Коров’яче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

Коров’яче молоко відомо людству не одну сотню років. З приводу його користі і шкоди існують діаметрально протилежні думки. Особливо часто виникає питання, чи можна використовувати замість суміші коров’яче молоко для дитини грудного віку.

Коров’яче молоко або суміш

Питання про те, що краще — суміш або натуральне молоко — батьків малюків хвилювало завжди.

Алергія на білок коров’ячого молока — найпоширеніша у дітей раннього віку. Якщо його кип’ятити, а потім розводити водою, воно стає значно менш алергенним. Більшість якісних сумішей для дитячого харчування — гіпоалергенні.

Всі вітаміни, що містяться в коров’ячому молоці, працюють тільки в поєднанні з жирами. Отже, молоко не повинно бути знежиреним. Але занадто високий вміст жирів зовсім некорисно для грудничка.

Якщо батьки все ж таки вирішуються на використання молока в якості основного продукту харчування, то слід бути впевненим у його безпеки. В іншому випадку буде більше шкоди, ніж користі.

Коровяче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

Переваги і недоліки такого годування

Щоб визначити, що краще, розглянемо переваги і недоліки кожного продукту.

У молока, безумовно, є ряд корисних властивостей:

 • Містить необхідні для людського організму жири, насичене вітамінами груп А і В, корисними мінералами.
 • Заспокоює нервову систему.
 • Сприяє розвитку імунітету.
 • Сприяють поліпшенню пам’яті.
 • Однак це досить важкий продукт навіть для дорослого організму.

  Так чи можна давати його немовляті замість суміші?

  Педіатри говорять про те, що дітям у віці до одного року давати цільне коров’яче молоко не можна однозначно.

  З року до трьох молоко перестає бути продуктом, що становлять небезпеку для малюка. Однак не варто забувати, що в цьому випадку кількість випитого малюком молока на добу не повинна перевищувати 1-2 склянок.

  У коров’ячому продукті міститься недостатня кількість вітаміну D, яке так необхідно новонародженій. Медичні дослідження показали, що, якщо разом з цим вітаміном дитині дається коров’яче молоко, то в більшості випадків у нього буде розвиватися рахіт.

  Коровяче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

  Кількість кальцію і фосфору в кілька разів перевищує вміст цих мікроелементів у грудному молоці матері. Однак організм малюка засвоює кальцій тільки в необхідній кількості, а його надлишок виводиться з організму. З-за того, що нирки у дитини ще зовсім маленькі і не можуть функціонувати в потрібному режимі, молоко може бути небезпечним для дитини у віці до року.

  Надлишок фосфору в даному продукті може призвести до порушень в рості кісток малюка.

  Однозначно такий продукт підлягає термічній обробці. При вживанні сирого продукту занадто великий ризик занесення шкідливих бактерій в організм.

  Застосування в грудному віці коров’ячого молока — це не тільки можлива алергія, це в подальшому проблеми в роботі підшлункової залози.

  Коровяче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

  Особливої користі воно не принесе, а от викликати розлад шлунку цілком здатне.

  В суміші ж кількість мінералів, в тому числі фосфору, збалансовано. Природно, що суміш повинна бути якісною і адаптованої під вік дитини. Таке харчування не може стовідсотково замінити материнське грудне вигодовування, але коров’яче однозначно підходить дітям менше, ніж хороші спеціалізовані суміші.

  Зрештою батьки вирішують самі, що вибрати. Однак головне правило — харчування малюка повинне бути передусім безпечним.

  Коровяче молоко замість суміші: чи можна давати немовлятам, що краще

  Моя довідка - Корисні поради