Клізма перед пологами – так чи ні, навіщо і процедура проведення

Кажуть, що на світі не буває чудес. Найдивніше диво – зачаття і народження дитини. Як прекрасно відчуття розуміння того, що скоро на світ з’явиться малюк, і як страшно стає перед самими пологами. Виникає паніка, починаються такі думки: як він з’явиться на світ, яку руку, куди покласти до нього доторкнутися. Вражень дуже багато і вони всі емоційні. Коли жінка потрапляє в пологовий будинок, то обов’язково медичний персонал ставить клізму. Це правило було колись-то у всіх лікарнях. Зараз думка лікарів трохи розійшлося. Деякі лікарі вважають, що все-таки потрібно клізма перед пологами, інші кажуть, що організм сам себе очищає перед відповідальним проміжком часу – народження дитини.

Клізма перед пологами. Так чи ні?

Багато років проведення клизмирования було обов’язковою процедурою. Згодна на це породілля чи ні, нікого це не цікавило.

Клізма перед пологами  так чи ні, навіщо і процедура проведення

Перед тим як дитина з’явиться на світ, у жінки відходить пробка, йдуть сутички. Породілля тужиться з усіх сил, щоб малюк вийшов назовні. При всьому цьому присутній тиск на кишечник. Коли приходить час народжувати, напружуються м’язи тіла і під час виходу дитини кишечник також спорожняється.

Клізма, що робиться в предродовое час, не дає гарантії повного звільнення кишечника. Тому під час пологів все одно відбувається дефекація. Найчастіше звільнення кишечника може статися від того, що схваточный період займав багато часу.

Випорожнення відбуваються під час проходження голівки дитини. Біля місця (крісло, лежанка) знаходяться медичні інструменти, серед яких є лоток. Вийшли фекалії швидким чином прибираються, і коли виходить дитина, його контакт з випорожненнями кишечника неможливий. Акушери і гінекологи до таких наслідків готові, тому що це природний процес і відбувається таке дуже часто.

 • Породілля, якої не звільнили кишечник не може нормально тужитися, тому що постійно думає про те, що їй буде соромно. Це дуже діє на психіку.
 • З цієї ж причини може порушитися потужний період.
 • Якщо роблять клізму грушею, це тонізує матку. Спостерігається покращений процес пологів, пологи проходять легше.
 • Кількість фекалій, яке знаходиться в кишечнику, може суттєво гальмувати вихід дитини назовні.
 • Туалет. Про це страшно думати після пологів. Особливо, коли стягнуто внутрішні або зовнішні шви на розриви. При зробленій раніше клізмі цей страх не відвідує. Тому що захочеться в туалет сходити на 2 або 3 добу після появи дитини.
 • У нашому світі все досліджується і діагностується. Так і підлягали ретельному обстеженню дані факти. Американські медики почали процес спостереження за породіллями, яким ставили клізму і за жінками, яким цього не робили. І після декількох років досвіду зробили висновок, що клізму можна не робити майбутньої породіллі.

  Пояснюється це заяву тим, що коли в майбутньої мами перейми частішають, напружується вся м’язова система організму, також і кишечника. Організм сам себе очистить і підготує до пологів. Тут медичний персонал тільки спостерігає за природним передпологовим процесом. І таким чином багато пологові будинки відмовилися від процедури клизмирования. Перед пологами жінка може отримати інформацію, роблять у даному пологовому залі клізму перед пологами від лікаря або акушерки.

  Клізма перед пологами  так чи ні, навіщо і процедура проведенняВиди клізм

  Процедура очищення кишечника

  В основному цим питанням задаються жінки, рожающие первістка. У тих породіль, у яких вже є діти, таких питань не виникає. У більшості випадків вони це вже проходили.

  Клізма є простою процедурою. Для того щоб звільнити кишечник, пряма кишка заповнюється теплою водою. В основному клізму робить медперсонал. Якщо у жінки сильно відкрилася шийка матки, пологи почалися, клізму робити заборонено.

  Як роблять клізму перед пологами?

  У пологовому будинку породіллі видають родову сорочку, чи на ній має бути стерильно чистий халат з натуральної тканини. Її проводять у спеціально призначену кімнату для процедур. Жінка лягає на лівий бік, підтягнувши свої нижні кінцівки до живота. Після повного розслаблення м’язів в анальний отвір ставлять наконечник, попередньо змащений вазелинообразым речовиною. У пряму кишку вливають 1,5 літра води. Після цього потрібно «потерпіти» близько 15 хвилин.

