Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

Правильний вибір і приготування суміші для годування малюка – запорука хорошого здоров’я, настрою і зростання. Вибір продуктів для дитячого харчування великий. Суміші максимально відповідають складу материнського молока і безпечні для дітей. Але немовлята можуть погано є навіть саму якісну і дорогу суміш, якщо вона неправильно приготовлені. Розглянемо, як приготувати дитячу суміш, щоб вона полюбилася малюкові і принесла користь здоров’ю.

Як розводити суміш

Вивчення інструкції, складеної виробником їжі для маленьких, дозволить правильно зробити суміш. На що звернути увагу при читанні керівництва:

 • Підходить харчування для віку і особливостей дитини (алергія, недоношеність та інше).
 • Слід уточнити, скільки грамів продукту необхідно для малюка в його віці.
 • Рекомендована температура води.
 • Як зберігати розкриту пачку, і скільки коробка може бути відкрита. Для контролю – напишіть на упаковці, коли її відкрили. Це необхідно на випадок, якщо доведеться відкласти годування з цієї тари, а потім повернутися до неї. Багато батьків, при подорожах або переїздах, залишають вдома розкриту пачку, а потім не можуть згадати, коли її відкрили.
 • Пропорції суміші та води – як правило, 1 мірна ложка на 30 мілілітрів.
 • Але все-таки перший крок до правильного годування – вибір продукту. Наведемо список найбільш популярних сумішей для малюків:

 • Ненні випускається на козячому молоці в Новій Зеландії. Молоко кози володіє рядом переваг, у порівнянні з коров’ячим, підходить для малюків з індивідуальними смаковими пристрастями і легко засвоюється.
 • Нутрілак – продукт збагачений цінними речовинами, амінокислотами. Використовується при анемії, прискорює ріст і розвиток, підходить ослабленим дітям.
 • Нан, Нестожен – продукти фірми Nestle. Відрізняються високою якістю, містять пребіотики, Омега 3. Забезпечують повноцінний розвиток дитини.
 • Нутрилон – ціла група продуктів для дітей: недоношених, з харчовими проблемами, алергічними проявами і здорових.
 • Малютка – суміші відрізняються невисокою ціною і відмінною якістю, улюблені багатьма поколіннями немовлят та їх мамами.
 • Продукт вибирають за порадою педіатра, виходячи з смаку малюка і можливостей батьків.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Готування суміші для новонародженого

  Якщо потрібно організувати харчування для новонародженого, готувати продукт потрібно особливо ретельно. Малюк абсолютно не готовий до зустрічі з агресивним зовнішнім середовищем – потрібно дотримуватися стерильність, ретельно стежити за чистотою рук, посуду, води.

  Читайте також:
  Температура води для купання новонародженої дитини: яка повинна бути

  Основні моменти готування суміші:

 • Почати приготування молочка потрібно з миття рук з милом.
 • Посуд для годування стерилізують заздалегідь. В запасі завжди слід тримати кілька чистих пляшок і сосок, а не стерилізувати їх, коли малюк вже кричить від голоду.
 • Готувати продукт слід прямо перед годуванням. В чисту пляшечку вливаємо нагріту до потрібної температури (36-38 °) воду (в ідеалі потрібно прогріти на 2-3 ° вище, так як при контакті з пляшкою і порошком рідина охолоне). Можна гріти воду прямо в тарі для годування.
 • Мірна ложечка не повинна бути вологою. Набираємо повну ложку без гірки і вводимо в воду. Закриваємо соскою і ретельно струшуємо, щоб забезпечити розчинення всього порошку.
 • Важливий момент – перевірка температури отриманого молочка перед годуванням. З соски, не торкаючись руки, капаємо суміш на зап’ясті або в згину ліктя. Правильна суміш залишає приємне тепло.
 • Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Процес приготування швидко стане звичним, і не буде викликати труднощів. Зазначимо, що не радять робити виробники харчування та педіатри:

 • Всипати порошок в дуже гарячу воду (якщо це не зазначено в інструкції), а потім охолоджувати до потрібних параметрів. Поживні речовини в молоці руйнуються при дії високих температур. Тим більше не можна варити порошок.
 • Змінювати пропорції. Розбавляти нижче рекомендованої концентрації – малюк буде голодним. Якщо порошку занадто багато, можливі розлади травлення – зригування, коліки.
 • Не варто самостійно розраховувати норми харчування за віком, вагою або іншим показникам. Необхідні малюкам обсяги суміші добре прораховані педіатрами на підставі наукових даних і багаторічної практики.
 • Часто міняти суміші. Травний тракт малюка ще не готовий до регулярній зміні продуктів. Для зміни харчування, якщо в цьому є необхідність, потрібно вибирати час, коли дитина здорова, весела та бадьора. Також слід порадитися з лікарем, щоб вибрати правильний продукт. Всі компанії випускають великий асортимент харчування, що відповідає різним потребам і станом здоров’я.
 • Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Ще декілька порад допомогу мамам. Гарною підмогою в приготуванні і збереження стерильності будуть спеціальні пристосування – стерилізатор і підігрівач. Вони значно полегшать мамам життя, особливо якщо малюк на штучному вигодовуванні.

  Важливо: точне дотримання інструкцій з приготування на упаковці забезпечить малюка молочком, максимально наближений по складу до материнського, захистить від хвороб, забезпечить ріст і розвиток.

