Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Питущий чоловік у сім’ї – це завжди велике горе. Алкоголь призводить до скандалів і великим сварок між близькими людьми, а часом навіть руйнує їх стосунки назавжди. Для збереження сім’ї необхідно позбавлятися від алкоголізму. Зневірені родичі людини, що п’є кожен день, вдаються навіть до народних засобів лікування, а також намагаються позбавити хворого від недуги без його відома.

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Дана стаття призначена для людей, чиї близькі зловживають спиртним. В першу чергу, мова піде про те, як відучити чоловіка від алкоголю.

Як відучити чоловіка від алкоголю

Перше, на що варто звернути увагу — чи усвідомлює людина проблему. Справа в тому, що для того, щоб кинути пити, для початку потрібно виявити існування залежності для самого себе. Якщо людина розуміє і приймає її наявність, то це добре. Якщо ж ні, то потрібно йому в цьому допомогти, зробити все, що в ваших силах.

Звичайно, багато родичів алкоголіка кажуть, що нічого не можна зробити, людині можна допомогти перемогти пияцтво. Проте близькі родичі зі свого боку повинні зробити певні речі для того, щоб допомогти людині кинути пити. Існує безліч порад психологів про те, як переконати чоловіка залишити спиртне в минулому. Про деякі з них мова піде нижче.

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Отже, як допомогти йому усвідомити дану проблему? Найважливіше, не потрібно закривати очі на те, що він п’є, не слід заохочувати людини за вживання алкоголю. Багато дружини саме так і роблять. Вони ігнорують проблему, вважаючи, що так вони намагаються зберегти стосунки в родині. Однак у цей же самий час ваша родина і руйнується.

Як необхідно себе вести

З вашої сторони, як дружини, повинен бути чіткий посил про те, що ви не приймаєте факт постійного вживання спиртного вашим чоловіком. Він повинен розуміти вашу позицію про те, що алкоголь шкодить життю, шкодить здоров’ю, шкодить психіці, шкодить сім’ї.

Таким чином, цей посил обов’язково повинен бути присутнім, якщо ви хочете допомогти чоловікові або хлопцю. Зрозумійте, що чоловік все розуміє. Наприклад, коли ви на нього лаєтеся або влаштовуєте скандал з-за того, що він випив і т. д.

Не потрібно думати, що не усвідомлює вашого невдоволення і претензій. Він ішов на цей крок свідомо, знаючи, що ви не будете схвалювати його. Однак у цей же час він розуміє, що, швидше за все, ви все стерпить, не будете заперечувати і т. д. Чоловік може спробувати виправдатися: «Ой, мене понесло», «Так ми просто посиділи» і т. д.

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Що б чоловік не говорив, він зробив вчинок усвідомлено. Він знав, що ви потім будете переживати, лаяти його. По суті, це прояв зневаги по відношенню до вас.

При будь-якому розкладі, щоб змусити чоловіка кинути пити, необхідно діяти з «холодною головою», не вдаючись у зайві емоції. Уявіть, що ви дипломат. Свої думки потрібно доносити в спокійному тоні.

Поясніть чоловікові, що ви не схвалюєте те, що він вживає алкоголь. Скажіть про своє бажання мати здорову сім’ю. Підкресліть, що ви хочете, щоб поруч з вами був здоровий та тверезий чоловік, який не вливає в себе хімічні речовини. Необхідно нагадати чоловікові, що саме від цього залежить, чи будуть здорові ваші діти і чи мають ваші відносини взагалі якесь майбутнє.

Зрозумійте, що у багатьох випадках людина вживає алкоголь, тому що знає, що ви все стерпить і в будь-якому випадку залишитеся. Однак ви повинні розуміти, що, наприклад, у світі є багато здорових і тверезих чоловіків, які не п’ють, і які б хотіли бути з вами.

Можливо, відучити чоловіка від пляшки складніше, ніж розірвати з ним стосунки. Таким чином, потрібно в першу чергу поважати себе. З цієї причини ви повинні висловлювати свою точку зору, причому спокійно і без емоцій. Не говорити: «Ти винен у цьому», «Із-за тебе моє життя перетворилося на кошмар». Краще сказати чоловікові про те, що турбує вас, тобто говоріть про себе.

Можна сказати чоловікові: «Я переживаю через те, що ти вживаєш алкоголь. Мене це турбує і тривожить».

