До якого року продовжили материнський капітал

У 2007 році вступив в силу закон, що передбачає надання підтримки сімей з дітьми, прийнятий на Федеральному рівні. Цей закон регламентував умови надання державної допомоги батькам, які виховують 2 і більше дітей. Програма допомогла багатьом сім’ям з дітьми реалізувати свої мрії. Президент РФ встановив тимчасові рамки дії програми. Але більшість росіян стали переживати, що закон про підтримку батьків припинить свою дію, так як з цього приводу ходило багато чуток. Що насправді станеться з грошовою компенсацією? Продовжать материнський капітал?

Терміни дії закону про державну підтримку

Програма федеральної підтримки батьків і дітей була запущена в 2007 році. Було передбачено її завершення в грудні 2016 року, але закон був переглянутий, і в 2015 році прийняли рішення продовжити виплату материнського капіталу рівно на 2 роки. Подальше продовження виплат поки не обмовляється в законі. На це може вплинути різка зміна економічної ситуації в Росії.

До якого року продовжили материнський капіталПрограма підтримки дітей і батьків була запущена ще в 2007 році

Сума виплат по сертифікату

Перші виплати в якості підтримки батьків обмежувалися 250 000. З кожним роком ця сума індексувалася в залежності від зростання інфляції, і в 2015 році зросла до 453 000 рублів.

У 2015 році Російська Держдума ухвалила рішення про разової виплати готівки з резерву материнського капіталу. Така виплата проводилася в розмірі 20 000 рублів, а в 2016 році така виплата зросла до 25 000.

На яких умовах виплачується капітал?

До якого року продовжили материнський капіталІснують певні умови виплати матеріальної підтримки батькам

Матеріальна підтримка батьків виплачується на наступних умовах:

 • виплати здійснюються один раз особам, які стали батьками не в перший раз;
 • дитина повинна з’явитися на світ не раніше 2007 року;
 • видача сертифіката здійснюється за фактом звернення батьків;
 • отримати матеріальну допомогу можливе лише після виповнення дитині 3 років;
 • засоби підтримки видаються на цілі, встановлені урядом РФ, і виплачуються переказом на банківський рахунок.

Батьки, які очікують появи малюка після 2016 року, на якого буде виплачена грошова допомога, були стурбовані, чи буде продовжено материнський капітал?

У зв’язку з продовженням надання державної допомоги, стало можливо наступне:

 • Видача сертифіката, а в подальшому переведення коштів особам, які стали батьками вже в 2017 році.
 • Підвищення рівня народжуваності. Тільки до 2016 року даний показник в Росії зріс на 30%. У зв’язку з продовженням програми підтримки, цей показник може зрости ще.
 • Все більше російських громадян стали замислюватися про появу другої дитини або усиновлення приймального.

Уряд вважає, що потрібно налагоджувати ще демографічну ситуацію в Росії, тому вирішили продовжити програму допомоги сім’ям.

З якою метою можна використовувати капітал?

Уряд встановив наступні сфери розподілу коштів підтримки:

 • Усунення житлових проблем. Сюди можна віднести спорудження або реконструкції житлового будинку. Також до цього пункту відноситься покупка нового житла.
 • Освіта дитини.
 • На забезпечення гідної старості матері.
 • На виплату внеску по іпотечному кредиту (дозволяється гасити внесок по іпотеці, не чекаючи триріччя дитини).
 • Важливо! У 2016 році визначили ще одну область використання коштів капіталу – це забезпечення дітей-інвалідів товарами і послугами для реабілітації та соціальної адаптації. Даний список товарів і послуг офіційно затверджений Урядом РФ. Використовувати гроші з даного напрямку можна, не чекаючи триріччя дитини.
  До якого року продовжили материнський капіталБагато вирішують витратити отримані матеріальні кошти на покращення житлових умов

  Коли материнський капітал продовжили до 2018 року, Уряд став розглядати різні способи використання матеріальної підтримки. У даний момент на розгляді уряду знаходяться наступні проекти:

 • Проводити кожен рік одноразову виплату з резерву материнського капіталу за фіксованою ставкою.
 • Сім’ям, які мають статус малозабезпечених, виплачувати кошти державної допомоги у вигляді щомісячної допомоги.
 • Можливість використовувати фінансові кошти на придбання особистого транспорту для сім’ї або на покупку ділянки землі.
 • Використовувати матеріальну підтримку на облаштування житлоплощі.
 • Поки в Держдумі розглядаються дані варіанти використання коштів, але чи будуть вони підтримані, стане ясно пізніше.

  Коли і як можна отримати сертифікат?

  Отримати на руки державний сертифікат можна після вручення документа, що свідчить про народження малюка або про усиновлення. Отримання документа можна здійснити в будь-який час, для цього не встановлені певні строки, батьки зможуть подати документи як після виписки з пологового будинку, так і через якийсь час.

  На замітку! Так як продовження виплати поки встановлено до 2018 року, то отримати сертифікат можливо до закінчення встановленого строку.
  До якого року продовжили материнський капіталДля отримання сертифікату потрібно зібрати ряд документів

  Щоб отримати на руки дану папір, необхідно звернутися до Фонду пенсійного страхування або в найближчий офіс «Мої документи».

  Потрібно представити наступні папери:

  • Анкета на видачу державного сертифіката.
  • Цивільний паспорт.
  • Страховий номер особового рахунку в пенсійному страхуванні.
  • Документ, що свідчить про появу всіх дітей у сім’ї.
  • Якщо дитина усиновлена, документи, що підтверджують факт усиновлення.

  Рішення про видачу сертифіката зазвичай виноситься протягом місяця.

  В які терміни можна скористатися сертифікатом?

