Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Перегар — це не окислилися до кінця продукти розпаду алкоголю, які бродять всередині вашого організму після того, як за переробку алкоголю взялася печінку. Тобто після того, як ви випили спиртне, проходить якийсь час, і відбувається розщеплення алкоголю за рахунок роботи печінки.

Однак не всі спиртне проходить цю процедуру. Те, що не залучено в процес розпаду алкоголю набуває стійкий неприємний запах. Це відбувається, в тому числі, з вини оцтової кислоти, яка є одним з продуктів розпаду алкоголю.

Запах перегару можна відчути вже через 30-40 хвилин після прийому першої дози спиртного, а продовжувати бути присутнім в організмі запах здатний від декількох годин до півтори доби. Саме по собі це явище не несе ніякої шкоди організму, проте неприємний запах створює істотний дискомфорт як для самої людини, так і для оточуючих.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

В даній статті піде мова про те, як прибрати запах перегару. Ви дізнаєтеся, які засоби вбивають цей неприємний аромат, а також познайомитеся з причинами його виникнення.

Як прибрати запах перегару

Потрібно враховувати, що повністю швидко позбутися від перегару не вийде. Всі відомі способи допоможуть полегшити ситуацію, але не більше того. До того ж засоби придушення неприємного запаху не сприяють виведенню алкоголю. Залишки спиртового вмісту залишаться в організмі і будуть виходити поступово з плином часу. Таким чином, запах перегару буде присутній з вами до тих пір, поки з організму не вийде вся оцтова кислота.

Багато людей вважають, що, якщо прочистити шлунок, запах зникне. Проте ця думка є помилковою. В основному запах відчувається у вашому диханні, тобто виробляється легенями.

Таким чином, будь-які маніпуляції з шлунком не принесуть в даній ситуації результатів. Крім того, оцтова кислота виходить з сечею та через шкіру, в тому числі із запахом поту, але більша частина неприємного запаху виходить саме з легких. З цієї причини, всі популярні засоби, наприклад, будуть мати нетривалий ефект, тому що сморід ніяк не пов’язана з шлунком.

Молоко для усунення перегару

Сама наявність алкоголю в організмі порушує обмін таких речовин, підриває роботу незамінної амінокислоти триптофану, а також її похідних – мелатоніну і так званий «гормон щастя» серотоніну.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Це біологічно активні хімічні речовини є провідниками нервових імпульсів в головний мозок. Саме триптофан відповідає за повноцінне розщеплення оцтового альдегіду і, отже, сприяє усуненню похмілля і перегару.

Проте спирт істотно перешкоджає цьому процесу. Падіння рівня триптофану, серотоніну і мелатоніну призводить до підвищення чутливості всього організму людини. В результаті цього людина на ранок після веселого вечора відчуває нездужання.

Зокрема, у нього може сильно боліти голова, відчуватися загальна слабкість тіла і т. д. Зняття цих симптомів, а також позбавлення від перегару допоможе звичайне коров’яче молоко.

Багато людей стверджують, що цей напій здатний зняти больовий синдром, а також швидко видалити перегар. Для цього необхідно випити близько літра молока. Можна брати його з перервами, але невеликими. Судячи з відгуків тих, хто пробував такий метод, перегар і нездужання зникнуть приблизно через годину.

Чому молоко допомагає? Справа в тому, що звичайне молоко є джерелом триптофану, про який йшла мова вище і якого так не вистачає після вживання спиртних напоїв. Саме тому, поповнивши запаси цієї незамінної амінокислоти в організмі, можна допомогти йому скоріше розщепити ацетальдегід. Серотонін і мелатонін, в свою чергу, виробляться з триптофану вже самостійно. Отже, молоко – це своєрідний натуральний антидот будь-якого отрути, в тому числі і спирту.

Корисні поради

Багато людей використовують у боротьбі з перегаром жувальні гумки зі смаком м’яти, а вони, в свою чергу, мають кислувато-оцтовий запах, що іноді може тільки погіршити неприємне «амбре».

Якщо ви все-таки вирішили скористатися жувальною гумкою, візьміть краще з фруктовим смаком. Він, у порівнянні з м’ятним, буде більш корисним. Чистка зубів, зрозуміло, необхідна для гігієни порожнини рота, але цей метод не позбавить вас від перегару. Ефект буде занадто непомітним.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Корисним стане похід в душ. Цей засіб допомагає також при абстинентному синдромі. Особливо буде корисний контрастний душ. Чистий приємна вода очищає пори шкіри, змиває бруд. При прийнятті душу краще здійснюється вихід всіх неприємних токсинів через шкіру, також як і при сечовипусканні. Не забудьте вдягнути чистий одяг.

Використання дезодоранту замість походу в душ не рекомендується, оскільки в поєднанні з неприємним запахом «амбре» тільки посилиться.

Таким чином, умивання, відвідування ванної кімнати буде досить ефективним засобом у боротьбі з перегаром.

