Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Музичний мобіль на ліжечко для новонароджених дозволяється підвішувати з перших днів життя, вибрати відповідну модель допоможе рейтинг найкращих виробників. Подібна іграшка сприяє розвитку пізнавальних процесів не тільки у дітей, але і старших малюків. Кожна модель відрізняється набором функцій, механізмом, типом кріплення. Важливо вибрати безпечний і надійний товар.

Різновиди мобілів

Мобілем називають обертову карусельку з підвішеними іграшками. Кріпиться пристрій до бортика ліжечка або вішається на гачок спеціальної дуги. Є різновиди з музичним супроводом і без нього.

Відрізняються іграшкові каруселі розмірами, типом кріплення і механізму, кількістю функцій, матеріалом, з якого виконано пристрій. Кожен вид мобіля відповідає певному віку дитини.

Підбираємо іграшку для різних віків

Підвішувати мобіль дозволено вже з перших тижнів життя дитини. Безпечно використання буде тільки за умови дотримання певних вимог.

Для новонароджених

Користь для немовляти пристрій принесе тільки в наступних випадках:

  • відстань від дитини в ліжечку до іграшки має бути 28 см;
  • висіти карусель має над грудною кліткою малюка, а не над головою;
  • музика повинна бути тихою і грати не більше 5 хвилин.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Занадто часте використання іграшки у віці дитини до одного місяця призводить до перевтоми.

Для немовлят від двох до чотирьох місяців

У цей час спостерігається пожвавлення дитини у відповідь на рух мобіля, йому вдається сконцентрувати увагу на іграшках. Час включення пристрою як і раніше, має бути обмежена. Не варто включати прилад перед сном.

Для дитини до півроку

Дитина старше 4 місяців вивчає предмети на дотик, тому намагається дістати і схопити підвішені іграшки. У цей час слід подбати не лише про різноманітність іграшок, але і надійному кріпленні.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Для діток від півроку

Після півроку дитина вчиться повзати і вставати на ніжки. Мобіль використовується рідше, але музика може стати фоном під час ігор. Якщо іграшки знімаються, то малюк з ними грає.

На що потрібно звертати увагу при виборі

Як вибрати дитячий мобіль? Щоб зробити правильний вибір, необхідно познайомитися з головними характеристиками, визначити переваги та відмінності.

І найважливіше вимога — товар повинен бути якісним і безпечним.

Матеріал виробу і конструкція

Іграшки можуть бути виконані з пластмаси й тканини. Сама конструкція найчастіше пластикова, але зустрічається і дерев’яна. Всі деталі повинні мати міцне кріплення.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Механізм роботи

Рух підвісної пристосування залежить від механізму. Для запуску необхідно вручну прокрутити заводку, або потрібно вставити елементи живлення.

Електричний

Обертання каруселі триває більше 20 хвилин. Маля радує різноманітність мелодій. Немає необхідності періодично підходити до ліжечка для запуску руху, так як прилад працює від батарейок.

Деякі моделі в комплект включають пульт управління, яким можна контролювати роботу каруселі на відстані: змінювати гучність звуку, швидкість обертання, включати підсвічування.

Механічний

Механічний мобіль після заводки працює не більше 5 хвилин. В більшості випадків є обмежений набір мелодій, відсутня підсвітка.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Музика

Вимоги до вибору мобіля, які стосуються музики:

  • важливо, щоб звук був гарної якості;
  • краще, якщо буде присутня функція відключення звуку в будь-який момент;
  • бажано, щоб регулювалася гучність звуку.

Мелодія, відтворена механічним мобілем, спокійна і нагадує музику з музичної шкатулки. Електричний пристрій містить запис декількох мелодій, тому попередньо слід прослухати весь набір.

Тип кріплення

Всі кріпильні деталі повинні бути міцними, надійними. Крім цього, кріплення повинно підходити типу ліжечка. Мобіль кріпиться гачком до дузі або до бічної стінки ліжечка за допомогою затискача.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Зручно, якщо кріплення можна регулювати по висоті і ширині. У цьому випадку, крім ліжечка, мобіль можна зафіксувати в іншому місці.

Багатофункціональність

Деякі моделі характеризуються цілим набором функцій: підсвічування, проектор, музична панель. Крім цього, регулюється звук, швидкість крутіння, є можливість вибрати мелодію.

Зовнішній вид підвісних іграшок

Підвісні іграшки відрізняються розмірами, матеріалом, формою, кольором. Якщо іграшки знімаються, то з ними можна грати, коли дитина підросте, їх можна переважувати або замінювати. Виготовляють іграшки з пластику або тканини. Тканинні іграшки м’які, але вимагають регулярного прання, так як збирають пил і бруд. Гігієнічними вважаються пластмасові іграшки, які можна в будь-який момент протерти вологою ганчіркою.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Обов’язково всі деталі іграшки повинні бути великими. Добре, коли присутні тільки основні кольори, вони краще сприймаються дітьми.

Додаткові функції

Додатковими функціями, які присутні у деяких моделей каруселей, відносять: нічник-проектор.

Рейтинг кращих мобілів для немовлят

Відомі виробники дитячих товарів обов’язково випускають мобілі на ліжечко. Як визначити, який краще? Товар відрізняється якістю, функціональністю і безпекою.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Tiny Love «Острів солодких мрій»

Іграшки при включенні випромінюють розсіяне світло, на підвісках є чорно-біле зображення. В репертуарі класична музика і звуки природи, загальна тривалість звучання 18 хвилин. Іграшки обертаються по колу і навколо своєї осі. Крім основних функцій, дитяче пристрій оснащений нічником.

Fisher-Price «Мрії про метеликів 3 в 1»

М’які іграшки обертаються під спокійну класичну музику та звуки природи. Проектор відображає блакитні зірки, створюючи чарівну атмосферу в кімнаті. В комплект входить пульт управління.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Мобіль Tiny Love «Бумбокс»

В арсеналі пристрою шість різних мелодій від класики до джазу. Додатковою функцією є нічник з розсіюючим світлом. Панель мобіля знімається і перетворюється на магнітофон з клавішами, які світяться.

Chicco «Чарівні зірки»

Мобіль відтворює класичні та сучасні мелодії. Є функція проектора, звуковий сенсор, який дозволяє автоматично вимикати і включати механізм. В комплект входить пульт управління.

Мобіль на ліжечко для новонароджених: рейтинг кращих, як вибрати з фото

Мобіль «Жирафик»

Іграшки, підвішені на карусель, зроблені з пластику. Кожні деталі (руки, голова, ніжки) рухаються під час кручення окремо. Два режими роботи: музика без кручення або музика з обертанням. Є функція таймера, вибір музики, регулювання гучності.

Chicco «Бджолиний будиночок»

Механічний мобіль заводиться поворотом ключа. Іграшки-бджілки обертаються під спокійну мелодію. Будиночок-вулик, який також висить на каруселі, знімається і використовується як музична панель.

Моя довідка - Корисні поради