Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

Сучасні реалії ставлять перед людиною складні виклики, з якими багато хто не справляються. І якщо раніше від життєвих труднощів алкоголем «лікувалося» в основному чоловіче населення, то сьогодні все більше до цієї небезпечної терапії вдаються жінки.

Таке положення справ не може не турбувати всіх розсудливих людей. Адже саме від стану жінок залежить здоров’я нації та майбутнє країни.

Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

Передумови алкоголізму у жінок

Трудноизлечимость і тяжкість жіночого алкоголізму обумовлені особливостями метаболізму в організмі жінки. З-за більш повільного обміну речовин, сп’яніння настає швидше і від меншої дози алкоголю.

Жіноча природа призначена для сприйняття, закріплення всієї нової інформації і передачі її наступним поколінням. У випадку з алкоголем це властивість спрацьовує проти жінок. Залежність від алкоголю виробляється значно швидше і міцно вкорінюється, ускладнюючи лікування.

Найскладніше в питанні, як самостійно позбавитися від алкогольної залежності жінці, полягає у чесному визнанні самій собі, що така проблема дійсно має місце і вимагає серйозних заходів щодо викорінення шкідливої звички.

З цього першого і головного кроку починається довгий нелегкий шлях повернення до нормального життя зі спокійною атмосферою в сім’ї, турботами про дітей, цікавими заняттями і друзями.

Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

Причини виникнення залежності

За даними медиків, жіночий алкоголізм частіше розвивається у віковій групі 30-40 років.

У цей період у багатьох виникають психологічні проблеми, які викликані:

 • втратою рідних і близьких;
 • зрадою або охолодженням відносин у родині;
 • зміною умов/статусу на роботі;
 • зміною країни проживання;
 • проблемами, пов’язаними з перехідним віком дітей;
 • невдалим колом спілкування та іншим.

Спочатку склянку пива, келих хорошого вина або 50-100 грамів міцного напою, які вживаються час від часу, надають розслабляючу і заспокійливу дію.

Потім частота та дози непомітно збільшуються, і життя без алкоголю починає здаватися безрадісною і занадто важкою. Це перший «дзвіночок», що сигналізує про залежності, коли треба вже задуматися, як жінці кинути пити.

Посилюючись, алкогольна залежність накладає помітний відбиток на зовнішність жінки, робить її асоціальної, порушує сімейні зв’язки і навіть створює небезпеку для маленьких дітей від матері-п’яниці. Проблема посилюється тим, що багато хто не в змозі визнати її і соромляться звернутися за допомогою до фахівців, а намагаються знайти способи як жінці самостійно перестати пити алкоголь.

У разі хорошої мотивації, правильного оточення і усвідомлення жінкою важливості того, що відбувається, методи самостійного лікування, наведені далі, допоможуть назавжди вилікуватися від пристрасть до чарки.

Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

Шлях до тверезого життя

На жаль, змусити дорослої людини кинути пити проти його волі практично неможливо.

Самостійне лікування жіночого алкоголізму починається з чіткого усвідомлення жінкою необхідності такого кроку, його значення для подальшого життя найбільш питущою жінки і її рідних.

Після цього слід:

 • Поговорити про свої проблеми з близькими і друзями, щоб заручитися їх підтримкою на цьому нелегкому шляху.
 • Закріпити мотивацію, склавши перелік всього, що має для неї велике значення.
 • Звернутися за допомогою до психолога. Він з’ясує причини, за яких жінка почала випивати і навчить з ними справлятися.
 • У перший час уникати заходів, пов’язаних з розпиванням спиртних напоїв. Надалі ні в якому разі не піддаватися на вмовляння «по чуть-чуть не страшно».

Алкоголізм — довічне захворювання. Протистояти рецидивів можливо тільки при повній відмові від спиртовмісних продуктів.

Спільні зусилля та комплекс лікувальних методів повернуть жінку до повноцінної усвідомленого життя. Труднощі навчать близьких дорожити один одним і цінувати кожну хвилину, проведену разом.

Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

Аналіз витоків проблеми

Іноді до алкоголізму можуть призвести звичайні повсякденні заняття:

 • часті корпоративи;
 • традиції випивати на службі з приводу якихось подій/успіхів;
 • розпивання спиртного за компанію, або щоб питущого чоловіка залишилося менше;
 • прийняття алкоголю для зняття стресу, скутості та інше.

У таких випадках достатньо вчасно усвідомити проблему і строго обмежити вживання спиртного.

Однак якщо корінь проблеми криється в недозволеному психологічному конфлікті, лікування потребує значних зусиль і часу. Перш за все, вирішуючи як перестати пити алкоголь, жінці необхідно задати собі кілька важливих питань:

 • Які думки заглушає алкоголь?
 • Недолік яких відчуттів вона покриває?
 • Чи хочете ви повернутися до повноцінного життя?
 • Тільки абсолютно чесно відповівши собі на ці питання, жінка зможе зробити перший крок до зцілення від одурманивающей залежності. Але треба бути готової до того, що на цьому шляху підстерігають розчарування, зриви, відкати на колишні позиції і постійна боротьба з бажанням все кинути і напитися.

  Багато, приступаючи до лікування, навіть не припускають наскільки це нелегко і яких зусиль вимагає кожен маленький крок на шляху до одужання. Щоб пройти цей шлях до кінця, необхідна концентрація всіх вольових ресурсів людини і постійна участь близьких для своєчасної допомоги і підтримки.

  Міняємо шкідливу звичку на корисне заняття

  Коли жінка стоїть перед необхідністю кинути пити, важливо знайти таке заняття, яке заповнить і вільний час і думки. Краще, якщо це колективна справа, що не припускає алкогольних узливань.

  Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

  Для кого-то порятунком стануть спортивні заходи, хтось почне писати книгу або створювати прикраси. Головне, щоб це було цікаво і не залишала місця для важких роздумів і бажання заглушити їх алкоголем.

  Спортивні заняття

 • Спорт не тільки зміцнює опорно-руховий апарат, і оздоровлює внутрішні органи, але і сприяє виробленню ендорфінів, що позитивно впливають на емоційний фон.
 • Командні ігри, спільні прогулянки на велосипедах принесуть здоров’я, усунуть дефіцит спілкування і сформують нові звички, які дозволять радіти життю без вживання алкоголю.
 • Крім того, спорт, вносячи в життя суворе розклад, дисциплінує мозкову діяльність, що дає можливість легше керувати своїми думками, не даючи скочуватися в депресивні стани.
 • Медитативні практики

  Сьогодні, коли інтернет переповнений різними духовними практиками, не складе особливих труднощів підібрати спосіб самостійного лікування алкогольної залежності.

  Це може бути:

  • ритмічне обговорювання мантри;
  • динамічна медитація;
  • вправи хатха-йоги;
  • дихальні техніки та інші.

  Використання своїх внутрішніх ресурсів забезпечить надійність і стабільність досягнутих результатів. Древні знання збагатять життя новими фарбами, зроблять вас невразливими для негараздів і хвороб.

  Метод винагороди

  Метод заснований на тому, що людина, що бореться з алкогольною залежністю, кожен раз, коли йому вдається протистояти спокусі випити, винагороджує себе чимось смачним, особливо якщо раніше це було під забороною дієтичних міркувань.

  Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

  Це може бути великий шматок улюбленого торта, вишуканий десерт, жирна відбивна, словом, все, що може принести велике задоволення, посилене позитивними емоціями від очікування нагороди.

  Метод, звичайно, не ідеальний, особливо якщо мова йде про жінок, схиблених на схудненні. Тим не менш, він непогано працює, в ситуації, коли з двох зол треба вибирати менше.

  Розвиток вольових якостей

  Як би багато не пила жінка, все одно бувають тверезі моменти осмислення своїх дій і подальшого життя. І якщо це короткий прозріння призведе до рішення змінити майбутнє, то будуть потрібні неабиякі вольові якості, щоб побороти залежність в наших реаліях.

  Ця проблема не вирішується поступовим зниженням кількості вжитого спиртного. Практика показує, що самостійно контролювати дозу, питуща людина не в змозі.

  Вихід один — повністю припинити вживання спиртовмісних продуктів, не намагаючись замінити їх наркотичними речовинами та іншими хімічними допінгами. Навіть невелике послаблення у вигляді простенької цукерки з коньяком може стати причиною чергового запою і повернення на висхідні позиції.

  Як кинути пити алкоголь жінці самостійно: інструкція

  Колишніх алкоголіків не існує. Тому треба тренувати волю для довічного протистояння цьому злу в усіх видах, особливо коли воно є під личиною нібито друзів, які стверджують, що від пива або однієї чарки доброго коньяку нічого страшного не трапиться.

  Народні методи

  Гарною підмогою в боротьбі за тверезий спосіб життя можуть стати народні рецепти:

 • Взяти полин і чебрець в рівних частках, залити столову ложку суміші холодною водою, нагріти на паровій бані до кипіння, настояти і приймати по 2 столові ложки 3-4 рази на день.
  • Відвар викликає стійку відразу до алкоголю.
 • Взяти баранець, приготувати відвар. Приймати невеликими порціями протягом дня.
  • Допомагає зупинити запій.
 • Висновки

  Неважливо, на якому методі захоче сконцентруватися жінка, страждаюча алкогольним синдромом. Якщо вона наполегливо рухатися до обраної мети, спираючись на близьких, справжніх друзів, то обов’язково прийде до здоров’я, благополуччя і щастя.

  Відгуки

  Людмила, 24 роки, Москва. Не курю (в тому числі і кальян) і не п’ю вже більше року. Роки три тому після випивки стала сильно боліти – весь наступний день лежала пластом і блювала. Вирішила дати зарік до Нового року, потім продовжила до 8 Березня. Все, звичайно, дивувалися, вмовляли, але я вже звикла і до випивки зовсім не тягнуло. Виявилося, що гуляти без пиятики набагато цікавіше. Шкодую, що не знала про це раніше. Тепер намагаюся переконати друзів наслідувати мій приклад, іноді вдається.
  Світлана, 55 років, Волоколамськ. Пити почала ще в училищі. З часом допилась до чортів і втрати пам’яті. За цей час встигла вийти заміж. Чоловік теж п’є. Одна дитина народилася неповноцінним, друга дівчинка з великими порушеннями здоров’я, але і це мене не зупинило. Отямилася, коли з донькою на руках по п’яні мало не потрапила під поїзд. Врятувалися дивом – машиніст зупинив складу в декількох сантиметрах. Після цього, як відрізало. Сама не п’ю більше десяти років. Чоловіка пробувала лікувати, нічого не вийшло, розійшлися.
  Олена, 42 роки, Іваново. У 35 пішов чоловік. Запила, втратила роботу. Перепробувала все — від бабок до кодування. Після останнього кодування, «розмочила» на третій день, далі нічого не пам’ятаю. Прийшла до тями через два тижні в лікарні. Стало так нестерпно страшно, що поки лежала в лікарні, дала собі обіцянку кинути пити назавжди. Тверезість — моє рішення, а все інше просто підтримує на перших порах. Не п’ю два роки, але тягне постійно.

  Моя довідка - Корисні поради