Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Адлер — один з районів міста Сочі. Популярний, високорозвинений курорт. Відмінне місце для сімейного відпочинку з дітьми. В Адлері є готелі, спеціально обладнані для проживання з дітьми першого року життя. Багато пляжі в Адлері мають пологий спуск у море. Субтропічний клімат позитивно вплине на здоров’я дитини. В Адлері є куди сходити з дитиною. Для малюків, наприклад, підійде розважальний центр «Мадагаскар» з атракціонами.

Зміст
 1. Курорти Росії. Переваги і недоліки відпочинку з дітьми
 2. Який сезон підходить для відпочинку
 3. Сочі і його визначні пам’ятки і місця розваг
 4. Співаючий фонтан
 5. Парк розваг і атракціонів «Сочі Парк»
 6. Музей Ніколи Тесли
 7. Музей Леонардо да Вінчі
 8. Мавпячий розплідник
 9. Розважальний центр «Моремолл»
 10. Парк водних атракціонів «Морська зірка»
 11. Аквапарк «Амфибиус»
 12. Океанаріум «Таємниці океану»
 13. Океанаріум «Sochi Discovery World Aquarium»
 14. Морський зоопарк на Мацесте
 15. Чайні будиночки
 16. Сочинський художній музей
 17. Студія художнього скла
 18. Електричний музей Ніколи Тесла
 19. Музей ретро-автомобілів
 20. Гірськолижний курорт Червона поляна
 21. Каньйон річки Псахо
 22. Аквапарк Амфибиус
 23. Форелеве господарство
 24. Що подивитися в Адлері
 25. Океанаріум
 26. Набережна Адлера
 27. Імеретинський курорт
 28. Олімпійський парк
 29. Природні пам’ятки Адлера
 30. Скеля Кисельова у Туапсе
 31. Червона поляна і Роза Хутір
 32. Тисо-самшитовий гай в Хості
 33. Агурские водоспади
 34. Орлині скелі
 35. 33 водоспаду
 36. Парк Рів’єра

Курорти Росії. Переваги і недоліки відпочинку з дітьми

Російські курорти розрізняються за місцем знаходження і призначенню. Від Байкалу до південних берегів Чорного моря розкинулися оздоровчі, туристичні, гірськолижні курорти. Для відпочинку з дітьми підійдуть теплі пляжі чорноморського узбережжя. Сочі ? всесезонний курорт із безліччю пам’яток, розвиненою інфраструктурою, різними видами відпочинку.

На відпочинок з маленькою дитиною краще поїхати в Адлер. Крім теплого моря, сонячних ванн і морського повітря, дитину можна оздоровити за спеціальною програмою для дітей. Їх пропонують деякі санаторії Адлера.

У відпочинку на морі з дітьми багато переваг. Час, проведений батьками з дитиною на відпочинок, запам’ятовується спільними розвагами, іграми, відвідуванням атракціонів.

Діти оздоровлюються, заряджаються сонцем, морем, вітамінами, що принесе користь у зимовий період. Недоліком відпочинку з дітьми можна вважати тільки неможливість відвідування заходів для дорослих.

Який сезон підходить для відпочинку

Найкращим часом для відпочинку на морі з дітьми до трьох років буде кінець весни, перший місяць літа або початок осені. В цей час немає сильної спеки, напливу відпочиваючих. На початку сезону море чисте, немає вірусів, відмінний сервіс. Кінець сезону радує зниженням цін.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

З малюком краще їхати на море на три тижні, мінімум на дві. До п’яти днів піде на акліматизацію. Тільки потім настає час, коли можна повною мірою насолодитися морськими, повітряними і сонячними ваннами, благотворно впливають на організм дитини.

Сочі і його визначні пам’ятки і місця розваг

Сочі — самий великий російський курорт. Пам’яткою можна назвати саме місто. Його прикрашають здравниці палацової архітектури, площі та фонтани в оточенні мальовничої рослинності. Унікальний клімат, море і маса розваг.

Співаючий фонтан

Цікава пам’ятка, яка приваблює тисячі туристів ? співаючі фонтани. З руху води і потоку музики створюється незабутнє видовище, справжнє шоу. Музичний супровід різне за жанром. Поряд з класичною музикою звучать сучасні композиції. Особливо ефектно співаючі фонтани виглядають в темряві.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Парк розваг і атракціонів «Сочі Парк»

Сочі-парк ? чудовий парк атракціонів. Займає значну площу. Там розмістилися музеї, театр ляльок, дельфінарій. Алеї, скверики оточують рідкісні рослини. Одна з алей повита кучерявими рослинами з распыляющейся зверху водою у вигляді туману. Охороняється двома богатирями.

Безліч атракціонів. Для дорослих – Квантовий стрибок і Змій Горинич. Це високі швидкісні гірки. Атракціон вільного падіння Жар-птиця, летять гойдалки Самоцвіти. Не екстремальний Острів Буян з корабликами. Для самих маленьких – гойдалки, каруселі, розважальні заходи. Ще є резиденція Баби Яги і піщаний містечко.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Музей Ніколи Тесли

Винахідник і вчений Нікола Тесла відкрив спосіб перетворення постійного струму в змінний. Від нього працюють всілякі двигуни, електричні прилади. В 1952 році в Югославії заснований музей, що зберігає документи та особисті речі Ніколи Тесли. У Сочі відкрився Електричний музей Ніколи Тесли.

Музей Леонардо да Вінчі

Знайомство починається з картинної галереї. У музеї представлені макети знайомих предметів, винаходи військового призначення. У музеї експонати дозволяють чіпати руками.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Мавпячий розплідник

Мавпячий розплідник – ще одне цікаве місце для дитини і батьків. Це частина НДІ, де можна відвідати три екскурсії. У першій розповідають про види, середовищі існування, звички мавп. Друга тематична екскурсія. Співробітниками інституту проводяться наукові експерименти разом з відвідувачами. У третій спостерігають за поведінкою мавп у великих вольєрах, де містяться десятки тварин.

Розважальний центр «Моремолл»

У ТРЦ безліч магазинів, гіпермаркетів, ресторанів і кафе. Кіноцентр, що складається з восьми кінозалів для перегляду новинок кінематографії. На піратському острові безліч атракціонів, від яких дитина буде в захваті.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Парк водних атракціонів «Морська зірка»

Багатофункціональний аквапарк має одинадцять гірок для любителів різних відчуттів. Крім водних атракціонів, в парку проводяться щоденні пінні шоу за участю аніматорів. Екзотичні дерева освіжають, дарують прохолоду.

Аквапарк «Амфибиус»

Парк водних розваг розташований під відкритим небом на території розважального комплексу. У парку водні гірки зі спуском з великої висоти, по трубі, з рятувальними кругами. Комплекс з п’яти басейнів. Для малюків – майданчик з атракціонами та гірками.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Океанаріум «Таємниці океану»

Сочинський океанаріум схожий на скелю. В ньому розташовані кілька акваріумів з мешканцями океанів. Рифовий акваріум з камінням з Індійського океану, які обростають водоростями. Крім риб, у головної чаші з’являється русалка.

Океанаріум «Sochi Discovery World Aquarium»

Найбільший океанаріум на південному узбережжі складається з акваріумів, тунелю, тематичних зон. Перша зона присвячена прісноводних риб, плаваючих в озерній воді. Морська зона більш екзотична, з приглушеним світлом і шумом моря. У центрі прозорий акриловий тунель, в якому проходять шоу з годуванням акул і інших мешканців.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Морський зоопарк на Мацесте

Ще одним захоплюючим і пізнавальним місцем для дитини буде морський зоопарк. У зоологічному парку багато риб, тварин, таких як: акули, бегемот, крокодили, морж, морський котик. Якщо відвідати зоопарк під час годування, це буде ще цікавіше.

Чайні будиночки

Поблизу чайної плантації знаходиться музей Чайні будиночки Сочі. Відвідавши цей музей, можна дізнатися багато чого про вирощування та обробки чайного листа, побувати на плантації. На завершення В російській хаті для відвідувачів влаштовують чаювання.

Сочинський художній музей

Якщо зіпсувалася погода, і на вулиці ллє дощ, можна сходити в Сочинський художній музей. У музеї п’ять тисяч експонатів різних стилів і епох. Давньоруські ікони, античне срібло, твори декоративного мистецтва.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Студія художнього скла

В студії представлено зроблені вручну вироби з скла різної форми і кольору. Після перегляду експонатів відвідувачів запрошують в майстерню. Майстри за кілька хвилин зі скла роблять фігуру. У студії можна придбати готовий виріб.

Електричний музей Ніколи Тесла

У погану погоду можна сходити в музей Ніколи Тесла, він не схожий на звичайний музей з експонатами. Це інтерактивне шоу, де лаборанти-артисти проводять досліди вченого. У помічники запрошують глядачів із залу. Дітям буде цікаво побачити в музеї розряд блискавки, розпечену плазму, намагнічування волосся за допомогою розряду.

Музей ретро-автомобілів

Музей у Сочі відкрився нещодавно, в 2014 році, але його встигли відвідати більше мільйона чоловік. Музей в закритому павільйоні, там більше ста радянських ретро-автомобілів, випущених в 1930-1990 роках.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Гірськолижний курорт Червона поляна

Під горою Ачишхо знаходиться великий селище Червона Поляна. Він розташований в стороні від курортної зони. Щоб покататися на лижах зі схилу гори, доведеться витратити трохи часу на дорогу. Плюс в тому, що тут можна зняти житло за доступними цінами.

Каньйон річки Псахо

Існує всього два каньйону, що утворилися після землетрусу, – Мокрий і Сухий. По нижньому каньйону протікає річка Псахо, верхній каньйон залишився сухим. На території природного комплексу ростуть семиметрові дерева, стовбури яких покриті мохом.

Аквапарк Амфибиус

В аквапарку Амфибиус діти зможуть побавитися в басейні. Також вибрати водяну гірку на свій смак. Для них в аквапарку працює п’ять дитячих атракціонів. На території є піцерія, кафе.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Форелеве господарство

Бажаючих відвідати Форелеве господарство біля входу зустрічає гід. Він проводжає групу туристів до басейну. У водоймі плаває велика кількість різнокольорових риб, вид яких порадує дорослих і дітей. Далі проходить демонстрація інших відсіків, бажаючі можуть погодувати риб. Потім усі відправляються в дегустаційний зал.

Що подивитися в Адлері

Нудьгувати в Адлері не доведеться, розваги знайдуться для дітей і батьків.

Океанаріум

Обов’язково з дитиною варто піти в океанаріум, це другий за величиною океанаріум в Росії. Діти зможуть подивитися на риб і морських мешканців, погодувати коропів Коі, які плавають у басейні.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Набережна Адлера

Ввечері з дитиною можна прогулятися по центральній набережній Адлера. Помилуватися морським прибоєм, зайти в кафе або піцерію, відвідати сувенірну лавку.

Імеретинський курорт

Імеретинський курорт в Адлерському районі вважається місцем з найкращими пляжами для дітей. Велика частина пляжів покрита великою галькою. Для дітей буде цікавим похід в парк атракціонів. Якщо купити квиток при вході, стають доступні всі атракціони.

Олімпійський парк

Практично всю площу імеретинській низовині займає Олімпійський парк. Обійти територію парку досить важко, тому можна взяти на прокат велосипед. У вечірній час можна побачити неймовірно красиве видовище — співаючі фонтани.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Природні пам’ятки Адлера

Захоплююча поїздка по природних пам’яток Адлера сподобається не тільки дорослим – діти від побаченого також залишаться в захваті.

Скеля Кисельова у Туапсе

Прямовисна гладка стіна скелі досягає у висоту сорок шість метрів. На вершині виростають пицундские сосни і відкривається чудовий вид на море. Багато туристів з дітьми віддають перевагу затриматися в цьому мальовничому місці на кілька днів, розмістившись в наметі нагорі скелі.

Червона поляна і Роза Хутір

У селищі міського типу Красна поляна на Західному Кавказі знаходиться найбільший гірськолижний курорт Роза Хутір. Тут можна відпочити в будь-який час року. Взимку діти можуть із задоволенням покататися на лижах, освоїти катання на ковзанах в критому льодовому приміщенні. При погіршенні погодних умов дітям не доведеться нудьгувати, так як в кожному гірськолижному комплексі є дитячі клуби.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

В літній період можна відправитися в захоплюючий похід, прокотитися всією сім’єю на велосипедах, відвідати аквапарк. Поїздка в це казкове місце не втомить дитини, курорт знаходиться в сорока хвилинах їзди від Адлера.

Тисо-самшитовий гай в Хості

В гаю є два маршрути – Велике і Мале Кільце. Подорожуючи з маленькою дитиною, краще прогулятися по Малому Кільцю протяжністю 1,6 кілометрів.

Забетоновані, огороджені перилами доріжки, прокладені по всьому маршруту Малого Кільця. Йдучи по заповіднику можна побачити рідкісні рослини, занесені в Червону книгу. За цим маршрутом відвідувачі потрапляють в доісторичний ліс. Потім представляється можливість пройти кам’яного лабіринту, в кінці шляху є оглядовий майданчик.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Агурские водоспади

У чотирьох кілометрах від Чорного моря знаходяться Агурские водоспади. Обладнана поручнями стежка, що веде до водоспадів, проходить по краю ущелини. Через 300 метрів від початку шляху можна потрапити до першого Агурскому каньйону. Там знаходиться водоспад заввишки три метри.

Після стежка йде вгору, через 1,5 кілометра відкривається вид на Нижній Агурский водоспад.

Він складається з двох каскадів. Верхній – дванадцять метрів заввишки, нижній – вісімнадцять. Вода потоками стікає в широкий природний басейн. Видершись на крутий підйом, можна опинитися біля Середнього Агурского водоспаду, висота якого сягає 23 метри. Потім йде Верхній водоспад, висотою 21 метр, поблизу якого знаходяться скелі. Незабутнє видовище для дітей і батьків.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Орлині скелі

Щоб поринути у світ природи, потрібно відправитися на південний схід міста Сочі і побувати на Орлиних скелях. Друга назва – Білі скелі, з-за їх кольору. Вертикальні обриви скелі покриті білим вапняком і жовтим піщаником. Піднятися на вершину можна самостійно, без супроводу. Шлях до пам’ятки обладнаний покажчиками, схемами.

33 водоспаду

В ущелині Джегош знаходяться тридцять три водоспаду. Двадцять водоспадів відкриті для відвідування, тринадцять є важкодоступними. Також на території ростуть рідкісні дерева, занесені в Червону книгу. Одним з них є Тюльпанове дерево, якому 750 років.

Куди сходити в Адлері з дитиною: найкращі місця для відпочинку в дощ і гарну погоду

Парк Рів’єра

Парк оснащений великою кількістю різних атракціонів для малюків і підлітків. Навіть дорослі знайдуть собі атракціон по душі.

На території парку є:

 • мотузковий парк;
 • кімната страху;
 • парк динозаврів;
 • дзеркальний лабіринт;
 • колесо огляду;
 • батутний комплекс;
 • океанаріум;
 • пінгвінарій;
 • невеликий зоопарк;
 • музеї.

Побувавши в сочинському парку Рів’єра, діти неодмінно захочуть повернутися туди ще не один раз.

Моя довідка - Корисні поради