Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

Пияцтво – актуальна проблема, загрозлива нормального життя суспільства. Алкогольна залежність здатна зруйнувати міцну сім’ю позбавити людину високого становища в соціумі, відштовхнути друзів і родичів.

Питущий виявляється ізольованим від оточуючих людей, що змушує його деградувати все більше і більше. Це приносить йому нові проблеми, які можна вирішити, на думку залежного, лише ще однією порцією алкоголю.

В результаті чоловік стає нездатним відчувати веселощі без зайвої дози спирту. Чим більше він п’є, тим більше стає залежним. У деяких випадках для позбавлення від пияцтва і запобігання приступів білої гарячки доводиться звертатися за допомогою до психотерапевтів.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

Алкогольна залежність є основною причиною сімейного неблагополуччя. За статистикою, більша частина сиріт з’явилися на світ завдяки питущим батькам. До речі, бідність також виникає з причини пияцтва. Більшість злочинів, скоєних в Росії, були задумані і здійснені людьми, що знаходяться в алкогольному сп’янінні.

Компанії, що виробляють спиртні напої, намагаються добре прорекламувати свій товар, показуючи в роликах успішних і щасливих людей, що п’ють алкоголь. Проте насправді справи йдуть інакше. По-справжньому успішна частина населення або взагалі не вживає спиртні напої, або робить це лише в рідкісних випадках.

І справді, важко уявити директора великої компанії, який знаходиться в запої. Така людина не стане виділяти свій дорогоцінний час на подібний «відпочинок». В іншому випадку він буде позбавлений ясного розуму і здатності до прийняття відповідальних рішень.

У той же час масовий споживач не звертає уваги на такі явні невідповідності, продовжуючи вірити яскравим картинкам з реклами. Багато людей, які дивляться телевізор, наполегливо асоціюють багатство, влада і успішність з вживанням спиртного, хоча насправді справи йдуть в точності навпаки.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

Насправді, єдине вірне думку по відношенню до алкоголю наступне: починати пити не варто, а якщо вже почав, то з усіх сил потрібно намагатися позбутися від залежності. Однак неправильно висувати такі суворі вимоги лише до інших людей. В першу чергу потрібно почати з себе.

Тільки так можна забезпечити гідне майбутнє для себе, своїх дітей і всіх тих, хто вам доріг.

Причини, що змушують пиячити

Нижче розташовані основні причини, що приводять людей до алкогольної залежності.

 • Я п’ю за компанію

Одна з основних причин алкоголізму в сучасному суспільстві. Досить поширена ситуація, коли частина компанії, употребляющая спиртне, намагається умовити тверезників теж почати пити. Зазвичай для цієї мети використовуються специфічні аргументи про повагу, солідарність з друзями і т. д.

У підсумку непитуща частина компанії здається під тиском цих аргументів. Тоді спочатку не вживають спиртне люди відрікаються від своїх переконань, не розуміючи, що їхні друзі просто вдало застосували техніку маніпулювання.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

 • Негативний приклад

Зверніть увагу, що дорослі завжди є для дітей прикладом. Так, неповнолітні часто намагаються копіювати поведінку своїх батьків.

Маються на увазі ситуації, коли дитина просить за святковим столом склянку горілки, бажаючи таким чином уподібнитися рідним, чия поведінка до цього спостерігав. В даній ситуації, навіть якщо дитині відмовлять, насваривши, то він все одно зможе задовольнити своє бажання, що виникло з вини батьків, наприклад, на вулиці.

Однак це зовсім не означає, що потрібно давати дітям спиртне, наводячи аргументи в дусі «краще нехай п’ють на очах у батьків, ніж на вулиці незрозуміло з ким». Дорослі не повинні своїм прикладом викликати тягу до спиртного у неповнолітніх.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

 • Ігнорування проблем

За допомогою розпиття спиртних напоїв можна ефективно йти від вирішення життєвих труднощів.

Напевно вам знайома ситуація, коли хтось із ваших близьких п’є у вільний від роботи час, відпочиваючи таким чином від сімейних проблем. Алкоголік іноді повертається після трудового дня додому вже п’яним, що допомагає йому забути про ненависній роботі, викреслити з пам’яті начальника, можливо, надходить по відношенню до нього несправедливо.

А адже єдиним правильним виходом в даній ситуації, коли на роботі погані відносини з начальством або колективом, є виправлення власних недоліків, які викликають антипатію з боку оточуючих людей.

