Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

Виріб копіює сосок, який використовується для задоволення смоктального рефлексу у дитини. Якщо дитина знаходиться на змішаному або штучному годуванні, то потреба в сосках збільшується. Вона допоможе йому заснути, і показана для немовлят, у яких відбувається газоутворення в животі. Смоктання призводить до відходженню газів. Які ж пустушки краще для новонароджених, вивчено нижче.

Рекомендації по вибору пустушок для малюків

Існують різні види виробів. Ряд рад при купівлі наведено нижче:

 • Величина соски підбирається відповідно до зросту дитини. Перший розмір призначається для діток до півроку, 2 розмір – від 6 місяців і вище.
 • За конструкцією виріб складається з соскової і ареолярной частини. Розмір першої пов’язаний з довжиною неба, інший – з висотою верхньої губи і завдовжки щілини рота. Тому пустушки продаються для недоношених немовлят, народжених в строк.
 • У конструкції «пляшечка-соска» обов’язково присутність повітряного клапана. Він запобігає заковтуванню повітряних мас дитиною при годуванні. Виріб не вислизне з ротика.
 • Якщо застосовувати соски з усіченою поверхнею з одного краю, то мова буде чинити тиск саме на ту частину і розташується більш широко. Згодом почне рости нижня щелепа. Якщо сторона сильно випадає вперед, це стимулює формування неба і верхньої щелепи.
 • Коли отвір відхилено від верху пустушки, це допомагає правильному надходженню їжі.
 • Матеріал виготовлення

  Розглянемо найпоширеніші види матеріалів.

  Латексна

  Проводиться з каучуку. Вона гнучка та еластична. Відмінно підходить для немовлят, недоношених і слабких дітей. Але матеріал швидко стає непридатним. Вироби не можна кип’ятити, на сонці вони набувають темний відтінок, а при довгій експлуатації стають більшими в розмірах.

  Також матеріал може спровокувати алергію, оскільки в ньому присутні білкові молекули. Такі вироби потрібно міняти кожен місяць.

  Силіконова

  Їх виробляють з синтетики. Вони нормально сприймають кип’ятіння. Не мають ніякого аромату, у них прозорий колір. Такі соски не викликають алергічних реакцій. Але матеріал більш щільний і твердий. Тому, коли почнуть прорізатися зубки, її потрібно змінити. Інакше зуби деформуються. Пустушку викидають і купують нову раз у 6 тижнів.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Порівняльна характеристика: латекс або силікон

  Однозначно відповісти, яка з дитячих сосок краще, не можна. Латексні більш м’які, але зовсім неміцні. Виготовлені з натуральної сировини, що має характерний аромат. Це не завжди подобається дітям. Силікон не пахне. Його рекомендують для немовлят до початку прорізування зубів.

  Форма соски

  Необхідно правильно підібрати виріб для немовляти. Існує безліч сосок, які за формою бувають стандартними, анатомічними і ортодонтичними.

  Кругла

  Це стандартне виріб. Біля основи воно вузьке, плавно розширюється до кінця. У соска округла форма. Пустушку дають малюкові будь-якою стороною. Часта експлуатація може спровокувати появу неправильного прикусу.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Анатомічна

  Це найкраща пустушка. Вона з анатомії схожа з будовою ясен дитини. Пустушка щільно стикається з мовою. З одного боку вона сплюснута, з іншого має форму еліпса. Це допомагає рівномірному розподілу тиску на небо. Дані вироби не дозволяють заковтувати повітряні маси, допомагають сформувати правильний прикус.

  Ортодонтична

  Стала дуже популярною. Пустушка має скошений сосок. Сплющений з одного боку, опуклий з іншого. За формою нагадує краплю. Вона дуже зручна. Існує 3 різновиди сосок:

  • вишенька для великих немовлят;
  • сердечко, призначене для розробки правильного прикусу;
  • метелик, яку можна смоктати на животі.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Пустушки-дозатори

  Зручні соски розроблені для вступу в рот ліки. Забезпечується швидкість введення препарату. Це допомагає дитині швидко проковтнути його. Розроблена для діток з народження.

