Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Відновлюється чи печінку після алкоголю? Дане питання хвилює багатьох людей, які випивають спиртні напої навіть зрідка. Як відомо, печінка – це орган, який приймає на себе найсильніший удар, який завдає алкоголь. Іноді після застілля з’являються наступні симптоми:

  • важкість у правому підребер’ї;
  • нудота;
  • дискомфорт;

Всі ці симптоми свідчать про збої у функціонуванні печінки. Чим більш міцний алкоголь ви вживали, тим інтенсивніше прояву ознак патологій печінки. Також на це впливає і загальний стан даного органу. У будь-якому випадку, перераховані вище ознаки є сигналом про те, що після алкоголю печінка потребує лікування і відновлення.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Комплексне відновлення даного органу вимагає багатьох аспектів лікування. У даній статті ви можете прочитати про них, а також дізнатися, як саме почистити печінку від шлаків і токсинів після алкоголю.

Якщо людина досить просто і регулярно вживає алкоголь, це не можна назвати алкоголізмом. Однак навіть рідкісне вживання міцних спиртних напоїв в значних кількостях, а вже тим більше запій, істотно впливає на роботу печінки.

Реакція печінки на алкоголь

Печінка з точки зору біохімії реагує на алкоголь однозначно як на отруту. Тобто, відповідно, у спиртного, як і у будь-якого отрути, є певна доза токсичності. Навіть якщо ви здатні випити велику кількість алкоголю і не п’яніти до нестями, це не означає, що ви не схильні алкогольних токсинів.

Навіть при такій витримці у вас можуть з’явитися проблеми з печінкою, наприклад, жирова дистрофія, а також різні захворювання підшлункової залози (хронічний панкреатит ін). Такої людини, який був би абсолютно не чутливий до отрут від спиртного, в природі не існує.

Таким чином, фізіологічна непереносимість алкоголю не є показником у даній ситуації. Навіть людям зі слабкою чутливістю до спиртного іноді необхідно почистити печінку від шлаків і алкоголю.

З цієї причини, якщо ви розумієте, що ваша робота чи особисте життя якимось чином пов’язані з алкоголем або з інших причин спиртні напої є невід’ємною частиною вашого існування, потрібно подбати про здоров’я печінки.

Даний орган є одним з ключових в організмі. Печінка є органом непарним, впливає і на структуру крові, і на травлення, і на імунітет, і на загальну працездатність.

Таким чином, печінка, пропускаючи токсичні і нейротоксичні речовини, може значно або підвищити або знизити концентрацію уваги, пам’яті, працездатності, впливати на раціональність прийняття рішень та загальну ефективність будь-якої діяльності.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Народні методи

Існує безліч народних засобів, що сприяють очищенню печінки в домашніх умовах. Дійсно, вони здатні допомогти на початкових етапах збоїв у роботі даного органу. Це пов’язано з тим, що на перших порах печінка може сама відновлюватися.

Таким чином, народні засоби лікування допоможуть, якщо біль в області печінки не регулярна і не має яскраво вираженого характеру. Однак використовуйте тільки перевірені методи: в цій справі не варто експериментувати.

Отже, нижче наведено кілька рецептів, які здатні допомогти відновити печінку після алкоголю.

  • Настоянка з шипшини

Для її приготування візьміть три столові ложки цих ягід, попередньо висушивши їх. Подрібніть і залийте шипшина 1 літром киплячої води. Після того, як рідина охолоне, додайте в неї будь-сорбент у кількості 3 столових ложок. Перед тим, як пити настоянку, її потрібно буде підігріти. Приймати ці ліки необхідно 3 рази протягом 10 днів. Шипшина здатний дбайливо і ефективно очистити печінку після тривалого вживання алкоголю.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

  • Настоянка з жовчогінних трав

Пижмо, розторопша, кульбаба, чистотіл – ось невеликий список трав, які допомагають при очищенні печінки після алкоголю. Такі трави продаються в будь-якій аптеці, причому з вже розрахованої дозою. Вам необхідно буде лише залити пакетик, схожий на чайний, з лікувальним вмістом і пити настій. В упаковці до препарату точно розрахована дозування і спосіб приготування, тому уважно ознайомтеся з інструкцією.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

  • Настоянка з вівса

Для приготування цього напою вам знадобляться листя брусниці, сухі березові бруньки, вода, а також, зрозуміло, чистий овес. Візьміть по 3 ложки кожного з рослин і залийте киплячою водою (знадобиться приблизно 4 літри окропу).

Далі відвар потрібно поставити в темне місце для того, щоб він добре настоявся. Потім необхідно додати туди відвар з шипшини, приготований за першим рецептом. Отриману рідину процідіть і випивайте перед прийомом їжі по 50 грамів. За допомогою цієї настоянки ви зможете очистити печінку всього за 10 днів.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Будь-які лікарські засоби, приготовані за рецептами народної медицини, ні в якому разі не повинні містити алкоголь. Це може значно погіршити ваш стан.

