Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Запоєм називається патологічний стан, що виникає за надмірного вживання спиртовмісних напоїв. Впадають в запій не тільки алкоголіки зі стажем – розвинутися він може і у людини, не страждає алкогольною залежністю.

Запійний стан має схильність до періодичних повторам і може тривати протягом декількох діб. Вивести з нього людину досить складно – без дезінтоксикації організму в поєднанні з лікуванням спеціальними препаратами в даному випадку не обійтися. Причому, доведеться вдатися не тільки медикаментами, але і до методів народної медицини.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Коротка характеристика запійного стану

Запій – це безперервне вживання протягом тривалого часу великих обсягів алкоголю. Найчастіше патологія розвивається у тих пацієнтів, кому діагностована друга і третя стадії алкогольної залежності.

Процес виведення з запійного стану не простий – людина, перебуваючи в запої, не може тримати під контролем свою поведінку і постійно вживає алкогольні напої.

Великі дози алкоголю, потрапляючи в організм людини, виводять з ладу печінку – вона просто не може забезпечити своєчасну якісну переробку всієї проходить через неї спиртовмісної продукції. В організмі накопичуються проміжні этаноловые метаболіти і виникає гостра інтоксикація. Людина, намагаючись поліпшити своє самопочуття і підбадьоритися, знову починає вживати алкоголь.

Наслідки запою досить важкі. Перш за все, це збій у роботі основних систем організму:

 • Травної.
 • Вегетативної нервової.
 • Серцево-судинної.

В результаті появи в організмі додаткової кількості спирту знижується дія ацетальдегіду, що на короткий проміжок часу покращує самопочуття людини і приносить йому певне полегшення. Однак, з прийомом кожної наступної дози йому стає гірше, а сам процес виведення з запою ускладнюється в рази.

Затягувати з лікуванням запійного людини не можна ні в якому разі. І, насамперед, треба усунути основні симптоми інтоксикації. Причому, зробити це можна в домашніх умовах – отруєний етиловим спиртом організм потребує невідкладної допомоги. Головне, звести до мінімуму ризик виникнення ускладнень після проведення лікувальних процедур.

Постановка крапельниці в домашніх умовах

Крапельниця – один з найбільш ефективних методів виведення з запою. З її допомогою в організм людини внутрішньовенно вводяться лікарські препарати, що усувають абстинентний синдром будь-якої інтенсивності.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Якщо його не зняти, робота внутрішніх органів істотно порушується – занадто висока концентрація токсинів у крові людини, що перебуває у запої.

Завдяки постановці крапельниці:

 • Знімається похмільний синдром.
 • Виводяться отруюють організм речовини.
 • Доводиться до норми кількість корисних речовин і вітамінів.
 • Відновлюється робота серцево-судинної системи.
 • Нормалізується водний баланс.

Протипоказанням для проведення детоксикації організму в домашніх умовах можуть стати серйозні супутні захворювання, наявні в людини. У цьому випадку без участі фахівця не обійтися. А ще кращим варіантом буде приміщення пацієнта в стаціонар.

Крапельниця – найефективніший метод для термінового проведення детоксикації і виходу з запою на дому. Ставиться вона на кілька годин, комплекс препаратів, необхідних для виведення людини з запою, підбирається лікарем-наркологом строго індивідуально. До складу розчину обов’язково включаються снодійні речовини – під їх впливом людина заспокоюється і засинає. Займатися самолікуванням категорично не рекомендується – занадто важкими можуть бути наслідки.

Муть терапія проводиться з допомогою:

 • Глюкози, знімає інтоксикацію і сприяє відновленню організму.
 • Інсуліну, поліпшує обмін речовин.
 • Еуфіліну, нормалізує процес кровопостачання головного мозку.
 • Хлориду кальцію, восполняющего надлишки кальцію і запобігає кровотечі.
 • Церукала, перешкоджає виникненню блювотних позивів.

У деяких ситуаціях лікар замінює глюкозу фізрозчином. Однак, при його введенні потрібно обов’язково пити сечогінні препарати, які виводять зайву рідину з організму.

Таку інфузію призначають у двох випадках – коли у людини є певні захворювання або коли причина отруєння не ясна. При цьому обсяг вводяться препаратів скорочують до загального обсягу крапельниці, а потім доводять до 450-500 мл

Медикаментозне лікування запою: рекомендації лікаря-нарколога

Самостійно вийти із запою без використання медикаментозних препаратів, на жаль, не вийде. Використовувати можна внутрішньом’язові і внутрішньовенні розчини, сиропи і пігулки – будь-який із цих лікарських засобів діє швидко і ефективно.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Однак, перед тим, як зупинити свій вибір на тому або іншому варіанті виходу з запою, необхідно проконсультуватися з лікарем-наркологом – процедура не дуже проста і для її проведення потрібен певний час.

До того ж, пацієнта потрібно підготувати – першим ділом організм повинен бути очищений від отруйних його речовин і тільки потім можна займатися лікуванням постраждалих від токсинів органів.