  Після того як жінка сходила в туалет, вона підлягає обов’язковому огляду лікаря. Чому? Доктор дивиться і промацує, в якій позі знаходиться малюк, в якому стані матка і її шийка, слухає серцебиття дитини. Якщо шийка матки досить відкрилася, майбутню матір переміщують в передпологову кімнату. У деяких випадках процедуру варто повторити.

  Клізму можна робити:

  • у випадках індивідуальної схильності організму;
  • у випадках наявних патологій;
  • якщо є проблеми з плодом або з маткою:
  • в стінах пологового залу, коли вже почалися безпосередньо пологи.

  Деякі жінки самі або за приписом лікаря звільняють товсту кишку перед пологами іншими способами. За допомогою спеціальних свічок, а також прийнятих медикаментів. Але такі кошти не повністю вивільняють товсту кишку від фекалій. Ще потрібно враховувати той факт, що клизмирование є стимулятором сутичок, що в значній мірі скорочує родове час.

  Клізма будинку

  Дуже багато жінок по своїх міркувань з-за недовіри до лікарів чи інших причин роблять клізму будинку. Виникає питання: як зробити клізму перед пологами? Навіть при всьому недовіру до мед.персоналу, робити клізму перед пологами самостійно вдома без попередньої консультації вашого гінеколога не рекомендується, це може негативно позначитися на передпологовій діяльності організму. Але якщо ваша вагітність протікає без яких-небудь відхилень і патологій, і лікар не заборонив вам робити клізму, то при проведенні процедури слід дотримувати наступні правила.

  Клізма перед пологами в домашніх умовах не має відмінностей від лікарняної процедури.

  Отже,

  Клізма перед пологами  так чи ні, навіщо і процедура проведенняДля клізми в домашніх умовах потрібно чаша Есмарха

 • Вдома знадобиться чаша Есмарха (в народі звана – грілка).
 • Цю чашу потрібно заповнити водою 37-38 градусів.
 • Буде прекрасно, якщо в цю воду додати трохи солі або слабкий відвар ромашки.
 • Наконечник обробити вазеліном.
 • Чашу з водою і розчином підвісити на висоті 2 метри.
 • Жінка повинна лягти на лівий бік або встати в позу «собачки».
 • Спустити невелику кількість води. Це робиться для того, щоб в кишечник не потрапило повітря.
 • Поставити наконечник в анальний отвір.
 • Майбутня мама відчує, як в її організм надходить вода. Якщо цього не відбувається, значить, наконечник введено неправильно, потрібно його поправити.
  • Щоб не виникало неприємних відчуттів, потрібно розслабитися по максимуму (правильне дихання допоможе).
 • Зазнавши деякий час (15-20 хв), потрібно встигнути дійти до туалету.
 • Існують ознаки, по яких зрозуміло, що вже пора і необхідно виконати клізму:

  Клізма перед пологами  так чи ні, навіщо і процедура проведенняВийшла пробка при вагітності свідчить про те, що пора ставити клізму

  • Живіт опустився;
  • З’являється ознака перших ледь помітних переймів;
  • Вийшла пробка.

  І ще:

 • Перед застосуванням потрібно чашу Есмарха прокип’ятити.
 • Для виконання клізми потрібно допомогу близької людини.
 • Висновок

  Потрібно робити клізму – справа кожної жінки. Це суто індивідуальна річ на сьогоднішній день. Але, перш ніж сказати “ні”, варто трохи подумати, почитати, поспілкуватися з лікарем, який може доступно пояснити всі «за» і «проти». Клізма в пологовому будинку, не несе ніякої шкоди, хіба що невеликий дискомфорт.

  Якщо жінка повністю здорова, у неї немає ніяких спадкових або хронічних патологій, вагітність протікає без відхилень, то варто сподіватися на те, що організм сам звільнить шлях малюкові, прибравши перепони з товстої кишки. Якщо ви все ж вирішили допомогти своєму організму звільнитися від зайвої, то варто довіритися медичному персоналу, який акуратно зробить всю процедуру, або провести процедуру перед пологами будинку (не забудьте, що перед цим необхідно проконсультуватися з вашим гінекологом).

  Але навіть якщо при пологах станеться те, чого майбутня мама так не бажає і соромиться, абсолютно не потрібно цього соромитися, адже це природне явище, а найважливіше і єдине, про що варто в цей момент дійсно думати, — це довгоочікувана зустріч мами з її новонародженим малюком.

  Моя довідка - Корисні поради