Коляска-тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

Що собою являє коляска-тростина, і як її вибрати, чому чотириколісна схема надійніше триколісній і в чому різниця між складаний конструкцій та стаціонарної? Такі питання хвилюють молодят, які планують завести дитину, а також батьків, які дбають про комфорт та безпеку свого малюка. Відповіді на них ховаються в даному тексті.

Основні види колясок-тростин

Засіб для комфортабельного перевезення дитини необхідно, це розуміють всі. Іноді умови життя вимагають спеціального рішення, компактного і допускає розміщення в транспорті: якщо сім’я часто подорожує або без користування автобусом або метро ніяк не обійтися.

Складні коляски відрізняються різноманітністю видів, кожен з них не схожий на інший. Існують наступні типи:

 • з горизонтальним розташуванням;
 • з полулежачим положенням;
 • з малим (фіксованим) кутом розкладання спинки;
 • нерозкладні.

На користь того або іншого рішення власниками будуть наведені вагомі аргументи. Комусь потрібна модель на конкретний період росту дитини, а когось хвилює перспектива використання коляски в транспорті, тому перевага віддається компактним екземплярів. Щоб зрозуміти переваги та недоліки кожного різновиду, розглянемо їх детально.

Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

З горизонтальним положенням спинки

Часто трапляється, поширена конструкція. Передбачає положення дитини під кутом 160-170 градусів, майже горизонтально. Створена для тривалих прогулянок на свіжому повітрі, відрізняється надійністю, підвищеною прохідністю (4 пари здвоєних коліс). Додаткові елементи у вигляді вікна з прозорого пластика в спинці, водозахисного козирка зверху забезпечили їй популярність у батьків.

Недолік у коляски один – її чималу вагу (близько 6,5 кілограм).

Коляски з полулежачим положення спинки

У даній моделі кут положення спинки трохи менше – 140 градусів, він регульований. Колеса, завдяки шарнірному кріпленню, обертаються навколо вертикальної осі на 360 градусів: це робить коляску самохідної всепогодної візком для перевезення дитини на необмежені відстані, по пересіченій місцевості і в різних напрямках.

Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

Дитина пристібається в 5 точках, цього вистачає для безпеки при русі. Власний вага становить близько 6 кілограм. Як бонус пропонується містка ємність під сидінням – для покупок або іграшок.

З фіксованим кутом розкладання

Основний аргумент на користь придбання такого примірника – його легкість (5 кілограм). За це доведеться розплачуватися» мінімальним (2 позиції) кількістю регулювань спинки, що обмежує вік дітей, для яких підійде коляска – від 9 місяців і старше. Зручна, компактна, однаково пристосована і для зберігання в коморі, і для перевезення в громадському транспорті – що ще потрібно? У поєднанні з демократичною ціною це робить коляску хітом продажів.

Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

Нераскладывающиеся компактні моделі

«Найважча» категорія, в ній зібрані екземпляри вагою від 8 до 12 кілограмів. Жорсткість конструкції забезпечує формування правильної постави, при переміщеннях на невеликі відстані (наприклад, у парку чи в своєму дворі) це ідеальний варіант. До того ж такі коляски не відрізняються високою вартістю, що робить їх доступними та популярними.

На що звертати увагу при виборі

Вибір коляски залишається відповідальною справою, до якого потрібно підходити виважено і комплексно, вивчивши матчастину. Те, що впливає на прийняття рішення, придбання тієї чи іншої моделі, що описується наступними критеріями:

 • Загальний зовнішній вигляд, дизайн.
 • Конструкція та розмір коліс.
 • Вага.
 • Регулювання нахилу спинки.
 • Що входить в комплект (що доведеться докупити).
 • Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Колеса

  Незважаючи на те, що цей елемент належить до уніфікованим, є і відмінності. Від можливості повороту коліс навколо своєї осі залежить маневреність коляски, а від протектора і стійкості до стирання – її прохідність.

  «Кволі», ненадійно закріплені, що загрожують в будь-яку хвилину відвалитися коліщатка не додадуть надійності, підведуть у важку хвилину.

