Куди сходити з дитиною в Іркутську: пам’ятки і місця для відпочинку

Іркутськ відноситься до старовинних сибірським поселень. Це обласний центр, відомий своїми пам’ятниками архітектури, культурними традиціями. Мегаполіс пропонує відвідувачам безліч розваг: відвідування клубів, магазинів, виставок або музеїв. Щоб дізнатися, куди краще сходити з дитиною, приїхавши в Іркутськ, не потрібно наймати гіда або годинами сидіти в мережі, прокладаючи маршрут. Всі поради зібрані в одному місці, тут.

Вихідні в Іркутську. Збираємо валізи

Ви приїхали в Іркутськ на пару днів. Хочеться провести їх з максимальною користю: сходити з дитиною в музей, на каток або в центр розваг. Часу мало, а варіантів багато. Потрібно вибрати парочку, щоб реалізувати їх у залежності від передбачуваного району перебування. До уваги відпочиваючих доступні зал органної музики, театри і музеї в кількості 4 штук, 32 бібліотеки, найстаріша з яких містить у собі майже 100 тисяч примірників рідкісних книг.

Іркутськ зібрав в одному місці ряд бібліотек, назва яких говорить сама за себе:

 • краєзнавчого музею;
 • наукова, держуніверситету;
 • обласна, імені Молчанова-Сибірського.

Крім цього, у місті зосереджено 17 закладів для дорослого читача і 10 для дітей, всього там зібрано понад півмільйона примірників книг, часто рідкісних, датованих 18 століттям.

В Іркутську діють цирк, контактний дитячий зоопарк, зоогалерея, нерпинарий, залізниця для маленьких пасажирів на острові Кінному. Залишилося вибрати, куди піти, підготуватися – і в шлях.

Де можна погуляти з малям

Спочатку потрібно визначитися з часом візиту. Влітку розваги одні, взимку – зовсім інші. У теплу пору року для школярів і зовсім маленьких відкриті спортивні майданчики, луна-парк, діють дитячі шоу на відкритому повітрі. І це не рахуючи численних кафе, де так здорово посидіти, поїсти морозива і попити сік, коротаючи час в кінотеатрі перед сеансом, походом в зоопарк.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Взимку трохи інша програма: катки, льодові розваги, різноманітні тематичні шоу та виставки, реаліті-квести. Впливає на вибір і конкретний район міста, якщо немає можливості вільно переміщатися, або час, відведений на відпочинок, суворо лімітовано.

Ленінський округ

Тут розташований чудовий дитячий центр «Острів скарбів». Відчути себе у вирі подій, перевірити силу, спритність і витривалість, як справжній пірат ковзати по канатах і хвацько скочуватися по крутих гірок допоможе парк розваг на вулиці Авіабудівників. А ще там є кафе, окремі сімейні та дитячі атракціони.

Свердловський округ

У цьому районі розташовані дитячі ігрові зони «Мадагаскар», «Ялинки-голки», «Стриб-скок», батутний парк, кімната свята для малюків «День варення». В останній допоможуть організувати святкування дня народження для іменинника віком від 1 року до 10 років, з фото і відеозйомкою.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Правобережний округ

У дитячої творчої арт-студії «Фан-чулан» дитину не можна просто залишити, поки дорослі займаються покупками, а й захопити ліпленням, розписом іграшок, щоб він захоплююче і повноцінно провів час. Назва центру «Ай да тридев’яте дитяче царство» додаткових коментарів не потребує: у ньому малюки весело грають з аніматорами і в тематичних ігрових зонах, святкують дні народження, запускають кольорові повітряні кулі.

Жовтневий округ

І знову центри розваг – «Антошка», «Піку-бум», «Карамелька» і «Степашка». Який з них вибрати, якщо скрізь весело, святково і майже завжди відкрито?

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Розважальні центри в місті

В Іркутську одночасно діє близько 50 різних за тематикою центрів розваг, розташованих в різних районах міста. Вони відрізняються по віковій категорії, видами дозвілля: ігрові автомати, атракціони, квест-кімнати, спеціалізовані розважальні комплекси для дитячих святкувань, арт-студії і багато іншого.

