Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Бажаючи придбати ліжечка дитячі, питанням, як вибрати їх так, щоб не прогадати, задаються практично всі батьки. Різноманітність моделей і виробників занадто велика, і не завжди зрозуміло, що ж саме треба враховувати, коли йдеш в магазин. Сучасна спальна меблі для малюків — це ціле незвідане царство для кожного, у кого тільки народилося дитя.

Потрібна ліжечко в перший рік життя немовляти

Перший рік життя дитини має велике значення для формування здорового організму і подальшого активного зростання. Батьки іноді вважають, що в такому віці легко обійтися без спеціальної ліжечка. Але це не так. Завдяки спеціальній меблів малюк буде відчувати себе комфортніше, легше засинати, а його кістки стануть правильно рости.

Популярні виробники меблів для малюків

Більшість популярних виробників дитячих меблів — італійські компанії. Хоча є вітчизняні марки, наприклад «Можга».

На що звернути увагу при виборі

Правильно вибрати ліжечко для малюка — дуже важливо. Від неї прямо залежить якісний сон дитини, рівень його тривожності, а значить, і подальший розвиток. Люди дають різні поради щодо того, на що саме звертати увагу, вибираючи цей предмет меблів. Але є щось спільне, що завжди враховують:

 • вік малюка;
 • відповідні габарити;
 • виконання днища і зміна його рівня;
 • безпека;
 • матеріал.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

При правильному визначенні пріоритетів у кожному з цих пунктів вибір стане набагато простіше.

Обираємо з урахуванням віку

Перше, на що звертають увагу, вибираючи ліжечко, — вік. Її розмір і тип, в першу чергу, залежать від того, наскільки дитина великий чи маленький. Малюкові потрібна менша ліжечко, яка б дозволяла його присипляти.

У той же час, дитина у віці більше року здатне частіше засипати самостійно.

Габарити

Розміри меблів для сну цілком залежать від зростання малюка і пов’язані з тим, який його вік. За рідкісним винятком, для кожної категорії дітей виробляють типи ліжечок стандартних габаритів. Скажімо, довжина спального місця для немовлят коливається в межах 1-1,25 метрів.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Варіант виконання днища

Днище дитячих ліжечок буває:

 • целковим;
 • рейковим.

Целковый низ зустрічається в старих моделях і антикварних меблів. Сьогодні його намагаються уникати, оскільки, на відміну від рейкової, він не дозволяє матрацу дихати, і там утворюється цвіль. Рейкове дно роблять достатньо міцним, щоб воно могло витримати не тільки вагу, але і рухи дитини.

Можливість змінювати рівень днища

Сучасні ліжка можуть похвалитися наявністю функції, яка суттєво полегшить життя батьків — зміна рівня дна. Завдяки такому механізму ліжко використовують у різному віці. Найпоширеніший варіант — три режиму. Крім того, зниження днища дозволяє забезпечити безпеку малюка.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Основні вимоги безпеки

Вимоги безпеки до дитячих меблів в цілому і ліжок зокрема залежать від віку. Так, у випадку з дітьми до трьох років важливу роль відіграє наявність загородок, які не дають їм випасти. Безпечними повинні бути і матеріали. Не допускають наявності елементів, які можуть бути з’їдені. А кути роблять згладженими.

Матеріал для виготовлення дитячих ліжечок

Вибір дитячого ліжечка залежить від того, з якого матеріалу вона виготовлена. У більшості випадків споживачам пропонують два основних варіанти:

 • металеві меблі;
 • дерев’яні меблі.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Яку з них купувати, це питання особистих переваг, так і особливостей кожного з матеріалів. Деталі залежать від того, про дитину якого віку йде мова.

Метал

Перевага металевих ліжок — їх довговічність. Їх не можна просто так зламати. Та й коштують вони дешевше. У той же час, подібна меблі не припустима, якщо мова йде про немовлят. Це пов’язано з її травмоопасность. Найчастіше, металеві ліжка вибирають для дітей старше 10 років.

