Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

Догляд за малюками відразу після народження викликає у батьків певні труднощі, і першою з них є процедура підстригання нігтів. Як навчитися стригти нігті новонародженому, щоб не поранити малюка і не заподіяти йому біль, адже ручки й ніжки такі маленькі, а шкіра дуже ніжна. Батьки бояться, що неправильний рух може призвести до серйозних наслідків, і через подряпину в шкіру потрапить інфекція.

Для чого стригти нігті новонародженому

Немовлята в перший час не можуть контролювати і координувати свої рухи, тому, махаючи ручками, вони можуть легко себе поранити. Довгі нігті – джерело інфекції, адже під ними збираються частинки пилу, катишки від одягу. Все це сприяє розвитку хвороботворних бактерій, тому батьки повинні підстригати нігті дитині через 14 днів після народження.

Що необхідно знати при проведенні процедури

Відразу після народження пластина дуже тендітна, а ложі досить м’яке. Якщо приступати до подстриганию саме в цей час, можна пошкодити ложі і заподіяти біль малюкові.

Важливо знати, як правильно проводити процедуру, особливо в перші місяці життя.

В якому віці можна підстригати нігті

Батьки часто не знають, коли і як стригти нігті маленькому карапузові. Педіатри наполегливо рекомендують не стригти їх протягом перших 2 місяців життя, незважаючи на їх довжину. Перші нігтики самі обламуються. Щоб не дозволити малюкові подряпати себе, батьки повинні надіти йому так звані «царапки». Однак залишати довгі нігті також не можна, адже з часом відбудеться викривлення пластини, форма стане некрасивою. Неврологи не підтримують педіатрів, і радять перший раз зістригти нігті, коли дитині виповниться 2 тижні.

Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

Як часто проводити процедуру

Кожна дитина – індивідуальність, і не можна точно сказати, через деякий час приступати до повторення процедури – в одних малюків нігті ростуть повільно, в інших – швидко. Тому підстригати їх потрібно в міру відростання.

На ручках пластина зростає швидше, ніж на ногах, тому рекомендується стригти 1-2 рази в тиждень, на ногах маніпуляція проводиться 1 раз в 2 тижні.

Вибираємо правильний манікюрний набір

Для дітей розроблені манікюрні набори, які включають:

 • Щипчики або кусачки. З їх допомогою можна зістригти основну частину пластини.
 • Ножиці. Використовуються після щипчики для видалення залишків нігтя. При виборі цього інструменту потрібно стежити за тим, щоб ручки мали пластмасові наконечники, а кінці ножиць були закругленими.
 • Пилка. Краще вибирати інструмент із закругленими краями і дрібним напиленням.
 • Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Для догляду за руками дитини не можна використовувати інструменти, призначені для дорослих, так як можна легко поранити малюка.

  Підготовка до процедури

  Не всі діти люблять цю процедуру, тому необхідно докласти масу зусиль, щоб налаштувати дитину на її проведення.

  Поради від мам:

 • Не можна проводити процедуру підстригання, якщо дитина нервує, кричить, плаче. Потрібно дізнатися причину такої поведінки. Приступати до состриганию бажано в той час, коли у дитини хороший настрій.
 • Якщо малюк не хоче, йому не можна розповідати всякі страшилки і лякати, інакше він і зовсім відмовиться від процедури.
 • Можна включити мультфільм. Мабуть, цей метод вважається найбільш ефективним, адже дитина пильно дивиться на екран і відволікається від процедури.
 • Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Перед тим, як приступити до состриганию нігтів, потрібно продезінфікувати манікюрний набір.

  Як не налякати малюка

  Процедура не повинна перетворюватися на тортури. Можна підготувати дитину, показавши її проведення на собі. Після того, як малюк понаблюдает, можна і йому зробити манікюр. Багато батьки практикують проведення процедури новонародженому, коли він спить. Так робити не можна – якщо дитина прокинеться, він дуже злякається.

