Волосся на грудях у дівчини: причини і що робити?

Здрастуйте дорогі читачки. Сьогодні ми говоримо про чудеса оволосіння. Заколосилися волоски на тілі, що це значить, невже я перетворююся на чоловіка?! Спокійніше. Розберемося по ходу статті чому з’являються волосся на грудях у дівчини і що з цим робити.

Надмірне оволосіння грудини і шкала Ферримана-Голлвея

Давайте зробимо 2 застереження на початку розгляду теми. Волосся в області грудини не повинні бути пушковими і ми не розповідаємо про волосинки навколо ареолярного кола.

Застереження №1. Пушкове волосся

Пушкова волоски ростуть у нас по всьому тілу. Це тоненькі, ледь помітні волоски на обличчі, руках, ногах, животі. Вони буквально покривають наше тіло, вони м’які, ніжні, світлі, ледь помітні. Це норма. На питання, що робити з зростанням гармата, відповідь проста. Нічого. Ви здорові.

Коли мова йде про небажаної рослинності, ми говоримо про термінальних волосках:

 • жорстких;
 • темних;
 • довгі (довші пушкового).

Такі волосся в нормі ростуть на обличчі, по середній лінії живота і навіть на грудях, словом в андрогензалежних зонах у чоловіків. У жінок це захворювання і називається воно гірсутизмом. Для дівчат і жінок зростання такої рослинності — проблема: і психологічна і фізіологічна.

Застереження №2. Волоски навколо ареоли

Якщо ви помітили довгі темні волоски, в невеликій кількості пробиваються навколо САК (сосково-ареолярного комплексу) — це нормально. Лікувати вас не треба. Якщо волоски починають рости активніше або з’являються грубі волосинки, на всякий випадок відвідайте гінеколога-ендокринолога, перевірте, чи немає яких-небудь гормональних збоїв.

Гірсутизм і 7 андрогензалежних зон нашого тіла

Надмірне оволосіння в андронезависимых зонах називається гірсутизмом і вважається синдромом різних порушень в організмі жінки або дівчини. Для визначення ступеня оволосіння придумали спеціальну шкалу (Ферримана-Голлвея), за якою визначають ступінь «волосатості» для кожної ділянки тіла окремо по бальній системі:

 • На підборідді, щоках, верхній губі.
 • Шиї.
 • Між молочними залозами (в області грудини).
 • У верхній частині живота.
 • У верхній частині спини (між лопатками).
 • На сідницях і стегнах.
 • В області плеча.

Волосся на грудях у дівчини: причини і що робити?

Гірсутизм різного ступеня спостерігається приблизно у 2-20% жінок. Сам по собі не небезпечний синдром. Але він супроводжує досить серйозні аномалії і хвороби. І не варто його ігнорувати. Як визначити ступінь гірсутизму, подивіться в дзеркало, порівняйте реалії і наведений нижче малюнок, виберіть потрібний бал.

Волосся на грудях у дівчини: причини і що робити?

Для кожної зони окремо прораховується ступінь оволосіння і підсумовується результат. Якщо зростання волосинок визначається в межах 8 балів — ви здорові. Якщо набрали від 9 і вище балів можна задуматися про гірсутизм і звернутися до лікаря.

Зростання волосків в ділянці грудини зазвичай поєднується з надмірною оволосіння обличчя і шиї, і супроводжується порушенням менструації, нерегулярністю циклу, болями, матковими кровотечами, нездатністю завагітніти або виносити дитя, анемією.

Синдром лікується довго (від півроку до року) і треба обов’язково усунути причини росту волосся в області жіночого бюста.

Причини зростання небажаних волосся між грудьми

Чому ж жінки страждають на гірсутизм? Давайте розбиратися. Товсті термінальні волоски виходять, коли ніжні пушкове волосся піддаються впливу ендо – або екзогенних чинників і трансформуються в жорсткі, темні зарості.

