Як відновитися після запою: способи очищення організму

Як відновитися після запою? Зараз для виходу з абстинентного синдрому застосовується багато способів. Тривалість процесу відновлення внутрішніх органів залежить як від тривалості запою, так і від стадії алкоголізму у людини.

У перший час після відмови від алкоголю самопочуття хворого стає гірше. Але що робити, варто перетерпіти дану стадію, і настане полегшення.

За цей період внутрішні органи і системи організму, погано виконують свої функції після постійних п’янок, приходять в норму. Починає поліпшуватися як фізичний, так і психологічний стан.

Близько року потрібно організму для відновлення після тривалого прийому алкоголю. Однак відновити роботу нервової системи і нормалізувати психоемоційний стан можна лише за 3-5 років. Це пов’язано з тим, що навіть невеликі дози етилового спирту руйнують клітини головного мозку.

Як відновитися після запою: способи очищення організму

Як впливає на організм відмова від спиртного

В результаті того, що людина перестає вживати алкоголь, в організм припиняється надходження шкідливих речовин, отруйних мозок. Внутрішні органи також починають очищатися від продуктів розпаду етилового спирту. При відмові від алкоголю у людини, що п’є тривалий час, виникає абстинентний синдром, що потребує лікарської допомоги.

У хворого під час очищення організму йде відхідник і проявляються всі ознаки похмільного синдрому: запаморочення, галюцинації, біль у серці, тривожність, підвищення температури і тиску, прискорене серцебиття, розлад стільця, перепади настрою, судоми і тремтіння рук. У деяких людей може початися блювота, з’явитися гавкаючий кашель, а також болі в ногах.

Депресія після відмови від алкоголю

Як правило, на другий день після того, як людина намагається відійти від пияцтва, у нього настає депресивний розлад, що протікає непомітно. В цей час йому здається, що все погано, він не знає, навіщо живе і всі події бачить лише з негативної сторони.

Як відновитися після запою: способи очищення організму

Алкоголізм дуже часто супроводжується депресією. Людина стає дратівливою і агресивним, у нього спостерігається слабкість і відсутність апетиту, він відчуває почуття провини і каяття, а також його мучать кошмари. Зазвичай ці симптоми проходять протягом 3-5 днів. Але, якщо вживання спиртного тривало досить довго, це депресивний стан може розвиватися протягом 6 місяців. Воно є небезпечним для здоров’я хворого.

Вийшовши з тривалого запою, людина повертається до роботи, починає вести нормальне життя. Рідні бачать позитивні зміни в його поведінці. Але все це не скасовує душевний психологічний криза у хворого.

Часто людина з допомогою алкоголю прагне позбутися від нудьги і проблем у своєму житті. Під час депресії хворий відчуває негативні емоції, світ навколо знову стає безбарвним, до нього повертається почуття незадоволення від життя. При цьому зовні це може ніяк не виявлятися, але в душі людина відчуває дуже сильний психологічний дискомфорт.

Таке затяжний депресивний стан рідко може пройти самостійно. Дуже часто воно може спровокувати в організмі незворотні наслідки. У алкоголіка нервова система розхитана, робота головного мозку порушена, психічний стан нестабільно.

Регулярне вживання алкоголю призводить до загибелі нервових клітин і розвитку алкогольного поліневриту. Всі ці процеси відбиваються на самопочутті хворого. У нього може пропасти чутливість кінцівок, посилитися слабкість в ногах, порушитися мова і координація рухів, з’явитися запаморочення і істеричні припадки, а також епілепсія.

У всіх цих випадках необхідно звернення за медичною допомогою. Цей період небезпечний тим, що хворий, не витримавши душевних страждань, може вчинити самогубство.

Якщо алкоголік не впорається з психологічною кризою, то депресивний стан після запою, поверне його назад до вживання спиртного. Також він постійно пам’ятати про те, що відмова від алкоголю приніс йому багато душевних страждань, а тому припиняти пити не варто.

Для полегшення цього стану хворого не тільки призначають антидепресанти, але і прописують сеанси психотерапії. Головне завдання в цей період – підтримати людину морально і показати позитивні сторони життя.

Користь відмови від алкоголю

Часто людина, що страждає від алкоголізму, думає, що, відмовившись від алкоголю, він перестане радіти святам, не зможе весело провести вихідні, а друзі будуть вважати його занудою. Але ж добре відпочити, розслабитися і повеселитися можна і не зловживаючи спиртним.