Дерево

Дерев’яні вироби рекомендують для немовлят і дітей, яким ще не виповнилося десяти років. До їх переваг відносять більшу м’якість матеріалу, його натуральність. У той же час, всі дерев’яні поверхні лакують безпечним лаком. Інакше дитина пораниться.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Різновиди ліжечок для дитини

Нестачі в різноманітності видів ліжечок для дитини немає. На ринку представлені і класичні моделі, і ексклюзивні, і меблі з різними особливостями, пристосована до конкретного віку. Більшість товарів у вітчизняних магазинах відносять до таких категорій:

 • колиски;
 • класичні ліжка;
 • ліжка-трансформери;
 • манежі;
 • овали;
 • приставні спальні місця;
 • спальні місця для двох.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Вибирають між ними, виходячи зі свого бюджету і особистих потреб.

Колиска

Колиска, яку також називають колискою, являє собою поширений варіант спального місця для новонародженого. Її стандартна довжина не перевищує 95 сантиметрів. Роблять її з легких матеріалів, що дозволяє легко пересувати виріб по дому. Особливість — здатність створювати теплий і затишний простір, який так нагадує материнську утробу.

Класична ліжечко

Звичайна дитяче ліжечко, що зустрічається у більшості вітчизняних будинків, являє собою прямокутну конструкцію з бортиками, твердо стоїть на підлозі. На відміну від люльки, вона не дозволяє заколисувати малюка. Роблять таке спальне місце з дерева, дотримуючи всі норми.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Трансформер

Спальне місце-трансформер дозволяє відмовитися від частої зміни меблів з-за збільшення віку дитя. Такі моделі в будинках, де є немовлята, можуть використовуватися не тільки ліжко, але і як пеленальний столик, комод. З часом зайві елементи прибирають, і виріб перетворюється в стандартний спальне місце для підлітка. Довжина такої речі досягає 160 сантиметрів.

Манеж

Ліжечко-манеж — рідкісний випадок меблів для зовсім маленьких, який роблять із застосуванням металевих деталей. Вона хороша для подорожей, завдяки здатності легко складатися. Її купують для того, щоб дозволити малюкові не тільки спати, але й грати безпечно огородженій просторі.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Доставне ліжко

Такий варіант спального місця для малюка виступає в ролі компромісу для батьків, які бажають виконати рекомендацію психологів щодо спільного сну з дітьми, але не бажають з ними ділити своє ліжко. Ліжечко з малюком просто приставляють до батьківської на якийсь час, а потім переносять в інше приміщення.

Овальна

Головне достоїнство овальних та круглих ліжечок у повній відсутності кутів. Завдяки цьому їх вважають безпечним варіантом для немовлят, які часто неспокійно вовтузяться у сні. В коло розміром 97 на 55 сантиметрів кладуть новонародженого. За рахунок невеликого збільшення розмірів отримують овал, в якому спить дитина до двох років.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Ліжко для двійні

Батькам, у яких народилася двійня, часто незручно тримати малюків у різних ліжках. Спеціальні конструкції вирішили цю проблему. Зовні вони нічим не відрізняються від інших спальних місць для дітей, крім пари деталей — вони дещо більше і всередині розділені додатковою перегородкою, що дозволяє «селити» там двох малюків одночасно.

Важливі елементи дитячих ліжечок

У всіх дитячих ліжечок є особливо важливі конструктивні елементи — колеса, маятники, полози.

Колеса

Зручна дитяче ліжечко – та, яку можна без утруднення пересувати по дому. Для цього, замість ніжок, моделі оснащують колесами. Вибирати варто спальні місця зі знімними колесами. Крім того, більше цінуються колеса зі спеціальними фіксаторами, не дають їм рухатися самостійно у разі наявності нерівностей.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Маятниковий механізм

Завдяки моделям з поздовжнім або поперечним маятником, батьки тримають дітей, не піднімаючи їх на руки. Є два типи маятникового механізму:

 • поздовжній;
 • поперечний.