Льодові катки Іркутська

Любителі вдосталь покататися на льоду, поковзати на гострих ковзанах, весело провести час з друзями зацікавляться цим видом розваг. В місті діє Льодовий палац на вулиці Лермонтова, центр дозвілля Ice People на Сергєєва, каток на Українській і кілька стадіонів, на яких також є місце для катання. Вони відрізняються по відвідуваності і вартості. А нещодавно на стадіоні «Авіатор» відкрився безкоштовний каток, доступний для всіх бажаючих.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Пізнавальні музеї та експозиції

Для бажаючих, крім розваг, дізнатися щось нове, сходити на екскурсію або виставку, доступні музеї, тематичні експозиції, розраховані на різний вік та інтереси. У місті одночасно функціонують близько 30 різних закладів, серед яких:

 • обласний краєзнавчий музей;
 • меморіальний комплекс декабристів;
 • музей історії імені А. М. Сибірякова;
 • криголам «Ангара» (морський музей);
 • обласний художній музей імені В. П. Сукачова;
 • экспериментарий;
 • садиба Волконських;
 • музей мінералів імені А. В. Сидорова;
 • етнографічний, «Тальцы»;
 • Бойової Слави;
 • В. Р. Распутіна;
 • Цікавої Науки;
 • історії чаю;
 • ілюзій і оптики.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Враховуючи, що у місті проживали декабристи і їх сім’ї, на базі колишніх дворянських садиб організовані тематичні музеї, присвячені долям борців із самодержавством і їх ролі у становленні Сибірського краю.

Музей ретромототехники

Завдяки зусиллям ентузіаста-колекціонера Ст. Ст. Астаф’єва в Іркутську функціонує унікальний музей, який об’єднав зразки мотоциклетної техніки радянського періоду. На площі в півтори тисячі квадратних метрів зосереджені повноцінні екземпляри, і кожен з них – діючий. Будь-який хлопчисько буде радий відвідати цей музей, посидіти в сідлі мотоцикла «Восход» або в салоні «Волги ГАЗ 24».

Іншого такого в Росії немає, тому слава про експозиції гримить далеко за межами Іркутська.

Музей цікавої науки «Экспериментарий»

Надзвичайно привабливим є экспериментарий – місце, де маленьких «самоделкиных» і «менделлевых» навчать ставити досліди, прищеплять любов до науки і досліджень. Девіз музею – краще один раз відчути, ніж 100 разів побачити. Тут вашій дитині точно сподобається. Зручно, що в місті одночасно діють 2 філії – на 130 кварталі і в Академмістечку.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Дитячий музей

Це й не музей в повному розумінні: немає строгих екскурсоводів, захищених зон, куди не можна заходити і чіпати експонати. Програми розраховані на вік від 0 до 18 років, кожній дитині, незалежно від його захоплень, буде по-справжньому цікаво – це гарантує персонал музею. У павільйонах зосереджено 8 десятків різних персонификаций Баби Яги, з ними можна поговорити, пограти і зробити фото на пам’ять.

Старших дітей і батьків чекає виставка «Ожилі картини» – голограми шедеврів мистецтва з музеїв Росії.

Музей оптичних ілюзій «Фантаст»

Ознайомитися з увлекательнейшими оптичними ефектами, об’ємними картинами отримають можливість відвідувачі музею «Фантаст». Вік клієнтів не обмежений, ними стануть і діти, і дорослі. В експозиції зібрані різні оптичні прилади – цивільні і військові, атракціони і зали дзеркал.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Іркутський планетарій

Де ще побачити зірки, дізнатися про будову небесного зводу, ознайомитися з історією відкриттів, як не в планетарії? До послуг відвідувачів стандартні та тематичні програми, сезонні спостереження за зоряним небом, перегляд фільмів з ефектом присутності.

Архітектурно-етнографічний комплекс «Тальцы»

З 1969 року на території в 70 гектарів діє музей-селище Тальцы, розташований в 40 кілометрах від Іркутська. Щоб потрапити сюди, доведеться подбати про транспорт, але воно того варте: разом зібрано 4 різних культурних району, що відтворюють умови проживання в російській старожильческом, бурятського, евенкійському і тофаларском поселеннях. Унікальність експонатів в тому, що велика їх частина врятована після затоплення сіл і сіл в результаті створення водосховищ, будівництва ГЕС.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Парки для активного дитячого відпочинку

Відвідування закритих експозицій розумніше залишити для зими, а влітку піти в парки, на дитячі майданчики, де дитина дасть вихід киплячій в ньому енергії, набігається і надурачится з однолітками, перевірить свою спритність, швидкість реакції і вправність.

Мотузковий парк «Пилигримм»

Відчути себе канатохідця, зробити захоплюючий перехід з натягнутим над землею повітряним майданчиків зможуть відвідувачі мотузкового парку. А головне, що перебувати там абсолютно безпечно, зате викид адреналіну забезпечений – це підтверджується захопленими відгуками відвідувачів.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Унікальний парк розваг «Ліс Чудес»

Сама ідея створення парку виникла на базі екоселища «Світлий Яр», поступово популярність та близькість до міста (25 кілометрів по упорядкованого шосе) здобули місцем славу, як самостійного розважального комплексу. У парку є свій власний богатир Іван.

