Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

За безпеку пасажирів, великих і маленьких, відповідає, перш за все, водій. І про це він повинен завжди пам’ятати. Для дитини, що їде ззаду, потрібно власне автокрісло, і як його правильно вибрати, автомобілісту належить знати. І справа тут не в страху перед співробітником ДІБДР. Набагато важливіше убезпечити маленького пасажира на випадок аварії або просто різкого гальмування. Ринок пропонує дитячі крісла, відповідні будь-яких побажань і доходів.

Пристрій і принцип роботи автокрісла

Автомобільні сидіння м’які, але не для малюка. Йому заважає маленький зріст. Немає ніякої можливості упертися ногами в підлогу або зручно спертися про рукоятку. Зате ремені безпеки тільки заважають. Тому і створені дитячі крісла для автомобілів. Вони захищають маленького пасажира від ударів і падінь, коли авто робить різкі рухи.

В основі такого виробу – жорсткий каркас, з яким форма та положення вироби зберігаються незмінними. В окремих моделей є самостійна підстава з пристегивающимся сидінням. М’які накладки крісла, бортики з боків дозволяють звести до мінімуму наслідки ударів ззовні і різких ривків автомобіля.

Популярні виробники автомобільних крісел

Найкращими виробниками, що завоювали визнання споживачів, і найбільш популярними батьки називають:

 • Britax Romer;
 • Cybex;
 • Baby Care.

Якщо ви не маєте часу, щоб вивчити особливості кожного конкретного виробу, просто виберіть модель одного із запропонованих брендів. Не пошкодуєте.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Що таке краш-тести

Щоб перебування дітей в автомобільному кріслі було безпечним, вироби піддаються офіційним краш-тестування: в лабораторних умовах моделюється аварійна ситуація, щоб оцінити небезпеку, яка загрожує автопассажиру.

Експертами оцінюються певні характеристики:

 • комфорт;
 • надійність;
 • обслуговування;
 • захист;
 • екологічність.

Проведення краш-тестів – справа незалежних організацій, якими виступають дослідні інститути, автоклуби, інші організації.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

За якими критеріями вибирають автолюльку

Щоб вибір припав на практичне і надійне автокрісло, була можливість підібрати його правильно, доведеться врахувати чимало факторів. І дизайн з кольором далеко не перші в цьому списку.

Типи кріплення: стандартні ремені або ISOFIX

Тим, хто шукає дитяче крісло в автомобіль, краще заздалегідь визначитися, чи достатньо звичайних машинних ременів або ви бажаєте пристрій з системою жорсткого кріплення ISOFIX.

Моделі крісел для малюків часто мають додаткові точки для кріплення, тим самим дитині створюється ще більша захист. Вони можуть бути:

 • висувається наполегливою елементом – «кінцівку»-телескоп, що гарантує нерухоме положення автокрісла при ударах «в лоб»;
 • якірними ременями – фіксацію цим додатковим точкам забезпечують спеціальні ремінці з карабінами.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Ремені безпеки крісла

Для новонародженого стандартний ремінь безпеки – поганий помічник. Немовляти слід пристібати кріпленнями автолюльки:

 • 1, 3 або 5-точковими;
 • укріпленими за допомогою столика безпеки.

Крісла, ремінь яких має 5 точок приєднання, вважаються найбільш вдалими, так як ймовірність травм при аварії мінімальна. Не забудьте спочатку переконатися в дії всіх замків і їх зручному відкриванні. Може статися, що дитину вивільняти з ременів доведеться миттєво, але і сам він самостійно їх розстебнути і вибратися не має.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Каркас виробу

Для крихти перебування в кріслі з каркасом набагато безпечніше. І не має значення, пластиковий він або алюмінієвий. При цьому другий помітно відрізняється міцністю.

Тому і цінник на нього значно вища. Але вироби з сучасного пластика металевим аналогам практично не поступаються.

Вибір для дитини безкаркасного автомобільного крісла, компактного і дешевого, – не самий хороший, так як захисту від травм таке пристосування практично не забезпечує.

Спинка і підголовник

Якщо спинка повторює вигини і опуклості дитячого хребта – це правильно і важливо, якщо дитина проводить у дорозі багато часу. Не зайвим буде присутність регулятора нахилу, щоб сидяче місце, при необхідності, перетворити на спальне.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Зручний великий підголовник і його бічні елементи виявляться вельми корисні при бічних ударах. На такі моделі варто звернути увагу.

Чохол

Роль цього аксесуара в тому, щоб забезпечити дитині комфортне розміщення. До безпеки він має вельми віддалене відношення. Незручна підкладка або якість матеріалу цілком здатні стати приводом для занепокоєння дитини. Щоб цього не сталося, чохол повинен бути знімний і виготовлений з матеріалу високої якості, відразливого бруд.

Стандарт безпеки

Автокрісла, сертифіковані міжнародними організаціями, визнаються найбільш безпечними. На них обов’язково є спеціальна позначка типу ECE R 44/04, що означає, що краш-тест даними утримує пристосуванням успішно пройдено, і нормативам Єдиного Європейського стандарту модель відповідає повністю. Вимагайте у продавця сертифікат відповідності.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

По можливостям регулювання

Автокрісла призначені для перевезення дітей, зі спинками, випускають в різних варіантах:

 • без регулювання нахилу, коли спинка приймає положення дорослого сидіння;
 • з регулюванням нахилу спинки, коли використання здатності до зміни положення незалежно від автомобільного сидіння дозволяє перевести дитяче автокрісло, при необхідності, у режим сну або назад.

