Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Деякі батьки не знають, куди їм піти з дитиною в Москві. У столиці розташовано чимало місць, які відвідують з сім’єю. Рекомендується ознайомитися з деякими з них, щоб в майбутньому не виникало труднощів з вибором підходящого місця для відпочинку.

Що подивитися і куди сходити в Москві з дитиною

Поїздка в столицю — відмінне рішення, щоб провести в 2019 році відпустку або вихідні всією родиною. Сьогодні в Москві є сотні найцікавіших місць, які підходять для відпочинку з дітками. Однак, незважаючи на різноманіття вибору, батькам складно вибрати місця, щоб провести вихідні. Люди, які обмежені фінансами, можуть відвідати кращі в країні парки. Тут навіть без фінансових витрат вдасться добре відпочити з дітками. Також у місті є й інші розваги, однак за них доведеться платити.

Парки для прогулянок в теплу пору

З малюками віком 1 рік або трохи старше в липні або серпні можна здійснити невеличку подорож по місцевих парків, розташованих в центрі. Вони відкриті цілодобово і тому прогулятися на свіжому повітрі можна і увечері.

Парк Таганський

Знаходиться в центрі міста і тому дістатися до нього нескладно. Площа парку становить сім гектарів, завдяки чому на його території вдалося розмістити багато цікавого. Тут знаходиться знаменитий дуб віком 200 років, тенісний корт, поле для гри в футбол та майданчик для діток. Також на його території розташований Казковий театр, де часто проводять вистави.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Парк Сокільники

Вважається найстарішим московським парком, який щодня відвідують сотні відвідувачів. Серед незвичайних розваг, які зацікавлять людей будь-якого віку, виділяють кінні прогулянки. Влітку в Сокільниках працюють дитячі атракціони Луна-Парк. Відвідувачів старше зацікавить місцевий музей.

Парк Кузьменко

Сьогодні Кузьминки є активно розвиваються парком столиці. Протягом останніх років в ньому було відкрито п’ятнадцять нових атракціонів, які сподобаються дітям і любителям активного відпочинку. На його території є спортивний майданчик з тренажерами, зони для відпочинку діток, а також майданчики для гри у волейбол.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Філевський Парк

Красивий парк, в якому з 18-го століття збереглися прекрасні діброви з ставками і алеями. Головною визначною пам’яткою вважається Тургенєвський сквер, по якому може прогулятися кожен бажаючий. Спеціально для малюків у Филевском парку встановили дитячі майданчики.

Панда Парк Цпків

Панда Парк — непогане місце для діток, які люблять займатися спортом або активним відпочинком. Відвідувачів чекають канатні маршрути, розташовані на висоті 2-5 метрів. На вибір надається три маршруту з перешкодами. При цьому один з них тільки для малюків, а решта – для батьків.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Ботанічний сад МГУ «Аптекарський город»

Це найстаріший історико-культурний пам’ятник, який був заснований у далекому 18-му столітті. Тут розташовується тіньової сад з чотирма великими оранжереями, в яких ростуть тропічні і декоративні рослини, рідко зустрічаються в повсякденному житті.

Сад краще відвідувати у вихідні, коли проводяться екскурсії.

Аквапарки для дітей

Влітку з однорічною дитиною і менш маленькими дітьми можна відвідати аквапарки.

Аквапарк «Ква-ква парк»

Аквапарк працює щодня і тому відвідують його в будь-який день тижня. Тут можна відзначити день народження, якщо заздалегідь вибрати відповідну розважальну програму. Також «Ква-ква парк» відрізняється від інших аквапарків тим, що в ньому є лазні, сауни і басейни.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Аквапарк «Фентазі»

Найбільший аквапарк Москви, на території якого розташовується п’ять водних гірок довжиною 50-60 метрів. Крім цього, для відвідувачів відкриті водні басейни і величезний корабель «Вікторія». «Фентазі» відвідують не тільки для плавання в басейнах або катання на водних гірках, але і для святкування днів народжень.

Аквапарк «Карибия»

Підходить для індивідуального і сімейного відпочинку з дітьми. «Карибия» вважається найбільш оснащеним аквапарком, так як тут знаходяться гідромасажні басейни, глибокі джакузі і кілька лазень. Спеціально для маленьких відвідувачів встановили дитячий піратський містечко з водними горочками і кафе.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Музеї

У столиці є цікаві музеї, які сподобаються не тільки дорослим відвідувачам, але і їх діткам.

Мінералогічний музей імені А. Е. Ферсмана

Є найвідомішим мінералогічним музеєм у Східній Європі. У його колекції налічується 140 тисяч рідкісних експонатів, які були зібрані з усіх країн світу. Тут відвідувачі побачать унікальні мінерали з кристалами, а також інші вироби, виготовлені з них.

Музей-панорама Бородінської битви

Ідеальне місце, щоб ознайомити дитину з історією Росії і з однією з найголовніших її битв. Хлопці, які відвідали цю панораму, відчують себе свідком цієї легендарної битви, що проходила в 1812 році. У музеї знаходяться скульптури, портрети й гравюри. Також тут є раритетну зброю, яку використовували в часи Вітчизняної війни.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Музей «Живі системи»

Це унікальна інтерактивна експозиція, спрямована на ознайомлення з особливостями людського організму. Відвідувачі дізнаються інформацію про будову організму людини та про те, як він функціонує.

Для дітей проводяться лекції у формі гри, під час яких вони дізнаються корисну інформацію про людському тілі.

Збройова палата Московського кремля

Тут знаходяться предмети, виготовлені в кремлівських майстерень ще за часів правління царів. Також у палаті є експонати, які були подаровані представниками іноземних посольств. Для відвідувачів шкільного віку щотижня проводять спеціальні екскурсії, під час яких окремо розповідається про кожному предметі.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Зоологічний музей МДУ

Найбільший і найдавніший московський музей, присвячений тваринному світу та його різноманітності. Експозиція зоологічного музею налічує тисячі експонатів, які класифікуються по систематичному типу.

Музей «Підводний човен»

Малюки, які захоплюються морськими пригодами, повинні відвідати цей музей. Тут вони ознайомляться з особливостями устрою сучасних підводних човнів. Також відвідувачі дізнаються багато нового про водолазних костюмах, приладах навігаційної системи, торпедних пристроях.

Московський зоопарк

Один з небагатьох музеїв, який повністю присвячений зоопарковскому справі. Тут немає жодної тварини, однак це не робить його менш цікавим. Завдяки екскурсіям, які регулярно проводяться в музеї, відвідувачі ознайомляться з фактами про зоопарках, з їх історією і дізнаються про цілі їх створення. Екскурсії проводять професійні ветеринари, вчені та зоологи.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Музей Дарвіна

Сьогодні цей музей вважають найбільш сучасним і оснащеним на території Росії. В його залах розташовано за кілька електронних стійок, оснащених невеликими екранами. З їх допомогою відвідувачі знайдуть будь-яку інформацію, яка стосується даного експоната.

Також багато фактів можна дізнатися з вуст працівників московського музею, які проводять екскурсії.

Музей космонавтики

Пройти повз музею космонавтики неможливо, так як його видніється будівля з відстані декількох сотень метрів. Це популярне місце, яке відвідують з друзями і близькими, щоб дізнатися щось нове про космос. У головному залі будівлі відвідувачі ознайомляться з космічними скафандрами, побутовими предметами космонавтів, а також макети космічних кораблів.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Дитячий лекторій Політехнічного музею

Тут проводяться лекції для дітей, на яких вони поспілкуються з вченими та лекторами. Більшість лекцій проводяться в неформальній обстановці, щоб дітки почували себе комфортніше. Двері лекторію відкриті для відвідувачів віком старше семи років і молодше дванадцяти.

Музей цікавих наук «Експериментаніум»

Щоб малюки ознайомилися з основними науковими законами, відвідують «Експеріментаніум». Тут представлені експозиції, присвячені фізичним явищам.

Працівники музею не просто проводять захоплюючі екскурсії, а й показують експерименти з науковими програмами.

Палеонтологічний музей імені Ю. А. Орлова

Вважається найвідомішим природно-історичним музеєм на території пострадянського простору. Завдяки експозиції люди ознайомляться з етапами еволюції організмів на планеті, а також побачать кістяки найдавніших тварин, які давно вимерли.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Музей російських казок «Жили-були»

Всі знають, що більшість діток люблять зарубіжні та російські казки. Щоб ознайомити їх з історією створення казок, слід відправитися в музей «Жили-були». Інтер’єр будівлі оформлений у відомому російському стилі, а всередині нього знаходяться народні костюми і предмети відомих казкових персонажів.

