Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

З настанням літнього періоду, коли на прилавках магазинів і в саду з’являється величезна кількість яблук, багато приступають не лише до консервації, але і приготування домашніх алкогольних напоїв.

Яблучне вино, рецепти якого представлені нижче, стане прекрасним рішенням для любителів смачних, відрізняються невисокою міцністю напоїв.

Такий продукт буде мати фортецю від 10 і до 12 градусів.

Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

Для приготування алкогольного напою береться будь-який сорт яблук, незалежно від їх кольору. Можна використовувати зимові або літні види, але вибрані плоди повинні бути максимально соковитими і повністю дозрілими.

Можна використовувати у виноробстві кілька різних сортів яблук: це дозволить отримати приголомшливі купажі.

Для приготування вина з яблук по простому рецептом потрібно взяти:

 • цукровий пісок – від 150 до 400 р. на 1 л. соку.
 • яблука – 20 кг.

У багатьох рецептах рекомендують розбавляти отриману з плодів рідину водою. Це збільшить обсяг одержуваного вина. Однак якщо ви не женіться за кількістю, а віддаєте перевагу якості, то робіть алкогольний напій з використанням нерозбавленого соку.

Домашнє вино з яблук з додаванням чистої води краще зробити в тих випадках, коли використовуються дуже кислі або незрілі плоди. Але слід пам’ятати, що в подібних випадках розведення повинно бути мінімальним (100 мл на 1 л. свіжовичавленого соку).

Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

Приготування вина: покроковий рецепт

 • Підготовка. Зібрані плоди не слід мити, щоб не видалити дріжджі, які перебувають на шкірці. Вони знадобляться для бродіння. Якщо головний компонент вина дуже брудний, то слід скористатися сухою ганчіркою для легкого протирання плодів. Щоб отримати солодке вино без гіркого присмаку, необхідно видалити серцевину разом з насінням. Підгнилі ділянки поверхні плоду повинні бути вирізані.
 • Вичавка соку. Спосіб переробки зібраних фруктів буде залежати від обладнання. Якщо є соковижималка, то краще використовувати її. Вона дозволяє отримати максимально чисту рідину з незначним обсягом м’якоті. Це спрощує процедуру подальшого приготування. При відсутності такого апарата можна задіяти механічну тертку. Отримане пюре потрібно ретельно віджати, використовуючи багатошарову марлю, щоб отримати сік.
 • Процес відстоювання. Приготовану плодову рідину слід перелити в широку ємність і відстоювати протягом 2 — 3 днів. Щоб до складу не потрапили пил і комахи, необхідно поверхню тари перев’язати марлею. Під час відстоювання в жидкообразной суміші з’являться дріжджові суперечки. Це призведе до розкладання складу на дві категорії: мезгу (частинки м’якоті і шкірки) і рідина. Мезга підніметься у верхню частину ємності. Щоб допомогти дріжджам проникнути у внутрішню частину суміші, слід тричі на добу перемішувати протягом 2 днів відстоювання. Робиться це дерев’яною лопаткою або чистою рукою.
 • Утворення щільного шару мезги на поверхні буде спостерігатися на третій день. Від нього слід позбутися, використовуючи друшляк. В тарі повинен залишатися тільки сік і невелика кількість плівки (приблизно 5 мм). Коли в суслі виникне спиртово-оцтовий запах, утворюється піна і характерне шипіння, це свідчить про те, що етап відстоювання успішно завершено, а період бродіння тільки почався.

 • Додавання цукрового піску. Коли готується яблучне вино в домашніх умовах, обсяг доданого солодкого компонента може змінюватись. Це залежить від солодощі використовуваних плодів. Чим вони солодше, тим менше цукру потрібно. Якщо перевищити рівень цукристості, перейшовши за позначку в 20%, бродіння складу буде проходити повільно або цей процес зовсім припиниться. Уникнути цього можливо, якщо проводити часткове введення цукру, а не моментальне. При додаванні білих кристаликів слід дотримуватися наступних рекомендацій:
  • використовуйте від 150 і до 220 р. продукту на 1 л. заграв рідини, щоб отримати сухе яблучне вино;
  • вводите від 300 до 400 р. цукру на 1 л., якщо бажаєте приготувати десертний або солодкий алкогольний напій.
 • Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Якщо перевищити зазначені норми, смак отриманого продукту буде нудною.

  Перша партія (100 — 150 р. цукру на 1 л соку) повинна вводитися відразу після усунення мезги. Її всипають прямо в бродящую рідину і ретельно перемішують.

  Після закінчення п’ятиденного періоду можна вводити другу партію в кількості 50-100 р. на л. Для цього усувається водяний затвор, зливається в окрему тару сусло, кількість якого в 2 рази менше цукру. У злитий сік вводиться цукор і перемішують. Приготований сироп слід влити в тару з вином, після чого помістити гідрозатвор.

