Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Алкоголізм є однією з провідних проблем сучасного суспільства. У Росії показники вживання міцних напоїв сильно перевищені. Найчастіше самостійно позбутися такої залежності може бути досить важко. Тому торпеда від алкоголізму стає одним із способів подолання алкоголізму.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Що представляє з себе торпеда і яке її вплив на організм?

Щоб з’ясувати вплив торпеди на системи організму, необхідно розібратися, як діє алкоголь на здоров’я і загальний стан людини.

Міцні напої впливають не тільки на фізіологічні можливості людського організму, вони також викликають психологічні та біохімічні зміни. Останнє вказує на те, що алкоголізм може стати небезпечним для сім’ї залежного, адже це ставить під загрозу генофонд кількох майбутніх поколінь.

У разі частого прийому спиртовмісних напоїв починаються порушення в утворенні ферментів, які просто не виробляються без чергової порції етанолу. Це призводить до того, що з психологічної залежності алкоголізм переходить у фізичну, від якої позбутися набагато важче.

Відмова від алкоголю стає практично неможливим без сторонньої допомоги, оскільки організм не в змозі нормально функціонувати без цієї залежності.

Вшивання торпеди від алкоголізму застосовується для усунення фізіологічної залежності організму від тривалого прийому продуктів етанолу. Для лікування використовується дисульфірам або аналогічні йому речовини, укладені в ампульную або таблетовану форму.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

В організм торпеда поміщається за допомогою декількох малоінвазивних способів:

 • внутрішньовенно ін’єкційно,
 • підшкірно,
 • за допомогою приміщення таблетованої форми в підшкірні шари шляхом вшивання.

Варіанти використання були розроблені для зручності індивідуального методу, але результат від їх застосування буде однаковим. У будь-якому випадку, перед вибором слід проконсультуватися з лікарем і вибрати відповідний спосіб.

Таблетована форма

Кодування «торпедо» починає діяти при утворенні в організмі продуктів розпаду етанолу. Всмоктування дисульфіраму або його аналогів здійснюється невеликими порціями, при цьому препарат зменшує вироблення печінкових ферментів.

Слід знати, що такий вплив призводить до посилення симптомів інтоксикації навіть після незначної дози міцних напоїв. Вже при прийомі першої порції починається нудота, блювотні позиви, болі в суглобах і животі. Такий вплив не тільки психологічно усуває тягу до прийому алкоголю, але і зменшує фізіологічну залежність від етанолу.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Такий спосіб зручний із-за легкості застосування і відсутності необхідності постійного нагляду за хворим. Навколишнім не доводиться хвилюватися про дотримання тверезого способу життя, а сам пацієнт може контролювати свою залежність, поступово позбавляючись від її згубного впливу.

Аналогічні препарати

Кодування «торпедо» — не назву медикаменту. Це узагальнена назва такого виду кодування із застосуванням дисульфіраму або аналогічних препаратів.

Після появи цієї кодування лікування алкоголізму шляхом використання препаратів з дисульфірамом стало поширеним. Цікаво, що спочатку вважалося, що такий метод лікування алкоголізму передбачає повну відсутність побічних ефектів.

Надалі введення ліків стало проявлятися деякими побічними явищами, тому згодом кошти з дисульфірамом стали замінювати схожими по ефекту препаратами. Однак такі засоби все ще мали назву Торпеда.

Нижче перераховані аналогічні препарати для позбавлення від алкогольної залежності:

 • Антикол. Засіб з невеликим досвідом використання, оскільки з’явився препарат не так давно. Говорити про вплив на організм, ефективності або побічних діях рано через брак відомостей.
 • Бинастим. Його ефект схожий з дисульфірамом, але для організму тут більше позитивних ефектів. Печінкові клітини піддаються досить м’якого впливу, імунітет починає зміцнюватися, головний мозок налаштовується на позбавлення від згубної звички. Засіб вводять за допомогою ін’єкцій внутрішньом’язово.
 • Стопэтил. Засіб чинить такий вплив, як дисульфірам, однак має меншу кількість негативних факторів.
 • Актоплекс. Розроблений на основі дисульфіраму, тому має аналогічне вплив на системи організму. Існує внутрішньом’язовий та внутрішньовенний спосіб введення.
 • Еспераль. Випускається у формі гелю, який необхідно поміщати під шкіру. В результаті контакту з тканинами організму препарат капсуліруєтся. Засоби випускаються в різній формі, при цьому спосіб їх ведення вказаний в інструкції по застосуванню. Найчастіше препарат вводять підшкірно.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Тривалість впливу торпеди на організм

Тривалість дії дисульфіраму не має чітких меж. Якщо лікар говорить про якомусь конкретному терміні, це не означає, що з його закінченням торпеда не буде діяти. Організм все одно буде реагувати на міцні напої, просто не так сильно.