Якщо ж мова йде про проблеми в сім’ї, потрібно спробувати налагодити стосунки з родичами або з другою половинкою. Однак на практиці знаходяться в пригніченому стані люди не намагаються розібратися в причинах депресії, а вдаються до алкогольних напоїв.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

 • Джерело веселого настрою

Ще одним важливим фактором, що обумовлює розвиток алкоголізму, є потреба в миттєве поліпшення власного настрою. З часом вони починають думати, що інших способів, що дозволяють поліпшити настрій без праці, не існує.

Стан сп’яніння настає миттєво і дає коротке, але сильне відчуття ейфорії. Найчастіше причиною, що обумовлює наявність потреби в такому швидкому задоволенні, є душевна порожнеча питущого людини.

З цієї причини так важливо робити своє життя більш яскравим, насиченим приємними подіями. Для цього потрібно відвідувати нові місця, заводити знайомства з цікавими людьми або займатися самоосвітою.

Таким чином можна позбутися від залежності, однак для слабкої людини завдання поліпшення власного життя нездійсненна. Так як алкоголіку хочеться лише випити, він віддає перевагу власного самовдосконалення горілку чи пиво. Дивним є і те, що п’є намагається не думати, що після прийняття алкоголю його чекає похмілля, яке викликає в рази більше пригнічений стан.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

 • Пияцтво за звичкою

Напевно, це сама справжня причина розвитку алкоголізму, адже в даній ситуації відмовитися від спиртного простіше всього. У теж час саме із-за неї, як правило, щороку стають алкоголіками безліч людей. Є люди, які сміються над кумедними фото з слабовольными хворими, не здатними перестати «бухати» за звичкою. Однак з плином часу насмішники можуть стати такими ж залежними.

Людина, що вживає спиртне регулярно, не замислюючись, може, крім психологічної, придбати ще й фізіологічну залежність. Суть її полягає в тому, що з часом спирт починає надавати більш слабкий ефект, що призводить до відсутності почуття сп’яніння. Тому хворому на алкоголізм доводиться підвищувати дози напоїв, щоб відчути звичну ейфорію і розслаблення.

Фізіологічна залежність виникає внаслідок постійного знаходження спирту в крові людини. Регулярно вживаючи вино, пиво або горілку, алкоголік не розуміє, що таким чином робить змінений склад своєї крові звичним для організму. У підсумку спирт стає необхідною умовою нормального настрою, а гарного настрою в тверезому стані немає зовсім.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

Напевно у вас вже давно виникло питання з приводу того, як позбавитися від алкоголізму, поки залежність не перейшла в хронічну форму. Будь-нарколог скаже вам, що екстрені заходи потрібно вживати відразу, як тільки ви помітили у себе небезпечну тенденцію. Дуже важливо замінити згубну звичку який-небудь іншої, що приносить користь. Для цього постарайтеся знайти собі цікаве заняття чи хобі.

На щастя, людині досить усього лише три тижні, щоб сформувати будь-яку звичку. Для цього протягом даного періоду необхідно кожен день повторювати однакову дію. Іншими словами, щоб розвинути нову корисну звичку, потрібно проявити силу волі.

Швидше за все, внутрішній голос буде переконувати вас відмовитися від задуму, з’явиться лінь. Якщо ж ви зможете протриматися двадцять один день без спиртного, то напевно значно зменшити свою залежність. Однак говорити про повне позбавлення від алкоголізму можна лише тоді, коли ви зможете не вживати спиртні напої протягом півроку.

Однак навіть у цьому випадку не варто повертатися до спирту, адже, найімовірніше, це призведе до рецидивів захворювання.

Як кинути пити алкоголь самостійно

При перших ознаках залежно люди, як правило, намагаються не надавати недузі розголосу і намагаються самостійно кинути пити алкоголь.

Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

Отже, щоб якомога швидше позбутися від пристрасті до спиртних напоїв, вам необхідно:

 • точно визначити для себе, які переваги принесе відмова від алкоголю;
 • уникати ситуацій, які змушують пити;
 • вживати спиртне лише за власним бажанням, а не з примусу з боку знайомих;
 • не звертати уваги на громадську думку, яка особливо не засуджує вживання алкоголю.

Хоча ці рекомендації і є досить загальними, вони можуть допомогти в позбавленні від залежності. Так, перша порада особливо суттєво. Важливо визначити причини, чому не варто пити, адже людина здатна до боротьби лише в тому випадку, якщо є серйозний стимул.

Друга рекомендація передбачає відмову від походів до друзів, у яких буде присутня випивка. Іншими словами, вам необхідно зменшити ситуації, що змушують вас вживати алкоголь. Набагато простіше спочатку уникнути подібного події, ніж боротися із спокусою випити, перебуваючи в оточенні веселій компанії.

Ви повинні зрозуміти, що, прийнявши рішення відмовитися від алкоголю, можливо, ви ввійдете в конфлікт з оточуючими.

З цієї причини вас будуть засуджувати і пропонувати одуматися і випити. Ви ж повинні навчитися ввічливо, але твердо відмовлятися від запропонованого склянки. Не переставайте нагадувати собі причини, що обумовлюють утримання від розпивання алкоголю у веселих компаніях.

Пам’ятайте, що справжніми друзями є лише ті, з якими можна добре провести час і в тверезому стані. Погодьтеся, основний зміст спілкування – духовне і культурне збагачення від взаємодії з приємними людьми.

Немає нічого поганого в тому, щоб правдиво зізнатися в небажанні вживати алкоголь. Навіть незважаючи на те, що ви таким чином образите почуття приятелів, прийняли вас в компанію, чесність завжди приносить користь.

З яких причин варто кинути пити

Дуже часто залежна людина не може відповісти на питання, заради чого йому варто кинути пити. З цієї причини корисно буде написати на папері наочний список причин, навіщо потрібно відмовитися від випивки. Приблизно він повинен виглядати так:

 • я хочу кинути пити, щоб постійно перебувати в усвідомленому стані;
 • не бажаю витрачати свій час на заподіяння шкоди власному організму;
 • у мене немає часу, щоб привести себе в норму після чергового запою;
 • не хочу прожити занадто коротке життя;
 • бажаю навчитися проводити час весело з приємними людьми і без допомоги алкоголю.
 • Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Природно, у вас список може бути іншим. Це пов’язано з тим, що у кожної людини своє життя і свій тип характеру. Ті доводи, які є хорошою мотивацією для одних людей, для інших можуть не підійти. Корисно буде скласти список бажаних результатів. Для цього використовуйте наступні навідні запитання:

  • Якого саме результату ви хочете досягти в майбутньому?
  • Як шкодуєте виглядати через десять років і розраховуєте ви бути здоровим до того часу?
  • Що буде, якщо ви ніколи не побачите своїх здорових нащадків?
  • Яке місце в суспільстві ви бажаєте займати?

  Чесно відповідаючи на ці питання, ви зможете зрозуміти причини, які спонукають відмовитися від пияцтва. Таким чином, ви зможете вирішити, чи дійсно хочете побороти залежність.

  Ще раз зверніть увагу на те, що вилікуватися від алкоголізму без серйозних стимулів неможливо, адже цей процес потребує значних зусиль. Склавши список, ви відразу визначте рівень власної мотивації.

  Більш серйозною є ситуація, коли у алкоголіка вже сформувалася фізіологічна залежність. В даному випадку вже не вийде швидко кинути випивку. Доведеться навіть на час змінити навколишнє оточення, що має відвернути від неприємних відчуттів, викликаних відсутністю спирту в крові.

  Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Лише чесно зізнавшись самому собі в наявності проблеми, залежний може зробити перші кроки до її запобігання. Треба пам’ятати, що хворому людині потрібна підтримка близьких людей, здатних надати допомогу.

  Якщо ви, поборів залежність, знову повертаєтеся до алкоголю, то, принаймні, намагайтеся себе обмежувати. Відокремлюйте ситуації, коли п’єте заради смаку, від випадків, коли вживаєте спиртні напої під тиском оточуючих вас людей. Час від часу перечитуйте складений вами список підстав відмови від спиртного.

  Бажаючі зав’язати з алкоголем можуть орієнтуватися на наступні причини:

  • назавжди вилікуватися від алкоголізму потрібно для того, щоб життя стало більш щасливою;
  • зав’язавши зі спиртним, можна поправити своє здоров’я і прожити набагато довше;
  • алкоголь перешкоджає виконанню ваших цілей.

  Проте наркологи в деяких випадках дозволяють излечившемуся людині іноді вживати спиртне. Тому якщо ви не в змозі повністю відмовитися від нього, то хоча б пийте тільки по великим календарних свят і виключно заради задоволення.

  Як родичі алкоголіка можуть допомогти йому кинути пити?

