Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Кожна мама знає, що найкорисніша їжа для новонародженого – це материнське молоко. Це не тільки емоційний зв’язок між матір’ю та дитиною, але і допомогу в післяпологовому відновлення породіллі. Але іноді, з різних причин, жінка не може годувати дитину грудьми, тоді підійде штучна молочна суміш. Реакція малюка на таке харчування не завжди позитивна. Тому важливо розібратися в питанні, як зрозуміти, що немовляті не підходить суміш.

На що варто звертати увагу при виборі дитячого харчування

Перед покупкою молочної суміші для грудничка, в першу чергу, читаючи інформацію на баночці, потрібно дивитися на вік, з якого дозволено давати дитині дане харчування:

 • У разі, коли малюк народився недоношеним, вибирати продукти з маркуванням «0»; також таке годування підійде новонародженим дітям.
 • Банку, маркована одиницею, підходить дітям до піврічного віку.
 • З 6 місяців до 12 рекомендується купувати суміш із зображеною двійкою.
 • Зовсім дорослим малюкам від року і більше, для годування підходить молочна суміш, маркована цифрою «3».

Крім іншого, матуся повинна звертати увагу на термін придатності продукту. Ні в якому разі не купувати товар, до закінчення якого залишилося пару тижнів.

При виборі варто робити акцент на якість, а не на вартість суміші.

Склад

Готуючи дитяче штучне молоко, обов’язково потрібно проконсультуватися з педіатром. Існує кілька видів молочних сумішей:

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

 • Звичайне харчування. Класифікується в залежності від віку дитини, починаючи з високо адаптованих (з перших днів життя) і до року. Базове харчування проводиться в сухий і рідкої консистенції, в ньому переважає білковий компонент (на основі сироватки або казеїну). До того ж молочна суміш має відмінності по біологічно активним добавкам, що входять до її складу.
 • Лікувальна або лікувально-профілактична їжа. Використовується тільки за призначенням лікаря. Має кілька підвидів:
 • гіпоалергенна;
 • антирефлюксна;
 • кисломолочна;
 • з використанням крохмалю або пребіотиків у складі (підходить для недоношених малюків).

Часто лікувальне штучне вигодовування підходить немовлятам з такими патологіями, як фенілкетонурія, муковісцидоз і целіакія.

Марка виробника

Зупинити свій вибір рекомендується на товари відомих виробників, які за довгий час зарекомендували себе з позитивної сторони.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Купуючи штучне харчування, необхідно обов’язково звернути увагу на країну виробника. Справа в тому, що суміш однієї і тієї ж марки, але вироблена в різних державах, може значно відрізнятися за якістю.

Як зрозуміти, чи підходить суміш для немовляти

Визначити, що дитині підходить штучне харчування, зовсім нескладно. При правильному виборі суміші немовляті буде подобатися процес годування, і він стане активно смоктати з пляшечки. Якщо їжа добре засвоюється – дитина спить необхідне для його віку час, не виявляючи занепокоєння. Не проявляються шкірні реакції, частота стільця у нормі, без неприємного запаху. До того ж відмінним показником правильного підбору молочної суміші є стабільний набір ваги новонародженим.

За якими симптомами можна визначити, що харчування не підходить дитині

Ознак того, що немовлятам не підходить дитяче сухе молоко, кілька. Вони можуть проявитися вже після перших годувань. Однак бувають випадки, коли симптоми проявляються і через кілька тижнів вигодовування. Система травлення новонароджених ще не сформована, і дуже вразлива. Щоб зменшити можливість неприємних наслідків, під час приготування молока, потрібно ретельно дотримуватися інструкцій, зазначених на упаковці.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Якщо всі умови введення в раціон немовляті штучного харчування були дотримані, але неприємні симптоми все ж виявилися, не варто панікувати. Необхідно розібратися, яка реакція на суміш проявилася, а після вживати відповідні заходи. Ознаки того, що дитяче харчування дитині не підходить, діляться на кілька груп:

 • Травні розлади.
 • Недостатній набір маси тіла.
 • Шкірні реакції.
 • Нестабільність поведінки.
 • Зригування.