Час дії кодування різне, проте можна говорити про середніх показниках, які складають від восьми місяців до п’яти років. При цьому кодування «торпедо» можна зробити на менший час, якщо є медичні показання або особисті бажання пацієнта. Максимальний же термін не перевищує п’яти років.

Близьке оточення пацієнта, який наважився на кодування, також впливає на прийняття остаточного рішення щодо тривалості терапії. Лікар допоможе підібрати оптимальний термін лікування.

Як перевірити працездатність кодування

Для алкоголіків єдиним шансом позбутися залежності стає ризик фізичного дискомфорту. Саме на цьому страху заснована дія кодування з дисульфірамом, коли будь-яка доза алкоголю стає небезпечною для організму.

Однак не завжди у пропонованому препараті є дисульфірам, іноді для кодування застосовується так званий ефект плацебо. У цьому випадку пацієнт вважає, що йому буде погано після дози алкоголю, хоча насправді ніякого ефекту не виникне.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

У багатьох залежних людей бажання вживати міцні напої перевищує страх поганого самопочуття, тому вони йдуть на ризик. Якщо в лікуванні використовувалося дія плацебо, то відсутність ефекту ще більше зміцнює алкоголіка в думки про безпеку колишнього способу життя.

І все-таки не можна ризикувати здоров’ям, сподіваючись на те, що кодування не працює. Використання дисульфіраму є найпопулярнішим варіантом лікування алкогольної залежності, в той час як випадків результативного ефекту плацебо одиниці.

Як підготуватися до кодування

Щоб позбавитися від алкогольної залежності за допомогою торпеди, потрібно ретельно підготуватися до цієї непростої процедури. Розрізняють кілька етапів кодування:

 • Для початку слід простежити, щоб в організмі не було алкоголю. Щоб повністю вивести його, потрібно кілька днів. Якщо пацієнт перебував у запої, краще всього помістити його в стаціонар, де він буде під наглядом.
 • Наступним етапом стає обстеження організму. Щоб оцінити загальний стан пацієнта, призначає аналізи і консультація лікаря. Особлива увага приділяється пацієнтам з алергією, так як лікування дисульфірамом теж може викликати імунну реакцію.
 • Після підготовки та обстеження слід обговорити з фахівцем всі моменти майбутньої терапії, можливі ускладнення та реакцію на вживання алкоголю. Пацієнт повинен чітко розуміти, які наслідки можуть виникнути в результаті лікування.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Техніка проведення процедури

Кодування «торпедо» можлива тільки після повного обстеження у спеціаліста, який має дозвіл на проведення такого виду терапії. За допомогою даного методу лікуються в спеціалізованих клініках, причому маніпуляція виконується наркологом або хірургом.

Перш ніж поставити укол, пацієнту пропонується підписати спеціальний дозвіл, у якому він вказує, що ознайомлений з можливими наслідками. Такі ж папери необхідно підписати і рідним.

Після того, як «вшивання» буде закінчено, для перевірки ефективності пропонується невелика доза алкоголю. Пацієнт відразу переконується в тому, що торпеда працює, і потурати своїй залежності у нього вже не вийде.

Зазвичай даний антидот вводиться підшкірно або внутрішньом’язово. Місце для введення речовини вибирається індивідуально. Як правило, це підлопаткова або сіднична області, а також передня поверхня стегна. Ефективність впливу не залежить від місця введення.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Зашити торпеду можна після підготовчого етапу – дезінфекції шкіри і проведення розрізу скальпелем у обраному місці. Далі засіб вводять глибоко під шкіру або в м’яз на глибину не менше 4 сантиметрів. Після введення розріз слід зашити спеціальними нитками і обробити місце операції.

Хворобливість

Болю при проведенні операції не відчувається, так як використовується місцевий наркоз або сильні знеболюючі препарати.

Ускладнення

Фахівці виділяють місцеві та загальні ускладнення після кодування. Місцеві негативні наслідки проявляються через недотримання правил дезінфекції шкіри або інструментарію. З-за цього можуть виникати нагноєння, абсцеси, погане загоєння рани.

Загальними називають такі ускладнення, які зачіпають всі системи організму. Це ті реакції, які будуть відбуватися в тілі людини при попаданні навіть незначної дози міцних напоїв. Насамперед, це симптоми розлади травлення – пронос, блювання або інші симптоми диспепсії.