Як відновитися після запою: способи очищення організму

Рішення людини кинути пити і почати лікування надає позитивний вплив на організм:

 • Спостерігається підвищення імунітету. Зменшується ризик виникнення алкогольного гастриту і виразкової хвороби, захворювань серця і судин, а також статевий і ниркової дисфункції.
 • Відбувається нормалізація психічного стану хворого. Він стає більш спокійним, перестає турбуватися, зменшується агресія та дратівливість, збільшується працездатність і з’являються сили.
 • Економить час та гроші. Людина, переставши вживати спиртне, усвідомлює, що у нього з’явився час для занять спортом та творчістю. Грошові кошти, які він раніше витрачав на спиртне, тепер залишаються в сімейному бюджеті.
 • Відновлюються сімейні відносини. Статистика показує, що з-за алкоголізму одного з подружжя розпадається 5% сімей (понад 15 млн пар). Постійні конфлікти, а іноді і насильство, руйнують відносини між подружжям. Збереження сім’ї і виховання щасливих дітей можливо тільки при відмові від вживання алкоголю.
 • Підвищується якість життя і збільшується її тривалість. При відмові від вживання алкоголю у людини зменшується ризик виникнення захворювань, викликаних тривалими запоями і інтоксикацією алкоголем. Зловживання спиртним підриває здоров’я, забирає сенс життя. Алкоголіка не цікавить нічого, крім постійного бажання випити. І тільки розірвавши це коло, людина може почати жити по-справжньому.
 • Підвищується якість обміну речовин. Через 7 днів пияцтва людина не може контролювати почуття голоду. В результаті цього алкоголік або їсть дуже часто і переїдає, або їсть менше, а іноді може і відмовлятися від їжі. Це призводить до того, що поживні речовини погано засвоюються, а шлаки і продукти метаболізму залишаються в організмі хворого довше потрібного часу. Білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини і вітаміни надходять в меншому обсязі. Все це призводить до порушення обміну речовин та інтоксикації, а також до виснаження організму. Тільки повна відмова хворого від алкоголю запускає процес нормалізації метаболізму.
 • Поліпшення зовнішнього вигляду. Хворого алкоголізмом можна визначити без праці за такими ознаками: опухле червоне обличчя, запалі червоні очі, розширені ніздрі, товсті губи, напружена лобовий м’яз, глибокі складки у внутрішніх кутів очей. А також гіпертрофовані м’язи шиї, погані зуби і волосся. Від нього постійно пахне кислим: це результат розпаду алкоголю на оцтовий альдегід. Особа людини починає швидко старіти. Для відновлення зовнішній виду треба очистити тіло від продуктів розпаду етанолу.
 • Переставши вживати спиртне, людина починає відчувати інтерес до життя, більше часу приділяє родині, роботі, своїм захопленням, з кожним днем почуває себе все краще. Тобто відмовившись від шкідливої звички, людина повертається до активного повноцінного життя.

  Незалежно від того, скільки часу ви зловживали спиртним, повернення до нормального життя варте того, щоб почати лікуватися.

  Як організм відновлюється після запою: етапи

  Організм питущої людини після того, як він перестає вживати алкоголь, проходить кілька етапів очищення і відновлення. Всі системи і внутрішні органи зазнають зміни у цей період.

  Як відновитися після запою: способи очищення організму

  Етапи процесу відновлення організму:

 • 7 днів. За тиждень утримання від спиртного у хворого поліпшується сон, шкіра набуває здоровий вид, нормалізується робота шлунка і проходить печія. Людина відчуває приплив сил.
 • 14 днів. За цей час проходять головні болі, задишка, відбувається нормалізація серцевого ритму і тиску, а також відновлення мозкових процесів.
 • 30 днів. Через місяць тверезого життя покращується робота мозку, відбувається відновлення емоційного настрою та інтимного життя.
 • Так як у алкогольних напоїв висока калорійність (100 г – 200 ккал), то відмова від них, якщо хворий не почне добре харчуватися, спровокує різке схуднення і втрату ваги.

  Багато хто зараз вважає, що вживання пива не загрожує людині алкоголізмом. Це не так. Організм звикає до цього напою швидше і сильніше, ніж до горілки.

  Кров очиститься від етанолу через 3 дні після відмови від алкоголю, а мозку на це знадобиться місяць. Відомо, що алкоголь всмоктується в шлунково-кишковий тракт, а також в центральну нервову систему. Виявляється, органи накопичують етанол в різних кількостях. Якщо взяти рівень алкоголю в крові за 100%, то в печінці його зміст — 148%, а у спинномозковій рідині – 150%. Максимальна кількість накопичується в головному мозку – 175%. Доведено, що при вживанні спиртного мозок страждає більше всього: його обсяг і вага зменшуються, оболонки великих півкуль втрачають прозорість і йде переродження нервової тканини.

  Скільки часу потрібно для відновлення організму

  Для відновлення після тривалого пияцтва організму потрібно досить тривалий час. Органи людського тіла відновлюються з різною швидкістю. Через 2-4 місяці поліпшується самопочуття і зовнішній вигляд. Мозку, щоб відновитися, потрібен мінімум 1 рік. А ось загиблі клітини печінки не повернути, але їх деградацію можна зупинити.

  Як відновитися після запою: способи очищення організму

  Щоб заповнити дефіцит вітамінів і підтримати організм, людина повинна почати приймати вітамінно-мінеральні препарати.