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Також донесіть до людини те, що вас це дійсно турбує, і, якщо так буде продовжуватися далі, то ви будете приймати які-небудь рішення. Нехай він зрозуміє, що ви не мають наміру терпіти це все життя.

Будьте готові до того, що чоловік стане виправдовуватися. Швидше за все, якщо ваш чоловік – алкоголік зі стажем, у нього вже буде свій арсенал причин свій залежності, які він і озвучить. Це його своєрідна самозахист.

Чоловік може говорити: «Я п’ю тільки по вихідних», «Я так знімаю стрес», «Всі п’ють-і я п’ю», «Я п’ю тільки пиво» і т. д. У відповідь на це донесіть до чоловіка думка про те, що можна відпочивати без алкоголю. Для розслаблення людині не потрібні всі ці хімічні речовини, а можна добре відпочивати без спиртного. Якщо він вважає, що це неможливо, то, швидше за все, у нього є залежність від алкогольних напоїв, але він намагається заперечувати цей факт.

Після подібної розмови зробіть перерву, тобто поверніться до своїх звичайних справ. Також не варто відводити даної проблеми центральне місце в житті. Вона не повинна займати всі 100% вашого часу. В іншому випадку у вас може сформуватися співзалежність.

Займаєтеся далі своїми справами: домашньою роботою, хобі, кар’єрою, зустрічайтеся з подругами і т. д. Таким чином, питання про пияцтво чоловіка повинен встати в один ряд з іншими проблемами, такими як плата за квартиру, надходження дитини в дитячий сад і т. п.

Тобто це питання не повинен займати всю вашу життя. Пам’ятайте, що ваше щастя не залежить проблеми пияцтва вашого чоловіка. Не варто цілодобово міркувати про те, як відучити чоловіка від алкоголю. Любіть і поважайте себе незалежно від того положення, в якому ви опинилися. Однак це не означає, що потрібно терпіти.

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

Необхідно спокійно все висловлювати, і, швидше за все, ваш чоловік спробує кинути пити.

Що робити, якщо чоловік зірвався

Можливо, через тиждень, два або навіть через кілька днів чоловік знову зірветься. У такій ситуації потрібно також продовжити розмову. Тобто перша розмова пройшов, потім була перерва, протягом якого чоловік не пив. Якщо ж він зірвався, потрібно донести до нього інформацію, що один раз утриматися – це не вирішення проблеми. Черговий зрив не означає, що він жив тверезо.

Для того, щоб почати жити без спиртного, потрібно отримати нову інформацію про те, як же це робити. Якщо він збереже всі переконання, які були в його голові до цього, він продовжить пити. Потрібно визнати те, що зараз є брак знань, а також постаратися дати чоловіку інформацію про те, як кинути пити. Це і буде наступним кроком на шляху до тверезості.

Можливо, ви дасте чоловікові якусь довідкову літературу про боротьбу з алкоголізмом або покажіть йому корисні відеоролики на цю тему. Таким чином, потрібно донести до людини думка про те, що він здатний не пити і може кинути це назавжди. Щоб досягти цієї мети, потрібно отримати знання. Запропонуйте йому разом вирішити цю проблему.

Окремо варто відзначити, що також з вашого боку потрібно повне утримання від алкоголю. Якщо ви говорите: «Я п’ю помірно, а ти не можеш так пити», — це не приведе вас до бажаного результату. Ви повинні стати прикладом абсолютної тверезості. Тобто ви самі повинні повністю припинити вживати алкоголь, палити. Тільки за такої умови у вас з’явиться моральне право направляти іншої людини.

Корисні поради

Також слід пам’ятати, що потрібно направляти не як вчитель або наставник. Ви повинні стати партнером. Скажіть йому: «Давай разом будемо вивчати цю інформацію»,«Я теж хотіла б почати вести тверезий спосіб життя», « Давай разом почнемо жити тверезо».

Ніколи не використовуйте посилання «зверху — вниз». Не потрібно вважати, що ваш нікчемний чоловік і що він живе неправильно. В іншому випадку людина буде просто використовувати свої способи самозахисту, повністю заперечуючи все, що ви йому говорите.

Як змусити чоловіка кинути пити: корисні поради

З цієї причини краще використовуйте свою жіночу мудрість. Доносите інформацію плавно, зрозуміло і доброзичливо, на рівні співрозмовників і партнерів. Слідуючи цим простим радам, ви зумієте допомогти чоловікові позбутися від алкогольної залежності назавжди.

Моя довідка - Корисні поради