Найпоширеніші причини такої трансформації:

 • ідіопатичний надлишок чоловічих статевих гормонів (причини не з’ясовані);
 • негативний вплив деяких лікарських засобів;
 • гіперандрогенія;
 • генетика (сімейна схильність).

Детальніше про причини росту волосся між грудьми дивіться на малюнку нижче.

Причини гірсутизму:

 • передчасне статеве дозрівання, менопауза;
 • ідіопатичний гірсутизм (ідіопатичний синдром надлишку андрогенів) — погано вивчене, але часто спостерігається стан, що характеризується незначним гірсутизм, акне і нерегулярними менструаціями без значних гормональних відхилень;
 • прийом лікарських засобів (фенітоїн, гексахлорбензол, глюкокортикоїди, прогестини, анаболічні препарати, андрогени);
 • розлади надниркового походження (полікістоз яєчників, андробластома, гранулезотакаклеточная пухлина, лютеома вагітних, гипертекоз, хронічна ановуляція, гіпоталамічна аменорея);
 • розлади гіпофізарного походження (синдром Іценко-Кушинга, акромегалія);
 • генетичні та хромосомні аномалії.

Що робити при надлишкове оволосіння, коли починати турбуватися?

Почнемо з другої частини питання. Якщо ви вищипували волосся, эпилировали з допомогою пінцета або бритви пушкова волоски між молочними залозами, зростання жорстких волосся цілком може бути результатом таких дій. Так можна заробити інфекцію шкіри або гипертекоз.

Якщо у всіх жінок у вашому роду спостерігалося надмірне оволосіння, не супроводжується негативними змінами фізіології, вам потрібен не лікар, а косметолог.

Якщо ви приймали гормони або інтерферони, деякі антибіотики і анаболіки, є шанс, що гірсутизм — наслідки такого лікування. Препарати потрібно відмінити.

Якщо ніякого гірсутизму після статевого дозрівання не було, ви не пили ліки і не вищипували волосся на шкірі грудини, а у вас «підвищилася волосатість», що це значить, може сказати тільки гінеколог-ендокринолог. Поспішіть до лікаря.

Що робити, якщо волосся докучають? Усунути причину, якщо це можливо. Самі вищипувати волосся не треба (на їх місці виростуть більш жорсткі, темні і довгі). Волосинки видаляють лазером — випалюють цибулину, нагріваючи волосся.

Або звертаються до методів электродеструкция. Електричний струм направлено руйнує цибулину. За кілька процедур можна зупинити ріст волосся при вираженому гірсутизм. Але процедура болюча і не дешева.

Ще один метод боротьби з оволосіння — фотоепіляція. Метод безболісний, якщо ви не потрапили під потужний апарат. В останньому випадку можливий дискомфорт.

Гідність апаратних методик — стійкий ефект. Але, пам’ятайте, результат не довічний.

Описані процедури не впливають на причину гіперроста волосся і досить дороги. Це приводить нас до наступного питання, як позбавитися від оволосіння в області грудини народними методами?

Зазвичай рекомендують обробляти їх перекисом водню або настоянкою шкірки волоського горіха. Ці методи можуть зробити волосся світліше, але не позбавити від них. Плюс вони подразнюють шкіру. Краще звернутися до фахівців.

Наприклад, якщо у вас випадково «сбойнула» гормональна, лікар може призначити гормони, що коригують гормональний фон: співвідношення естрогену і тестостерону. Іноді це допомагає зменшити жорсткість і кількість волосся, що ростуть в небажаних місцях.

На цьому ми закінчуємо огляд теми. І хочемо нагадати, видалення пушкового волосся — данина моді, не корисна для організму. Боротися з волоссям в області грудини треба, якщо це гірсутизм. Ми прощаємось до нових статей. І сподіваємося, що ви запросите друзів через соціальні мережі до нас на вогник.

Моя довідка - Корисні поради