  Для алкоголіка відмова від спиртного – це стрес. В цей час йому необхідна не тільки медикаментозна допомога, але й психологічна. Одному йому з цим станом не впоратися.

  Що відбувається з внутрішніми органами при відмові від алкоголю? Як швидко відновитися після запою?

 • Печінка. Цей орган здатний до регенерації: відмова від алкоголю сприяє її самостійного відновлення. Щоб допомогти печінці та прискорити цей процес, слід виконувати рекомендації, спрямовані на її очищення і розслаблення. По-перше, з харчування слід виключити смажену і жирну їжу, а також продукти, що містять хімічні добавки. Слід прагнути їсти більше фруктів і овочів, так як вони багаті вітамінами і клітковиною. Така дієта не тільки насичує організм вітамінами, але і допомагає очистити печінку.
 • Прийом в цей період таких препаратів, як «Ессенціале», «Гепабене», «Карсил», «Лів 52», «Урсофальк» і«Хофитол», також сприяє її оздоровленню.

 • Нирки. Тривалі запої негативно впливають на роботу сечовидільної системи. У людини виникають болі в попереку, йде розвиток недостатності і дистрофії нирок, хронічного гломерунефрита, пієлонефриту, утворення каменів і злоякісних пухлин. Всі ці процеси відбуваються із-за накопичення в нирках токсинів, що утворюються в результаті розпаду продуктів алкоголю. Якщо не лікуватися, це призведе до смерті.
 • Як відновитися після запою: способи очищення організму

  Що робити, щоб відновити нирки? По-перше, щоб підвищити швидкість відновлення даного органу, людина повинна більше рухатися. По-друге, правильно харчуватися. Слід виключити з раціону часник і цибуля, бобові, жирні сорти м’яса і копченості, шоколад і міцний кава, консерви і соління, а також алкоголь. Всі ці продукти сприяють утворенню каменів у нирках. Харчування має бути дробовим і різноманітним. Рекомендується є такі овочі та фрукти: яблука, гарбуз, сливи. А також включити в раціон журавлину і шипшина, висівки, петрушку і спаржу, тріску.

  Трав’яні відвари також допоможуть нирках швидше вивести токсини. Можна заварювати і пити настої з березового листя і кропиви, кропу і шавлії, материнки і ялівцю, чорної бузини. Відвари з таких рослин, як петрушка, ерва шерстиста, підлога-палу і спориш сприяють розчиненню каменів і виведенню піску.

 • Мозок. Відновлення даного органу починається через 20 днів після відмови від спиртного і триває багато років. Мозок страждає від алкоголю більше печінки. Без відповідного лікування він руйнується: порушується мозковий кровообіг і координація рухів. Питуща людина веде себе розв’язно, у нього помітно знижуються інтелектуальні здібності, спостерігаються провали в пам’яті і помутніння свідомості. І, як підсумок, розвиток алкогольного отупіння, амнезії та інсульту.
 • 8 тисяч – саме стільки клітин мозку здатна знищити все 100 мл горілки. Випитий алкоголь викликає кисневе голодування мозку, при якому і гинуть нейрони.

  На відновлення інтелекту потрібен тривалий час. Допоможе в цьому комплексне лікування, яке в основному спрямовано на поповнення нестачі вітамінів в організмі, нормалізацію кровообігу в судинах, а також на усунення больового синдрому.

  У цей час рекомендується приймати антидепресанти, ноотропи, заспокійливі препарати: наприклад, «Гліцин», «Мексидол», «Мелаксен» і «Нейромультивит».

 • Підшлункова залоза. По-перше, не слід перевантажувати хворий орган. Не можна разом їсти жирне і кисле, білки і вуглеводи, м’ясо і солодке. Харчуватися слід часто, але з’їдати за один раз треба зовсім невелику порцію. Дуже корисні рослинні жири, наприклад, оливкова олія. За півгодини до їжі бажано випити склянку води. Дотримання дієти допоможе підшлунковій залозі відновитися.
 • Відновлення чоловічої потенції. Етиловий спирт – отрута для людського організму. А адже він є в кожному алкогольному напої. Прийом алкоголю вражає відділи головного мозку, що відповідають за формування і дозрівання сперматозоїдів.
 • Дія алкоголю викликає патологічні зміни в чоловічій статевій системі. Ослаблення діяльності рецепторів, що провокують порушення, викликає зниження ерекції. В простаті починаються запальні процеси, відбувається зміна насінної рідини і розвивається безплідність. Щоб відновити інтимну і сексуальне життя, потрібно відмовитися від алкоголю і сигарет, повернутися до активного і здорового життя, правильно харчуватися.

  Дотримуючись дані рекомендації, можна досягти позитивного ефекту в домашніх умовах. Пам’ятайте, що кинути пити і зовсім відмовитися від вживання алкоголю швидко не вийде. І хворому та його близьким потрібно докласти максимум зусиль. Якщо відчуваєте, що не справляєтеся з ситуацією, зверніться за допомогою до фахівців.

  Моя довідка - Корисні поради