Шкірні реакції

Швидкий спосіб дізнатися, що сухе молоко не підходить для харчування малюкові – реакція на шкірних покривах. Нерідко у крихти червоніють щічки, що є ознаками діатезу. Висипання можуть поширюватися в інші частини тіла новонародженого, лущиться, свербіти, а іноді доходить до виразкової висипки.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

При таких ознаках необхідно переконатися, що в останні дні немовля не брав медикаменти і нові продукти. А всі дотичні з його тілом матеріали, включаючи постільна білизна, одяг або пелюшки, добре пропускають повітря і не доставляють дискомфорт дитині.

У випадках, коли вищезазначені чинники не впливають на стан шкіри малюка, і справа все в харчуванні, не треба відразу міняти молочну суміш. Рекомендується почекати декілька тижнів, і дати можливість організму звикнути до нової їжі. В іншому випадку, коли симптоми тільки посилюються, потрібне термінове звернення до педіатра.

Розлад травлення, проблеми зі стільцем

Травні розлади і проблеми зі стільцем – найпопулярніші ознаки того, що штучне молоко не підходить малюкові. Однак кожна з цих неприємностей трапляється не тільки з причини невідповідної суміші.

Порушення стільця може мати тимчасовий характер, однак, якщо стілець немовляти частішає до 5 разів на день і більше, відчувається різкий запах і проглядаються залишки неперетравленої їжі, то це привід звернутися до педіатра.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Запор також приносить величезний дискомфорт дитині. При одиничних випадках відмінно впораються з проблемою препарати, призначені для дітей з народження.

Відхилення у вазі

Здорове розвиток новонародженого виражається в регулярному поповнення у вазі. Набір маси тіла для немовляти в перші місяці – дуже важливий процес. Якщо малюк набирає недостатньо ваги, це провокує розвиток різних патологій.

У тому випадку, коли штучне годування проходить з урахуванням всіх рекомендацій і мають порціями, але дитина погано додає масу – це пряма ознака того, що батькам потрібно замінити молочну суміш.

Зміна в поведінці

Ще одним приводом для батьків, що змушує змінити сухе молоко дитини, є прояв підвищеної плаксивості і дратівливості немовляти.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Кишкові кольки

Підвищене занепокоєння дитини під час або після їжі, бурчання і здуття живота говорять про те, що у малюка кишкові коліки. Поява кишкових спазмів може бути спровоковано неправильною технікою годування.

Щоб уникнути потрапляння зайвого повітря в організм дитини, рекомендується перед вигодовуванням викладати малюка на животик, а після – потримати деякий час стовпчиком. У такій позі дитина отрыгнет зайве повітря. Якщо рекомендації не допомагають, то обов’язково звернутися до лікаря.

Зригування

Коли новонароджений їсть, він заковтує повітря. Через деякий час після їжі дитина відригує його разом з сумішшю. Якщо зригування повторюються часто і у великих обсягах, що малюкові необхідна допомога педіатра. Спеціаліст, швидше за все, випише лікувальну суміш.

Як зрозуміти, що дитині не підходить суміш: симптоми і ознаки визначення

Чим можна замінити

Якщо штучне харчування виявилося невідповідним, в першу чергу, потрібна консультація лікаря, щоб виключити інші чинники прояву неприємних реакцій.

Коли здоров’я дитини в нормі, враховуючи симптоми, мама підбирає нову молочну суміш:

 • Малюкові, у якого часті запори, підійде кисломолочне харчування.
 • У випадку рідкого стільця рекомендується купувати сухе молоко, що містить крохмаль у великих кількостях.
 • Якщо присутні шкірні висипання, немовляті слід пролікуватися антигістамінними медикаментами, після чого визначити, на який компонент харчування у малюка алергія.
 • Немовляті, який погано набирає вагу, рекомендується перейти на безлактозні суміші.
Моя довідка - Корисні поради