  Оптимальна форма нігтиків

  За порадами педіатрів, форма пластини на ручках повинна бути закругленою, на ногах – прямий. Чому на ніжках потрібно зістригати прямо? Саме така форма не дозволяє пластині врости в шкіру. Не можна стригти «під корінь». В такому випадку можна пошкодити шкіру новонародженого.

  Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Технологія першого та наступного підстригання нігтів

  Якщо батьки не знають, як обрізати нігті карапузові, допоможе покрокове керівництво.

  На ручках немовляти

  Стригти потрібно спеціальними ножицями.

 • Перед тим, як підстригти, необхідно вимити руки з милом, а інструменти протерти тампоном, змоченим в спирті.
 • Ручку малюка потрібно міцно взяти в свою руку, проте не можна заподіювати дискомфорт. Пальчик новонародженого слід надійно зафіксувати між своїм вказівним і великим пальцями.
 • Ножиці рекомендується тримати перпендикулярно по відношенню до пальця, пластину потрібно зрізати по прямій лінії, заокруглюючи на кінцях.
 • Не можна підрізати «під корінь», повинно залишитися не менше 2 міліметрів.
 • Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Якщо під час маніпуляції випадково поранили палець свого карапуза, ранку відразу ж слід обробити розчином фурациліну, можна змастити зеленкою.

  На ніжках

  Нігті на ніжках потрібно зрізати по прямій лінії. Це запобіжить подальше небажане вростання пластини. Якщо край пластини вростає в шкіру, відбувається запалення, і доводиться звертатися до лікаря.

  Прибираємо задирки

  Якщо на пальчиках часто з’являються задирки, головне – не допустити, щоб малюк їх обгриз зубами. Якщо під рукою не виявилося потрібного інструменту, спочатку можна заклеїти пальчик пластиром. Прибирати задирки потрібно правильно. Перед тим, як зрізати задирок, рекомендується обробити шкіру дезинфікуючим засобом, а після процедури пластину обов’язково змастити дитячим кремом.

  Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Можливі проблеми

  Не всім дітям подобається робити манікюр, багато з них вередують, деякі впадають в істерику. В результаті може вийти так, що пальчик малюка поранено.

  Що робити, якщо поранили малюка

  Після того, як на пальці у дитини з’явилася ранка або подряпина, проблемне місце потрібно обробити антисептичним розчином і забинтувати палець. Педіатри рекомендують перший манікюр або педикюр довірити їм, щоб показати батькам, як правильно це зробити.

  Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Як допомогти немовляті, якщо пальчик запалився

  При виконанні манікюру на ручках немовляти бажано залишати 2 міліметри, краю закруглятися, а верх зрізати по прямій лінії. На ніжках потрібно підстригати прямо, так як повне підстригання може спровокувати вростання, і шкіра на пальці запалиться. У малюка м’які нігті, тому вони дуже рідко вростає в тіло.

  Однак, якщо таке сталося, бажано звернутися до хірурга, в дитяче відділення, так як самому впоратися з цією проблемою буде неможливо.

  Що робити, якщо дитина не дає стригти нігті

  Підстригати нігті потрібно в той час, коли малюк відволікається. Деякі батьки проводять процедуру, коли дитина їсть або спить, що вкрай небажано. Мама повинна добре відчувати свою дитину, щоб вибрати момент для проведення процедури. Деяким малюкам подобається дивитися телевізор, тому під час підстригання можна включити мультики.

  Як стригти нігті новонародженому правильно і коли можна перший раз

  Причини вростання нігтів: методи лікування

  Неналежний догляд за нігтьової пластиною тягне подальше її вростання. Багато вирішують проблему шляхом зрізання стирчить краєчка. Однак це не гарантує, що проблема знову не дасть про себе знати.

  Хірургічна операція або лазерна терапія допомагають позбутися від проблеми, проте новонароджений переносить дані методи досить болісно. Щоб зберегти красу і здоров’я нігтів, потрібно здійснювати правильний догляд за ними, починаючи з самого народження. Тільки так пластина придбає красиву форму, а нігті будуть виглядати здоровими.

  Моя довідка - Корисні поради