Зверніть увагу, що, якщо через якийсь час ви помітили будь-які побічні дії (нудота, блювота, біль у правому боці, погіршення самопочуття), необхідно негайно припинити прийом відварів, настоянок і будь-яких інших народних засобів. Також для зняття больового синдрому в такому випадку допускається застосування знеболюючих таблеток. У разі, якщо після відмови від даних коштів вам стало гірше, потрібно звернутися в лікарню.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Професійне лікування

Однак що робити, якщо функціонування печінки значно порушено або відновити її потрібно після тривалого вживання алкоголю? У такому випадку лікарі рекомендують звернутися в медичні установи. Фахівець після здачі необхідних аналізів призначить необхідний курс лікування, відповідний вашим індивідуальним особливостям.

Турбота про печінки передбачає обов’язковий курсовий прийом лікарських засобів. На жаль, вчені ще не придумали так звану «чарівну таблетку», випивши яку людина повністю відновить нормальну працездатність печінки.

Народні методи лікування обіцяють видимий ефект через кілька днів, а скільки печінка відновлюється після алкоголю з допомогою традиційної медицини? Так от, мінімальний курс на відновлення оптимального функціонування печінки становить один місяць.

Зате ефект від використання спеціальних медикаментів доведено клінічно, на відміну від відварів і настойок. Використовувати необхідно такі препарати, які зміцнюють клітини печінки.

Існує препарат під назвою Лайвер 48 (Маргали).

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Це лікарський засіб, яке з’явилося ще дуже давно, але зараз воно адаптовано до сучасної фармакології. Даний препарат створюється на основі лікарських трав і містить сірчанокисле залізо. У 1990-ті роки у Військово-Медичної Академії проводилися дослідження над цим препаратом.

Вченим вдалося довести, що застосування даного ліки здатне поліпшити показники біохімічного аналізу печінки (білірубін, гама-глутаміл і т. д.) навіть у пацієнтів з алкогольним цирозом. Також помітно позитивно змінилося загальне самопочуття пацієнта.

Курсовий прийом препаратаЛайвер 48 (Маргали) становить 1-2 місяці.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Печінку і кишечник

Для того, щоб відновити печінку після тривалого вживання алкоголю найбільш ефективно, потрібно паралельно подбати про здоров’я кишечника. Це пов’язано з тим, що абсолютно все, що потрапило вам в шлунок, а звідти в кишечник, засвоюється печінкою.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Таким чином, від того, наскільки ефективно в кишечнику відбулося перетравлення, тобто який був відсоток шлаку, мало місце бродіння і гниття, залежить кількість роботи, яку належить виконати печінки, щодо усунення токсичних речовин.

Також алкоголь значно погіршує і працездатність кишечника. Спиртні напої вимивають з нього безліч корисних речовин і мінералів, необхідних організму.

З цих причин люди, які піклуються про печінки, але не підтримують здоров’я кишечника, не отримують найефективнішого результату. Його можна отримати, тільки якщо застосовувати гепатопротектори разом з іншими лікарськими засобами, що впливають на стан кишечника. При цьому відновлюється також мікрофлора останнього.

Такий метод терапії надає дуже швидкий, але короткий ефект. При прийомі даних лікарських засобів відбувається очищення крові. Останнє допоможе набагато швидше відновити печінку та відновити втрачені функції. Це можна здійснити з допомогою харчової добавки Зостерін Ультра.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Навіть якщо пити алкоголь довго, можна підтримати печінку і почувати себе набагато краще. Це, звичайно, не означає, що дозволено потім пити літрами абсолютно все, що ви хочете. Як відзначають фахівці, після цього курсу чутливість до алкоголю знижується.

Наприклад, на ранок після застілля голова не болить. Коли функціонування печінки прийде в норму, а в мікрофлорі кишечника збільшиться рівень серотоніну, ви самі відчуєте всі ці зміни. Настрій буде краще, збільшиться працездатність і т. д.

Інші причини руйнування печінки

Важливо не тільки дотримуватися рекомендацій медиків, але і виключити зі свого життя фактори, що руйнують печінку. До таких, наприклад, відносяться тютюнопаління та вживання спиртних напоїв.

Як відновити печінку після тривалого вживання алкоголю

Обмеження стосуються і режиму харчування. Слід відмовитися від жирних, смажених страв, а також від гострої їжі. Копченості та консерви також небажані при лікуванні. Улюблений багатьма людьми «фастфуд» теж краще не вживати в їжу.

Найкращу допомогу ви надасте своєї печінки у тому випадку, якщо кинете пити. Принаймні, потрібно вибирати тільки якісний алкоголь та не перевищувати необхідну дозування. До того ж розпивання спиртних напоїв не повинна мати регулярний характер. В іншому випадку це може привести до запою і, як наслідок, до незворотних змін печінки.

Коментар фахівця

Бабин Костянтин Олександрович – лікар психіатр-нарколог вищої категорії, кандидат медичних наук

«Лікування алкогольних уражень печінки – справа непроста. Для цього потрібно вивчення безлічі параметрів її роботи. Необхідний також контроль за ефективністю лікування. Печінка – не річ, і забруднитися вона не може. Отже, очистити її неможливо. Печінки необхідно тільки комплексне лікування.

Також потрібно враховувати, що біль в області печінки взагалі не є критерієм її поразки. Справа в тому, що клітини печінки позбавлені больових рецепторів. Больові відчуття з’являються від розтягування капсули печінки, де ці рецептори є. Однак це вже так звана гепатомегалія – патологічне збільшення печінки в розмірах. А це вже предцирроз».

Моя довідка - Корисні поради