  Розмір

  Існують три види сосок:

 • Категорія А підходить для немовлят від народження до півроку. Вона маленьких розмірів. З підвищенням маси немовляти необхідно змінити пустушку.
 • Категорія призначена для дитини від півроку до півтора років.
 • Категорія З розрахована для малюка понад 18 місяців. Це найменш затребувані соски. Мами вже отучивают дитини від пустушок. Мінус в тому, що необхідно правильно підшукати виріб під розмір соска, а це зробити не так просто.
 • Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Що таке «Спеціальні» пустушки, і для чого вони призначені

  Для недоношених немовлят розробили спеціальні вироби у вигляді вишеньки або краплі. Потрібно звернути увагу на загубники. Вони повинні бути з виїмкою для носика з одного боку або мати 2 виїмки з різних країв у вигляді цифри 8.

  Буде чудово, якщо знайдете загубник з отворами для вентиляції та запобігання скупчування слини. Грамотні педіатри рекомендують купувати виріб без кільця, оскільки під час сну маля може зачепити її рукою і прокинутися.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Як підібрати захисний диск?

  Диск служить захистом від заковтування соска немовлям. Деталі, на які варто звернути увагу при виборі пустушки:

 • Маса диска. Він не повинен бути важким, інакше малюк не зможе втримати в роті соску.
 • Ширина виробу. Вони виготовляються відповідно до віку малюка. Чим більше місяців дитині, тим ширше диск.
 • Як виробляють. Експерти радять купувати вироби з суцільнолитим диском. Це дасть захист – пластина не зможе відколотися і потрапити в рот.
 • Матеріал. Ряд розробників застосовують дешеву сировину і погані фарби для забарвлення диска. Соска повинна бути нешкідливою, щоб ніщо не загрожувало здоров’ю дитини.
 • Вентиляційні отвори. Вони обов’язково повинні бути присутніми на диску. Якщо їх немає, то при ссанні соска буде щільно прилягати до шкіри, під диском накопичиться слина. Це загрожує появою подразнень.
 • Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Дотримуємося гігієну соски

  Необхідний правильний догляд за пустушками – від цього залежить здоров’я малюка. Існує ряд правил, які потрібно дотримуватися:

 • Соски з силікону змінюють кожен місяць або 1 раз на півтора місяця. Латексні купують кожні 3 тижні.
 • Пустушки миють і обдають окропом 3 рази в день і в ситуаціях, коли малюк кидає виріб або воно довго лежав без діла.
 • Соску тримають у спеціальних футлярах або прикривають ковпаком.
 • Якщо пустушка була пошкоджена, її слід викинути.
 • Не можна класти виріб в місце, куди потрапляють сонячні промені, і поруч з обігрівачами.
 • Пустушки з силікону заборонено давати дітям при прорізуванні зубів.
 • Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Популярні виробники пустушок

  Розглянемо ТОП найпопулярніших і кращих виробів для малюків, за відгуками педіатрів, мам і стоматологів.

  Avent

  Силіконова пустушка відмінної якості стала лідером продажів. Проведена у Великобританії. У вироби кругла форма або у вигляді крапельки. Вона має монолітне кільце і 8 отворів для вентиляції.

  Пустушки виготовляються з урахуванням віку – починаючи з народження до 3 років. Зробили 2 моделі – денну і світиться. До мінусів можна віднести високу ціну. Авент став популярним за рахунок застосування новітніх технологій при розробці. Це гарантує безпеку для дитини.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Nuk

  Розроблена в Німеччині, дуже популярна в Росії. Форма вироби ортодонтична, схожа на сосок матері. Виготовляють з латексу, силікону в трьох розмірах. Вироби служать довго.

  Baby

  Соски якісні, і відрізняються вигідною ціною. Виробляються в Китаї, проходять європейський контроль. Виготовляють їх з силікону. Соски представлені в різних дизайнах і кольорах.

  Canpol

  Виробництво – Польща. Найкращі моделі по відповідності ціни якості. У них анатомічна форма. Бувають латексними і силіконовими. На всіх виробах є повітряні клапани.

  Які пустушки краще для новонароджених: яку соску вибрати, види і рейтинг

  Bibi

  Соски виготовляють з силіконового латексного сировини. Є денні та нічні різновиди. Також поділяються на різні групи залежно від віку немовляти. Можна вибрати цікавий дизайн.

  Chicco

  Бренд родом з Італії. Якість виробів на висоті. Матеріал нешкідливий і естетичний. Форма ортодонтична, формують правильний прикус. Всі розглянуті соски відповідають стандартам якості, вони абсолютно не завдають шкоди малюкам.

  Моя довідка - Корисні поради