Музей-заповідник «Коломенське»

Щоб насолодитися пам’ятками архітектури, можна відправитися в «Коломенське». Тут розташовані споруди, які зведені ще у шістнадцятому столітті. Також на території московського заповідника проводяться тематичні вистави та музичні фестивалі з народної і класичної музики.

Музей-заповідник «Царицино»

Експозиції «Царицино» постійно оновлюються і тому тут завжди з’являється щось нове. До складу заповідника входить мальовничий парк з трьома оранжереями. У будівлі музею регулярно проводяться інтерактивні дитячі екскурсії, складені за заздалегідь розробленим екскурсійним програмам.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Державний музей кераміки і «Садиба Кусково XVIII століття»

Музей, присвячений керамічним виробам, знаходиться на території парку «Кусково». Тут розташовуються унікальні зразки кераміки, що збереглися до наших днів. Серед експонатів музею виділяють стародавні судини з глини, порцелянові вироби і фаянс.

Крім експозицій, відвідувачам пропонують відвідати місцеві виставки та екскурсії.

Садиба Трубецьких в Хамовниках

Площа садиби становить десять гектарів, і тому на її території багато цікавого для маленьких діток. Тут є невеликі ставки і навіть зоопарк з птахами і білочками. Також у парку розташовані квітники та садибне приміщення, споруджене в 18-му столітті. Всередині цього будинку розташовані експонати тих далеких часів.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Виставкові зали Москви, “Галерея Нагорна”

Це головна галерея, розташована на території Росії. Тут відвідувачі поспілкуються з сучасними художниками та ознайомляться з нюансами написання картин. Також люди можуть відвідати фестивалі, покази кінофільмів та інші перфоманси, які регулярно проводять в галереї.

Театри для дітей

Деякі хлопці люблять театральні виступи та тому, відпочиваючи в Москві, можна відвідати дитячі театри.

Театр кішок Юрія Куклачова

Відомий театр, створений на початку 90-х років минулого століття. Його відвідують сім’ями, щоб насолодитися виставами з участю дресированих тварин. Театр часто гастролює, проте це ніяк не позначається на його роботі. .10.2018 14:06:2

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Московський дитячий театр маріонеток

Незважаючи на те, що історія цього московського театру починається ще в першій половині минулого століття, його сучасна будівля відкрилося 20 років тому. Тут проводяться вистави, поставлені за відомим казок, і тому відвідують театр з дітками від двох рочків. 2018

Дитячий театр тіней

Це унікальний тіньовий театр, так як в Росії більше ніде не проводять вистави з використанням тіней. У репертуарі театру є вистави, які створені таким чином, щоб під час вистави використовувалася вся краса тіней. Відвідувачі театру з дітьми зможуть взяти участь у всьому, що відбувається на сцені.

Театральний центр «Петрушкіна слобода» 0+

Відносно новий театр, який був відкритий в 2004 році. Артисти, що працюють тут, грають не тільки на місцевій сцені, але і їздять з уявленнями в дитячі сади і школи. Іноді вистави проводяться на сценах інших московських театрів.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Дитячий музичний театр імені М. В. Сац 0+

Офіційне відкриття театру відбулося наприкінці 70-х років. З того часу тут регулярно проводять дитячі музичні вистави, поставлені на основі вітчизняних та зарубіжних казок. Також відвідувачі театру можуть поспілкуватися з місцевими педагогами і прийняти участь у виставі.

Театр «Куточок дідуся Дурова»

Для ознайомлення дітей з театральними виступами часто відвідують московський театр «Куточок дідуся Дурова». Тут відвідувачів чекають три сцени:

  • перша — для виступу коней, слонів та інших великих тварин;
  • друга — для невеликих тварин;
  • третя — присвячена гризунам.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Московський театр «Буф» 0+

Театр спеціалізується на виставах для дітей дошкільного віку. За двадцять років існування в стінах театру проходили спектаклі практично по всім відомих казок.

Океанаріуми

Для ознайомлення з морським світом і його мешканцями варто відвідати місцеві океанаріуми.

Океанаріум на Дмитровському шосе

Відмінними особливостями цього океанаріуму вважають його декорації і красиве зоряне небо, зроблене з безлічі світлодіодів. Приміщення розбито на кілька тематичних зон, в яких розташовані сухопутні тварини і морські мешканці. Відвідавши це місце, дітки дізнаються про мешканців Карибського басейну і найбільших річок планети.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Москвариум на ВДНГ

Москвариум надає кожному можливість вивчити фауну світових океанів і річок. Саме з-за цього деякі відвідувачі вважають його непоганий пізнавальної майданчиком, з допомогою якої діти дізнаються про підводному світі.

