів можливо, якщо правильно дотримувати рекомендації лікаря, і починати займатися силовими тренуваннями не раніше покладеного терміну, щоб уникнути ускладнень. Також допоможе регулярність і правильний підбір комплексу вправ. Заняття повинні проводитися на добре обладнаному місці, де ніхто і ніщо не буде перешкодою. Кожної вправи слід приділяти достатньо часу, щоб максимально задіяти м’язи преса.

  Правильний підхід до тренувань прискорить бажаний результат, і поверне красиву фігуру молодій мамі.

  Міфи з приводу преса після пологів

  Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиФізичні вправи повинні поєднуватися з правильним харчуванням

  Питання, коли можна качати прес заслуговує дуже пильної уваги у представниць прекрасної статі. І існує багато різних думок на цей рахунок. Із-за різноманітності думок, виникло кілька міфів щодо качання преса після пологів:

 • Силові навантаження впливають на якість і кількість грудного молока.
 • Чим раніше почати, тим швидше буде результат.
 • Чим більше виконувати вправ, тим швидше відновиться фігура, і стане як до пологів.
 • Одного хитання преса достатньо, щоб підтягнути в’ялі м’язи.
 • Дані думки помилкові. Фізичні навантаження були корисні завжди, якщо на те немає серйозних протипоказань. Але все має бути в міру: терміни, кількість. Як вже зазначалося раніше, термін початку силових навантажень може визначити тільки лікар станом жінки. Ранні силові тренування небезпечні, вони не тільки не допоможуть, але і зашкодять.

  Кількість вправ для відновлення фігури ніяк не впливає на терміни. Краще мало, але ефективно, ніж багато, але безрезультативно. Заняття повинні бути добре підібрані, і виконувати їх слід то кількість разів, яке не приносить дискомфорту жінці.

  Качати прес добре, але цього не достатньо, щоб повернути струнку фігуру. Хитання преса завжди має поєднуватися з правильним харчуванням і іншого роду силовими тренуваннями.

  Тренування можуть вплинути на вироблення молока – правда чи ні?

  Найпоширеніший міф з приводу качання преса. Тренування ніяк не впливають на кількість молока в грудях. Спочатку так може здатися, так як при фізичних навантаженнях відбувається різкий викид адреналіну в кров, що знижує вироблення головного гормону, що відповідає за кількість молока – окситоцину. Виправляється це частими годуваннями. По закінченню силових тренувань слід якомога частіше прикладати малюка до грудей, щоб стимулювати вироблення молока. В іншому заняття спортом підуть на користь не тільки матері, але і малюкові.

  Коли можна качати прес після пологів, корисні порадиФізичні вправи ніяк не вплинуть на кількість молока, якщо частіше прикладати малюка до грудей

  Висновок

  Качати прес після пологів – хороше рішення, щоб повернути гарну фігуру і подбає про нормалізацію м’язового тонусу. Не обов’язково відвідувати спортивний зал чи фітнес клуб, можна організувати тренування вдома. Головне – регулярність, врівноваженість і дотримання термінів. Починати заняття слід не раніше 2 місяців після народження малюка.

  Здоров’я тіла і гарна фігура – все в руках жінки, якщо вона серйозно ставиться до фізичних навантажень, поєднуючи їх з правильним раціоном харчування.

  Моя довідка - Корисні поради