  Стандартна конструкція передбачає 4 групи по 2 незалежно обертаються диска, на це і треба орієнтуватися. Корисно до покупки перевірити, як обертаються колеса (не повинно бути ніяких зусиль), покатати коляску по твердій поверхні.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Вага і габарити

  Надмірно легка коляска зручніше при перенесенні, але зниження ваги досягається на шкоду надійності конструкції. Оптимальний показник – від 6 до 8,5 кілограмів. Виробники намагаються застосовувати алюмінієві трубчасті елементи, ударостійкий пластик, але нижче певної межі зменшити вагу неможливо без втрати жорсткості коляски, а значить, безпеки малюка.

  Розміри покликані задовольняти весоростовым характеристикам дитини, щоб не тільки забезпечити мамі зручність перенесення компактної коляски, але і маленькому сідокові було комфортно там перебувати.

  Положення спинки

  Однозначно відповісти, віддати перевагу варіант з безліччю регульованих положень або з одним, фіксованим, не можна: це залежить від конкретного випадку. Перша модифікація забезпечить максимум комфорту дитині, дозволить вибрати для нього найкраще становище при поїздці.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Але не варто забувати, що, подорожуючи з сином або донькою по місту, мами частенько встигають займатися шопінгом, а складати коляску однією рукою не дуже комфортно. Тому запорука успіху механізму складання і конструкції в цілому в простоті.

  Розміри і функціональність капюшона

  Розміри коляски вибираються в залежності від віку дитини, його індивідуальних особливостей. Тому бажано посадити малюка в майбутнє придбання і переконатися, що там йому зручно і м’яко.

  Спеціальна накидка (капюшон) відноситься до додаткових опцій. Вона виручить під час дощу або в полуденну спеку, захистивши пасажира від контактів з навколишнім середовищем. Конструкції варіюються в широких межах: з каркасом і без, напівкруглі, «козирком», з прозорим вікном та інші. Завдання капюшона – закрити дитини від прямих струменів дощу так, щоб не намочити одяг та ніжки, а не тільки обличчя.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Комплектація

  У кожного виробника свої уявлення про необхідному мінімумі». Логіку часом нереально зрозуміти, чому «дорогі» марки випускаються в урізаному спартанському варіанті, для якого потім потрібно буде докупити додаткові пристосування, а «дешеві» вражають наявністю вбудованих опцій. У цю категорію входять бампер, засоби кріплення (ремені), кишені, а також форма і конструкція рукояті.

  Бампер

  Подорожувати з додатковою дугою (бампером) набагато зручніше, ніж без неї, це безсумнівно. Там можна розвісити іграшки, і мамі спокійніше, коли малюка захищає додаткова страховка, не дозволяє йому випасти з коляски.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Ремені безпеки

  Основний рівень захисту маленького пасажира при русі; їх наявність обов’язкова. Розрізняються кількістю, способом кріплення. Відповісти, скількох ременів буде досить, складно – цей параметр визначається досвідченим шляхом. Але в базовій комплектації вони повинні бути неодмінно.

  Тип ручки

  Самі ручки, за які тримаються під час транспортування «живого вантажу», мало відрізняються між собою: покритий м’яким спіненим або гумоподібним пластиком елемент, загнутий під прямим кутом. Іноді в тілі рукоятки виконуються виїмки для пальців, на кінці буває ще один фрагмент, який утворює скобу. Деякі моделі забезпечені спеціальною тканинної ручкою для перенесення: в складеному вигляді коляску тримають за неї, як господарську сумку.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Наявність амортизації

  Автолюбителі знають, що потужний мотор в машині не головне, важлива також і м’якість підвіски. Для самохідного візка в одну мамину силу наявність амортизаторів при пересуванні в парку, на лісовій стежці не менш необхідним, ніж для спорткара. Якщо вам потрібна коляска для тривалих моціон на свіжому повітрі – вибирайте модель з додатковими елементами підвіски, м’яким ходом.

  Муфта для ніг

  Чергове доповнення, про який хочеться сказати: дрібниця, а приємно. Муфта забезпечить захист пасажира від пронизливого вітру (ніжок і нижньої частини тулуба), опадів. Для дітей, які обожнюють спати на ходу, просто необхідна, а в юному віці дитина саме цим, крім їжі, найчастіше і займається.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Рейтинг найкращих прогулянкових колясок 2019 року

  Яку краще придбати модель – нову або уцененную, дорожче або дешевше? Звичайно ж, вибираючи коляску для дитини по опису в мережевому маркеті або порадою знайомих, батьки мають право знати, яка з них найкраща, чому і чим відрізняється від інших. Для цього увазі читача представлено ТОП колясочних виробників з числа найбільш часто купуються.

