Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скільки

З появою малюка в житті мами відбуваються зміни. Не з його появою на світ, а саме під серцем. Вже тоді майбутня мама відчула на собі всю тяжкість обмежень: дев’ять місяців контролю над собою. І ось малюк вже на руках. Але обмеження не закінчилися. До них додалася постійна метушня, недосипання, переживання і т. д. Деякі жінки стійко переносять різні обмеження, а інші, намагаючись зняти напругу, розслабляються, дозволяючи собі вольності у вигляді спиртного. Але як же бути з алкоголем при грудному вигодовуванні?

Можна алкоголь при грудному вигодовуванні

Згідно зі статистичними даними, кожна восьма мама дозволяє собі випити трохи спиртного. При цьому є ті, які вважають, що в цьому немає нічого поганого. Інші, навпаки, дотримуються суворого табу на вживання міцних напоїв. Щоб визначитися допускається вживання алкоголю при годуванні груддю, необхідно знати його вплив не тільки на організм матері, він і немовляти.

Важливо! Вживати будь-яке спиртне навіть у мінімальних дозах, поки новонародженому не виповнилося три місяці, заборонено!

Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиВід вживання алкоголю в період грудного вигодовування краще відмовитися

Вплив алкоголю на організм годуючої матері і немовляти

Одним з явних ознак впливу на материнський організм алкоголю під час грудного вигодовування є уповільнена реакція. Турбота про малюка вимагає уважності, контроль над своїми діями. Вживання великої кількості алкоголю небезпечно тим, що жінка тимчасово втрачає необхідну реакцію. Часте вживання несе шкоду здоров’ю мами.

Вплив на лактацію

Важливо визначитися з впливом алкоголю на продуктивність молочних залоз при грудному вигодовуванні, оскільки природна їжа незаперечна цінність, яку дає тільки мама.

Регулярне споживання впливає на вироблення пролактину і окситоцину. Ці гормони відповідають за лактацію. До того ж алкоголь сприяє зневоднення, що істотно позначається на виробленні обсягів молока. Спирт змінює смак молока, підвищується ймовірність відмови дитиною від природного харчування.

Вплив на немовля

Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиАлкоголь негативно впливає на самопочуття малюка

Перш ніж прийняти рішення випити спиртне потрібно з’ясувати: як алкоголь при грудному вигодовуванні впливає на дитину. При регулярному споживанні відзначають наступні зміни у поведінці та становленні малюка:

 • Внаслідок нерозвиненою травної системи спостерігаються зниження засвоєння корисних складових молока. Відбуваються збої в наборі маси тіла.
 • Погана активність, сонливість. Дитина ніби засинає, але сон не тривалий, не спокійний, швидко прокидається, вередує.
 • Збій психічного розвитку, оскільки йде колосальне навантаження на нервову систему.
 • Порушення в моториці і рухах.
 • Токсичний вплив на незрілу печінка, яка не справляється з етанолом, оскільки немає необхідних ферментів.
 • Частішає серцебиття малюка, змінюється тиск.
 • З-за несформованої мікрофлори підвищується ймовірність появи печії.
 • Спирт сприяє руйнуванню шару, що захищає кишковий тракт малюка, може виникнути нудота, пропаде апетит.
 • Крім етанолу проникають інші шкідливі речовини: ацетальдегід і фенол, які можуть викликати отруєння організму.
 • Закладається основа звикання до алкоголю (згідно з дослідженнями).
 • Вплив на організм алкоголю найчастіше спирається на дані досліджень. В одному з експериментів виявлено, що серед дітей, чиї мами не вживали спиртне, або вживали зрідка різниць у поведінці не виявлено. Навпаки, серед дітей, чиї мами регулярно вживали спиртне зафіксовано негативний вплив на дитину, у вигляді зниження моторики, реакції та інші відставання у розвитку.

  Наслідки для дитини в майбутньому

  Вплив проявляється не тільки тимчасове, воно розглядається в розрізі майбутньої перспективи. Спираючись на дослідження, виявлено вплив алкоголю на немовля при грудному вигодовуванні у вигляді спиртних наслідків і розвитку алкоголізму.

  Оскільки функціонування організму щурів наближене до людського, дослідження на цих тварин виявили наступні факти:

  • недостатній рівень розвитку імунних клітин;
  • психологічні відхилення;
  • звикання: підвищується ймовірність залежності від алкоголю, наркотиків в майбутньому.

  Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиЗловживання алкоголем жінкою в період вагітності і грудного вигодовування може стати причиною алкогольної залежності у дитини в майбутньому

  Алкоголь при лактації – міфи і реальність

 • «Пиво посилює роботу молочної залози». Така думка сформувалася на основі деяких спостережень: дитина частіше їсть, зростає кількість прикладань. Відповідно вважають: збільшився обсяг природної їжі. Хоча доведено: хмільний напій здатний чверть рази знизити лактацію.
 • «Невелика доза допоможе маляті заспокоїтися і заснути». Деякі благодійники, шкодуючи втомлену матусю, радять випити перед вечірнім годуванням трохи вина, щоб дитина краще спала вночі. Але дослідження показали зворотне: спочатку малюк стає спокійніше, засинає. Але сон цей короткий, не повноцінний, дитина прокидається, стає збудженим, не відпочив. Малюк, вживала «здорове» молоко спить спокійніше (при відсутності інших подразників), після сну він відпочив.
 • «Смакові якості молока не зміняться». Нарівні з деякими продуктами (часник, перець), спирт змінює присмак.
 • «В результаті зціджування, шкідливі компоненти не потраплять до немовляти». Важливо пам’ятати: спирт збирається не в природній їжі, а в крові і поступово надходить в неї. Відповідно зціджування результату не дасть. Споживання додаткової рідини теж не допоможе.
 • «Одиничне сп’яніння не завдасть шкоди». Разове споживання «хмільного» молока можливо не позначиться на подальшому розвитку дитини. Але як же бути зі здатністю мами в такому стані доглядати за дитиною. Наслідки можуть бути не передбачуваними.
 • «Мінімальна доза спиртного допоможе зняти напругу і депресивність». Але твердження вкрай некоректне. Можливо, мама на час відвернеться від проблеми, але психологічні параметри не покращаться. Після повернення до реальності депресія тільки посилиться.
 • «Необхідно випити трохи червоного вина для поліпшення кровотворення». Шкоди від цього буде більше користі. А вино можна замінити соком граната.
 • «Якщо не можна пиво, то не можна і кефір». Кефір теж отриманий шляхом бродіння, але при правильному вживанні він принесе тільки користь. Головна його заслуга – нормалізація роботи кишечника.
 • Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиГодуючій жінці варто зробити вибір на користь здорового способу життя

  Пити або утримуватися

  Як же бути? Можна іноді випити при грудному вигодовуванні келих вина? Деякі фахівці категорично стверджують: спиртне при годуванні неприпустимо. Однозначності у відповіді немає. Лікарі визнають: споживання невеликих доз приносить шкоду дитині. З іншого боку, деякі фахівці припускають трохи вина або невеликий обсяг пива, аргументуючи, що не буде серйозного впливу на малюка. Фахівці радять обмежити споживання до пари раз у тиждень.

  Можна пити вино при ГВ і яке: біле або червоне

  Коли вирішується питання, яке вино можна випити при грудному вигодовуванні до уваги, перш за все, береться користь.

  Червоне сухе вино має більшу кількість антиоксидантів, що надають позитивний вплив на організм. Вони є і в білому, але трохи менше. Цінність представляють саме шкірка з кісточками, вони віддають провину корисні компоненти. А при виробництві білого вина, їх витягують. Воно позитивно впливає на нервову систему, пригнічує розмноження клітин раку, сприяє запобіганню інсульту. Жінка повинна бути повністю впевнена в якості продукту.

  Але яким би корисним воно не було, не варто забувати, що це алкоголь. Навіть в маленьких обсягах може викликати нудоту, слабкість.

  Важливо! Червоне вино алергенне, що викличе негативні прояви у немовляти.

  Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиЧервоне вино може стати причиною алергічної реакції у малюка

  Можна шампанське при грудному вигодовуванні

  Допускається іноді побалувати себе і випити келих шампанського жінці, якщо вона знаходиться на грудному вигодовуванні. Відповідь: ні, воно так само небезпечно, як і інший, подібний до нього алкоголь. Відомо, що етанол буде в крові вже протягом чверті години, навіть раніше вина. Наявність газу сприяє утворенню кольок і газоутворення. Здатне виробити інтоксикацію.

  Пиво при ГВ

  Іноді жінка хоче отримати відповідь: чи можна пити пиво при грудному вигодовуванні, як вживання позначиться на грудничке.

  Натуральний продукт виробляється з використанням ячмінних зерен і хмелю, вони не алергенні. Пиво має в собі вітаміни групи В. Предпочитаются легкі напої та фасоване в скло.

  Келих пива при лактації можна спожити без збиткового впливу для грудничка. Але при більшому обсязі споживання, більше вплив. Отже, організм мами і дитини буде довго приходити в норму. Підвищується ймовірність інтоксикації організму малюка.

  Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиПиво при грудному вигодовуванні можна дозволити собі лише в мінімальній кількості

  Безалкогольні напої

  Саме поняття «безалкогольний» викликає деякі суперечки. Пиво, вино виробляється шляхом бродіння. Якщо спирту немає, зберігається за допомогою шкідливих добавок.

  Безалкогольне вино

  Технологічне виробництво безалкогольного вина передбачає виморожування або сильне нагрівання, внаслідок чого випаровується спирт. Але для підвищення терміну зберігання додаються гормони і консерванти, а це на порядок знижує корисність. Якщо врахувати, що гормональний фон жінки ще не прийшов в норму після пологів, це додаткове навантаження. Безалкогольне вино при грудному вигодовуванні краще замінити натуральним соком винограду або граната.

  Чи можна пити безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні

  Жінки часто намагаються розібратися: чи можна безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні. Подібне пиво допустимо, але бажано вибирати без добавок, барвників та консервантів хімічного типу.

  Правила вживання спиртного при лактації

  Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиГодувати малюка відразу після вживання алкоголю не варто, молоко в цьому випадку краще зцідити

  Коли жінка зважується побалувати себе чимось міцним, рекомендується знати і дотримуватися правил вживання алкоголю при грудному вигодовуванні:

 • Оскільки вплив спирту залежить від випитого обсягу, важливу роль відіграє доза. Мінімальна кількість пива, вина, шампанського. Вживання до 50 р. Від більш міцних рекомендовано відмовитися.
 • Не вживати взагалі, поки дитина не перейшов кордон трьох місяців.
 • Врахувати свою вагу.
 • Вживання супутніх продуктів, не можна на порожній шлунок.
 • По можливості, перед святом зцідити і зробити запас хоча б на одне годування.
 • Годування після прийому алкоголю бажано пропустити, молоко зцідити.
 • Важливо! Нейтралізувати молоко сорбентами, ні споживанням великого об’єму рідини не вийде. Молоко стає безпечним після повного розпаду спирту та його виходу з крові. Відповідно, дана процедура не допоможе повністю, можливо знизиться ударна доза. До тих пір поки в крові є алкоголь, він присутній і в їжі малюка.

  Скільки можна випити

  Для початку потрібно знати, який обсяг спиртного іноді дозволяється. Споживання різних обсягів і різних видів алкоголю справляє не однаковий вплив. Наприклад, півсклянки пива при грудному вигодовуванні матиме менший вплив, ніж склянку.

  Через якийсь час алкоголь потрапляє в молоко

  Алкоголь потрапляє у травлення відразу, а через 20 хвилин він уже циркулює в крові. Максимальний відсоток вмісту досягається протягом півгодини без вживання їжі. Через 1,5 години, якщо вживався в поєднанні з їжею. Такий же час необхідно, щоб проникнути в молоко, при цьому питома вага алкоголю в молоці дорівнює його питомою вагою в крові, близько 10 % від кількості спожитого.

  Важливо пам’ятати! Надходить етанол молоко швидше, а ось виводиться навпаки, набагато повільніше.

  Час виведення алкоголю з молока

  Час виходу індивідуально, воно безпосередньо обумовлено наступними факторами:

 • Період виходу з самої дитини залежить від віку. На початку життя (перший місяць) травна і видільна системи розвинені слабо. До 3-х місяців рекомендовано повністю виключити споживання спиртного. Відомий основний показник: з організму дитини спирт виводиться в два рази повільніше, ніж дорослого.
 • Маса тіла жінки. Чим менше вага, тим довше виводиться алкоголь.
 • Кількості випитого.
 • Вживання з їжею або без неї. Жирна їжа значно перешкоджає попаданню алкоголю в кров.
 • Різновид алкоголю.
 • Приміром, у мами, має вагу близько 60 кг, при грудному вигодовуванні випита кухоль пива виведеться через пару годин. Скільки буде потрібно, якщо напій був міцніше? Близько 10-12 годин.

  На замітку! Спирт не накопичується в молоці. Виходить одночасно з виходом з крові.

  Алкоголь при грудному вигодовуванні, чи можна вживати і скількиТаблиця залежності часу виведення алкоголю з молока від маси тіла мами

  Думка доктора Комаровського

  Часто молоді жінки звертаються до думку доктора Комаровського. Щодо міцного алкоголю, його затвердження неоднозначні. А пиво не входить в заборонені продукти за кількох умов:

 • Це повинен бути натуральний продукт, що містить природні складові і вітаміни.
 • Не перестаратися з обсягами споживання, так як пиво містить алкоголь (виняток становить безалкогольний напій).
 • Більш детально думку педіатра можна почути у відео.

  Моя довідка - Корисні поради