Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Багатьох молодих батьків цікавить, що їх дитина повинна вміти в 2 місяці. Щоб розібратися з цим, треба ознайомитися з основними вміннями дітей двомісячного віку.

Фізичні параметри

Другий місяць життя діток характеризується тим, що у них починають розвиватися основні фізичні параметри. Саме в цей період новонароджений активно росте і розвивається.

Зростання і вага

На першому місяці життя дітки беруть непоганий старт для подальшого розвитку. Однак при переході на наступний місяць дитячий організм розвивається в рази швидше. Протягом наступних кількох тижнів вага новонародженого повинен збільшитися на 1-1,5 кілограма. При цьому зростання зростає не менше ніж на п’ять сантиметрів. Також змінюється і розмір голови, який збільшується на 20 мм.

Сон маляти

Відразу після народження діти більшу частину дня сплять, однак поступово час для сну зменшується. Через 60-70 днів після народження денний сон ділиться на п’ять періодів. Два з них довгі і тривають по три години, а решта три — короткі, так як їх тривалість складає півгодини. Вночі дітки сплять по 11-12 годин з невеликими перервами на прийом їжі.

Апетит

З віком апетит діток зростає і тому треба годувати їх по 2-3 рази в добу. Лікарі стверджують, що щодня дитина повинна їсти 900 мл материнського молока. Однак це приблизне значення, так як денний обсяг харчування залежить від темпераменту новонародженого, його апетиту і жирності молока. Тому не варто лякатися, якщо він їсть трохи менше, ніж потрібно в його віці.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Як розвивати дитину в 2 місяці

Коли немовляті виповниться два місяці, він не повинен постійно лежати в ліжечку і нічого не робити. Тому батькам варто самостійно розвивати свого дитинчати. Для цього його періодично поміщають на спеціальний килимок або в манеж. Тут поверхня буде менш м’якою, що буде провокувати малюка до руху.

Після переміщення малюка в манеж або на килимок перед нею можна поставити 2-3 іграшки яскравого кольору.

Це сприяє розвитку фокусування погляду. Деякі фахівці радять користуватися іграшками, які періодично видають якісь звуки. Завдяки цьому до кінця місяця у малюка покращиться слух. Розвиваючи дитину, не можна забувати про його м’язах. Щоб зміцнити їх, малюка періодично тримають у вертикальному положенні. Це зміцнює спинні і шийні м’язи, які відповідають за утримання голови. У такому положенні можна пересувати по кімнаті немовляти, щоб він розглядав предмети інтер’єру і пізнавати навколишній світ.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Як спілкується двомісячний малюк

До найбільш радісних моментів молодих батьків відносять першу посмішку їх новонародженої дитинки. Саме посмішку вважають головним засобом спілкування в такому ранньому віці. Вперше дітки починають посміхатися через 10-15 днів після народження. Однак спочатку усмішка з’являється тільки під час сну. Усвідомлено діти починають посміхатися, коли їм виповнюється два місяці.

Дітки можуть подарувати посмішку оточуючим, коли вони відчувають себе спокійно і затишно. Якщо малюк голодний або йому щось не подобається, усмішка зникає, і він починає вередувати. В цьому випадку краще відразу взяти його на руки, щоб він заспокоївся.

Які навички освоює двомісячний грудничок

Багатьох цікавить, що вміє робити маля в такому ранньому віці і які вміння у нього розвиваються. Виділяють чотири групи навичок, які розвиваються у новонароджених.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Рухові

Головними вважають рухові навички, що відповідають за координацію рухів.

Рухи голови

Коли немовляті два місяці, він починає впевненіше тримати голівку. Проте повертати її йому важко, і тому для цього знадобиться допомога батьків. Щоб малюк швидше навчився рухати головою, доведеться регулярно брати його на руки і обережно повертати голівку в ліву і праву сторони.

Моторика рук

У двомісячних діток непогано розвинена дрібна моторика рук. У цьому віці вони вміють:

 • стискати долоні в кулачки і утримувати їх 5-10 хвилин;
 • піднімати ручки і тримати їх у вертикальному положенні декілька хвилин;
 • брати неважкі предмети і гратися ними.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Психоемоційний розвиток

Також важливим є психоемоційний розвиток і психологія, що відповідають за сприйняття звуків, зір, а також мова.

Зорові реакції

Зір у немовлят розвинена добре, так як вони з раннього віку можуть самостійно спостерігати за пересуваються об’єктами і розпізнавати людські обличчя. Однак до року всі діти добре бачать тільки те, що знаходиться поблизу. Віддалені об’єкти вони розпізнають в рази гірше.