  Як стерилізувати пляшечку

  Перед початком стерилізації всю дитячий посуд потрібно добре очистити від залишків молочка. Це краще зробити відразу, щоб суміш не підсохла. Миють посуд з використанням спеціальних миючих засобів для малят.

  Читайте також:
  Коров'яче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

  Мити пляшечки і соски засобами для миття посуду не можна. Пластикова посуд зручна і безпечна, скляна – добре промивається, довговічна, її легше стерилізувати.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Основні способи:

 • Окропом. Пляшки заливають водою і ставлять на плиту. Час кип’ятіння – 8-10 хвилин.
 • Електричний стерилізатор для дитячого посуду. Хороший варіант для турботливих мам, у яких є кошти для придбання.
 • Мікрохвильова піч з пароваркою. Зручний варіант, особливо якщо вона вже є в господарстві.
 • Спеціальні кошти – розчини, таблетки. Це спосіб хороший у відсутності електрики і можливості для кип’ятіння. Засіб розчиняють у воді і занурюють посуд на 30-60 хвилин.
 • Батькам доведеться вибрати один з варіантів, щоб малюк отримував їжу з стерильної посуду.

  Якою водою краще розводити суміш для новонароджених

  Виробники дитячого харчування подбали про спеціальну воді для приготування сумішей. Вона відрізняється від звичайної:

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  • високим ступенем очищення від забруднень і мікробів;
  • вмістом мінералів, кисню та інших корисних компонентів.

  Потрібно кип’ятити спеціальну дитячу воду? Виробники запевняють, що такої необхідності немає. Проте народна мудрість і багаторічний досвід радять перестрахуватися. Більшість мам воліють пропустити таку воду через фільтр, а ще краще прокип’ятити.

  При використанні звичайної води з-під крана її фільтрують, а потім кип’ятять. Тривалий або повторний кип’ятіння не рекомендовані, так як вода втрачає всі корисні речовини.

  Довідка: дистильовану воду для харчування дітей не використовують.

  Як правильно годувати малюка сумішшю розведеної

  Суміш готують за 5-10 хвилин до годування. Вона повинна добре розійтися у воді. Довше тримати готове молочко не варто. Якщо пляшечка охолола, її можна потримати в гарячій воді.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Отвір у сосці повинен пропускати суміш крапельно, щоб дитина не давився струменем. Малюка годують, уклавши на руку, стежать, щоб головка не запрокидывалась.

  Малюк повинен з’їсти всю рекомендовану порцію, допускається залишок розміром з п’яту частину норми. Якщо дитина продовжує смоктати, коли суміш закінчилася, не потрібно, щоб він заковтував повітря. Пляшечку забирають, дають пустушку або відволікають іграшкою.

  Читайте також:
  Подорож з дитиною на машині: куди краще поїхати, лайфхаки та поради

  Залишки приготовленої суміші можна зберігати для наступного годування. Не рекомендується тримати молочко в холодильнику і використовувати повторно.

  Як годувати вночі

  Нічні годування потрібно правильно організувати, тоді мама зможе добре відпочити. Молочну суміш з вечора готувати не потрібно.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  У стерильну пляшечку потрібно відміряти воду і підготувати порошок в необхідній кількості.

  Якщо є підігрівач, воду тримають в ньому. Щоб воду не розігрівати, можна використовувати термос. У відсутності цих корисних пристосувань рідина доведеться підігрівати.

  Після годування краще відразу занурити весь посуд у воду, щоб вранці було легше відмити.

  Як годувати в подорожі

  Більшість дітей роблять перші подорожі ще в дитячому віці. На дорогу треба запастися потрібною кількістю харчування, стерильною посуду, сосками, щоб не посилити у малюка стрес від втрати рідної колиски поганий їжею.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Основне правило при годуванні – готувати суміш перед застосуванням. Тому візьміть воду і тримайте порошок для розведення в чистому закритому пакеті.

  Можна взяти в дорогу сумку-термос, при подорожі в машині використовувати підігрівач від прикурювача. У поїзді розігріти воду можна від титану. У довгих подорожах багатьох виручає готова вода для приготування дитячого харчування.

  В допомогу мандрівникам продають готові розлучені суміші в стерильній тарі. Довіряти чи такого товару – вирішувати батькам.

  Як зберігати для подальшого годування малюка

  Відкриті упаковки дитячого харчування зберігаються зазвичай недовго – близько 3-х тижнів. При цьому слід дотримуватися рекомендовані умови – вологість, температуру. Інакше порошок вбере вологу, запахи, перетвориться в грудкувату масу.

  Як приготувати суміш для новонароджених правильно: який розводити водою

  Приготоване молочко треба дати малюкові протягом 2-х годин. Краще – одразу після змішування. Залишати до наступного годування залишки суміші заборонено. Не можна робити запас продукту для немовляти і зберігати в холодильнику, просто розігріваючи його в міру потреби.

  Грудне молоко – найкраще харчування для дітей. Але обійтися тільки їм вдається дуже рідко. Більшість мам змушені підгодовувати своїх малюків сумішами. На дитячому харчуванні виросло чимало міцних здорових дітей. Молочні суміші – надійний і перевірений багатьма поколіннями спосіб забезпечити дитині повноцінний ріст і розвиток.

  Моя довідка - Корисні поради