За способом встановлення

Автокрісло кріпиться на переднє або заднє сидіння. Звичайно, друге краще. Для немовлят краще вибирати моделі, що встановлюються проти ходу машини, а старші діти повинні сидіти обличчям вперед, по руху автомобіля.

По практичності догляду

Рідкісний малюк за всю поїздку не залишить в машині сліди свого перебування: розкришене печиво, пролите молоко, фантики від цукерок та інші дрібниці. І все сміття і бруд виявляються на м’якій оббивці дитячого крісла. Так що правило № 1 – вибирати крісло зі знімним чохлом, щоб його можна було випрати і очистити від сміття при необхідності.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Різновиди та маркування

У спеціалізованих магазинах пропонуються різні види та моделі дитячих автомобільних крісел. Серед такого достатку правильний вибір зробити непросто.

Але є моменти, на які варто звернути особливу увагу. Це:

 • вік;
 • зростання;
 • вага дитини.

Останній важливий ще й тому, що віком відповідає не завжди. Виділяють 5 основних та 3 додаткових автокрісел групи.

Група «0» до 10 кг: для новонародженого до року

Категорія для самих маленьких, для дітей 0-9 місяців, вагою до 10 кілограмів. Вони нагадують колиска. Крісла цього типу кріпляться на задньому дивані боком. Іноді їх ставлять вперед потилицею.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Група «0+» до 13 кг, до 1,5 року

Автокрісла для новонароджених і дітей постарше – 0-18 місяців, вагою до 13 кілограмів. Встановлюються спиною по напряму руху, і малюк буде сидіти потилицею в бік руху автомобіля.

Група «1» 9-18 кг, до 4 років

Крісла для малюків 1-4 роки, вагою 9-18 кілограм. Встановлення моделей 1-3 груп – обличчям за напрямком руху, і дитина сидить обличчям до руху машини.

Група «2» 9-25 кг, до 12 років

Автомобільні крісла для дітей 3-6 (7) років, вагою 9-25 кілограм.

Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

Група «3» 25-36, до 12 років

Підтримуюче пристосування для найбільших хлоп’ят – 6-12 років, вагою 25-36 кілограм.

Специфіка правильної установки автокрісла

Дотримання у цій справі простих правил допоможе вберегти малюка від небажаних травм, якщо трапиться позаштатна ситуація:

 • Не варто встановлювати його на сидіння, оснащений подушкою безпеки.
 • Задній диван авто набагато більше переднього підходить для установки дитячого автокрісла. Він ще й безпечніше.
 • При установці пристрою рекомендується в точності слідувати схемою, викладеною в інструкції.
 • Автокрісло закріплюється максимально щільно.
 • Головка малюка в люльці, яка встановлюється проти напрямку руху, повинна знаходитися нижче краю автокрісла.
 • Якщо зафіксувати положення дитини в автокріслі тільки стандартним ременем, він повинен проходити по середині дитячого плеча.
 • Голова дитини не повинна виступати над верхнім краєм спинки крісла. Вибирайте крісло з високими підголовниками.
 • Як вибрати автокрісло для дитини: ТОП кращих моделей і рейтинг 2019 року

  Скільки коштує автокрісло

  До того часу, як дитині виповниться 12, батькам доведеться придбати не менш 4-х автокрісел. І це якщо пощастить. Витрати чекають серйозні, так як за пристрій високої якості викласти доведеться чимало.

  Розкид цін на такі вироби великий. Але бренд – це не тільки дорого, це за замовчуванням гарантована якість виробів, а отже, і гарантія безпеки маленького пасажира.

  Європейські моделі, як правило, забезпечені сертифікатами якості, так що обійдеться в чималу суму – від 6 до 30 тисяч рублів. Китайські автокрісла сумнівної якості коштують значно менше – 2-5 тисяч.

  Рейтинг кращих моделей 2019 року

  Зробити повний огляд і перерахувати всі автокрісла для дітей всіх віків, що випускаються у світі, неможливо. Але окремі моделі гідні бути включеними в ТОП кращих:

 • Britax Romer Baby-Safe Sleeper (група «0»). Ціна коливається від 22 300 до 24 240 рублів.
 • Kiddy Evo-Luna i-Size («0+»). Ціна наближається до 35 тисяч рублів.
 • Recaro OptiaFix isofix («1»). Вартість – від 30 тисяч.
 • RECARO Zero.1 (гібридна категорія «0+/1»). Ціна – від 30 тисяч.
 • BRITAX ROMER Discovery SL («2-3»). Ціна – 8010 тисяч рублів.
 • JOIE Transcend («1-2-3»). Ціна – 9-25 тисяч рублів.
 • Не сподівайтеся знайти ідеальне автокрісло. Його ще не виготовили. Зате підходить для вашого малюка обов’язково знайдеться.

  Моя довідка - Корисні поради