  Якщо батьки вже мають на руках державний дозвіл на отримання засобів підтримки, то скористатися ним вони можуть у будь-який час, незалежно, до якого року продовжили материнський капітал. Навіть якщо проект за підтримки сімей з дітьми перестане діяти, володіють сертифікатом особи, зможуть дати йому застосування незалежно від строків дії проекту. Якщо в 2018 році програма завершиться, то державні сертифікати більше видаватися не будуть.

  Однак, є напрямки, де термін дії сертифіката може бути обмежений. Наприклад, на отримання дитиною освіти кошти можна направити тільки до досягнення ним 25 років.

  До якого року продовжили материнський капіталСкористатися материнським капіталом можна лише після того, як дитині виповниться три роки

  Щоб цілеспрямовано використовувати кошти, варто представити в Пенсійний фонд заяву з вказанням напряму, на що вони будуть витрачені.

  Є одне обмеження: перевести сертифікат можливо лише після виповнення дитині 3 років.

  Чому в 2016 році заморозили індексацію?

  У 2016 році розпочав свою дію Федеральний закон про призупинення індексування материнського капіталу, у зв’язку з виниклою в країні економічною кризою. Поки дана «заморожування» триватиме до 2020 року.

  Важливо! Припинення індексації капіталу вплине лише на його ціну, але ці дії Уряду аж ніяк не позначаться на врученні державних сертифікатів і виплати по ним коштів матеріальної допомоги.

  Що станеться з капіталом в 2019 році?

  До 31.12.2018 року включно сім’ї зможуть розраховувати на видачу державного сертифіката. Скільки після цього терміну буде діяти програма, або її скасують взагалі, поки невідомо.

  Імовірно може відбутися наступне:

 • Програма, підтримуюча сімей матеріально, триватиме ще на деякий час на тих же умовах, згідно з яким Уряд продовжувало проект в 2016 році.
 • Проект завершить свою дію згідно із законом, або у зв’язку зі сформованим економічною кризою в країні. Також, до кінця 2018 року може значно змінитися демографічне становище в державі, що також вплине на завершення виплат материнського капіталу.
 • Програму підтримки сімей продовжать, але в неї будуть внесені значні корективи.
 • Наприклад:

  • Зміниться порядок виплат, будуть проводитися зарахування коштів кожен місяць на кожного неповнолітнього до досягнення нею 18 років.
  • Виплачувати гроші стануть в адресному порядку, тобто тільки тим, хто дійсно потребує матеріальної допомоги. Розцінювати потребують будуть за рівнем доходів.
  • Програму підтримки сімей залишать тільки в кількох регіонах.
  • Навпаки, дозволять використовувати засоби матеріальної допомоги в інших напрямках.

  Поки що більшість працівників Уряду голосує за збільшення терміну дії програми щодо підтримки сімей.

  До якого року продовжили материнський капіталПоки складно сказати яких змін зазнає програма підтримки в наступному році

  Які ще варіанти обговорює Уряд?

  Протягом останніх 2 років у Держдумі розглядалися різні варіанти внесення змін в програму виплати грошової допомоги. Але вони або були відразу відхилені, або не пройшли перевірки Уряду.

  Придбання автомобіля

  У 2016 році було внесено пропозицію, використовувати кошти на купівлю машини російського виробництва.

  Аргументи, що наводяться на користь даного напрямку:

 • Багато сімей з дітьми живуть у населених пунктах, віддалених від цивілізації, і у них є гостра потреба в автомобілі, щоб добиратися до поліклініки, магазини, школи і дитячі сади.
 • Автомобіль російських марок коштує в межах суми материнського капіталу.
 • Сім’ї вже мають своє житло, а інші напрями використання коштів здаються їм не привабливими.
 • Деякі високопоставлені чиновники вважають придбання автомобіля зайвою розкішшю, не розуміючи, що для деяких сімей, це єдина можливість вибратися з будинку для задоволення потреб дітей. Були і ті, хто висловлювався за використання коштів на придбання особистого транспорту для сім’ї.

  Аргументи, що наводяться проти спрямування коштів на придбання автомобіля:

  • відбувається швидкий знос вітчизняного авто;
  • автомобіль вважається небезпечним видом транспорту, так як на дорогах відбувається багато страшних аварій, і гине велика кількість дітей;

  У підсумку законопроект так і не був затверджений.

  До якого року продовжили материнський капіталВ Уряді розглядалася пропозиція про використання материнського капіталу для купівлі автомобіля

  Материнський капітал за 3 дитини

  У 2014 році в Держдуму надійшло кілька пропозицій про внесення змін до програми державної підтримки:

 • Продовжити дію проекту ще на 10 років.
 • Виплачувати кошти тільки сім’ям, які мають 3 і більше дітей.
 • З 2017 року збільшити суму матеріальної підтримки у трикратному розмірі до 1,5 мільйонів рублів.
 • Використовувати дані гроші тільки на усунення житлових проблем (придбання, будівництво, реконструкцію житла).
 • Однак не було прийнято жодного пункту по даному законопроекту, і всі пропозиції були відхилені.

  Отже, стаття допомогла розібратися, до якого року був продовжений материнський капітал, куди можна спрямувати кошти, і як краще розпорядитися сертифікатом. Незалежно від того, що вирішать робити далі з програмою материнського капіталу, даний законопроект досяг основних цілей: підвищив народжуваність в країні, допоміг сім’ям хоча б частково забути про житлові проблеми, і забезпечити надійне майбутнє для дітей. Поки проект продовжено до 2018 року, бажаючим взяти участь у ньому необхідно поквапитися з поповненням у сімействі.

  Моя довідка - Корисні поради