Як позбутися від вертольотів після п’янки: що робити

Якщо вживати міцні алкогольні напої, не розрахувати свої сили і випити більше покладеного, можна дізнатися, що таке «вертоліт» на жаргоні любителів спиртного.

Це не транспортний засіб, а стан, при якому неможливо заснути із-за що накочує хвилями запаморочення, напади нудоти і тривожного очікування неприємних ранкових відчуттів.

У положенні лежачи самопочуття погіршується – здається, що ця «катування» не закінчиться ніколи і з кожною хвилиною буде ставати все гірше і гірше. Однак, це помилка – порятунок від «вертольотів» існує.

Як позбутися від вертольотів після пянки: що робити

Нудить? Паморочиться голова? Неможливо заснути? Все це результат надмірного вживання алкогольних напоїв. Саме таким чином на спиртне реагує вестибулярний апарат – алкоголь вражає тканини головного мозку людини «штормить», його очі починають рухатися швидше, він не може встояти на ногах.

Уберегти себе від «знайомства» з подібними відчуттями після прийому спиртовмісних напоїв можна тільки одним способом – потрібно бути підготовленим до їх появи.

Як уникнути «вертольотів»

Росіяни – люди безстрашні. Наслідки прийому алкоголю їх не лякають, пити їм теж не заборониш. Саме тому кожному любителю міцних напоїв абсолютно необхідно ознайомиться з народними порадами та рекомендаціями «знавців» — вони і від швидкого «прильоту» під час застілля вбережуть, і не дозволять дійти до стану «нестояння».

Отже, не дізнатися, що таке «вертушка», допоможуть такі прийоми:

 • Вугілля. За пару годин до вживання алкоголю і відразу після того, як була розбита остання чарка, потрібно випити активоване вугілля (з розрахунку 2 таблетки на 10 кг ваги). Вугілля адсорбує шкідливі речовини, що не дозволить виникнути запаморочення і знімає похмільний синдром.
 • Прошарок. Метод досить відомий – за півгодини до того, як почнеться вечірка, потрібно з’їсти 100 р. вершкового масла (можна замінити на 1 ложку рослинної). Відчуття сп’яніння відвідає не відразу – спочатку алкоголь повинен розтопити масло в шлунку. І тільки після завершення цього процесу він зможе потрапити в кров. У цьому-то і криється небезпека – є ризик не розрахувати свої сили і випити занадто багато. Ось тоді і не буде жодного шансу уникнути ранкової нудоти і запаморочення.
 • Старі дріжджі. В цьому випадку все просто – за пару-трійку годин до святкового застілля потрібно випити трохи міцного алкоголю. Організм швидко перетравить цю невелику дозу, а нову, «яка надійшла» під час гулянки, вже визнає похмельной. Засвоїться вона легко і без видимих наслідків. Головне потім – не переборщити, інакше усі зусилля по запобіганню появи «вертушки» зійдуть на «ні».
 • Не змішувати. Спосіб, перевірений часом і мільйонами людей. Під час застілля потрібно вживати тільки один напій. А вже якщо дуже хочеться спробувати різні, пам’ятати про те, що знижувати градус не можна.
 • Закушувати. До вибору страв потрібно підходити ретельно – жирні продукти краще виключити. І на столі обов’язково повинні бути присутніми безалкогольні напої – для розведення спиртових.
 • Як позбутися від вертольотів після пянки: що робити

  Як допомогти позбавитися від «вертольотів» після алкоголю

  При отруєння спиртними напоями виникають особливі, ні з чим незрівнянні відчуття. Людина хоче лягти, але в горизонтальному положенні йому стає погано і не комфортно – шумить у вухах, паморочиться голова, з’являються позиви до блювоти. Такий стан називають «вертушкою».

  Найнебезпечніше в цій ситуації – заснути. Відомо чимало випадків, коли любителі випити захлиналися у сні власними блювотними масами.

  У разі отруєння організму алкоголем порада одна – необхідно термінове промивання шлунка для позбавлення організму від токсичних речовин.

  Викликати блювоту можна різними способами. Наприклад, випити велику кількість рідини – шлунок наповниться, скоротиться і очиститься. Або з допомогою двох пальців зробити масаж підстави мови. Приємного мало, але після того, як організм позбудеться від продуктів розпаду етанолу, настане полегшення.

  Якщо заснути, не позбувшись від вмісту шлунка, є ризик прокинутися в блювотних масах. Або (як більш сумний результат) ними захлинутися. Навряд чи обидва ці варіанти сподобаються тим, хто хоч трохи піклується про своє здоров’я.

  Щоб організм швидше відновився, можна скористатися контрастним душем або вмитися холодною водою. Однак, полегшення буде короткочасним – через деякий час симптоми нудоти і запаморочення повернуться.

  Краще провести цілий комплекс процедур – спочатку очистити шлунок, потім скористатися душем.