  Процес введення цукрового піску можна повторити, але не більше 2 разів і після закінчення 5 днів. Технологія додавання повинна відповідати вищеописаною.

 • Процедура бродіння. Коли готується вино з яблук в домашніх умовах, при бродінні слід не допускати контакту повітря з суслом. Якщо не дотримуватися цього правила, то вийде оцет. У ролі герметичних ємностей фахівці рекомендують застосовувати банки, бутлі зі скла або пластику.
 • Після необхідно забезпечити відведення вуглекислого газу, що утворюється при бродінні. Для цього створюють водяний затвор. Зробити його можна дуже просто:

  • на поверхні кришки, що закриває посудину, проробляється отвір невеликих розмірів;
  • в дірочку необхідно помістити трубочку (віддавайте перевагу виробам з маленьким діаметром);
  • один кінець трубки міститься в посудині, який розміщують гранично високо, щоб уникнути забивання елемента піною;
  • другий кінець виробу опускається в невелику ємність, наповнену водою приблизно на 3 див.

  Це дозволить образовывающимся газів всередині тари з вином виходити назовні, при цьому повітряні маси не зможуть проникати в ємність.

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Альтернативною методикою є використання медичної рукавички, в одному з пальців якої робиться прокол голкою. Можна також придбати спеціальну кришку — гідрозатвор.

  • Ємність заповнюється бродящим яблучним соком на 4/5 від всього об’єму тари, оскільки необхідно залишити місце для піни і вуглекислого газу.
  • В період бродіння ємність слід помістити в тепле (приблизно 18 – 25 градусів Цельсія) приміщення без освітлення. Яблучне вино в домашніх умовах має бродити від 1 до 2 місяців.
  • Здута рукавичка або відсутність бульбашок газу в склянці, наповненому водою, або поява осаду на дні свідчать про те, що процес бродіння закінчено, і можна продовжити приготування напою.

  Важливо! Якщо рідина бродить понад 55 днів, слід подбати про те, щоб не з’явилася гіркота. Для цього вино без осаду переливають в іншу тару і знову поміщають водяний затвор.

 • Період дозрівання. Виконані раніше етапи дозволяють отримати молоде вино. Його можна вживати, але наявність різкуватого присмаку і запаху змушує витримувати напій. Для цього потрібно взяти суху, чисту герметичну ємність. Дуже важливо не допустити проникнення «сторонніх» дріжджів, тому посудину слід обробити кип’яченою гарячою водою, після чого просушити феном.
 • Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Використовуючи шланг від водяного затвора, слід перелити вміст ємності в оброблену тару. Спочатку зливаються прояснені верхні шари. Після цього відбувається перенаправлення нижніх, при цьому осад не повинен потрапити в другий посудину.

  Якщо необхідно, відфільтрований алкоголь можна підсолодити (додається цукор за смаком) або підвищити його міцність. Для цього вливається горілка або 40 % спирт у кількості від 2 до 15 % від всього об’єму напою. Закріплення дозволяє збільшити тривалість зберігання, але робить смак більш жорстким.

  Коли другий посудину буде повністю заповнений молодим вином, його слід закупорити.

  • Якщо вводився додатковий обсяг цукру, слід встановити водяний затвор і витримати алкоголь під ним протягом 7 – 10 днів.
  • Ємність з вином помістити в прохолодне темне простір і витримувати щонайменше 60, а максимум 120 днів.
  • Температура в приміщенні для зберігання повинна становити 6 — 16 градусів Цельсія.

  За вказаний період вино поліпшить смакові якості і повністю «дозріє».

  У процесі дозрівання вина також необхідно приділити час. Потрібно раз в 10 днів знімати алкоголь з осаду. Це робиться за допомогою переливання напою в іншу ємність. З кожної виробленої процедурою поява осаду буде зменшуватися і частотність фільтрації можна скоротити.

  Яблучне вино домашнього приготування вважається абсолютно готовим у тих випадках, коли осад перестає з’являтися або спостерігається в незначній кількості. Після цього алкоголь розливається у пляшки і закупорюють.

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Якщо дотримані всі правила, вийде вино з дивовижним ароматом стиглих яблук і відтінком темного бурштину. Фортеця складе близько 10 – 12 % (йдеться про незакріпленому продукті). Зберігати такий алкоголь можна не більше 3 років у ретельно закупорених пляшках, поміщених в темне прохолодне місце.

  Яблучне вино кріплене

  Дана рецептура передбачає використання міцних спиртних напоїв. Найкращим чином для приготування такого алкоголю підійде горілка. Фортеця вина складе 12-16 градусів.

  Необхідні компоненти:

  • яблука – 10 кг;
  • цукровий пісок – 2 кг.;
  • горілка – 200 р.;
  • родзинки -100 р.