  Багато людей задаються питанням: «Що робити, якщо близька людина почала пити і як йому допомогти?». Отже, для початку спробуйте розвинути і підсилити у алкоголіка бажання «зав’язати».

  Особливо ефективною є допомога і вплив батьків. Тут дуже важливо зрозуміти, що саме поведінка батьків могло підштовхнути дітей до пляшки. Експерти повідомляють, що батьківська підтримка приносить суттєву допомогу будь-якій людині, а її відсутність погано позначається на подальшому житті.

  Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Психологічні тести та експерименти показують, що алкогольної залежності в основному схильні люди, в ранньому віці мали проблеми у відносинах з батьками. Найбільш важливою в цьому випадку була психологічна зв’язок з батьком.

  Ще однією причиною розвитку пияцтва є низький рівень самооцінки та усвідомлення власної ущербності. Спиртне на короткий період часу дає відчуття сили і впевненості, що є віддушиною для людини, в тверезому стані відчуває негативні емоції.

  Іноді залежний може має намір не надавати проблеми пияцтва значення, виправдовуючи себе тим, що він лише «дружить» зі спиртним. У такій поведінці є багато інфантильності. З дорослою людиною, ніколи не виправдують власних вад і завжди признає свої помилки, така поведінка не має нічого спільного.

  Підсумувавши все вищесказане, можна заявити, що схильні до алкоголізму ті люди, які виросли в несприятливої сімейної або соціальній обстановці. Іншими словами, взаємини з батьками й іншими людьми в дитячому і юнацькому віці безпосередньо впливають на те, чи буде людина алкоголіком.

  Як переконати людину позбавитися від алкогольної залежності

  По-перше, необхідно перестати диктувати залежному свої умови. Не можна насильно примушувати до відмови від спиртного. Щоб чоловік кинув пити, потрібно виявляти до нього повагу, уникаючи глузливого тону в спілкуванні. Не висміюйте тягу до спиртного, не приписуйте цей недолік безпосередньо самому алкозависимому. Не кажіть хворій людині, що він продовжує пити лише через свою впертість. Самостійно алкоголік навряд чи усвідомлює причини хвороби і не зрозуміє, як з нею впоратися.

  Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Однак дуже часто трапляється, що рідні не тільки не допомагають, але і прищеплюють своїм моральним тиском ще більшу тягу людини до випивки.

  Як змусити свого чоловіка позбутися від пияцтва

  Ні в якому разі не сваріться зі своїм чоловіком з приводу його залежності, адже це лише викличе в ньому озлоблення, і він стане пити ще більше. Чоловік повинен бачити в вас не чужої людини, навязывающего йому свої думки, а того, хто щиро бажає допомогти. Спробуйте показати власним прикладом, наскільки хорошою є позбавлена залежностей життя. Для цього заохочуйте позитивні прагнення чоловіка. Наприклад, якщо він почав займатися музикою або різьбленням по дереву, підтримаєте його в цьому починанні, а не кажіть, що вже пізно.

  Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Що робити, якщо алкоголізмом хвора жінка

  Жінки теж можуть бути схильні до сильної алкозалежності. Більше того, через слабо розвинених вольових якостей дами виліковуються складніше, ніж чоловіки. Однак всі вони володіють сильним материнським інстинктом, тому саме вплив на нього зазвичай призводить до одужання. Жінці треба лише замислитися, що для неї важливіше: сумнівне задоволення від вживання спиртних напоїв або здорове потомство.

  Як кинути пити: як позбутися від алкогольної залежності

  Як побороти пивну залежність

  • У більшості випадків ця залежність викликається не прагненням до сильного сп’яніння, а приємним і самобутнім пивним смаком. Тому нескладно перейти на безалкогольний варіант даного напою, смакові якості якого не надто відрізняються. Це дозволить захистити себе від звикання до спирту. Можна навіть вибрати один день наділи, коли дозволено випити трохи алкогольного пива.

  Чи можна боротися з пияцтвом народними способами?

  Народні методи люди з успіхом застосовують вже багато років. Все ж перед вибором рецепта, рятує від тяги до спиртного, краще проконсультуватися з лікарем.

  До того ж не можна заперечувати, що лікування під наглядом у хорошого нарколога є більш ефективним, ніж самостійне. Нарколог допоможе не втрачати дорогоцінного часу на лікування народними методами, якщо вони вам не підходять. Різні відвари і настойки з отруйних трав використовуйте тільки в тому випадку, якщо ваш лікуючий лікар дав згоду на їх застосування.

  Моя довідка - Корисні поради