Ліжка, оснащені першим, дозволяють заколисувати вздовж тіла, а другим — поперек нього. Звідси і назва. Звертають увагу на наявність фіксатора маятника.

Полози-гойдалка

Полози-гойдалка — особливий тип ніжок, що дозволяє не тільки пересувати ліжечко по приміщенню, але і качати її без маятникового механізму. По суті, це давній варіант гойдалки, так і принцип роботи такий же, як у крісла-гойдалки. Тут теж не завадять фіксатори, що дозволяють спальному місцю не розгойдуватися, коли в цьому немає потреби.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Силіконові накладки

Головна мета силіконових накладок — захистити, як предмет меблів, так і дитини. Всім відомо, що зовсім маленькі люблять пробувати свої спальні місця на смак. Завдяки такій накладці вони не зможуть цього зробити, та в їх стравохід не потраплять шматочки дерева. А ліжко збереже цілісний зовнішній. Накладки роблять прозорими, з харчового силікону, з-за чого вони підходять під будь-яку модель.

Аксесуари

Перші місяці життя дитина перебуває в ліжечку майже цілодобово. Вона перетворюється у його маленький особистий будинок, тому так важливо, щоб навіть аксесуари робили його перебування комфортним і розвиваючим.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

До основних аксесуарів для дитячих спальних місць відносять:

 • ящики і комоди;
 • бампери;
 • знімні рейки;
 • ковдри і подушки;
 • розвиваючі елементи.

Кожен з цих елементів має власне важливе значення.

Ящик в підліжковому просторі

Спальні місця для різних віків оснащують спеціальними комодами, які дозволяють зберігати в них спальні приналежності або інші речі. Іноді подібні конструкції мають форму одного великого ящика на всю довжину ліжка, в інших же випадках являють собою розділене на кілька ящиків простір.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Знімні рейки

Знімні рейки відносять до тих елементів, які мало кому помітні, але при цьому вони здатні грати величезну роль у підвищенні зручності. Вони являють собою спеціальні «прути», вийнявши які, можна відкрити одну з стінок спального місця.

Завдяки цьому підростаючий малюк може залізти туди самостійно. В іншому ж випадку йому завадили б борту.

Матрац і подушки

Матрац — перша спальне приналежність, вибором якою займаються. Вибираючи його розмір, виходять з габаритів меблів. А ось жорсткість залежить від віку дитя:

 • до півтора років — жорсткі моделі;
 • старше півтора років — напівжорсткі.

Ліжечка дитячі: як вибрати кращу для новонародженого, види і рейтинг 2019 року

Вибирають гіпоалергенні наповнювачі — спеціальні види пластику, кокосове волокно, латекс. Що стосується подушок, то їх починають підкладати, лише коли дитині виповниться три роки. Довжина такої постільної приналежності відповідає довжині плеча. Кращі наповнювачі — синтепон і холлофайбер.

Рейтинг кращих моделей 2019 року

Цей огляд ми закінчимо ТОПом кращих моделей і виробників дитячих ліжечок на 2019 рік:

 • Безшумні класичні ліжечка Pali.
 • Forest Lovely Giraffe з поперечним маятником.
 • Овальна Valle Bianca.
 • Приставна Fiorellino Dalmatina.
 • Класична Можга Регіна.
 • Можга Валерія з поздовжнім маятником.
 • Маятникова Papaloni Olivia.
 • Трансформер Nuovita Nido Magia.
 • Як легко зрозуміти з цього рейтингу, кращі виробники — італійські.

  Висновок

  Вибрати дитяче спальне місце непросто через те, що доводиться враховувати велику кількість особливостей. Це і вік малюка, і безпека, і конкретні вимоги місця проживання. Ринок пропонує велику різноманітність моделей — від класичних до складних трансформерів. Обзавестися підходящої меблями вдасться сім’ї з будь-яким гаманцем.

  Моя довідка - Корисні поради