Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

Правильний вибір і приготування суміші для годування малюка – запорука хорошого здоров’я, настрою і зростання. Вибір продуктів для дитячого харчування великий. Суміші максимально відповідають складу материнського молока і безпечні для дітей. Але немовлята можуть погано є навіть саму якісну і дорогу суміш, якщо вона неправильно приготовлені. Розглянемо, як приготувати дитячу суміш, щоб вона полюбилася малюкові і принесла користь здоров’ю.

Як розводити суміш

Вивчення інструкції, складеної виробником їжі для маленьких, дозволить правильно зробити суміш. На що звернути увагу при читанні керівництва:

 • Підходить харчування для віку і особливостей дитини (алергія, недоношеність та інше).
 • Слід уточнити, скільки грамів продукту необхідно для малюка в його віці.
 • Рекомендована температура води.
 • Як зберігати розкриту пачку, і скільки коробка може бути відкрита. Для контролю – напишіть на упаковці, коли її відкрили. Це необхідно на випадок, якщо доведеться відкласти годування з цієї тари, а потім повернутися до неї. Багато батьків, при подорожах або переїздах, залишають вдома розкриту пачку, а потім не можуть згадати, коли її відкрили.
 • Пропорції суміші та води – як правило, 1 мірна ложка на 30 мілілітрів.
 • Але все-таки перший крок до правильного годування – вибір продукту. Наведемо список найбільш популярних сумішей для малюків:

 • Ненні випускається на козячому молоці в Новій Зеландії. Молоко кози володіє рядом переваг, у порівнянні з коров’ячим, підходить для малюків з індивідуальними смаковими пристрастями і легко засвоюється.
 • Нутрілак – продукт збагачений цінними речовинами, амінокислотами. Використовується при анемії, прискорює ріст і розвиток, підходить ослабленим дітям.
 • Нан, Нестожен – продукти фірми Nestle. Відрізняються високою якістю, містять пребіотики, Омега 3. Забезпечують повноцінний розвиток дитини.
 • Нутрилон – ціла група продуктів для дітей: недоношених, з харчовими проблемами, алергічними проявами і здорових.
 • Малютка – суміші відрізняються невисокою ціною і відмінною якістю, улюблені багатьма поколіннями немовлят та їх мамами.
 • Продукт вибирають за порадою педіатра, виходячи з смаку малюка і можливостей батьків.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Готування суміші для новонародженого

  Якщо потрібно організувати харчування для новонародженого, готувати продукт потрібно особливо ретельно. Малюк абсолютно не готовий до зустрічі з агресивним зовнішнім середовищем – потрібно дотримуватися стерильність, ретельно стежити за чистотою рук, посуду, води.

  Основні моменти готування суміші:

 • Почати приготування молочка потрібно з миття рук з милом.
 • Посуд для годування стерилізують заздалегідь. В запасі завжди слід тримати кілька чистих пляшок і сосок, а не стерилізувати їх, коли малюк вже кричить від голоду.
 • Готувати продукт слід прямо перед годуванням. В чисту пляшечку вливаємо нагріту до потрібної температури (36-38 °) воду (в ідеалі потрібно прогріти на 2-3 ° вище, так як при контакті з пляшкою і порошком рідина охолоне). Можна гріти воду прямо в тарі для годування.
 • Мірна ложечка не повинна бути вологою. Набираємо повну ложку без гірки і вводимо в воду. Закриваємо соскою і ретельно струшуємо, щоб забезпечити розчинення всього порошку.
 • Важливий момент – перевірка температури отриманого молочка перед годуванням. З соски, не торкаючись руки, капаємо суміш на зап’ясті або в згину ліктя. Правильна суміш залишає приємне тепло.
 • Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Процес приготування швидко стане звичним, і не буде викликати труднощів. Зазначимо, що не радять робити виробники харчування та педіатри:

 • Всипати порошок в дуже гарячу воду (якщо це не зазначено в інструкції), а потім охолоджувати до потрібних параметрів. Поживні речовини в молоці руйнуються при дії високих температур. Тим більше не можна варити порошок.
 • Змінювати пропорції. Розбавляти нижче рекомендованої концентрації – малюк буде голодним. Якщо порошку занадто багато, можливі розлади травлення – зригування, коліки.
 • Не варто самостійно розраховувати норми харчування за віком, вагою або іншим показникам. Необхідні малюкам обсяги суміші добре прораховані педіатрами на підставі наукових даних і багаторічної практики.
 • Часто міняти суміші. Травний тракт малюка ще не готовий до регулярній зміні продуктів. Для зміни харчування, якщо в цьому є необхідність, потрібно вибирати час, коли дитина здорова, весела та бадьора. Також слід порадитися з лікарем, щоб вибрати правильний продукт. Всі компанії випускають великий асортимент харчування, що відповідає різним потребам і станом здоров’я.
 • Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Ще декілька порад допомогу мамам. Гарною підмогою в приготуванні і збереження стерильності будуть спеціальні пристосування – стерилізатор і підігрівач. Вони значно полегшать мамам життя, особливо якщо малюк на штучному вигодовуванні.

  Важливо: точне дотримання інструкцій з приготування на упаковці забезпечить малюка молочком, максимально наближений по складу до материнського, захистить від хвороб, забезпечить ріст і розвиток.

  Як стерилізувати пляшечку

  Перед початком стерилізації всю дитячий посуд потрібно добре очистити від залишків молочка. Це краще зробити відразу, щоб суміш не підсохла. Миють посуд з використанням спеціальних миючих засобів для малят.

  Мити пляшечки і соски засобами для миття посуду не можна. Пластикова посуд зручна і безпечна, скляна – добре промивається, довговічна, її легше стерилізувати.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Основні способи:

 • Окропом. Пляшки заливають водою і ставлять на плиту. Час кип’ятіння – 8-10 хвилин.
 • Електричний стерилізатор для дитячого посуду. Хороший варіант для турботливих мам, у яких є кошти для придбання.
 • Мікрохвильова піч з пароваркою. Зручний варіант, особливо якщо вона вже є в господарстві.
 • Спеціальні кошти – розчини, таблетки. Це спосіб хороший у відсутності електрики і можливості для кип’ятіння. Засіб розчиняють у воді і занурюють посуд на 30-60 хвилин.
 • Батькам доведеться вибрати один з варіантів, щоб малюк отримував їжу з стерильної посуду.

  Якою водою краще розводити суміш для новонароджених

  Виробники дитячого харчування подбали про спеціальну воді для приготування сумішей. Вона відрізняється від звичайної:

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  • високим ступенем очищення від забруднень і мікробів;
  • вмістом мінералів, кисню та інших корисних компонентів.

  Потрібно кип’ятити спеціальну дитячу воду? Виробники запевняють, що такої необхідності немає. Проте народна мудрість і багаторічний досвід радять перестрахуватися. Більшість мам воліють пропустити таку воду через фільтр, а ще краще прокип’ятити.

  При використанні звичайної води з-під крана її фільтрують, а потім кип’ятять. Тривалий або повторний кип’ятіння не рекомендовані, так як вода втрачає всі корисні речовини.

  Довідка: дистильовану воду для харчування дітей не використовують.

  Як правильно годувати малюка сумішшю розведеної

  Суміш готують за 5-10 хвилин до годування. Вона повинна добре розійтися у воді. Довше тримати готове молочко не варто. Якщо пляшечка охолола, її можна потримати в гарячій воді.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Отвір у сосці повинен пропускати суміш крапельно, щоб дитина не давився струменем. Малюка годують, уклавши на руку, стежать, щоб головка не запрокидывалась.

  Малюк повинен з’їсти всю рекомендовану порцію, допускається залишок розміром з п’яту частину норми. Якщо дитина продовжує смоктати, коли суміш закінчилася, не потрібно, щоб він заковтував повітря. Пляшечку забирають, дають пустушку або відволікають іграшкою.

  Залишки приготовленої суміші можна зберігати для наступного годування. Не рекомендується тримати молочко в холодильнику і використовувати повторно.

  Як годувати вночі

  Нічні годування потрібно правильно організувати, тоді мама зможе добре відпочити. Молочну суміш з вечора готувати не потрібно.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  У стерильну пляшечку потрібно відміряти воду і підготувати порошок в необхідній кількості.

  Якщо є підігрівач, воду тримають в ньому. Щоб воду не розігрівати, можна використовувати термос. У відсутності цих корисних пристосувань рідина доведеться підігрівати.

  Після годування краще відразу занурити весь посуд у воду, щоб вранці було легше відмити.

  Як годувати в подорожі

  Більшість дітей роблять перші подорожі ще в дитячому віці. На дорогу треба запастися потрібною кількістю харчування, стерильною посуду, сосками, щоб не посилити у малюка стрес від втрати рідної колиски поганий їжею.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Основне правило при годуванні – готувати суміш перед застосуванням. Тому візьміть воду і тримайте порошок для розведення в чистому закритому пакеті.

  Можна взяти в дорогу сумку-термос, при подорожі в машині використовувати підігрівач від прикурювача. У поїзді розігріти воду можна від титану. У довгих подорожах багатьох виручає готова вода для приготування дитячого харчування.

  В допомогу мандрівникам продають готові розлучені суміші в стерильній тарі. Довіряти чи такого товару – вирішувати батькам.

  Як зберігати для подальшого годування малюка

  Відкриті упаковки дитячого харчування зберігаються зазвичай недовго – близько 3-х тижнів. При цьому слід дотримуватися рекомендовані умови – вологість, температуру. Інакше порошок вбере вологу, запахи, перетвориться в грудкувату масу.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Приготоване молочко треба дати малюкові протягом 2-х годин. Краще – одразу після змішування. Залишати до наступного годування залишки суміші заборонено. Не можна робити запас продукту для немовляти і зберігати в холодильнику, просто розігріваючи його в міру потреби.

  Грудне молоко – найкраще харчування для дітей. Але обійтися тільки їм вдається дуже рідко. Більшість мам змушені підгодовувати своїх малюків сумішами. На дитячому харчуванні виросло чимало міцних здорових дітей. Молочні суміші – надійний і перевірений багатьма поколіннями спосіб забезпечити дитині повноцінний ріст і розвиток.

  Моя довідка - Корисні поради