Як очистити організм від алкоголю в домашніх умовах: способи

Щоб уникати поганого самопочуття після застіль, потрібно вміти правильно комбінувати продукти харчування та напої за святковим столом. Також дуже важливо знати, як правильно поєднувати різні страви і алкогольні напої, щоб не страждати від негативних наслідків. Останні можуть бути не тільки небезпечними для вашого здоров’я, але і для життя.

Як очистити організм від алкоголю в домашніх умовах: способи

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як очистити організм після свят, бенкетів або відмови від алкоголю в принципі.

Що не слід робити

Серед людей поширена думка про те, що для відновлення організму після алкоголю треба просто випити трохи спиртного. Дійсно, всі ознаки абстинентного синдрому досить швидко проходять, однак з допомогою такого способу дуже легко потрапити з похмілля в запій.

З останнім впоратися набагато складніше, ніж, наприклад, з абстинентним синдромом, тому лікарі не рекомендують вдаватися до цього методу відновлення організму.

Також лікарі не радять очищати і відновлювати організм з допомогою напоїв, що містять кофеїн. Сюди відноситься не тільки каву, але і зелений, чорний, білий та інші чаї. Кофеїн, потрапляючи в клітини мозку, посилює обмінні процеси, в результаті чого людина відчуває себе краще.

Однак крім цього, кофеїн підвищує артеріальний тиск, і без того високу на тлі похмільного синдрому. При такому стані хворий ризикує навіть потрапити в реанімацію. Тому не варто відновлювати організм з допомогою цих напоїв.

Куріння – ще один небажаний у даному разі заняття. Воно провокує загострення гіпертонічної хвороби і різке зростання серцево-судинних захворювань. При таких симптомах людина, щоб зберегти життя і здоров’я, повинен бути на 100% впевнений, в тому, що всі його судини перебувають в ідеальному стані. Це пов’язано з тим, що в такій ситуації велика ймовірність виникнення інфаркту або інсульту.

Як очистити організм від алкоголю в домашніх умовах: способи

Методи очищення організму від алкоголю

Не всі народні засоби відновлення та очищення організму після алкоголю ефективні. Багато хто знає, що після надмірної кількості випитого спиртного відмінно допомагає склянка холодного розсолу. Такий метод дійсно працює. У цьому випадку холодна вода дратує кишечник і шлунок, запускає перистальтику.

В даному випадку активна перистальтика допомагає очистити кишечник і організм в цілому, а це людині дуже необхідно після алкоголю.

Справа в тому, що розсіл ще не скоро дійде до товстого кишечника, а перистальтична хвиля потрапляє туди досить швидко. При очищенні кишечника ви допомагаєте своєму організму позбавитися від тієї їжі, яка не встигла перетравитися. Також при цьому процесі видаляється надлишкову кількість алкоголю.

Крім того, краще, якщо розсіл буде ще і міцним. Це пов’язано з тим, що сіль бере на себе воду, в результаті чого ефективніше очищається кров.

Для більш повного очищення, можна прийняти абсорбуючі препарати. До таких препаратів відносяться наступні медикаменти:

 • активоване вугілля;
 • кремній-містить сорбент.

Також дуже корисний після таких процедур холодець, але не саме м’ясо, а саме желе як в холодному, так і в розігрітому вигляді. Також можна з’їсти вірменське страву під назвою хаш. І холодець, і хаш досить дієво очищають кишечник. Покращують енергетичний потенціал в умовах різко зниженого апетиту.

Як очистити організм від алкоголю в домашніх умовах: способи

Повне відновлення після алкоголю

Ви повинні чітко розуміти, що з-за алкоголю токсичний удар отримали багато життєво важливі органи: печінка, головний мозок, серце, шлунково-кишковий тракт і весь організм в цілому.

На повне відновлення всіх систем і органів вам знадобиться термін від 2 до 4 місяців. Швидко очистити організм від алкоголю просто не вийде. Зрозуміло, вам стане значно краще через день-два.

Ви відчуєте себе досить добре, але ваш організм постраждав дуже серйозно. Це непомітно на перших порах, і якщо продовжувати розпивати алкоголь регулярно, з часом ви зможете повною мірою відчути всі наслідки тривалого вживання спиртних напоїв.

Найскладніша ситуація складається тоді, коли було багато випито і з’їдено. В даному випадку необхідно розставити пріоритети в лікуванні: у першу чергу, потрібно очистити організм від алкоголю, а тільки потім від переїдання. Це пов’язано з тим, що найбільш небезпечно в даному випадку саме спиртне.

Отже, в ситуації, що склалася, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

 • Випити холодний розсіл. Зробити це потрібно до очищення організму.
 • Після того, як очищений кишечник, можна з’їсти холодець, хаш, суп. Важливо: приймати їжу необхідно тільки рідкі складові страв, наприклад, підігріте желе від холодцю, бульйон від юшки і т. д.
 • На наступний день можна додати кисломолочні продукти. Навіть якщо напередодні у вас з’явився апетит, краще не вживати їх. Це пов’язано з тим, що пошкоджена в результаті алкоголізації підшлункова залоза не в змозі виробляти достатню кількість травних ферментів.

  Насильницька стимуляція травлення небезпечна тим, що травні соки, не встигаючи пройти по протоках підшлункової залози в просвіт кишечника, починають перетравлювати саму залозу, що загрожує важким панкреатит, іноді з летальним результатом.

  Звичайно, найкращий варіант той, коли людина не п’є зовсім або хоча б п’є з розумом. В такому разі не доведеться вдаватися до очищення організму після алкоголю. Якщо все-таки трапилася ситуація, коли це необхідно, потрібно з відповідальністю підійти до вирішення даної проблеми в домашніх умовах.

  Пам’ятаєте, у важких випадках не слід займатися очищенням організму самостійно, а краще відразу ж звернутися до лікаря.

  Моя довідка - Корисні поради