Для позбавлення від наслідків отруєння організму алкогольними напоями та відновлення водного балансу лікарі рекомендують скористатися:

 • Аспірином і цитрамоном – сприяють прискореному виведенню з організму отруйних його токсинів, вони відмінно усувають симптоми пивного похмілля.
 • Нашатирним спиртом – 1 столова ложка препарату, розчинена у 200 гр. води і випита залпом, значно покращує самопочуття і допомагає попередити запій.
 • Региндроном (в поєднанні з рясним питвом) – ліки відновлює водний баланс, захищає від зневоднення, позбавляє від сухості в роті і запаморочення.
 • Активованим вугіллям – є відмінним сорбентом, він вбирає токсини і не дозволяє їм потрапляти у кров. Розраховується доза просто – 1 таблетка на 10 кг ваги. У поєднанні з клізмою ефект посилюється в рази.
 • Глюкозою, аскорбіновою кислотою і полівітамінними комплексами, що містять вітамін Ст.

Фахівці попереджають, що виводити людини з запійного стану можна тільки з його згоди. У цьому випадку медикаментозне лікування буде підібрано з урахуванням індивідуальних особливостей організму, дозування призначуваних препаратів строго розраховані, побічні ефекти від їх застосування зведені до мінімуму.

Якщо виведення з запою виробляти без отримання згоди людини, наслідки можуть бути непередбачуваними, а загостряться хронічні захворювання. Так і результат такого «таємного» лікування буде недовгим – через деякий час може статися рецидив і людина знову піде в запій.

Засоби народної медицини: як вийти із запою

Лікування запою народними засобами потрібно розпочинати з виведення токсинів. Для цього потрібно повністю очистити шлунок. Як? Потрібно викликати у людини блювоту. Готується розчин з рівних пропорцій води, соди і солі – пацієнт повинен випити його у великій кількості. Разом з блювотними масами з організму віддаляться токсини і продукти розпаду спирту.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Використовувати медикаменти для виведення жінки або чоловіки з запою до приїзду фахівця не можна – самопочуття хворого може різко погіршитися, а тяга до спиртного у нього так і не пропаде. Методи народної медицини, відгуки про яких самі позитивні, – ось що допоможе хворому справитися з сильною інтоксикацією (навіть після тривалого запою) і дочекатися допомоги лікаря-нарколога.

Не варто забувати про те, що пацієнтові потрібно рясне питво. Можна скористатися розсолом – він і тонізує організм, і відмінно справляється з інтоксикацією.

З допомогою мінеральної води в організмі нормалізується кількість солі – якщо дістати її в певний момент не представляється можливим, можна дати пацієнту злегка підсолену або підкислену лимоном воду.

І ще один важливий момент — виводити людину зі стану запою потрібно дуже акуратно, щоб уникнути виникнення неприємних і небезпечних ускладнень. Таких, як інфаркт або інсульт. У зв’язку з тим, що отруєний алкоголем організм не здатний довгий час обходитися без етилового спирту і постійно вимагає його добавки, пацієнту потрібно щодня розбавляти водою від 5 до 7 гр. горілки і давати їх випити. Тільки таким чином можна позбавити людину від звички до спиртного. Але станеться це не скоро – на все потрібен час.

Трав’яні збори

Для приготування цілющих відварів, допомагають вивести людину із запою і покращують його стан, використовуються певних видів лікарські рослини. Їх досить багато, але народна медицина віддає перевагу збору, у складі якого сушені коріння дягелю та аїру, плоди ялівцю і квітки м’яти, звіробою і деревію.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Для приготування відвару всі рослини подрібнюють, ретельно перемішують, заливають окропом (2 ст. ложки збору на 1 склянку води), настоюють протягом 3 годин і проціджують. Приймають отримане засіб щодня, не менше 3-х літрів на добу – воно допоможе усунути симптоми інтоксикації, виведе шлаки, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.

Настій щавлю кучерявого

Щавель кучерявий – одна з трав, здатних допомогти в позбавленні від алкогольної залежності. Щоб приготувати з нього настій, потрібно взяти 20 гр. подрібнених коренів рослини, залити ? літра гарячої води, довести до кипіння і потримати 15 хв. на невеликому вогні. Дати відвару час настоятися (години 2-3) і процідити.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

При плавному виведення з запійного стану (навіть тижневого або місячного) настій приймають 5 разів на добу по 1 ст. ложці – він зніме симптоми інтоксикації і поліпшить загальний стан. Тривалість прийому пацієнт може регулювати самостійно, головне, в процесі лікування не вживати алкогольні напої.

Відвар з квіток бархотки

Щоб приготувати лікувальний засіб, насипають 20 гр. сушених квітів у невеликих розмірів каструльку, заливають 1 л киплячої води, варять протягом 5 хв. і настоюють 3 години.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Приймають відвар вранці і ввечері по 3 ст. ложки після прийому їжі.

Яблучний оцет

Надмірне вживання алкоголю негативно впливає на рівень калію в організмі людини – він падає. Нормалізувати цей показник зможе незвичайний коктейльний напій, у складі якого містяться яблучний оцет і мед.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Щоб його приготувати, кип’ятять воду (200 гр.), відстоюють її протягом декількох хвилин, змішують з яблучним оцтом (1 ст. ложка) і медом (2 ст. ложки). Отриманий коктейль приймають вранці до їжі – кращих результатів можна добитися, якщо поєднувати прийом цього засобу з іншими трав’яними настоями і відварами.

Настій вівсяного

Для приготування кошти в невелику каструльку насипають вівсяні пластівці і варять їх на повільному вогні протягом півгодини. Далі додають квіти календули, ретельно розмішують, переливають отриману суміш в термос і настоюють не менше 10 годин.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Приймають відвар перед їжею – по 3 ст. ложки.

Любисток

Відвар з цього маловідомого, але дуже корисного рослини позбавить не тільки від похмільного синдрому, але і допоможе подолати саме пристрасть до спиртного. Щоб його приготувати, потрібно взяти лавровий лист (3 шт) і подрібнені коріння любистку (2 ст. ложки). Все ретельно перемішати і залити окропом. Настояти кілька годин, процідити, пити 6 разів на добу по 1 ч. ложці.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Курс лікування має становити 7 днів, далі потрібно перервати прийом відвару. З’явиться необхідність – все повторити.

Напій з граната і лимона

З граната і лимона готують напій, що бадьорить, відмінно виводить токсини і шлаки з отруєного алкоголем організму. Очищені фрукти розрізають на маленькі часточки, акуратно укладають в каструлю і варять 30 хв. на слабкому вогні.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

П’ють невеликими порціями протягом дня.

Дієта при виведенні із запою

Правильно підібране харчування при виведення з запійного стану є запорукою швидкого відновлення організму. Дієту рекомендує лікар – в меню повинні бути присутніми молоко, бульйон з курки, трав’яні чаї (з додаванням меду) і натуральні соки.

У щоденний раціон слід включати кефір і сирну продукцію, нейтрализующую небезпечні метаболіти і яка знімає симптоми інтоксикації. Ні в комі разі не варто відмовлятися від каш і супів – вони також, як свіжі фрукти і овочі, допоможуть повернути втрачене здоров’я.

Одним з побічних ефектів виведення з запою часто стає пронос. У такому випадку лікарі настійно радять вживати в їжу:

 • Висівковий хліб.
 • Яйця, зварені круто.
 • Варену нежирну рибу і дієтичне м’ясо.
 • Волоські горіхи

Одних пацієнтів мучить пронос, запор. При ньому у щоденне меню слід обов’язково включити:

 • Чорнослив.
 • Кашу з гарбуза.
 • Кабачки.
 • Страви з патисонів.

При виведенні з глибокого запою потрібно обов’язково стежити за режимом пиття і вживати в їжу природні діуретики – кавун, огірки, брусницю, зелений чай. Істотну користь при перериванні похмілля принесуть також спаржа, петрушка, кріп – ці рослини легко впораються з виведенням з організму присутніх у ньому токсинів.

Невідкладна медична допомога і госпіталізація при виведенні із запою

Одним з найбільш небезпечних побічних ефектів, спричинених алкогольним отруєнням, вважається втрата пам’яті (амнезія). Людський мозок більше всього страждає від продуктів розпаду етилового спирту – чим більше випито алкоголю, тим ширше область ураження мозку.

Висновок із запою: способи, засоби та лікування на дому

Із-за загибелі нервових клітин людина здійснює несвідомі вчинки, про які потім просто не може згадати. Коли відмирання нейронів відбувається в потиличній частині мозку, з’являються збої в роботі вестибулярного апарату. Алкоголік, часом, і не знає, з ким, де і скільки він пив.

Якщо зняти на відео, що творить ведений алкоголем людина, протверезівши, він не повірить.

В процесі надмірного вживання спиртних напоїв кров стає густішою, еритроцити склеюються, настає кисневе голодування. Воно завдає непоправної шкоди всім клітинам організму, але найважче доводиться мозку. Невелике полегшення настає, коли людина, щоб позбутися від похмільного синдрому, знову починає вживати спиртне. Однак, з кожною випитою чаркою симптоми інтоксикації поступово посилюються, загострюється панкреатит, з’являються проблеми з серцем – все це може призвести до бронхоспазматическому синдрому і комі. Стає абсолютно ясно, що людині потрібна екстрена допомога медиків.

Похмілля – це стан організму, до якого потрібно поставитися дуже уважно. Є прямим наслідком отруєння спиртовмісними напоями, похмілля небезпечно, підступно і здатне стати поштовхом для розвитку серйозних патологій. Надати людині, яка страждає похміллям, професійну медичну допомогу абсолютно необхідно – тільки таким чином можна уникнути страшних наслідків. Таких, як інсульт або геморагічний шок.

Висновок

Безконтрольний прийом алкоголю і пиятика тривала обов’язково приведуть до інтоксикації організму. Самостійно вирішити подібну проблему не вийде – як виходити з запою, вивести з організму токсини і відновити роботу всіх його органів і систем підкаже тільки досвідчений лікар-нарколог. Грамотний фахівець зуміє підібрати правильні ліки, здатні допомогти швидко досягти потрібних результатів і відійти від побічних ефектів, – головне, на час лікування повністю перестати вживати алкоголь.

Моя довідка - Корисні поради