Щоб позбавитися від запаху перегару як можна швидше, рекомендується також пити багато рідини. В даному випадку мова йде про воду. Її можна зробити більш корисною, якщо додати сік лимона і чайну ложку меду. Звичайно, сам по собі цей напій не допоможе, проте рясне пиття буде сприяти виходу води з організму шляхом сечовипускання. Разом з сечею всі шкідливі токсини і продукти розпаду алкоголю будуть йти з організму.

Що можна з’їсти, щоб не пахло перегаром

Як вже було сказано, жувальні гумки мало чим можуть допомогти. Краще з’їжте щось гостре. Також можна скористатися так званими природними дезодорантами, такими як цибуля, часник, різна зелень, наприклад кріп або петрушка.

Ці продукти допоможуть вам ненадовго уникнути запаху з рота, тому що якийсь час запах цибулі, часнику та інших коштів буде перебивати запах перегару.

Зрозуміло, нічого приємного в ароматі, наприклад, цибулі немає, проте в даній ситуації потрібно вибирати менше з двох зол. Погодьтеся, що, якщо ви йдете на роботу, краще буде, якщо ви будете виділяти запах цибулі і часнику якийсь час, а не перегару.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Ефективно маскують перегар різні горіхи. Особливо корисні будуть мускатні горіхи. Їх стійкий аромат здатний перебити неприємний запах. У цьому випадку даний продукт працює так само, як і цибуля, часник, зелень.

Багато радять пожувати зерна кави для того, щоб приховати перегар. Однак для того, щоб це засіб було по-справжньому результативним, потрібно жувати зерна весь день. Навряд чи знайдеться людина, здатна на це.

У разі, якщо перегар слабкий, можна спробувати пожувати лавровий лист, шкірку лимона або апельсина, а також таку пряність, як гвоздика. Їх потрібно добре пожувати і потримати в роті. Якщо перегар не сильний, то він скоро замаскується.

Пити каву не рекомендується, тому що крім того, що це тільки посилить запах перегару, цей напій має серйозне навантаження на серце. Цей орган отже перевантажений після вживання алкоголю напередодні. Саме тому такі засоби, як міцний чай або каву, не будуть ефективними при усуненні перегару.

Фізичні вправи

Результативним засобом в боротьбі з неприємним запахом після спиртного стане виконання фізичних вправ. Завдяки цьому токсини, що провокують перегар, будуть виходити разом з потом.

Однак потрібно враховувати, що ці вправи повинні бути легкими і акуратними. Як вже зазначалося вище, серце на ранок після вживання спиртного знаходяться в сильному напруженні, тому будь-які навантаження на цей орган небажані.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Якщо фізичні вправи все-таки вам не під силу, то корисною буде вентиляція легенів. Для цього близько 7 хвилин необхідно робити глибокі вдихи і видихи. Найкраще це зробити на свіжому повітрі, наприклад, на балконі, якщо немає можливості вийти на вулицю.

Завдяки гіпервентиляції легенів запах перегару втрачає інтенсивність. Такий метод, звичайно, миттєво не позбавить вас від перегару. Однак цей спосіб більш корисний, ніж, наприклад, жування жувальної гумки.

Висновок

Найдієвіший засіб для усунення неприємного запаху потрібно було використовувати ще напередодні. Щоб уникати перегару, необхідно скорочувати кількість випитого алкоголю. Іншими словами, треба менше пити.

Як позбутися від перегару і швидко усунути запах алкоголю

Повністю позбавитися від перегару, як вже говорилося вище, не вийде, тому що запах виходить не з шлунка, а з легких. Саме з цієї причини для остаточного виходу неприємного аромату потрібно просто дочекатися повного очищення організму від алкоголю, яка швидко не відбувається.

Тому так само немає сенсу додатково випивати вранці, щоб похмелитися. Це на старі дріжджі вам дасть ще більше запаху, плюс до всього ви знову сп’янієте. На ранок після вживання алкоголю цей процес відбувається швидше із-за того, що печінка вже розпочала свою роботу.

На жаль, якщо не вдалося напередодні випити менше, то швидко прибрати перегар не вийде, та й в принципі позбавитися від нього буде досить проблематично. Багато хто кажуть, що для цього існує маса способів. Наприклад, можна з’їсти масло або щось жирне, щоб стінки шлунка обгорнула і т. д.

Існують також різні таблетки, нібито допомагають усунути перегар. Перед тим, як їх приймати, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб встановити, чи можна вам їх вживати.

Важливо знати, що, якщо у вас присутній запах з рота, ідентичний перегару, без попереднього вживання алкоголю або через дуже тривалий час після — це привід звернутися до лікаря. Така ситуація може бути сигналом про те, що у вас є порушення роботи внутрішніх органів, в тому числі і шлунка. Можливо, один з органів травлення не справляється зі своїм завданням, з-за чого і з’являється запах.

Таким чином, щоб уникнути появи перегару, потрібно пити з розумом, не перевищувати дозу і не вживати неякісні алкогольні напої.

Моя довідка - Корисні поради