До більш серйозних наслідків відносять зорові і координаційні порушення, наростання набряку головного мозку, збій дихання або навіть летальний результат.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

В яких випадках не можна застосовувати даний метод

Проти вшивання торпеди від алкоголізму виступають такі стани організму:

 • неправильне функціонування ниркової або печінкової системи;
 • епілептичні стану;
 • період виношування плоду та лактації;
 • стресові ситуації або інші психологічні проблеми;
 • короткий період після тривалого запою;
 • наявність цукрового діабету;
 • наявність порушень цілісності шкірного покриву на місці для введення або інші хвороби шкіри;
 • загальні запальні процеси в організмі;
 • наявність новоутворення будь-якої локалізації.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Ціна процедури і місце її проведення

Торпеда є найпопулярнішим способом кодування від алкоголю. Причому поширеність такого методу залежить не тільки від ефективності, але і від доступності. При цьому ціна процедури буде прямо залежати від концентрації діючої речовини і тривалості його впливу на організм. Мінімум, який пропонує торпеда від алкоголізму, це вісім місяців впливу.

Вартість процедури розраховується індивідуально. Для конкретного пацієнта підбирають дозування, розраховують термін роботи торпеди, причому враховують навіть фізичний стан організму. При зростанні терміну тривалості буде збільшуватися і вартість.

Середня ціна на проведення кодування за допомогою дисульфіраму варіюється в межах 3500 – 7000 рублів за процедуру.

Клініки, які пропонують закодуватися від алкоголізму за допомогою торпеди, є в будь-якому великому місті. Головне, щоб нарколог, який буде цим займатися, був досвідченим.

Торпеда від алкоголізму: вшивание ампули, дія методу кодування

Вживання алкоголю – це важке випробування для організму, так як він зношується, а згодом довго відновлюється. Коли людину кодують, з’являються ризики різних ускладнень. Тому перед процедурою потрібно ретельно обстежуватися, інакше будуть неприємні наслідки.

Крім цього, слід підписати угоду про те, що всі ризики і наслідки були обговорені з лікарем перед кодуванням, у разі навмисного вживання алкоголю пацієнт самостійно несе відповідальність за своє здоров’я. Лікар повинен пояснити всі наслідки недотримання рекомендацій.

Крім того, спосіб кодування теж можна вибрати з урахуванням особливостей організму. Саме тому медичне обстеження дуже важливо в підготовчому етапі: це дає гарантію того, що людина витримає нову навантаження на організм.

Вшивання торпеди від алкоголізму – досить серйозний крок на шляху до позбавлення від згубної звички. Саме з-за цього для проведення процедури потрібно не тільки ретельна підготовка, але і бесіда з фахівцем, який розповість про методику проведення та її наслідки. В результаті проведеної кодування безліч людей знайшло спокійне життя без алкоголю та його згубного впливу на здоров’я.

Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста.

Відгуки

Артем, Москва. Запої були частими і тривалими. Моя дружина поставила умову: або я кодируюсь, або вона йде. Я зрозумів, що потрібно щось вирішувати і звернувся до нарколога. Пройшов обстеження, потім мені вшили торпеду. Були думки, що все це обман, але лікар порадив взяти трохи алкоголю. Після 50 грамів спиртного мене сильно нудило, тоді я зрозумів, що все по-справжньому. Тепер не п’ю вже довго, та й не тягне.
Кирило, Санкт-Петербург. Закодувався торпедою 2 тижні тому. Тут горло прихопило, що я користувався зазвичай Стопангином, ну і в цей раз узяв його, забув, що він на спирту. Дихання обірвалося, практично втратив свідомість. Дружина викликала швидку допомогу (благо швидко приїхали), поставили якийсь укол. Тепер боюся навіть кефір пити, така реакція була сильна.
Тимур, Москва. У мене брат зашился від алкоголю. Незручно писати про таке, але він ще потім і пити пробував. Два рази лікарі його витягали з того світу, був на межі. Потім, мабуть, зрозумів, які наслідки можуть бути, перестав намагатися. Через час навіть і втягнувся в тверезий спосіб життя. Майже п’ять років вже не п’є.
Руслан, Москва. Я кілька років перебував у тривалих запоях, дійшло до того, що жити вже не хотів. Потім якось різко вирішив себе в руки взяти, та не виходило – часто зривався, було ще важче. Допомогла кодування: мене навіть від запаху алкоголю вивертає тепер. Не п’ю вже півроку, життя поступово повертається в нормальне русло. Не уявляю, де б я був зараз, якби не закодувався.

Моя довідка - Корисні поради