  Maclaren

  Популярна серія болідів знайшла відображення в середовищі виробників дитячого транспорту з іншими швидкостями. Серед достоїнств коляски:

  • глибокий капюшон;
  • фіксація ременів безпеки по 5 точок;
  • світяться написи і смужки, нанесені на чохол (для пересування в сутінках);
  • компактна конструкція (зручно складається).

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  З недоліків відзначають завищене розташування рукояток, значну вагу і немаленьку для такого класу ціну.

  Chicco

  Іменитий бренд-виробник товарів для дітей з Італії, Chicco, не підкачав і тут: коляски комплектуються флісовим вкладишем, кошиком для покупок/іграшок і бампером. У моделей продумана до дрібниць ергономіка. Це стосується ручок, жорсткості конструкції, маневреності. Багато хто нарікає на «штурхання» колінами задника коляски – у Chicco цього немає.

  Мінуси: регульовані ремені, вага (7,5 кілограм), зависока підніжка.

  Baby care

  Власники, нахвалюючи свої коляски, згадують надійність, зручність користування, високу прохідність і невеликий власний вагу. Плюс великий і добре закриває зверху капюшон. У моделі вдало поєднуються компактність і жорсткість конструкції.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Peg perego

  Ще один італійський бренд. Все добре у виробах виробника, якщо б не комплектація: бампера в деяких моделях немає взагалі. Зате виріб володіє малою вагою, зручно складається, симпатично виглядає, має ремені з регулюванням.

  Happy baby

  Коляски класичного, перевіреного роками експлуатації, дизайну. За цим критерієм їх і вибирають. Капюшон однаково ефективний при будь-якому положенні спинки, а ще у моделі зручні ручки. На жаль, коляски не можуть похвалитися маневреністю, регулюванням рукоятей по висоті. Ще до них важко знайти колеса. Бонусом йде система безпеки (ремені), підстаканник, оглядове вікно, дощовик.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Jetem

  Вважається компромісом між якістю і ціною. Купуючи Jetem, ви отримуєте те ж, що і купуючи дорогі коляски, тільки за меншу вартість. Капюшон повністю закриває виріб майже до бампера. Останній має незвичайну конструкцію – є роздільник для ніжок, а ще він знімний. Базова комплектація скромна, в ній лише необхідний мінімум.

  Судячи з кількості негативних відгуків, зіткнення з російськими реаліями часто закінчується для колясок сумно – вони ламаються.

  Babyhit

  Переваги марки: демократичні ціни, комплектація, регулювання спинки, легко складається. Недоліки: «виляння» при русі (передні колеса повертаються на 360 градусів), не надто зручне розміщення оглядового вікна в чохлі.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Glory

  Легка, маневрена, зі знімним надійним бампером, до того ж недорога – коляска мрії. На задніх колесах передбачений гальма, передні можуть обертатися вільно. Прохідність на висоті: якщо це не джип, то вже точно не лімузин для прогулянок по гладкому асфальту.

  Bambola

  Невисока вартість цієї коляски змусить забути про її недоліки: слабка конструкція, ремені безпеки по 2 точки, вибір кольору невеликий. Зате покупець отримає транспортний засіб для прогулянок, якого, можливо, вистачить не на один сезон.

  Коляска тростина: як вибрати для дитини і рейтинг кращих 2019 року з описом

  Babyton

  Легкі, майже невагомі, в порівнянні з конкурентами, тростини теж мають право на існування. Адже найчастіше така коляска купується, як друга, для літніх прогулянок або подорожей. Конструкцію механізму складання надійної не назвеш, а бампер (він же столик) виконаний з пластика.

  Esspero

  Екзотична модель складаний (не тростини) коляски з надувними шинами. Переваги: амортизація, як у міні-автомобілі, надійна конструкція. Недоліки: слабке поширення марки, габарити, розмір коліс, сумнівна універсальність (не всім дітям однаково зручно).

  Zooper

  Непогана марка, але в Росії поки ще не частий гість. Є велика корзина для покупок і іграшок, управління спинкою і підніжкою, але немає регулювання положення ручок.

  Моя довідка - Корисні поради