Розважальні центри і парки

Любителі прогулянок можуть поїхати в розважальні центри або парки, щоб там погуляти і добре провести час.

Центр дитячих пригод «Супер-Пупер» 0+

Центр асоціюється з сучасними технологіями, так як він оснащений інтерактивними стінами висотою 20 метрів. З їх допомогою відвідувачі можуть намалювати будь-яких персонажів, які будуть реагувати на дотики.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Розважальний центр «Рол Хол» 0+

Цей московський центр розваг спеціально створений для сімейного відпочинку і тому сюди приходять з дітками. Всередині будівлі розташована велика майданчик для катання на роликах. Також тут є школа, в якій навчать кататися на роликових ковзанах.

Парки розваг «Космік» 0+

Космік вважають відмінним місцем для проведення вихідних з сім’єю. Тут є атракціони, які зацікавлять відвідувачів будь-якої вікової категорії. Для дітей проводять захоплюючі квести з екскурсіями. Також є атракціони з пристроями для занурення у віртуальну реальність.

Дитячий світ на Луб’янці

Дитячий світ, розташований на Луб’янці, користується популярністю серед московських батьків. Тут багато розваг, які сподобаються маленьким діткам і навіть підліткам. Основна частина розваг розміщена на першому поверсі.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Стрічковий лабіринт «Мебіус» 6+

Серед численних лабіринтів-атракціонів Москви Мебіус користується найбільшою популярністю. Тут діти відмінно проведуть час, проходячи захоплюючий лабіринт. В ньому неможливо заблукати, так як працівники центру завжди допомагають заблукав відвідувачам.

Московський планетарій

Кращий планетарій країни, в якому встановлено нове обладнання, що дозволяє розглянути космічні об’єкти. У планетарії проводять екскурсії та лекції, присвячені космічним системам, зірок і планет.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Дитячі кафе та антикафе

В дощ і похмуру погоду можна відправитися в московські кафе і антикафе.

Антикафе «Хороша республіка»: джазові концерти для дітей і батьків

Унікальне антикафе, яке привчає дітей з раннього віку до дійсно хорошій музиці. Тут дітки зможуть насолодитися смачними стравами і десертами під гру джазового оркестру і відомі класичні композиції.

Дитячий клуб та кафе «АндерСон»

«АндерСон» відомий своїми смачними ласощами і розвагами для сім’ї. У клубі знаходиться дитячий майданчик, де малюки відмінно проведуть час. Також тут показують мультиплікаційні фільми і дають почитати дитячі книги.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Цирк для самих маленьких

Щоб весело провести вихідні з сім’єю, можна відправитися в цирк і подивитися циркові вистави.

Цирк Нікуліна на Кольоровому бульварі

Цирк Нікуліна приваблює відвідувачів чарівною атмосферою, яка панує на арені. Тут регулярно проводять захоплюючі акробатичні шоу за участю професійних гімнастів. Також тут працюють найкращі клоуни і дресирувальники тварин.

Великий Московський цирк на проспекті Вернадського 0+

Серед стаціонарних цирків цей найбільший і технологічний. На території Московського цирку є спеціальна площадка з льодовим катком, яким може скористатися кожен відвідувач. На основній площадці виступають професійні артисти та шоу-техніки.

Куди піти у Москві з дитиною на вихідні: кращі парки, атракціони, театри та океанаріуми

Зоопарки

Деякі батьки вважають за краще з’їздити з дітьми в зоопарк, щоб побачити унікальних тварин.

Московський зоопарк

Москвичі регулярно відвідують Московський зоопарк, так як в ньому постійно поповнюється колекція тварин. Тут налічується 6-7 тисяч тварин, привезених з різних країн світу.

Контактний зоопарк «Гірки» і «Энот»

Ці контактні зоопарки вважаються унікальними, так як їх відвідувачі можуть не лише подивитися на тварин, але і погладити їх або погодувати. Також діткам дозволяють під наглядом інструктора покататися на конях.

Висновок

У Москві багато місць для сімейного відпочинку, про яких знають не всі. Перш ніж планувати відпочинок з дітками, краще ознайомитися з основними цікавими місцями столиці.

Моя довідка - Корисні поради