Присутній там і нечиста сила в особі Баби Яги, а значить, захоплююче інтерактивне проведення часу маленьким відвідувачам гарантовано.

Розважальний центр «Мадагаскар»

У Свердловському окрузі знаходиться ігрова кімната, в якій втілилися герої улюбленого мультфільму про пригоди лева, зебри, бегемота, жирафа і згуртованої команди пінгвінів. Діти, які потраплять сюди, точно не занудьгують.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Ігрова кімната «Антошка»

Популярне місце відпочинку в Жовтневому окрузі пропонує всім бажаючим поринути у світ свята – з гойдалками, лабіринтом і аніматорами. Сюди приходять, щоб весело відсвяткувати день народження, або просто так, щоб, з допомогою аквагриму, перетворитися в персонаж казки, мультфільму, досхочу попускати з мильної бульбашки гармати.

Дитяче містечко «Чипполіно»

Знаходиться посеред міста, на відкритому майданчику Центрального парку. Дітей приваблює можливість побігати, подуріти, дати вихід своєму невгамовному прагненні активно рухатися, катаючись на атракціонах і стрибаючи по батутів.

«Джунглі»

У цьому павільйоні відтворена атмосфера спекотної Африки з високими деревами, звисаючими ліанами та безліччю різних перешкод, які ніяк справжнім любителям пригод. Якщо ваш малюк любить пострибати, побігати по раскачивающимся майданчиків, відчути себе Тарзаном, то «Джунглі» – для нього.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Одноденний сплав по Іркуті з дітьми

Для спортивних тат і мам, а також їх сміливих дітей, підготовлено цікаву, захоплюючу подорож на гумових човнах по Іркуті. Сплав проводиться в присутності інструктора, тільки в гарну погоду. Поїздка сподобається діткам від 4 років і старше, організатори позиціонують цей вид відпочинку, як сімейний. Незабутні враження на цілий день забезпечені.

Спілкування з тваринами

Діти дуже люблять тварин, і ті найчастіше відповідають їм взаємністю. Для повноцінного спілкування маленьких чоловічків з світом живої природи створені зоопарки і спеціальні комплекси, що відтворюють природне середовище проживання.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Контактний зоопарк

Популярний напрям в лікуванні дітей – зоотерапія – доступно тепер і в Іркутську. Там знаходяться більше 30 різновидів домашніх, диких тварин, деякі з них екзотичні, в умовах Сибіру не живуть. І всіх їх дозволяється торкатися, гладити, годувати морквою або яблуком.

З диким іншому дитини сфотографують на пам’ять, а персонал зоопарку розповість, як правильно доглядати за тваринами, про їх звички і звички.

Село з маламутами

Неподалік від Іркутська, в селі Малому Голоустном, знаходиться унікальна звіроферма, на якій вирощують спеціальних північних їздових собак – маламутов. Вони відрізняються доброзичливим характером, легко знаходять спільну мову з дітьми, із задоволенням прокатають маленьких пасажирів взимку на 5 і навіть 35 кілометрів. По дорозі до послуг гостей справжній будинок оленярів, чум, а також тайгові зимовища, де приємно зігрітися і попити чаю.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Нерпинарий

У самому Іркутську, на вулиці Залізничній, знаходиться чарівне місце, де живуть забавні водні тварини – нерпи. Вони вміють не тільки пірнати і плавати, але і малювати, виконувати трюки і брати участь у цих уявленнях.

Зоопарк ЕНОТиКО

Ще один контактний зоопарк, розташований в Ленінському окрузі, по вулиці Авіабудівників. Гостей зустрічають єнот, свинка, їжачок і інші тварини. Сюди забороняється приходити з поганим настроєм, без солодощів для вихованців, зате дозволяється годувати, гладити і обіймати мешканців зоопарку.

Іркутський державний цирк

Всі, без винятку, діти люблять цирк. Так чому б не подарувати їм похід до нього? На Пролетарській, в будівлі держцирку, завжди раді гостям: їх чекають клоуни, дресировані тварини, жонглери і еквілібристи, канатохідці, а також різноманітні сезонні програми. Подаруйте дитині казку – купіть квиток у цирк.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Цирк Шардам

Шардам – це шоу, буфонада, єдине і унікальне твір Данила Хармса, створене для постановки в театрі ляльок. Користується незмінною популярністю у різновікових компаній, і, звичайно ж, у маленьких глядачів.

Кафе «Котейко»

Завершує огляд іркутських пам’яток неповторне місце відпочинку, в якому котики зображені на стінах, столах, картинах, а також абсолютно вільно переміщаються по всій території. Іншого такого кафе не знайти, тому відвідати його вкрай необхідно.

Куди сходити з дитиною в Іркутську: памятки і місця для відпочинку

Моя довідка - Корисні поради