Розвиток слуху

Кожна дитина розпізнає джерела звуку, що знаходяться неподалік. Наприклад, якщо він почує віддалений звук, то йому доведеться прислухатися, щоб визначити, звідки він походить.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Мова

Місячний і двомісячний малюк не може говорити. У цьому віці вони видають нескладні звуки, які не можна назвати промовою. Більшість дітей починають говорити після півроку або року.

Емоційні прояви

До трьох місяців у дітей яскраві емоції, які проявляються у вигляді дратівливих криків або радісних посмішок. Проявляються емоції залежать від настрою дитини. Якщо він дуже роздратований, він плаче і починає кричати. Однак коли він повністю задоволений, на його обличчі з’являється широка посмішка.

Інтелект

Інтелект немовлят оцінюється за ступенем розвитку сенсорного сприйняття і рухової системи. Щоб інтелект швидше розвивався, треба регулярно спілкуватися з малюком, займатися з ним гімнастикою і тренувати його моторику.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Що вміє недоношена дитина в 2 місяці

У недоношеного малюка на другому місяці життя проявляється загальна слабкість зі зниженим м’язовим тонусом і слабкою рухливістю.

Також можуть спостерігатися проблеми з вродженими рефлексами. Іноді вони слабко розвинені або повністю відсутні.

Однак не всі недоношені малюки стикаються з такими труднощами. Бувають випадки, коли з другого або третього місяця вони починають нормально розвиватися. Поступово підвищується фізична активність, і зникає загальна млявість. Також про нормальному розвитку свідчить збільшення у вазі. В такому віці недоношені дітки слабко утримують голівку, і тому батькам доведеться допомагати їм з цим.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Ігри та вправи для розвитку

Як грати з двомісячною дитиною і чим їм займатися, щоб сприяти його розвитку? Існує кілька корисних вправ, з якими повинні ознайомитися молоді батьки.

Пробуємо на смак

Всі дітки постійно щось тягнуть до себе в рот, так як це їх основний метод пізнання навколишнього світу. Тому молоді мами повинні стежити за порядком у будинку, щоб дитина не змогла зашкодити своєму здоров’ю. Пробуючи на смак предмети, малюк навчиться відрізняти їх один від одного.

Масаж і «самомасаж»

Щоб малюк ознайомився з новими і незвичними тактильними відчуттями, слід організувати для нього самомасаж за допомогою круп. Для цього на тверду і рівну поверхню розстеляється плівка, на яку зверху висипають крупу. Потім обережно кладуть дитинку. Тривалість такого масажу складає 5-10 хвилин.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Зарядка для пальчиків

Тренують Пальчики новонароджених з двомісячного віку. Для цього батькам доведеться впливати на активні точки пальців, щоб вони стали більш гнучкими. При виконанні зарядки треба розвивати хапальний рефлекс. Для його розвитку в кожну долоньку малюка кладуть невелику кульку. Вправи проводять до тих пір, поки дитина не почне рефлекторно його схоплювати.

Розвиваємо слухову і зорову активність

Вправи для розвитку зорової активності і слухового сприйняття проводять з віку 2-3 місяці. Для поліпшення слуху застосовують дзвіночок, яким дзвенять поза полем зору малюка. Така вправа допоможе йому навчитися визначати джерело звуків. Щоб поліпшити зір, перед малюком на відстані 50-60 см ставлять різні іграшки. Він навчиться фокусувати на них погляд і розрізняти їх. Для розвитку далекого зору іграшки доведеться ставити подалі, на відстані 80-100 див.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Правила догляду за немовлям

Двомісячний малюк потребує правильному догляді і тому треба ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть доглядати за ним:

 • Дотримання правил гігієни. Щоранку дитини повинно починатися з промивання очей і носових порожнин. Для цього краще використовувати підігріту воду.
 • Обтирання. Складки немовляти треба щоденно обтирати теплою водичкою, щоб на шкірі не було почервонінь і подразнень.
 • Догляд за пупком. У перші місяці життя треба стежити за пупком і обробляти його розчином перекису водню.
 • Купання. Лікарі радять повністю купати маля лише після того, як заживе їх рана на пупку. Для проведення водних процедур використовують теплу воду.

Що дитина повинна вміти в 2 місяці: розвиток та навички малюка

Яку вакцинацію повинен пройти дитина

У кожної дитини повинна бути індивідуальна прищеплювальна карта, в якій вказують зроблені щеплення. До трирічного віку діткам роблять вакцини від:

 • краснухи;
 • гепатиту;
 • дифтерії;
 • правця;
 • коклюшу;
 • кору;
 • туберкульозу.

Висновок

Молодих батьків цікавлять особливості розвитку новонароджених діток. Щоб розібратися з розвитком і навичками двомісячних немовлят, треба ознайомитися з тим, що вони повинні робити в такому віці.

Моя довідка - Корисні поради