  Лікування медикаментами

  Більшість любителів спиртного усуває наслідки «вертольотів» таблетками, а не з допомогою очищення шлунка. Найпопулярнішими вважаються ліками:

  • Активоване вугілля. Вживають його в досить великій кількості і запивають водою. Якщо в цьому випадку з’являється блювота, значить, організм сильно отруєний – без промивання шлунка обійтися буде неможливо.
  • Гліцин. Ліки знімає панічний стан, заспокоює нерви, прибирає коливання очних яблук (ністагм), що є провокатором порушення вестибулярного апарату.

  Як позбутися від вертольотів після пянки: що робити

  Народна медицина

  Нерідко прибрати «вертольоти» після п’янки допомагають поради, накопичені цілими поколіннями колишніх алкоголіків:

 • Заземляємося або кидаємо якір. Це означає, що потрібно поставити на підлогу ногу (або опустити руку). Суть цього методу легко пояснити з фізіологічної точки зору – з-за сильної інтоксикації організму порушується робота вестибулярного апарату, отже, виникають запаморочення і нудота. Для того, щоб відбулося «устаканивание», тілу необхідно на щось спертися.
 • Правильно дихаємо. Потрібно лягти обличчям вниз і глибоко дихати — вдихати носом, а видихати ротом. Кисень отримає доступ до мозку, алкоголь почне залишати організм, самопочуття покращиться.
 • Використовуємо мокрий рушник. Змочуємо холодною водою і кладемо на обличчя. Прохолода сприятиме протверезіння, симптоми нудоти і запаморочення поступово підуть.
 • Здійснюємо тривалі прогулянки, танцюємо, рухаємося. Активні рухи прискорюють все що відбуваються в організмі процеси, людина пітніє, разом з потом виходить і алкоголь. Однак, такий варіант підійде тільки для тих, хто знайде в собі сили пересуватися.
 • П’ємо кефір. Через деякий час після потрапляння в шлунок цього кисломолочного напою симптоми «вертольота», як правило, зникають.
 • Знижуємо температуру в приміщенні. Відкриваємо навстіж вікна або, якщо є така можливість, лягаємо на вулиці. Свіжий вітер принесе позбавлення від нудоти і усуне симптоми запаморочення.
 • Неефективні способи для зняття симптомів «вертушки»

  Те, що одним допомагає людям впоратися з наслідками сп’яніння, не принесе полегшення іншим. П’ють всі однаково, а ось хворіє кожен по-своєму. Що робити, якщо виникли «вертольоти» після вживання алкоголю – залежить від індивідуальних особливостей організму. Але є способи боротьби з похміллям, абсолютно даремні для всіх:

 • Заснути на підлозі, може, і корисно. Але тільки для спини. Симптоми нудоти така поза точно не зніме, а в деяких ситуаціях навіть сприятиме їх посиленню.
 • Біг в лежачому положенні на боці, у протилежний від обертання бік, полегшення точно не принесе. А ось блювотні позиви викличе, це точно.
 • Подушка, покладене на голову, взагалі марна. Ким, коли і чому був придуманий цей спосіб боротьби з «вертольотом», не зрозуміло. Ясно одне — він не діє ні за яких обставин.
 • Використовувати замість подушки книги. Пояснення елементарно — тверда поверхня зможе сприяти зняттю симптомів нудоти і запаморочення. Дурість цього методу очевидна.
 • Як позбутися від вертольотів після пянки: що робити

  Що не можна робити для зняття симптомів «вертольота»

  • Лягати спати при поганому самопочутті. Це вкрай небезпечно. Особливо, якщо паморочиться голова. З-за присутності алкоголю в крові і в шлунку ризик виникнення блювотних позивів досить високий – є шанс прокинутися в блювотних масах або навіть захлинутися ними. Якщо організм отруєний алкоголем, спочатку його потрібно очистити від токсичних речовин і повністю вивести продукти розпаду етанолу.

  Засинаючи і відключаючись, організм сигналізує про небезпеку. Одним з перших симптомів зароджується алкоголізму медики вважають саме здатність швидко отрубаться після п’янки. А часткова втрата пам’яті і обривки спогадів – це наслідок отмираний клітин головного мозку.

  • Вживати таблетки для зняття симптомів коливань очних яблук (ністагми). Особливо це стосується препаратів, до складу яких входить парацетамол – печінка може просто не витримати такого удару. Якщо часто після розпивання міцних напоїв пити ацетилсаліцилову кислоту, може розвинутися виразка шлунка. Та й інші ліки поєднувати з прийомом алкоголю вкрай небажано.

  Боротьба з «вертольотами» після вживання алкоголю – завдання досить важке. Але вирішити її можна. Найважливіше – повністю очистити організм від спиртного. Для цього всі способи хороші, адже на перше місце в цій ситуації виходить турбота про здоров’я.

  А самий простий і дієвий спосіб уникнути знайомства з «вертушкою» — просто не пити. Адже нудота і запаморочення – це далеко не найстрашніші наслідки вживання алкоголю.

  Він руйнує мозок і стає причиною деградації людини, як особистості.

  Моя довідка - Корисні поради