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Як робити кріплене яблучне вино:

 • Зібрані фрукти слід протерти сухою ганчіркою.
 • Серцевину і насіння видалити.
 • Яблука подрібнити на тертці або в м’ясорубці. Додати родзинки і цукровий пісок.
 • Суміш помістити в герметичну тару і встановити гідрозатвор.
 • Ємність з складом потрібно помістити в тепле приміщення для бродіння. Температура в будинку з майбутнім вином повинна дорівнювати 24-26 градусів. Витримувати напій слід три тижні.
 • Після закінчення зазначеного строку на дні утворюється осад. Рідину необхідно буде перелити в іншу тару і додати 1 склянку цукру. Все ретельно перемішати.
 • Отриманий напій слід наполягати ще 14 днів, після чого його знову потрібно перелити в іншу тару, залишаючи осад на дні попередньої ємності.
 • До складу влити горілку.
 • Все ретельно перемішати і помістити ємність в прохолодне місце на 3 тижні.
 • Дане вино в готовому вигляді має аромат свіжих яблук, солодко-кислий смак і золотистий відтінок.

  Яблучне вино з додаванням родзинок

  Щоб алкогольний напій отримав ексклюзивний смак, в процесі його приготування слід використовувати інші види фруктів, ягоди, а також сухофрукти. Відмінним каталізатором для процесу бродіння є родзинки, тому його не слід випускати з уваги. Він дозволить отримати більш смачний напій за порівняно короткий період.

  Підготуйте наступні компоненти:

  • яблука солодких сортів – 10 кг;
  • цукровий пісок – 2 кг.;
  • родзинки – 100 р. (продукт не слід мити).

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Особливості приготування:

 • Плоди переберіть. Очистіть від пилу, бруду. Видаліть серцевину разом з насінням.
 • Пропустіть через м’ясорубку або потріть на тертці.
 • В отриману масу введіть цукор. Перемішайте і додайте немитий родзинки, який прискорить процес бродіння саме в такому стані.
 • Отриману масу покладіть в бутель. Ретельно закупорьте тару, використовуючи медичну рукавичку, попередньо зробивши прокол голкою в одному з пальців.
 • Після закінчення 21 дня слід процідити суміш, використовуючи багатошарову марлю. В проціджену масу додайте цукор (200 г). Ретельно перемішайте, щоб кристали розчинилися. Щільно закупорьте ємність і поставте її в темне місце.
 • Через 60 – 90 днів алкоголь потрібно профільтрувати. При бажанні можна влити горілку (100 мл).
 • Готове вино розливається в невелику чисту скляну тару та відправляється у прохолодне місце.
 • Як зробити яблучне вино з компоту

  Дуже часто приготований яблучний компот швидко псується. Його необов’язково виливати, адже такий продукт можна використовувати для приготування домашнього алкоголю.

  Для цього потрібно:

  • 3 л компоту;
  • 200 р. цукру;
  • 50 – 100 г. родзинок.

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  Приготування:

 • Компот перелийте в банку, додати інші компоненти і все перемішайте.
 • Візьміть медичну рукавичку, і натягніть її на шийку скляної тари. Зробіть в гумовій рукавичці один прокол за допомогою голки. Ємність помістіть на 14 днів у темне місце для бродіння напою.
 • Після закінчення двох тижнів очистіть рідина від м’якоті, після чого пропустіть через багатошарову марлю.
 • Наполягайте вино в темному місці 60 днів, періодично переливаючи вміст банки в іншу скляну тару для очищення від осаду.
 • Готовий алкогольний продукт повинен знайти прозорий вигляд, однотонність і приємні смакові якості.

  Яблучне вино в домашніх умовах: рецепт приготування

  На перший погляд, процес приготування яблучного вина дуже простий. Проте новачкам все-таки буває складно в перший час. Насправді, коли з’явиться неодноразовий досвід, труднощі зникнуть, і ви зрозумієте, що готувати якісний смачний напій легко.

  Дуже важливо дотримуватися рекомендацій знають виноробів, дотримуватися послідовність етапів приготування у відповідності з вищенаведеними рецептами.

  У чому користь домашнього яблучного вина

  Якщо вживати даний продукт в помірних кількостях, то можна:

  • поліпшити настрій;
  • позбутися нервового напруження і фізичної втоми;
  • нормалізувати функціонування шлунка;
  • поліпшити кров’яний тиск;
  • отримати омолоджуючий ефект, якщо додавати вино в косметичні засоби;
  • зміцнити волосся і їх структуру при використанні в дуеті з шампунем;
  • поліпшити обмінні процеси та прискорює переробку жирів, завдяки чому таке вино стане відмінним засобом у боротьбі з надмірною вагою;
  • нормалізувати самопочуття при гормональних збоях у жінок;
  • запобігти появі злоякісних утворень.

  Використовуючи яблука, можна приготувати солодке, міцне або сухе вино, сидр, а також багато інші напої. Будь-який з них збереже всі корисні характеристики, присутні в свіжому фрукті.

  Однак не слід забувати, що позитивний вплив може спостерігатися виключно при помірному вживанні домашнього алкоголю.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради